Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2008., 14:17   #21
a što je s ostalim zemljama? koliko vidim AdriaRoute pokriva Hrvatsku, Sloveniju i BIH; što je s uređajima po pitanju vidljivosti, jedostavnosti i kvalitete montaže u vozilo, trajanje baterije i/ili se mogu spojiti na onu utičnicu naprijed (12V??)... da li se istovremeno na jednom uređaju može imati više karata? nrp. ako je ova AdriaRoute tako dobra za HR, SLO i BIH da li uz nju mogu imati gore i neku kartu koja pokriva ostale zemlje koje mi trebaju?
__________________
"Svi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." Conrad Adenauer
Oggy1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 16:47   #22
jel se može kupit kakva navigacija sa ugrađenim kartama za 100 eura? mislim nova, i kak se uopće kreću cijene toga, koja veličina displeja je optimalna? ja imam na p990, al bi ev. i možda uzeo neku samostalnu, a nisam u toku.

Zadnje uređivanje tj1 : 12.06.2008. at 18:07.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 17:07   #23
stari od frenda copio VIVAX GPS uredaj s Cardinale 2.3 kartom...nemoram ni govorit da je navodenje besprijekorno a grafika prikaza toliko dobra da nema sanse za izgubit se....
crvek2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 18:03   #24
Imam Mio s tom tom kartama. Odlicne karte. Putovala sam s njima vani i po RH, i mogu reći samo
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 18:07   #25
Quote:
Oggy1985 kaže: Pogledaj post
da li se istovremeno na jednom uređaju može imati više karata? nrp. ako je ova AdriaRoute tako dobra za HR, SLO i BIH da li uz nju mogu imati gore i neku kartu koja pokriva ostale zemlje koje mi trebaju?
moze, ovisi kolika ti me memory card na uređaju. imam karte za rh i cijelu Europu (istok i zapad), zauzimaju negdje 2 gige
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 20:57   #26
Cestovna navigacija - HELP!

Na Forumu ima milijun tema ja i dalje ne kužim baš najbolje sve to. Ne da mi se ići u HGspot i sl. da mi pokušaju nešto uvaliti.

Ali pitanja imam milijun ...

Postoje nekakve učitane karte Europe ... Je l' to znaći da će me dovesti samo do grada pa se ti misli sam ili će me dovesti do točne adrese??

Ali što je meni najbitnije ... Moli obih savjet ... Meni bi trbela neka koja pokriva Mađarsku, Austriju, Sloveniju i Italiju i da me u gradovima tih država da me dovede na točnu adresu, a ne samo do grada!!

Što da kupim, a da nije astronomski skupo???
luas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 21:12   #27
super, nije bed dokupiti veću mem. karticu ako je potrebno

kolka je optimalna veličina navigacije? 4"-5"? jer vidio sam da ima od 2.6" pa sve do 5" (neki prosjek)... ima i većih, al su te preskupe a mislim i prevelike

jel može neko predložiti neki konkretan model za koji zna da je (jako) dobar?
__________________
"Svi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." Conrad Adenauer
Oggy1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 23:33   #28
Hej!
moja preporuka mio. imam ga već neko vrijeme i super je. Garmin nije ništa bolji osim što naplačuje "ime". sve isto imaš kod mio-a a za jeftinije novce pa čak i do 500-600 kn. Osobno imam mio c320 i super je. odličan zaslon,veliksuper navigacija,i jednostavan ima sve-radio,pamčenje mjesta i inih gluposti koje opće ne trebaju(barem meni).
anchy005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 09:50   #29
otiđi ti rađe do hg spota nek ti oni to pokažu.. sve će ti biti odmah jasnije..
ADY-A3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 10:10   #30
Quote:
Oggy1958 kaže:
kolka je optimalna veličina navigacije? 4"-5"? jer vidio sam da ima od 2.6" pa sve do 5" (neki prosjek)... ima i većih, al su te preskupe a mislim i prevelike

Ja mislim da je 4 - 5 nazovimo optimalno..ovo ispod mi je nekako malo (pre)malo..
 
