Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2008., 12:31   #41
heii eo nasla sam ti ovo..


Zadnji ciklus sam imala 2.11., LH ovulacijske trakice i bazalna temperatura su pokazale da je ovulacija bila 16.11. Moji ciklusi traju od 24-28 dana. 28.11. dobila sam lagano krvarenje i pomislila ništa od trudnoce. Medutim 29.11. krvarenje je prestalo i ja sam 30.11. uradila test na trudnoću koji je bio pozitivan, otišla ginekologu, koji je napisao gestacijska vrećica u formiranju, ali vidjela sam da nije bio optimističan u pogledu ostanka trudnoće. Kontrola je bila 6.12. kada je napisao samo vidljivo veća gestacijska vrećica,ali nepravilnog oblika i kontrola 17.12. Prije 6 mjeseci sam imala spontani pobacaj u 6.tj, pa sam dodatno uplašena. Zanima me kolika je mogućnost da se iz nepravilnog oblika gestacijske vrećice razvije zdrava beba?

Kod Vas obzirom na sumnju u pravilan izgled gestacijske vrećice te obzirom
na spontani pobačaj u prethodnoj trudnoći postoji indikacija da se serijski
određuje hormon HCG, odnosno beta HCG. Ovaj hormon sintetiziraju i luče
stanice trofoblasta i njegov porast govori o pravilnom ili nepravilnom
razvitku trofoblasta pa prema tome i zametka. Dakle trebate odrediti HCG
danas pa za 2 dana te će porast vrijednosti unutar 48 sati pokazati radi li
se o urednom razvitku trudnoće. Vrijednost nakon 48 sati se treba
udvostručiti ili biti bar 66% veća od prethodne.


a tvoja frendica neka se pazi i miruje sto vise moze...ja se nadam se da je sve u redu
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 12:40   #42
hvala ti meteice
ma njoj je doktorica samo rekla da je ta druga gestacijska vrecica nepravilnog oblika i nista vise,mislim da je nesto opasnije ili gore da bi joj rekla al opet ne mozes biti pametan
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 12:44   #43
pa daa...al vrecice su jos u razvoju...bar mislim...tako da,ma razvit ce se ona...rekla bi ona da nesto ne valja...
samo neka ti se frendica pazi...jer imala je vec 2 spontana...
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 17:10   #44
Moja trudnoća je započela kao blizanačka. Sa 6 i pol tj. su kucala srčeka, jedan plod je bio malo manji. Sa 10.tj. vidio se samo jedan plod, na col.dopl. i ostatak gastacijske vrećice 2. Sad sam u 19.tj, beba napreduje, sve ok, cura je, dr.ice kažu da dobar broj trudnoća započinje blizanačkim ali jedan plod odumre prije nego se utvrdi trudnoća.
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 20:16   #45
Jednojajcani blizanci

Na vaginalnom ultraljudu 7+3 saznali smo da su blizanci i doktorica je rekla najvjerovatnije jednojajcani jer ih je djelila samo jedna tanka "linija". Znaci bili su u istoj posteljici.
Kakvih iskustava imate u vezi toga? Da li je bilo vise komplikacija bas zbog toga sto leze u istoj posteljici?

Hvala!
__________________
Lola
Lola_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 21:17   #46
nemam iskustva u tome, ali sam jučer gledala fantastični dokumentarac o višeplodnoj trudnoći na Discoveryu. Jednojajčani blizanci u većini slučajeva rađaju se na carski zbog velike mogućnosti petljanja pupčane vrpce. U kasnijoj trudnoći imaju privilegiju da imaju društvo što ih potiče na igru i maženje. Daleko su povezaniji od dvojajčanih blizanaca ( dvojajčani mogu čak imati i različitog oca!!) jer se međusobno "vide" i dodiruju, za razliku od dvojajčanih koji samo mogu osjetiti gurkanje onog drugog.
evo još nekih tekstova:

Identični blizanci (jednojajčani ili monozigotni) se pojavljuju kada se iz nepoznatog razloga oplođeno jajašce podijeli tijekom prvih 14 dana, a svaki blizanac dobije istu genetičku "sliku". U posljednje je vrijeme primijećeno kako se identični blizanci rađaju nakon što je majka primala lijekove koji potiču ovulaciju – taj tretman daje veću vjerojatnost da će se vanjski sloj jajašca podijeliti.
Ako saznate da nosite blizance prije 12 tjedna (kasniji nalaz je nepouzdan), zamolite ginekologa da provjeri posteljicu. Jedna placenta upućuje isključivo na jednojajčane blizance. Dvije posteljice su nepouzdane – mogu biti i jednojajčani i dvojajčani.

