Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2014., 21:39   #1
Golf 7 ili Mercedes E

Dvoumim se kupiti jedan od ova dva auta:
1. Golf 7, 2014. cca 15000 km trendline, 1,6 tdi (105 ks)...ili (127 500 kn)
2. Mercedes E 220 cdi (170ks) 2007. redizajn 74 000 km elegance (115000 kn)

Ja sam za golfa....zato što je noviji...ali me žena nagovara na E klasu ???
ĐURO ZAGREB is offline  
Old 05.10.2014., 21:56   #2
zašto mercedes ima tako malo km?
Dajjal is offline  
Old 05.10.2014., 22:02   #3
Quote:
Dajjal kaže: Pogledaj post
zašto mercedes ima tako malo km?
To i mene zanima...ali stvarno izgleda jako očuvan....
Ima vlasnik još i A klasu..a i zadnjih godinu dana BMW 330 d,
tako da mu Mercedes stoji u garaži....(na svoje oči vidjeo sva tri auta)
sutra sam dogovorio pregled u ovlaštenom Mercedes servisu....
ĐURO ZAGREB is offline  
Old 05.10.2014., 22:08   #4
ako je s mecom sve kako spada,nije bio razbijen il nešto slično da se kvario ja bi rađe njega nek golfa za tu cijenu,servisi i dijelovi nisu sigurno toliko skuplji nek kod ostalih auti ak servisiraš kod nekog ovak a ne u ovlaštenom
__________________
laganini...
Hrcoo is offline  
Old 05.10.2014., 22:11   #5
Quote:
Hrcoo kaže: Pogledaj post
ako je s mecom sve kako spada,nije bio razbijen il nešto slično da se kvario ja bi rađe njega nek golfa za tu cijenu,servisi i dijelovi nisu sigurno toliko skuplji nek kod ostalih auti ak servisiraš kod nekog ovak a ne u ovlaštenom
Koliko sam ga pregledao sve je ok....ali nisam stručnjak pa mi frend sredio sutra detaljan pregled u Mercedesu...da se vidi kilometraža i da li je bio razbijen....
Međutim muči me ta razlika od 7 godina između ta dva auta...
(na poslu mi kažu da nisam normalan - kažu kupi mlađe..a to je Golf)

E sad sam u dilemi....da nemam pojma ni sam....
ĐURO ZAGREB is offline  
Old 05.10.2014., 22:16   #6
Mercedes E, ili Golf VII

da je najnoviji nikad
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 05.10.2014., 22:18   #7
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Mercedes E, ili Golf VII

da je najnoviji nikad
Ne kužim te....kažeš da Gofa ne bi nikad ili?
ĐURO ZAGREB is offline  
Old 05.10.2014., 22:23   #8
Upravo tako. Mislio sam da će slike sve razjasniti.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 05.10.2014., 22:28   #9
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Mislio sam da će slike sve razjasniti.
Jasno mi je da ta dva auta ni izbliza nisu iste klase....
provozao oba dva i naravno da se u Mercedesu osjećaš kao kralj (zaboravio sam napisati da je automatski mjenjač)
ali ovaj Golf 7 sa tim novim motorom fakat troši kao upaljač (a ne smijem zanemariti da je 6. mjesec 2014. g.)
ĐURO ZAGREB is offline  
Old 05.10.2014., 22:34   #10
Đuro pa nemoš mecu e klase uspoređivat s golfom dva različita svijeta plus taj golf je jadan s tom početnom opremom,a ova meca u tom elegance paketu ima brdo opreme,nek ovi u mercedesu sve pregledaju vele mišljenje pa ti sam odluči ti kupuješ jbg možemo mi svi pričat sve i svašta
__________________
laganini...
Hrcoo is offline  
Old 05.10.2014., 22:40   #11
hasnfefer...dobar ti mercedes...kakva li je tek onda s klasa haha...ja bi mercedesa ako je sve uredu s njim...a i taj golf mi je sumnjiv,testno vozilo?

