Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2023., 18:51   #1
DHMZ natječaj

Pozdrav,
imam testiranje za posao stručnog savjetnika u 7 mj. pa me zanima
ima li tko kakve informacije o testiranju?
Također radi li netko u navedenom zavodu pa da mi
malo opiše o kakvom se radnom mjestu radi?
Rango75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2023., 16:34   #2
Thumbs down

Vrlo, vrlo toksična radna atmosfera, jako malo dobrih kolega, a većina je možda i bila ok samo ih je okolina 'naučila' da se ne ističu jer će onda biti jedini koji rade pa nitko s nikom nije iskren i ne pomaže.
Možeš napredovati samo ako se svidiš ravanteljici i kliki oko nje koja je toliko otrovna da nećeš vjerovati kaj su u stanju napraviti samo da ti napakoste.
Ako nije nužda, onda bolje ne ulazit u ovu 'žutu kuću'.
Osim loše okoline, tu su i loši uvjeti - mala plaća da nemreš si to zamisliti, IT infrastruktura je nepostojeća i nema je tko održavati pa se pitaš jel' to moguće 2023., osnovni uvjeti su toliko loši da ti se smuči.
Bježi, nemoj, čak su i geofizičari (koji su sposobni i znaju delat bilo kaj) otišli - sve kaj može - ode. Ostaju debelokošci i nesposobni te oni koji se sližu s ravnateljicom.
Ako imaš apartman ili dva ili bogate roditelje + debelu kožu i stav 'boli me uvo' onda je ovo idelan posao za tebe jer možeš niš ne delat danima ako si ispod radara vodećoj kliki. Mada je bilo i ovakvih koji su pobegli nakon mjesec/dva.
__________________
'Come, and trip it as ye go,
On the light fantastick toe.'
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2023., 21:35   #3
Quote:
*RE* kaže: Pogledaj post
Vrlo, vrlo toksična radna atmosfera, jako malo dobrih kolega, a većina je možda i bila ok samo ih je okolina 'naučila' da se ne ističu jer će onda biti jedini koji rade pa nitko s nikom nije iskren i ne pomaže.
Možeš napredovati samo ako se svidiš ravanteljici i kliki oko nje koja je toliko otrovna da nećeš vjerovati kaj su u stanju napraviti samo da ti napakoste.
Ako nije nužda, onda bolje ne ulazit u ovu 'žutu kuću'.
Osim loše okoline, tu su i loši uvjeti - mala plaća da nemreš si to zamisliti, IT infrastruktura je nepostojeća i nema je tko održavati pa se pitaš jel' to moguće 2023., osnovni uvjeti su toliko loši da ti se smuči.
Bježi, nemoj, čak su i geofizičari (koji su sposobni i znaju delat bilo kaj) otišli - sve kaj može - ode. Ostaju debelokošci i nesposobni te oni koji se sližu s ravnateljicom.
Ako imaš apartman ili dva ili bogate roditelje + debelu kožu i stav 'boli me uvo' onda je ovo idelan posao za tebe jer možeš niš ne delat danima ako si ispod radara vodećoj kliki. Mada je bilo i ovakvih koji su pobegli nakon mjesec/dva.
Ovo mi nimalo ne zvuči ohrabrujuće...nisam neki laktaš,da se moram dokazivat,ali
sam prilično osjetljiv pa ne znam kako bih se snašao u takvoj
sredini.Po ovome se baš i ne isplati truditi se za testitanje,zato sam i napisao ovaj post
Rango75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2023., 09:13   #4
Vidio sam nekoliko njihovih oglasa u posljednjih par dana, čak mi je i primamljivo zvučalo, ali nakon ove recenzije ću ih ipak preskočiti.
podtri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2023., 20:18   #5
Definitely preskočiti, ili ako nemaš pametnijeg posla probaj, dobijete životnog iskustva za 3 života

Ovo što je Re napisao 120% je točno
ixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2024., 07:13   #6
Hoće li biti sad nekih promjena kad imaju novoga ravnatelja?
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2024., 22:01   #7
Ne.
Ne bi on postal ravnatelj da se nije slizal s bivšom neravnateljicom i klikom oko nje. Nije on dobar čovek, na prvu djeluje fino i učeno, ali ona stara 'vani uj, nutra...' A bio i osoba za prijavu nepravilnosti il kaj već - pa mu se eto odužili.
Možda bi i bilo nešto bolje da je drugi kandidat odabran - ipak iza sebe ima realiziran megaprojekt kojeg se niko nije htel primit, a svi se sada kite (tuđim) perjem. Bil je to dobar čovek dok ga nisu skroz uništili spačkama i lažima.
Bilo bi još i podnošljivo da je i ona bivša ravnateljica ostala. Al' rekoh već: dobri, čim mogu - pobegnu, njoj je sad super u eumetsatu il di-već-satu.
Najbolje bi bilo pretvorit zavod u neku službu nekog ministarstva ili samo prognozu vratit pod okrilje pmf.
I dalje mi nije jasno kak' ih još nisu rastepli i kak' ih niko ne poziva na red.
__________________
'Come, and trip it as ye go,
On the light fantastick toe.'
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:03.