Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2014., 23:16   #381
Quote:
volim_puding kaže: Pogledaj post
Cure, jel ide utrogestan u Hrvatskoj na recept ili ga ima i u slobodnoj prodaji? I koj je cijena ako znate?
Ide na recept ali se moze kupiti i bez,barem sam ga ja par puta tako kupila...a cijena je ja mislim 80 kn ali stvarno nisam sigurna da li sam toliko platila jednu ili dvije kutije
__________________
28.07.2010. Angel of mine
Bibi3456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 18:06   #382
Poklanjam 4 kutije utrogestana, rok 7/2016 zainteresirane nek mi se jave na pp
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 12:02   #383
Zdravo!

Neki dan sam u apoteci zabunom dobila Utrogestan.
Nisam ništa platila, a uz tablete po koje sam došla,
dobila sam i dvije kutije Utrogestana,
u svakoj je 30 kapsula, 100mg. Rok valjanosti: 11/2016.

Ako kome treba, slobodno se javite.
kambui is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 18:38   #384
Quote:
kambui kaže: Pogledaj post
Zdravo!

Neki dan sam u apoteci zabunom dobila Utrogestan.
Nisam ništa platila, a uz tablete po koje sam došla,
dobila sam i dvije kutije Utrogestana,
u svakoj je 30 kapsula, 100mg. Rok valjanosti: 11/2016.

Ako kome treba, slobodno se javite.
više ih nema
kambui is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 23:00   #385
Quote:
Aerin kaže: Pogledaj post
Poklanjam 4 kutije utrogestana, rok 7/2016 zainteresirane nek mi se jave na pp

Moram i ja tu napisati da nema ni mojih.. Davnih dana sam podjelila, a nisam napisala..
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 22:47   #386
Pozdrav drage trudnice!
U 8. tjednu sam trudnoće i ginekologica mi je propisala utrogestan, što me začudilo budući da sam prošli tjedan bila na prvom pregledu i rekla je da se radi o urednoj trudnoći, krvarenja nikakvih nisam imala do sada pa sam sad u nedoumici da li da ih uzimam ili ne, a ona mi sama nije navela nikakav razlog zašto mi ih je propisala... Doduše, od pregleda, odnosno od nalaza urina pijem Novocef jer mi je nalaz bio prilično loš, iako je urinokultura sterilna, pa mi ih je možda i zato dala? Uglavnom, zanima me što vi mislite? Da li da krenem s korištenjem? Može li to imati ikakve štetne posljedice, ipak se radi o hormonima...?
Pegasus955 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 07:31   #387
ja ih pijem od pocetka, i eto 33 tjedana jos sam na njima. doduse na duphastonima, ali to ti je iszo.

ne boj se sto su to hormoni, ti hormoni ce ti samo pomoci. valjda doktorica ima razlog zato ti ih je dala.

cuj, ipak se ona skolovala za to podrucje pa valjda zna sta radi. kislis da mi ovdje na forumu znamo bolje od nje? samo se ti drzi njezinih uputa.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 14:51   #388
Utrogestan je u svom sastavu progesteron, tzv. hormon čuvar trudnoće. Koji ne može štetiti, jer ga organizam u trudnoći stvara brdo. Može samo pomoći, i po mom mišljenju nema razloga da ga se ne počne uzimati.
A ta doza koja se pije/stavlja je kap u moru ukupnog progesterona koji posteljica izlučuje u trudnoći, reče mi doktorica. (I ja ga pijem od 10. tjedna kad sam prokrvarila, sutra ću biti 29).
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...