Sent from my TAB 7 DUAL CORE using Tapatalk
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Old 05.10.2014., 22:41   #12
Quote:
Hrcoo kaže: Pogledaj post
Đuro pa nemoš mecu e klase uspoređivat s golfom dva različita svijeta plus taj golf je jadan s tom početnom opremom,a ova meca u tom elegance paketu ima brdo opreme,nek ovi u mercedesu sve pregledaju vele mišljenje pa ti sam odluči ti kupuješ jbg možemo mi svi pričat sve i svašta
Znam..jasno mi je da su dva različita svijeta...zato ih i ne uspoređujem, nego sam kupovinu sveo na konkretna ta dva auta....(tip je tražio 133 000 kn za Mecu ali se cjenkam s njim već tjedan dana) ....

Ja sam prvenstveno želio što noviji diesel i zato sam odabrao Golf (kojeg smatram da je isto vrhunska cijena od 127 500 kn)

Ali nakon konzultacija sa ženom počeo gledati velika auta (provozao 6-7 E klasa) i konkretnu od 74 000 km pronašao....

nakon čega se već nekoliko dana dvoumim...pa smatram da ako mi majstori nakon pregleda mece kažu da je neki mulj...odustajem


ali se bojim što ako potvrde moje sumnje da je fakat u tip-top stanju...
morat ću ga kupiti:-)
ĐURO ZAGREB is offline  
Old 05.10.2014., 22:43   #13
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
hasnfefer...dobar ti mercedes...kakva li je tek onda s klasa haha...ja bi mercedesa ako je sve uredu s njim...a i taj golf mi je sumnjiv,testno vozilo?

Sent from my TAB 7 DUAL CORE using Tapatalk
Da test vozilo....nije prvi vlasnik...
ali nema ni poreza....ide na ime i ima garanciju još 3,5 godine
ĐURO ZAGREB is offline  
Old 05.10.2014., 22:47   #14
Neš ti usporedbe.

Za početak probaj voziti jedan pa drugi pa kad to probaš vjerojatno nećeš imati dileme.
Između bilo kojeg "konfekcijskog" novog i 10 g. starog Mercedesa uvijek bi birao Mercedes.

Moraš odvagnuti što je tebi bitno, godište auta ili prednost daješ vrhunskoj udobnosti. Kad to sam sa sobom središ onda ćeš znati i što izabrati.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Old 05.10.2014., 22:54   #15
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Neš ti usporedbe.

Za početak probaj voziti jedan pa drugi pa kad to probaš vjerojatno nećeš imati dileme.
Između bilo kojeg "konfekcijskog" novog i 10 g. starog Mercedesa uvijek bi birao Mercedes.

Moraš odvagnuti što je tebi bitno, godište auta ili prednost daješ vrhunskoj udobnosti. Kad to sam sa sobom središ onda ćeš znati i što izabrati.
Išao sam na testnu vožnju i Golfa....i ponavljam 7-8 Mercedesa (od kojih su 5 bili iz uvoza sa na satu po 150 t km a u stvarnosti vjerojatno preko 300 t km jer su poderani volani i sl.) ovaj mi fakat izgleda super očuvan....

Prednosti su meni Golfa:
- nov 2014.
- drži dobro cijenu
- mala potrošnja
- garancija još 3,5 godine

Mercedes:
- lađa:-)
- oprema
- motor 220 cdi

Ali nakon 5 godina kad bi ih prodavao...smatram da bi prije prodao Golfa koji će tada imati 5 godina, nego Mercedesa sa 12....

Sad ispravite me ako griješim... i naravno dodajte svoje mišljenje....
ĐURO ZAGREB is offline  
Old 05.10.2014., 22:56   #16
Quote:
ĐURO ZAGREB kaže: Pogledaj post
Išao sam na testnu vožnju i Golfa....i ponavljam 7-8 Mercedesa (od kojih su 5 bili iz uvoza sa na satu po 150 t km a u stvarnosti vjerojatno preko 300 t km jer su poderani volani i sl.) ovaj mi fakat izgleda super očuvan....