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 10:20   #31
ok, super, dakle MIO oko 5" sa AdriaRoute + karta s ostalim zemljama koje mi trebaju...
zanima me da li navigacija sama skuži da treba koristiti drugu kartu ili se to treba prebacivati (negdje joj reći koju kartu da koristi) ili je to nešto još kompliciranije/jednostavnie?

btw, hvala svima na savjetima
__________________
"Svi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." Conrad Adenauer
Oggy1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 17:21   #32
ima sad akcije nuvi 200 + adria route...
__________________
Boze kako godine lete...
tony_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 19:46   #33
Quote:
Oggy1985 kaže:
ok, super, dakle MIO oko 5" sa AdriaRoute + karta s ostalim zemljama koje mi trebaju...
zanima me da li navigacija sama skuži da treba koristiti drugu kartu ili se to treba prebacivati (negdje joj reći koju kartu da koristi) ili je to nešto još kompliciranije/jednostavnie?

Ma sve oni znaju
Kod mene na garminu možeš sa kvačicama aktivirat karte koje hoćeš..npr. ako si trenutno samo u HR odkvačiš europu pa valjda malo brže kalkulira..isto tako ako si par dana samo van HR možeš isključit adria route, ali ja i ne osjetim baš neku razliku..zakvačiš sve pa si na miru..
 
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 12:16   #34
Ja imam MyGuide 3100. Kupio ga pocetkom prosle godine za 2000 kn. Na njemu je bila karta HR i 20 i nešto zemalja Europe. (iGo2006). Uređaj sam otključao i na njemu je sada iGo2008, Cardinale 2.3, TomTom. Zašto sve ovo pišem? Kad kupujete navigaciju uzmite neku koja se može otključati, pa da možete staviti razni softwer. (iGo,TT,Cardinale itd. šta nekom paše i treba. Svatko ima svojih prednosti i mana). Sve se da skinuti sa neta od programa da najnovijih verzija karata.
pasko123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 21:16   #35
Vivax 350 sa Cardinale kartom, lijepo se otključa i ubaci IGO8 sa kartama kakvim hoćeš....i to sve za 950 kuna
Bhakti is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 12:58   #36
nakon svih savjeta i surfanja po netu, nekako mi je za oko zapela Mio Moov serija 3xx (4.3"). Čini mi se da se za manje od 1800kn može dobiti vrlo dobra navigacija sa svim potrebnim (i još pokojim bespotrebnim ) elementom... ako nekoga zanima malo više zašto Mio Moov a ne npr. Garmin koji je brand nek baci pogled OVJDE.
__________________
"Svi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." Conrad Adenauer
Oggy1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 15:42   #37
VIVAX GPS uređaj s Cardinale kartom... mislim da za tu lovu bolje nemože (950kn), prezadovoljan sam funkcionalnošču, jedino estetski dojam nije najbolji, onaj držač bi mogao biti i malo ljepše izveden, no zato ću kupiti vidio sam negdje posebni držać da ima za kupiti, pa se nadam da ću to moći namjestiti da se riješim ovog koji mi je ružan.
__________________
.... nemam potpis .... :/
Roberto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 10:39   #38
bok ljudi.

evo imam jedno pitanje. zanima me dal se moze na garminove uredaje stavit karta koju sam skinuo sa neta'? dal je netko probao?

na n95 sam skinuo 3 mape ( city navigator nt europe, sicg , adriaroute hr ) i to sve fino spojio sa mapsource-om i stavio u mob.
tom07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 11:14   #39
ovisi koje si karte skinuo
većinom se može samo iz iskustva adrese ti baš nezna tražiti tako da je bolje da si put napraviš na kompu pa ubaciš (normalno ako možeš )
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 12:29   #40
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ovisi koje si karte skinuo
većinom se može samo iz iskustva adrese ti baš nezna tražiti tako da je bolje da si put napraviš na kompu pa ubaciš (normalno ako možeš )
jel to bio meni odgovor?

ako je, pa vidis koje karte sam skinuo. samo me zanima dali je netko i na koji nacin ubacio to sve u uredaj.

ako se to nemoze,koji uredaj ima vec u sebi garmin city nav. europe + adriaroute?
tom07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.