Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2012., 16:16   #621
Quote:
sydney kaže: Pogledaj post

luchita pitaj u apoteci kombinaciju tih ulja,uslikam ti bočicu svoga pa zalijepim.
odlično draga, hvala
Luchita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 10:00   #622
hej najdraže! ja mozak,pošto sam i dalje osjećala češkanje odlučila prestat s trich dijetom i uvela šećer! OGROMNA,UŽASNA,UŽASNA,ma preužasna greška! najradije bi plakala koliko je poriv jak! hebeš češkanje,njemu sam se uvijek lako odupirala,počeškam se i to je to,al PORIV!!!!! onaj neodiljivi,prejaki,koji nas nagoni da MORAMO čupati,jednostavno MORAMO!!!! znate o čemu pričam,jelda?! kad trepćem osjećam trepavice koje smetaju i moram ih čupati! na sreću još nisam čupala,al prelazim prstima po njima,tako im ne štetim,samo umanjujem poriv,bar u trenutku dok to radim.čim prestanem poriv je tu,a ako čupam il čeprkam jako po njima još je jači! proklinjem šećer i kofein iz dna duše i sebe što sam zaboravila kako poriv može biti jak,toliko da NIŠTA ali NIŠTA ne pomaže! sinoć sam stavila tonu vazelina,prelazila lagano prstima po njima kad je neizdrživo ,popila xanax i zaspala. nadam se da ću izdržati još dan,dva da ne čupam i da će već sutra biti lakše. ne znam možda su placebo i nocebo u pitanju,šta je daje,bilo je donedavno divno i izdrživo,a sad je pakao,pakao ,pakao!ako ima pakla na zemlji onda je to ovo mučenje!

curke čitamo se ,javite se kako ste!
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 11:34   #623
opet ja! ovog puta s novim avatarom i puuuuuuuuuuuuno sam bolje! nestaje jaki poriv za čupanjem,pa i svrbež.uhvatim se ponekad da prelazimprstima po trepavicama,al je podnošljivo,bit će bolje! već je ODLIČNO spram onim kako je bilo prije koji dan! upravo si pijem beskofeinsku kavu koja je identičnog okusa kao prava,i jedem čokoladni rolat s fruktozom! pusa i pišite!
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 08:58   #624
prošle dana konzumirajuć šećer poriv od 1-10 je bio 100!!! ne znam drugačije kako da ga opišem,i po jakosti i učestalosti,svrbež također.

4.dan bez šećera i kofeina, poriv od 1-10 je 2.5, javio se dva puta svega juče i to kad bi automatski pošla rukom prema trepavicama,a i po jačini mu odgovara ta ocjena,nije ga teško kontrolirati,samo duboko dišem i prođe.

tako da,razlika je OGROMNA, probajte par dana bez šećera i kofeina da vidite hoće li djelovati i kod vas!

Zadnje uređivanje sydney : 13.09.2012. at 09:21.
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 12:20   #625
evo odličan link na trich dijetu,sa svim čestim dvojbama,pitanjima,savjetima http://home.intekom.com/jly2/indexp2.html
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 13:06   #626
Danas je dan pozitivnog razmišljanja,pa ajmo pozitivno naprijed!

sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 07:52   #627
upravo čitam ovu knjigu,javim koliko će dati rezultata i hoće li uopće dati.. evo nešto o Silvi metodi kontrole uma (dobro zvuči,jelda?) http://tajna.rs/silva-metod-kontrole-uma/

možete ju čitati i online!

