Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2008., 07:58   #241
Nećemo ovdje o podnom grijanju, jer postoji tema otvorena na stanovanju. Istina je da su neko vrijeme raspredali o izolaciji i fasadama, ali se sada polako vraćaju na temu podnoga. Inače, kod mene je, kada su vanjske temperature najniže oko 26 celzija pri samom podu.
doda1706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 18:20   #242
Thumbs up

temperatura je ok 26 C je 1 C vise od najnize temperature koja je na tijelu , temperatura zenskog stopala te stvara ugodu topline jer je ntolije od tijela. svaka visa temperatura ne bi bila dobra , a dizenjem temperatura se snizava i u predjelu trupa tijela je uodnih 21÷22C
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 10:55   #243
doda,u nekim evropskim zemljama ne preporucuju i izbjegavaju i bjeze od podnog grijanja...kad smo postavljali podove i plocice raspitali smo se i kod doktora i kod arhitekata za podno grijanje i prevladao je odgovor bolje ne iz vec spomenutih razloga......mogu malo zlocesto jesu li nasi starci imali podna rijanja? i zdraviji su od nas.svatko ima pravo na svoj izbor a ovdje je preneseno ono sto mi je receno.........
Denis&Denis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 13:18   #244
Nisam ja ni rekao da si to ti izmislio, vjerojatno ti je netko rekao ili si pročitala negdje. Moj savjet ti je ako te podno imalo zanima da pročitaš malo topic jer je tamo spominjan i zdrastveni aspekt. Ja imam podno i ne bih ga mijenjao ni za što. Ako je dobro izvedeno nema problema za zdravlje.
doda1706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 18:31   #245
Question Keramičke pločice

Zna li tko gdje osim u Bauhausu ima za kupiti Benetton kermičkih pločica?
__________________
Stevka
Stevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 19:36   #246
Ima u Keratermu (Šubićeva) i Ferotermu, barem je bilo. Prednost Bauhausa u odnosu na njih je što ih imaju na lageru, dok ćeš ih u Keratermu i Ferotermu morati čekati do mjesec dana.
Milka Planinc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 22:48   #247
Koliko sam vidjela, u Ferotermu ih nema. Ima samo Colori Marazzi u raznim veličinama i bojama, ali tu nema onih zgodnih dekora kakve ima Benetton.
Kad smo već kod pločica, kakve su kuhinjske pločice u trendu? Kuhinja je rustikalna bež boje. Idu li u kuhinju 20x20 ili manje, ili se mogu stavljati i veće? Je li istina da se u novije vrijeme kuhinje opločavaju kao i kupaonice, tj. svi zidovi odozdo do gore?
Ako imate rustikalnu kuhinju, kakve su vam pločice? Meni se nikako ne sviđaju one s vrčićima i sličnim motivima, a i za one podijeljene na četvero mi se čini da je to već jako isfurano.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 09:01   #248
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Koliko sam vidjela, u Ferotermu ih nema. Ima samo Colori Marazzi u raznim veličinama i bojama, ali tu nema onih zgodnih dekora kakve ima Benetton.
Kad smo već kod pločica, kakve su kuhinjske pločice u trendu? Kuhinja je rustikalna bež boje. Idu li u kuhinju 20x20 ili manje, ili se mogu stavljati i veće? Je li istina da se u novije vrijeme kuhinje opločavaju kao i kupaonice, tj. svi zidovi odozdo do gore?
Ako imate rustikalnu kuhinju, kakve su vam pločice? Meni se nikako ne sviđaju one s vrčićima i sličnim motivima, a i za one podijeljene na četvero mi se čini da je to već jako isfurano.
Ja imam takvu kuhinju u bež boji i male pločice nekih 5 x 5 cm koje su nepravilnih rubova, kao kamen, samo su u pastelno naranđastoj boji koja se nekako prelijeva iz tamnije u svijetliju.
No ako već nećeš pločice s vrčićima ili one kao moje po 4 na mrežici, zašto ne staviti pločice koje izgledaju kao kamen, bilo je tu negdje na topicu o kuhinjama takvih pločica i bile su baš Marazzijeve, Stones Collection, ali su dosta skupe. Ima i Gorenje pločice nešto slično, vidi ovdje http://www.gorenje.hr/keramika-zebrano, mozaikF10, mislim da ima i u bež boji. Uglavnom mislim na pločice takvog tipa, ima ih sad po salonima keramike. I ne nije moderno cijelu kuhinju oblagati pločicama, otkuda ti to ? Uopće nema potrebe za time, pa nije to parna kupelj.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 09:08   #249
Evo tu je primjer tih Marazzievijeh pločica u kuhinji, nadam se da s evlasnica kuhinje neće ljutiti na ponavljanju njezinih slikica.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...postcount=3626
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 11:16   #250
Mirella, baš ti hvala za potporu oko opločavanja do plafona. To su mi spominjali neki od majstora koji su do sada prodefilirali kroz kuću, a vidjela sam to i kod jedne susjede. Užas, meni to izgleda kao grobnica. Hladno, da ne može hladnije.
Ove Marazzijeve dobro izgledaju, jako prirodno, ali koliko vidim sa slike, čini mi se da su dosta grube i da zadržavaju puno prašine. Kak se tek čiste ako ih s nečim pošpricaš, npr. s paradajzom ili nečim sličnim. Izgledaju toliko prirodno da imam dojam da bi se stalno s njih nešto trusilo.
Imam još jednu varijantu koju sam vidjela u Kerametalu, izgleda kao zidana cigla, kombiniraju se svije boje koje prelaze jedna u drugu, pa opći izgled može biti na žuto, na crveno, na zeleno... Niti one nisu sjajne, ali su glatke. Nisu tak prirodne kao ove Marazzijeve, ali su jednostavne za brisanje.
E, da.. idem vidjeti ovo od Gorenja.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 13:38   #251
Anita točno sam i mislila da su ti to majstori savjetovali,a nije teško pogoditi i zbog čega. Pitam se jel imaju i kod sebe doma takav mauzolej. A ovo akj s etiče tih Marazzijevih pločica i meni su se učinile nekka grube, pa sam ja našla glatke takve, ali od drugog proizvođača, cijena prava sitnica 1.300 kn za m2.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 14:34   #252
A pogle ove, isto su u stilu prirodnog kamena, u različitim nijansama. Meni su prekrasne...inače obožavam Rex pločice

