Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2007., 13:50   #41
Moj savjet, a ja imam iskustva...ne radi trudnoće... kupi u ljekari Arthrodont pastu za zube. S njom pereš zubiće 2x dnevno a ispereš ih tek nakon 5 minuta. Nakon dva, tri dana meni takve upale prošle. Imam je doma, baš moram vidjeti da li je trudnice smiju upotrebljavati, pa valjda da

A imaš i u dm-u ili getrou i inim dučanima... Paradontax pastu, isto je dobra za takve probleme. Možda malo bljutava ali dobra.
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 12:55   #42
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
i ja vjerujem da je to stvar trudnoće, i da nije ništa strašno. I mene su znale desni dosta krvariti, pranje mi je bilo prava muka. Da bi mi zubar na kraju rekao da su mi zubi super, samo mrvicu plaka (jer sam prenježno četkala zbog toga), nikakva crna paradontoza, ni slično. Čak je rekao da jače četkam pa makar malo i krvarilo... vjerujem da će se kad rodim skroz stabilizirati, i da je to zaista samo pitanje djelovanja hormona na tkivo.
ja poslusala pa malo jace cetkala i jedva zaustavila krvarenje, neka hvala ipak mislim da bi trebalo malo njeznije i pazljivije

Meni je malo kao lakse, ne boli me toliko ali mi jezik izgrize ona voda za ispiranje usta
marci is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 14:02   #43
FLUONATRIL!!!

Za isti problem(istinabog, ne tako drastican) zubar rekao da je normalno i rekao da si kupim fluonatril (od Belupa) u ljekarni bez recepta, nekih dvadesetak kuna i da pijem cijelo vijeme trudnoce i dojenja po tableticu dnevno. Inace, tabletica je slatka i dobro dodje k'o desert
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 11:22   #44
Baš sam bila prošli tjedan kod zubara zbog sličnih problema. NIje baš bilo jako veliko krvarenje ali tu i tamo se pojavilo. Dao mi je Arthrodont (kupila sam ga u ljekarni) i fluornatril tabletice. Evo nakon par dana dosta mi se povuklo.
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 14:25   #45
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
Za isti problem(istinabog, ne tako drastican) zubar rekao da je normalno i rekao da si kupim fluonatril (od Belupa) u ljekarni bez recepta, nekih dvadesetak kuna i da pijem cijelo vijeme trudnoce i dojenja po tableticu dnevno. Inace, tabletica je slatka i dobro dodje k'o desert
zar se fluonatril pije???? u moje se vrijeme topio u ustima.. sjećam se da me mama s tim maltretirala.. ja koristim onaj elmex gel jednom tjedno i on mi je savršen..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 14:52   #46
Fluonatril nema utjecaj na zubno meso,to je lijek za prevenciju karijesa.U posljednje vrijeme su stavovi o uzimanju istoga prilično kontradiktorni ,više protiv nego za.
Što se tiče problema sa desnima, uzmi GENGIGEL ,siguran je za trudnice.
Pozdrav
tomo1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 09:54   #47
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
zar se fluonatril pije???? ..
ma ne, lapsus, cucla se
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 09:55   #48
Quote:
tomo1234 kaže: Pogledaj post
Fluonatril nema utjecaj na zubno meso,to je lijek za prevenciju karijesa.U posljednje vrijeme su stavovi o uzimanju istoga prilično kontradiktorni ,više protiv nego za.
Što se tiče problema sa desnima, uzmi GENGIGEL ,siguran je za trudnice.
Pozdrav
tomo, od kud kontradikcija?! nemoj me plasit, ja sam pri kraju trudnoce i cijelo vrijeme ga koristim ?!?!? ajd molim te napisi sto znas
hvala
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 14:03   #49
Pročitaj malo na ovim stranicama što pišu o fluoru , ali ako si ga uzimala nemoj se preplašiti ,uzimale su ga žene i prije tebe. U ovu diskusiju bi se moglo uključiti i razne druge suplemente i vitamine, tipa Prenatala koji se šakom i kapom pije i propisuje, a korist je zapravo prilično upitna ako se hraniš normalno. Mislim da u svakom slučaju svatko za sebe treba razmisliti , odlučiti i izvagati argumente za i protiv. Pozdrav.

