Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2008., 21:10   #61
ja nisam nijednom platila ništa kod dr. opće prakse niti kod soc. gina kad sam došla po uputnice. pitala sam i dobila odgovor da su trudnice oslobođene plaćanja.
u bolnici u sobi smo bili 4 rodilje i pričale smo o tome. od nas 4, samo jedna je plaćala te pristojbe...
mici123 is offline  
Old 11.01.2008., 10:07   #62
sestre trudnicama često zažmire
al po zakonu - nismo oslobođene
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 11.01.2008., 20:06   #63
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
sestre trudnicama često zažmire
al po zakonu - nismo oslobođene
ni meni nikad nitko nije nikad naplatio nikakvu pristojbu...kakva pristojba...što vi to ženske plaćate???što postoji još osim participacije???
mamaika is offline  
Old 11.01.2008., 20:25   #64
Quote:
mamaika kaže: Pogledaj post
ni meni nikad nitko nije nikad naplatio nikakvu pristojbu...kakva pristojba...što vi to ženske plaćate???što postoji još osim participacije???
administrativna pristojba iznosi 10 kn i svi je trebaju plaćati, druga stvar ako se nekome progleda kroz prste. uveli su je pred par godina, naveliko se o tome pričalo u javnosti. medicinsko osblje se svelo na administraciju jer je moralo izdavati račune i naplaćivati pristojbu.

sad će se ta pristojba ukinuti novim izmjenama jer se pokazala neučinkovitom.
Audrey is offline  
Old 13.01.2008., 19:46   #65
Quote:
Audrey kaže: Pogledaj post
administrativna pristojba iznosi 10 kn i svi je trebaju plaćati, druga stvar ako se nekome progleda kroz prste. uveli su je pred par godina, naveliko se o tome pričalo u javnosti. medicinsko osblje se svelo na administraciju jer je moralo izdavati račune i naplaćivati pristojbu.

sad će se ta pristojba ukinuti novim izmjenama jer se pokazala neučinkovitom.

jel to mislite na onih 30 kn mjesečno , čuvaš papirić od 1. do 31. u mjesecu?

ni to nisam platila nikad u trudnoći...kod ginića sam svakih 3 tjedna i nikad nisam platila recepte a svaki put ih dobijem 4-5 komada......
a istina je da mi do sad nije trebala nikakva usluga od opće prakse osim potvrde o bolovanju za firmu i doznake svaki mjesec, komisija... al recepti ništa
mamaika is offline  
Old 14.01.2008., 00:07   #66
http://www.roda.hr/vijesti.php?ID=1233

''Trudnice za redovne preglede ne plaćaju administrativnu pristojbu

U Zavodu za medicinske poslove protumačeno je da su kontrolni pregledi trudnica u skladu sa Zakonom o zdravstvenom osiguranju ("Narodne novine" broj 94/01., 88/02., 117/03., 30/04., 177/04. i 90/05.) te Planom i programom mjera zdravstvene zaštite iz osnovnog zdravstvenog osiguranja ("Narodne novine" broj 30/02., 51/04., 57/05. i 72/05) kao preventivni pregledi oslobođeni plaćanja administrativne pristojbe.



--------------------------------------------------------------------------------


Po Zakonu o izmjenama i dopunama Zakona o zdravstvenom osiguranju ("Narodne Novine" broj 90/05), administrativna pristojba se ne plaća za preventivne preglede utvrđene planom i programom mjera zdravstvene zaštite (NN 90/05), što je malo zbunjujuća definicija ne samo za nas, "obične" korisnike osnovnog zdravstvenog osiguranja, već i za liječnike specijaliste (ginekologe) koji u svojim ordinacijama naplaćuju administrativnu pristojbu za kontrolne preglede trudnica.
U Zavodu za medicinske poslove protumačeno je da su kontrolni pregledi trudnica u skladu sa Zakonom o zdravstvenom osiguranju ("Narodne novine" broj 94/01., 88/02., 117/03., 30/04., 177/04. i 90/05.) te Planom i programom mjera zdravstvene zaštite iz osnovnog zdravstvenog osiguranja ("Narodne novine" broj 30/02., 51/04., 57/05. i 72/05) kao preventivni pregledi oslobođeni plaćanja administrativne pristojbe.
Također, ukoliko izabrani doktor, specijalista ginekolog ne raspolaže ultrazvučnim aparatom za provođenje pregleda zdrave trudnice ultrazvukom u sklopu kontrolnog pregleda trudnice, tada se za izdanu uputnicu osiguranoj osobi ne naplaćuje administrativna pristojba.
Trudnice koje ste platile administrativnu pristojbu, a niste trebale, obratite se svom liječniku ginekologu ili nadležnoj ispostavi područnog ureda HZZO-a o mogućem ostvarivanju povrata uplaćenih sredstava.''
mici123 is offline  
Old 14.01.2008., 09:28   #67
Quote:
mici123 kaže: Pogledaj post
http://www.roda.hr/vijesti.php?ID=1233