http://www.rex-cerart.it/serie_color...=71&idcolid=55

nažalost nisu jeftine...Ali ako nije prevelika kuhinja možda i ne ispada tako jeziva skupoća...
I nemaju one oslikane vrčiće kao ukras
Po meni bi baš pasale u rustikalnu kuhinju. Anita, kakve je boje tvoja kuhinja?
__________________
...just kidding...
Wisteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 18:31   #253
Kuhinja je bež boje (ivory decape),onak da se vide godovi. Sve je fino obrađeno, evo linka

http://www.essebicucine.com/intro_e.html

dok ne nađem vremena naučiti kako se postavljaju sličice na forum. U stvari još nemam kaj slikati, kuhinja dolazi za 45 dana, tek sam je jučer uplatila.
Za razliku od ovih kompozicija na slici, ja sam za kurpuse izabrala svjetlu trešnju. Takvo mi je i podnožje i pokrovna ploča. A podne pločice su imitacija svjetlog drva, ali tamnije od fronti.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 00:00   #254
Jako je lijepa kuhinja Anita, super mi je ova ivory boja
__________________
...just kidding...
Wisteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 21:08   #255
Ja sam naručila rustikalnu kuhinju u bež boji ( Svea ), zato se i raspitujem za Benetton pločice, jer sam vidjela savršene u Bauhausu, kojih trenutno nema na lageru. Feroterm i Keraterm ih više ne prodaju. Ove idelano pašu uz rustikalnu kuhinju jer su ( uže a duguljaste ) bež boje ( boja kamena ), i na njima su izrezbareni razgranati cvjetni uzorci. 149 kn/m2 - nije preskupo a fantasično izgleda na taj tip kuhinje.
__________________
Stevka
Stevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 12:27   #256
Pločice - gdje ih povoljno kupiti

Bok,

trebam savjet: tražim pločice, ali starci nisu baš spremni odrješiti kesu...pa sad moram tražiti pločice (po mogučnosti rustikalnog izgleda za staru kuću) i to što jeftinije...

Ako netko ima savjet - neka puca
mcquinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 15:20   #257
Pogledaj u baumaxu ili bauhausu
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 19:12   #258
A koji je limit po kvadratu?
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 20:15   #259
Kreiva u Stupniku ima jako velik izbor pločica od onih najpovoljnijih do skupljih.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 21:11   #260
Quote:
mcquinn kaže: Pogledaj post
Bok,

trebam savjet: tražim pločice, ali starci nisu baš spremni odrješiti kesu...pa sad moram tražiti pločice (po mogučnosti rustikalnog izgleda za staru kuću) i to što jeftinije...

Ako netko ima savjet - neka puca

ja sam kupila dio u KREIVI, dio u FADALTI,dio u Zasprešiću u KMS

sve rustikalne i našla sam dosta povoljno, u svakom od njih nešto.....

u Fadalti ima bolesno skupih, ali ima i prihvatljivih....ja sam kupila rustikalne za hodnik po 140kn
ai KMs u Zaprešiću ima lijepi izbor rustikalnih...za tu cijenu
http://www.fadalti.hr/pocetna.htm
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.