http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...ght=fluonatril

http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...ght=fluonatril
tomo1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 11:18   #50
hvala, odmah sam ga bacila u smece i naravno pala prvo u bijes, a onda u letargiju. toliko o nasim zdravstvenim djelatnicima. ne moram ni reci da zubar nije ni malo napomenuo nista od gore navedenog, ni upozorenje, ni naznaka.
koji aroganti....
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 09:43   #51
problemi sa desnim u trudnoći

neznam dal je itko od vas imao problema sa desnima u trudnoći?cure ako jeste uključite se i pomozite čime ste to ublažavale,ja imam strahovite probleme sa tim
jarezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 10:27   #52
ja od prvog dana trudnoće imam problema s krvarenjem desni.. u početku je to bilo prestrašno,svaki put kod pranja zubi išla bi mi krv... i onda sam probala od plidente neku pastu za zube u crvenoj ambalaži, piše da je baš za sprečavanje upala i krvarenja, koristim je već skoro pola trudnoće i od tada mi je super!!! i jako je jeftina desne mi više ne krvare al perem zube obavezno 3 puta na dan.

to je normalna pojava u trudnoći i istina malo je neugodna, a meni je još i počeo rasti umnjak... svašta...

jedi puno voća i povrća, to također pomaže! sretno
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 10:33   #53
i puno kalcija - dakle, mlijeka i mliječnih proizvoda ili šumeći klacij
ima u apoteci neka pasta protiv krvarenja desni, cure su tu spominjale...
meni je, na sreću, sve ok
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 10:42   #54
Hej cure, evo mene bas sad od zubarke. Trudna sam 20 tjedana i vec dulje vrijeme mi krvare desni. Ona mi je rekla danas dobro iscetkati cetkicom od mesa prema zubima i nakon toga isprati BETADINE tekucinom - ne progutati nego ispljunuti ( ide bez recepta u apoteci ).
ren21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 11:32   #55
hvala vam na brzim odgovorima,meni ne samo da krvare već ne mogu niš jesti koliko mi je zubno meso otečeno,imam filing kao da mi rast zub pa ne može izbiti vani
jarezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 11:33   #56
onda hitno zubaru!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 11:35   #57
na putu sam,doma sam tek u ponedjeljak i zato tražim od vas savjet da vidim dal netko ima takvih problema i što koristi
jarezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 12:31   #58
imam problem sa zubnim mesom već godinam,otkako sam ih bila razbila. Nerijetko se budim s krvavim ustima,ali hvala Bogu ništa ozbiljno,mislim nema tragova paradentozi. Zubar mi kaže da jedino najučinkovitije rješenje je redovno četkanje desni,samo treba imati strpljenja.Vodice sam koristila,ali nema nikakve koristi od njih. Znači četkati i samo četkati
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 12:56   #59
Meni bi cesto krvarilo zubno meso u trudnoci i to je krvarilo u ogromnim kolicinama.Isla zubaru i ona rekla da je to normalno u trudnoci.
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 22:42   #60
evo da obnovim temu sa svojim očajnim slučajem ...i inače imam slabe zube, ali otkad sam rodila, zaredale se upale odmah 2tj. nakon poroda, 2 zuba jedan do drugoga, i nekoliko karijesa a 3mj. prije sam bila na kontroli......u trudnoći sam pazila na sve, unos kalcija, pranje kvalitetnom četkicom i koncem, ali kao da nisam ništa, (pila sam oko litru mlijeka dnevno + ostale namirnice koje sadrže kalcij), budući da sad dojim a to će mi dodatno udarit na zube, ne znam više što da radim i što mogu očekivat, zubar samo odmahuje glavom....koja su vaša iskustva i metode?.....stručni savjeti zakazuju na mom slučaju, a ako rodim još dvoje djece neće mi u ustima ostat ništa skomirana sam
__________________
http://waitwhat.co/
superlight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:11.