pošto se ovo pretvara u moje monologe i moj dnevnik,prebacit ću sve ovo što sam pisala na novi blog,možda nekom pomogne i tamo.
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 14:20   #628
draga, samo ti piši što više, ja čitam svaki dan al sam sad malo u strci pa ne stignem pisat. vidim da odlično napreduješ samo da te podsjetim da staviš kad stigneš sličicu ovog svog ulja. pusa!
Luchita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 09:02   #629
hej! luchita evo, čičkovo ulje je od cydonie,evo njihove stranice http://www.cydonia.com.ba/
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 12:02   #630
skužila sam da mogu lako početi čupati.i još lakše nastaviti.skužila sam da mogu ali neću.nije isto moći i morati.prije sam morala čupati.sada samo nekad poželim čupati.ali ne moram.i neću.tu je razlika između nekad i sad.razlika koja je i više nego dovoljna da budem dobro.i jesam dobro.samo da dobijem na lou i prestanem brinuti o financijama
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 13:13   #631
izvrsno draga, samo tako nastavi! sad si vec prilicno dug period bez čupanja, ocito stvari idu u dobrom smjeru. kako sincic? jesi ga vidjela u zadnje vrijeme da povlači kosicu il je prestao? kod mene inace nista novo, prvom prilikom kad ulovim vremena krecem s cickovim uljem i toplo se nadam oporavku svih vlasi na svojoj jos uvijek vidljivoj "stazi".
Luchita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 10:52   #632
hej Lu! a gdje nam je Char?

ugl tebi želim zahvaliti što si cijelim putem uz mene!

već više od pola godine ne čupam! bio je jedan kratki period čupanja u međuvremenu. al čak mije drago što se dogodio. zašto? jer će mi dati snagu za ubuduće,ne taj period nego sve ono što je bilo prije i poslije,jer da sam odstala i olako se predlala zna se šta bi bio: hrpetina frustracije,očaja ,tuge,beznađa, počupanih trepavica, očiju bez istih.. a ovako kad se našminkam ne prođe dan da ne dobijem koji kompliment! i opuštena sam,i zadovoljna i sretna. najvažnije je diguti glavu i vratiti se na pravi put, to treba biti mantra našeg života!

Zadnje uređivanje sydney : 24.09.2012. at 10:59.
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 17:06   #633
Cure, nadam se da se držite! Evo ja se javljam nakon duuugo vremena s jednim savjetom, ja sam tako prestala čupati kosu pa vam možda pomogne . Čupala sam je, čupala i čupala, rekla bih si "od sutra ću prestat" i tako svaki dan. Al onda sam odlučila "prestat ću na svoj rođendan" i tako nisam čupala cijeli dan svoga rođendana, sutradan mi je opet bilo žao čupati jer sam računala "odlučila sam prestati na rođendan i ako sam počnem, idući rođendan mi je tek za godinu dana, počupat ću cijelu glavu, idem se ja držati ovoga da ne čupa od rođendana". I tako sam jednostavno prestala. I sad sam jako sretna, ne čupam kosu više uopće. Ljubim vas i držim velike fige, vi to možete!!!!
mrs.fine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 21:28   #634
Bok cure nisam vas zaboravila samoo su mi ispiti cijelo vrijeme u glavi, ne stignem ništa ništa .. fino sam onaj komadić obrve ponovno uspjela uzgojit još je dosta rijeđi od ostatka, ali bolje išta nego ništa..

dosta sam zadovoljna kako sam se nosila s ovim stresnim vremenom.. nakon zadnjeg incidenta nisam niti jednom pocupala ..

vratim se ubrzo malo češće drzite se
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 21:22   #635
bravo,bravo,bravo char!!!!! baš sam posnona na tebe! i meni sve trepavice i obrve na broju pod užasnim stresom u posljednje vrijeme al ne čupam!svrbež lagani nekad tu i tamo,poriv rijetko,nekad automtaski ruka pođe al u takvim situacijama npr čitanje i gledanje tv primjenjujem decoupling i nemam porblema!
a za obrve mi je velika pomoć vazelin a kod svbeža aloa vera,probaj!
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 21:39   #636
za one koji čitaju a ne pišu,da napišem kako i zašto uspjevam ne čupati..

prvo je najtežeal se samo tako čini! izbacite koefin i šećer (u to spada i med i većina umjetnih zaslađivača).koristiti čokoladu s fruktozom (meni u normalnim količinama ne meta),ja si uvjek imam kolač koji pravim s fruktozom il za mene diamant dijetetskim sladilom koje mi se pokazalo puno bolje.što se dogodilo nakon ove jednostavne promjene?svrbež se smanjio za 70-90 posto,zavisi od toga koliko sam bila dobrea i poštovala pravila hehe a poriv preko 80 posto! znači svrbež tu i tamo-pomaže aloa vera,poriv jako rijetko.
uglavnom čupati NE MORAM,kao do sada,kad imaš onu neodoljiv i jak poriv.
dalje DECOUPLING metoda,obvezno al obvezno nađite na temi i uvrstite je u svakondevicu,bit će vam od velike pomoći!