Zadnje uređivanje Linea Exclusive : 03.10.2014. at 15:21.
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 15:09   #389
Ja sam ga pila od 7. - 12. tjedna zbog krvarenja jer je standardna terapija do trenutka dok posteljica ne preuzme svoju ulogu.
Navodno ne šteti, a može očuvati trudnoću kod žena koje imaju manjak progesterona na početku, iako bi po mom mišljenju puno bolje bilo napraviti ciljanu terapiju na temelju hormonalne slike.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 22:31   #390
Krenuh s korištenjem, malo sam pročešljala temu i vidjela da nisam jedina kojoj je dan "preventivno". Ako već može pomoći da bebač ostane u buši, onda mi definitivno nije tlaka uzimati ga. Samo me malo zbunilo to što mi ga je dala bez ikakvog objašnjenja...nije mi čak niti rekla dozu, vidim da se spominje 2x3, ja sam mislila stavljati 2x1... izgleda da ću morati nazvati doktoricu
Pegasus955 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 08:50   #391
ja ih pijem 3x1
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 22:26   #392
Quote:
Pegasus955 kaže: Pogledaj post
Krenuh s korištenjem, malo sam pročešljala temu i vidjela da nisam jedina kojoj je dan "preventivno". Ako već može pomoći da bebač ostane u buši, onda mi definitivno nije tlaka uzimati ga. Samo me malo zbunilo to što mi ga je dala bez ikakvog objašnjenja...nije mi čak niti rekla dozu, vidim da se spominje 2x3, ja sam mislila stavljati 2x1... izgleda da ću morati nazvati doktoricu
I ja sam u 10.tj. dobila Utrogestane u toj dozi kao i ti preventive radi (da se razvije posteljica bolje) e a kad sam prokrvarila dobila u dozi 3x2 i sad sam u 18+2...opusti se i vjeruj svojoj dr.
ajngel_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 04:02   #393
Pozdrav cure.
Kakav vam je iscjedak nakon vaginaleta utrogestan.
Ja sam prvu dozu stavila navecer i meni je sluzast bijeli,s ttragovima smeckastog. Stavljam 3x2 zbog smeckastog iscjetka.
Canjab is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 07:54   #394
Quote:
Canjab kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure.
Kakav vam je iscjedak nakon vaginaleta utrogestan.
Ja sam prvu dozu stavila navecer i meni je sluzast bijeli,s ttragovima smeckastog. Stavljam 3x2 zbog smeckastog iscjetka.
ne bi ih onda trebala piti ako "krvaris"? jer smeckasti iscjedak je stara krv?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 13:57   #395
Ne pijem ih nego stavljam vaginalete.

Imala sam smeckast iscjedak,pa sam pila duphastone,stao je,dobila utrogestane. Noćas sam imala sluzat bijeli iscjedak sa malo svjetlosmedjeg.
sad nema nist.
pa me zanimalo kakav je iscjedak nakon tih vaginaleta.
sad vidim da je bíjeli.
Canjab is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 15:21   #396
bijeli iscjedak je zapravo rastopljeni ovoj tablete, a normalno je da sa tekućinom koja iscuri od tablete izađe i ostatak tog smeđkastog iscjedka. Meni je doktorica rekla da čak i u slučaju krvarenja samo nastavim s utrogestanom i to vaginalno jer se tako bolje podnosi (nema nuspojava).
A za duphaston mi je rekla da ne šteti, ali da od njega zbilja nikakve koristi. Iako kad sam zbog krvarenja bila na hitnoj su mi prvo preporučili duphaston (ali oni imaju naputak što mogu dati). S tim da recimo od utrogestana nemam nikakvih problema, osim što me živcira to izljevanje ostatka tablete, pa stalno nosim barem dnevni uložak.
A recimo kad sam pila duphaston od njega sam odmah dobila glavobolju i cijeli niz prištića po licu
__________________
Yes, words are useless! Gobble-gobble-gobble-gobble-gobble.
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 15:28   #397
ja pijem duphastone vec vise od pola godine i nikakve nuspojave nisam imala od njega.

koliko cujem cure u mom kraju koja je dobila hormone, sve su dobile duphastone, kod nas vise ne propisuju utrogestane
a vele i da se bolje apsorbiraju kao vaginalete
ne znam
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 19:50   #398
vlovrec mislila sam da se duphastone samo pije, a da se utrogestan može ili piti ili stavljati kao vaginalete... što se i duphastone može kao vaginalete?
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 20:33   #399
Quote:
blizanka kaže: Pogledaj post
vlovrec mislila sam da se duphastone samo pije, a da se utrogestan može ili piti ili stavljati kao vaginalete... što se i duphastone može kao vaginalete?
ne, to su tablete
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 07:30   #400
Koristim utriće od 1dana inseminacije, 3x2.
Kombiniram vaginalno i oralno, ovisi o situaciji, s tim da više koistim vaginalno. I mene živcira stavljanje i bijeli gusti iscjedak ostatka tablete, no drugih komplikacija od vaginalnog korištenja nemam a od oralnog uzimanja mi se u početku jako spavalo a sad mi se smo jako vrti jedno pola sata (upravo jedva vidim slova na tastaturi jer sam ih popila zbog posla gdje nemam mogućnost odležati barem 15min nakon korištenja vaginalno).
Uz to koristim i Estrofem od kojeg sam stvarno napuhnuta i čini mi se da sam se malo udebljala jer mu je to nuspojava.
Ali, hell, ništa mi nije teško za končni cilj
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.