evo link na cijeli tekst
http://www.net.hr/bebe/page/2002/10/24/0483006.html

i, da - ČESTITAM NA DVIJE SREĆICE
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 22:41   #47
bas mi je drago da nosis blizance i to jednojajcane
ovako,ja sam rodila isto blizance koji imaju jednu posteljicu a dijelila ih je opna...
ne bi te htjela plasiti,ali moras se puno cuvati..jaako puno...blizanci s jednom posteljicom su jaako rijetki, ima ih svega nekoliko %...opasno je,zato se naoruzaj sa strpljenjem i doktorovim gundanjem...oni znaju jaaakooo puno plasiti i zivcirati ali nije sve tako crno...oni obicno govore da je sve u bozjim rukama bla bla ali vecina trudnoca zavrsi dobrim ishodom (znaci porodom objih zdravih bebica)...bit ce jako puno pretraga,cesto pregledi ali misli pozitivno..ja vam zelim srecu i drzim fige... ako sta trebas pitaj slobodno...sad ti saljem nesto na pp
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 00:02   #48
Moji blizanci su imali dvije posteljice. Mogu biti jednojajčani, ali i dvojajčani. Jako je tanka granica i kroz trudnoću mi nisu mogli potvrditi. Moji su dvojajčani.Jedan ima crnu kosicu i tamniju put. Drugi je smeđi i svjetlije puti. I to mi je drago. Malo me je frka bila kad sam saznala da nosim blizance. Nemoj puno čitati o blizancima i njihovom razvoju jer češ naići na sve i svašta. Pusti da sve ide svojim tokom. Takve se trudnoće više kontroliraju nego jednoplodne trudnoće. Miruj što više. Izležavaj se i obavještavaj nas kako trudnoća napreduje. Mi mame duplice smo uz tebe!
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 11:29   #49
Hvala svima na odgovorima i rijecima podrske.
Ja ustvari ne bih ni znala da su blizanci da nisam imala krvarenje u 7+3 i tamo su ustanovili da su duplice, i to vjerovatno jednojajcane. Ali kao sto i sami kazete to se mozda tek moze vidjeti kad izadju ;-), po posteljici i drugim stvarima.
Zasad mi je muka i umorna sam, ali ide nekako. Kako ste se vi osjecali u pocetku, da li ste imali mucnine, povracali?
Ja imam curicu isto, 3 godine sad u julu, i ni sanjala nisam da cu mozda imati troje djece. Dvoje to je bio max. :-)
Ok, javljam vam se poslije kad malo vise saznam na novom pregledu.

Hvala jos jednom i sretno i vama.
__________________
Lola
Lola_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 17:54   #50
Nek ti je sa srećom i Bog te blagoslovio! Dobro matea kaže ne čitati previše o tuđim iskustvima jer svaka je posebna, vjeruj u Božji plan i budi pozitivna, kad rodiš, onda ćemo pretresati o kojekakvim slučajevima. A dotad uživaj i odmaraj se što više makar znam da je to uz trogodišnjakinju znanstvena fantastika!!Uključi muža, sveki,mamu, ne ustručavaj se tražiti pomoć, dobro će ti doći, vjeruj mi na riječ!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 21:58   #51
Meni je bilo mučno do 12 tjedna. Povraćala baš i nisam.
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 12:45   #52
Blizanci, trojke, četvorke - trudnička iskustva

Ne nisam trudna samo me zanima...

Znam da su to jako rijetki slučajevi, ali ima li ovdje netko da je nosio više djece? Je li ženama onda teže, moraju li mirovati...A tek dojenje

S jedne strane je super, odmah izbaciš 4 komada...
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 12:52   #53
Pa i nije to baš tako lako i jednostavno, svi samo misle na trudnoće a šta poslje slijedi
poznajem jednu curu koja je rodila trojke (2 dečkića i kćer) preslatki su...bili su tako maaali kad su se rodili
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 14:55   #54
ehej...znam i ja tu istu ženu...ali mislim da su bebe imale dvije preko 2 kg a jedna nešto manje....a to je za djecu rođenu u. 34-tj....super....jer trojke porađaju s 34. tj trudnoće
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 14:59   #55
da, znamo istu ...mi smo glavne sada,jel da?
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 15:01   #56
Quote:
mateeaa=) kaže: Pogledaj post
da, znamo istu ...mi smo glavne sada,jel da?


super je cura....čak stigne i na forum uz trojke jel i ostale....
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 15:11   #57
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post


super je cura....čak stigne i na forum uz trojke jel i ostale....
istinaa...jesi vidila sto je bila ogromna kad je bila trudna?
e mag ubit ce nas ak sazna da pricamo o njoj
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 15:16   #58
Jooooj nikad nebi želia trojke ili četvorke. Mislim i dvojke su previše a kamoli više. To je raspad sistema
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 15:19   #59
Quote:
mateeaa=) kaže: Pogledaj post
istinaa...jesi vidila sto je bila ogromna kad je bila trudna?
e mag ubit ce nas ak sazna da pricamo o njoj
neće ne pišemo niš loše o njoj svaka joj čast a nisam vidla sliku....gdje se može pogledati
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 15:20   #60
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
neće ne pišemo niš loše o njoj svaka joj čast a nisam vidla sliku....gdje se može pogledati
napišem ti na pp...
čvrsto sjedi
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:16.