ja pijem inositol,može se naručiti online,inače od njeg s eosjećam psihičku puno bolje..po potrebi pijem xanax (jako rijetko) i biljne kapi za smirenje (u ogromnom sam stresu posljednjih dana,al ne čupkam )
samo nemojte reći da ne možete izbacit kofein,ja kao nejveća ovisnica o kavi sam to uspjela.sad pijem bezkofeinsku i uživam ako imate pitanja slobodno pitajte smile

trepavice i obrve mažem:vazelinom-on je super kad imaš poriv jer ih nekako omekša!!!manje se lijepe i traže da ih čupaš... dalje čičkovo ulje,koje sadrži u sebi ricinusovo i vitamin e (djeluju protugljivično i potiču na rst) pijem jpš magnezij,b kompleks,ulje lana (bogato omegom tri)i kapsule od jabučnog octa (djeluju protugljivično).ako vas zanima zašto sam izbacila kofein i šećer ukucajte john kender trich diet.valjd anisam nešto zaboravila..
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 08:46   #637
ako se pitate zašto primjenom john kender trichotillomania dijete nisu poriv i češkanje nestali u potpunosti odgovor leži vjerovatno u tome što je se ne pridržavam striktno.npr zabranjeni su žumanjci,maslac,mahune,grašak,čokolada (radi kofeina).ja to sve najnormanije jedem jer radije podnosim nešto češkanja nego se odreći svega ovoga ,a ponajprije žutanjaka u kremi za kolače i čokolade

jedna mama je se ovdje raspitivala o NAC-u za svoju djevojčicu.dvogodišnja studija je pokazala da se NAC nije nažalost pokazao ništa boljim od placeba,evo rezultata http://www.trich.org/research/current.html


Preliminary results of this study were presented at the 2012 TLC Conference. Thirty-nine children with trichotillomania were randomized to NAC or placebo. We found that NAC was not more effective than placebo in treating the symptoms of pediatric trichotillomania. However, we found that children in both the placebo and NAC groups significantly improved during the course of the 12-week trial. Additionally, side-effects from NAC treatment were similar to that observed in placebo. However, one child had an allergic reaction to the active NAC tablets.

This trial highlights the need to focus on understanding the developmental and clinical course of this condition in children. Specifically, longitudinal studies examining the likelihood of children remitting over time are critical to properly understanding, treating and researching this condition. It also emphasizes the importance of referring children with TTM to appropriate behavioral therapy, which has been shown to be effective in children, before initiating any pharmacological interventions.
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 09:05   #638
Help Yourself:
A Self-Help Program to Managing Trichotillomania


http://www.trich.org/dnld/HelpYourself.pdf
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 10:09   #639
PA DOBAR DAN DJEVOJKE MOJE!!!

Nadam se da me se neke sjećaju...prošlo je sigurno više od dvije godine od kada sam započela svoju borbu protiv čupanja kose i ponosno objavljujem DA SAM USPJELA!!!
Imam divnu kosu, danas me ljudi iz prošlosti zaustavljaju i pitaju, Bože, kako ti je lijepa kosa, šta nešto piješ za jačanje?! :-)

Cure moje, može se, bilo je teško, ali može se.
Svrha moga javljanja je da vam ulijem malo vjere i snage u uspijeh.
Sretno...čitam vas i dalje!!!
__________________
Ne sudi da ti ne sude!
čupkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 15:50   #640
čupkalice, divno da si se javila!! vec sam mislila da nikad vise nećeš doć na forum drzimo se nekako i uspijevamo bez čupanja, Sydney nam je zvijezda vodilja otkad tebe nema ja potpuno prestala čupat, samo me jos muče tragovi na glavi gdje kose jos uvijek nema. valjda će se sve obnovit s vremenom
Luchita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.