''Trudnice za redovne preglede ne plaćaju administrativnu pristojbu

U Zavodu za medicinske poslove protumačeno je da su kontrolni pregledi trudnica u skladu sa Zakonom o zdravstvenom osiguranju ("Narodne novine" broj 94/01., 88/02., 117/03., 30/04., 177/04. i 90/05.) te Planom i programom mjera zdravstvene zaštite iz osnovnog zdravstvenog osiguranja ("Narodne novine" broj 30/02., 51/04., 57/05. i 72/05) kao preventivni pregledi oslobođeni plaćanja administrativne pristojbe.


--------------------------------------------------------------------------------


a svaka čast, nije mi se kopalo po zakonima

skoro sam pomislila da ni netko nešto progledava kroz prste,ihihihi

Zadnje uređivanje putnica : 10.03.2008. at 14:13. Reason: q
mamaika is offline  
Old 14.01.2008., 15:15   #68
kakva su prava nezaposlenih majki odnosno trudnica?
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Old 14.01.2008., 15:45   #69
imaš pravo na 1600 kn porodiljne naknade za vrijeme porodiljnog (dakle, od rođenja do godinu dana djeteta) i to ti se priznaje kao godinu dana mirovinskog staža
i to je to
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 14.01.2008., 16:26   #70
puno hvala stvarno sam totalno neupućena u ovo sve
a što ako sam zaposlena na određeno na 3 mjeseca i plaća mi je 2500 kn jel i onda isto 1600?
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Old 14.01.2008., 16:31   #71
help,help

Vidim da ima vas koje se stvarno kužite u naša prava pa mi možda netko i pomogne. Ja sam na bolovanju od početka prosinca i predala sam doznake i sve papire s posla 30.12. u HZZO. Još nisam dobila nikakvu lovu. Kad obično sjedne taj novac? I dalje. U stalnom radnom odnosu sam osam mjeseci, na neodređeno. Znači li to da ću od HZZO-a dobiti oko 800 kn ili?
anny is offline  
Old 14.01.2008., 18:50   #72
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
imaš pravo na 1600 kn porodiljne naknade za vrijeme porodiljnog (dakle, od rođenja do godinu dana djeteta) i to ti se priznaje kao godinu dana mirovinskog staža
i to je to
Ako je prijavljena na burzi. Ako nije,koliko ja znam, nazalost nista se ne dobiva.

Quote:
ane_007 kaže: Pogledaj post
puno hvala stvarno sam totalno neupućena u ovo sve
a što ako sam zaposlena na određeno na 3 mjeseca i plaća mi je 2500 kn jel i onda isto 1600?
Mislim da da jer za punu placu se racuna prosjek zadnjih 6mj.

Quote:
anny kaže: Pogledaj post
Vidim da ima vas koje se stvarno kužite u naša prava pa mi možda netko i pomogne. Ja sam na bolovanju od početka prosinca i predala sam doznake i sve papire s posla 30.12. u HZZO. Još nisam dobila nikakvu lovu. Kad obično sjedne taj novac? I dalje. U stalnom radnom odnosu sam osam mjeseci, na neodređeno. Znači li to da ću od HZZO-a dobiti oko 800 kn ili?
Kakvih 800kn? Mislis na jednokratnu? To je oko 2300 kn.

Zadnje uređivanje Tashi : 14.10.2012. at 09:14.
lopticica is offline  
Old 14.01.2008., 19:49   #73
ja sam na burzi od 2005 godine, samo što mi se ovo ljeto nešto dogodilo, naime radila sam i skroz zaboravila potvrditi karton ( u 8 mjesecu) tako da me dotična gospođa odjavila i morala sam ponovno kod nje na razgovor i ona me kao ponovno prijavila, pa da li se računa ono prije ili mi je sve propalo za tih 10 dana što sam zakasnila?
ne znam kako je ona to mene izbrisala valjda me odjavila jer sam malo zakasnila, ne razumijem
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...