Prednosti su meni Golfa:
- nov 2014.
- drži dobro cijenu
- mala potrošnja
- garancija još 3,5 godine

Mercedes:
- lađa:-)
- oprema
- motor 220 cdi

Ali nakon 5 godina kad bi ih prodavao...smatram da bi prije prodao Golfa koji će tada imati 5 godina, nego Mercedesa sa 12....

Sad ispravite me ako griješim... i naravno dodajte svoje mišljenje....
Mercedes se kao rabljeni odlično prodaje, naročito dizel.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Old 05.10.2014., 23:04   #17
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Mercedes se kao rabljeni odlično prodaje, naročito dizel.
Po meni to vrijedi i za Golfa diesel...zar ne....

Čitao sam o E klasi pogotovo ovom redizajnu od 2007-2008 da su ispravili sve greške (ako ih je bilo na tom modelu, da je karoserija vrhunski zaštićena....jednostavno svi hvale taj auto....)

Mene ... ipak hebe tih 7 godina razlike....
ĐURO ZAGREB is offline  
Old 05.10.2014., 23:10   #18
Quote:
ĐURO ZAGREB kaže: Pogledaj post
Po meni to vrijedi i za Golfa diesel...zar ne....

Čitao sam o E klasi pogotovo ovom redizajnu od 2007-2008 da su ispravili sve greške (ako ih je bilo na tom modelu, da je karoserija vrhunski zaštićena....jednostavno svi hvale taj auto....)

Mene ... ipak hebe tih 7 godina razlike....
Kao rabljeni ide i jedan i drugi, tu nema govora.

Kažem još jednom, razliku u godinama moraš sam sa sobom srediti. Kad se čovjek navikne na nešto što nudi "premium klasa" teško se kasnije vratiti na nešto ispod te ljestvice. No to ovisi o pojedincu.
Meni više odgovara kad auto ima kvalitetnu zvučnu izolaciju, ovjes koji ne prenosi buku u kabinu ni vibracije, sve u svemu volim se odobno osjećati za volanom, a w211 to može pružiti.
Ako je tebi ovo gore opisano na drugom mjestu onda je za tebe Golf.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Old 05.10.2014., 23:19   #19
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Kao rabljeni ide i jedan i drugi, tu nema govora.

Kažem još jednom, razliku u godinama moraš sam sa sobom srediti. Kad se čovjek navikne na nešto što nudi "premium klasa" teško se kasnije vratiti na nešto ispod te ljestvice. No to ovisi o pojedincu.
Meni više odgovara kad auto ima kvalitetnu zvučnu izolaciju, ovjes koji ne prenosi buku u kabinu ni vibracije, sve u svemu volim se odobno osjećati za volanom, a w211 to može pružiti.
Ako je tebi ovo gore opisano na drugom mjestu onda je za tebe Golf.
Ovo sve što si opisao stoji...čak me i žena tako savjetuje (ali godine ja u svojoj glavi nikako da sredim....)
Prepustiti ću sutra majstorima da ga detaljno pregledaju i ako mu ne nađu zamjerke(mislim prvenstvena na činjenicu vraćanja km i karambol) probat ću vlasniku srušit još 5 000 kn i ako ga da za 110 000 kupujem
ĐURO ZAGREB is offline  
Old 05.10.2014., 23:19   #20
Quote:
ĐURO ZAGREB kaže: Pogledaj post
Jasno mi je da ta dva auta ni izbliza nisu iste klase....
provozao oba dva i naravno da se u Mercedesu osjećaš kao kralj (zaboravio sam napisati da je automatski mjenjač)
ali ovaj Golf 7 sa tim novim motorom fakat troši kao upaljač (a ne smijem zanemariti da je 6. mjesec 2014. g.)
nista vise ne razmisljaj,uzimaj golfa,golf je auto za tebe i sa njim ces biti sretniji.ja golfa pokraj ovog mercedesa nebih ni pogledao ali ti ces sa golfom biti sretniji a zena neka kvoca koliko hoce.
et nomen meum is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:35.