Zadnje uređivanje ane_007 : 14.01.2008. at 23:00.
ane_007 is offline  
Old 15.01.2008., 09:00   #74
Ukoliko si na komplikacijama onda ces dobit 800kn jer kad san ja isla teta sta tamo radi mi je rekla da ukoliko neman kod zadnjeg poslodavca minimalno godinu dana ili kroz 2 godine minimalno godinu ipo radnog staza onda se dobije 800 kn, ako udovoljavas jednom od ova dva kriterija e onda dobijes puni iznos place. Jos jednom to je za KOMPLIKACIJE.
NelaZg is offline  
Old 15.01.2008., 09:10   #75
Quote:
ane_007 kaže: Pogledaj post
ja sam na burzi od 2005 godine, samo što mi se ovo ljeto nešto dogodilo, naime radila sam i skroz zaboravila potvrditi karton ( u 8 mjesecu) tako da me dotična gospođa odjavila i morala sam ponovno kod nje na razgovor i ona me kao ponovno prijavila, pa da li se računa ono prije ili mi je sve propalo za tih 10 dana što sam zakasnila?
ne znam kako je ona to mene izbrisala valjda me odjavila jer sam malo zakasnila, ne razumijem
auuuuuuu, draga ane, ovo je specifičan slučaj,...ajde ti pitaj na hzzou što s tobom...
iako, mislim da po svemu pripadaš skupini koja je na burzi i da imaš takva prava (napisala ti je iznad mene nela)
kad rodiš, po sadašnjem zakonu sigurno cijelu 1. godinu na porodiljnom dobivaš 1600kn ...
al ne znam što je sad sa trudnoćom, jesi na komplikacijama ili nisi...ajde držim fige da nije neki problem
mamaika is offline  
Old 15.01.2008., 09:40   #76
mislim da nezaposlene niš ne dobivaju na komplikacijama, samo 1600 prvu djetetovu godinu
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 15.01.2008., 15:56   #77
posto vidim da se razumijete u zakone da vas nesto preupitam
naime ja sam na porodiljnom do 27.1,ostala sam trudna u 11.mjesecu,znaci bit cu 3mjeseca trudna do isteka porodiljnog,namjeravam se vratit na posao nekih 3 mjeseca i otic na komplikacije.Kod ovog poslodavca sam godinu i pol u radnom odnosu na neodredjeno
e sad pitanje:da bi imala puni iznos place jeli moram radit tih 6mjeseci,ili mi u izracun moze uc zadnja 3 mjeseca porodiljnog+jos 3mjeseca rada=6mjeseci
i dali mi i zadnja 3 dana prvog mjeseca ulaze i obracun

nadam se da ste shvatile,da nisam previse zapetljala
hvala
klara_23 is offline  
Old 19.01.2008., 13:07   #78
Quote:
mamaika kaže: Pogledaj post
kad rodiš, po sadašnjem zakonu sigurno cijelu 1. godinu na porodiljnom dobivaš 1600kn ...
jel ovo stoji sigurno? da se cijelu godinu u slucaju nezaposlenosti (tj ako sam prijavljena na burzi) dobiva 1600kn?
-katrin- is offline  
Old 19.01.2008., 15:43   #79
Quote:
-katrin- kaže: Pogledaj post
jel ovo stoji sigurno? da se cijelu godinu u slucaju nezaposlenosti (tj ako sam prijavljena na burzi) dobiva 1600kn?
Ako si prijavljena na burzi da, cak i par kunica vise.
lopticica is offline  
Old 20.01.2008., 14:33   #80
evo i mene s mojom kompliciranom situacijom!
naime nisam dobila placu od 7 mj prosle godine!sa 15.10 sam dala otkaz i sefica me jos nije odjavila i dala papire,proslo je znaci 3 mj.sa 2.1 sam podnjela tuzbu za placu i sve.a 8.1 sam saznala da sam trudna. prijavila bi se kod muzevog prijatelja na vecu placu i sve,al kako kad mi ova neda papire i neodjavljuje me..i nemam uopce prosjek kod nje koji je potreban jer nisam odavno primila placu..ima li ko kakvu ideju sta da napravim?
__________________
moje torte
meli2 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:19.