Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2016., 18:06   #101
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
Tvoj bivsi decko moze imati seksualne odnose s tvojom majkom ako to oboje zele... ili sa kceri kada bi ju imala s nekim drugim.

Tvoja sestra moze uletiti u krevet svakom buducem frajeru ako joj to dozvoli.

Ono sto ti mozes je birati koliko ih zelis imati u zivotu. Nista drugo... Ti se fokusiras na njihov postojeci ili ne postojeci sex. Snazno vjerujem da uz vanjsku pomoc, sve pocinje od osobe. Ti svjesno usporedujes svoj i sestrin zivot. Ti svjesno spominjes svog bivseg sestri... zasto onda mislis da su snovi nesvjesni?

Trebas odluciti da ti zivot ide dalje i raditi na tome. Dan po dan...
Uspoređujem ih zato jer sam do tog događaja bila obuzeta sobom i posve neopterećena njom, brinula svoje brige i radila na ostvarenju svojih snova.
Nakon tog događaja došli su napadi panike, anksioznost, depresija, noćne more, halucinacije koje su trajale par mjeseci (miris dima i vatre), osjećaj izmijenjenosti mene kao osobe, osjećaj kao da nešto gadno nije u redu, depersonalizacija, derealizacija, osjećaj odijeljenosti i otuđenosti od svijeta i drugih, osjećaj kao da je svijet neprijateljsko mjesto.


Dakle, taj događaj mene je otjerao u bolest, a nju ostavio netaknutom.

Spominjem to jer nije fer da ona karmički nije kažnjena za nedjelo koje je počinila, a ja sam morala dodatno patiti. Moj život je od tog događaja bio uništen.

I uza sav trud, nisam se više nikad mogla približiti nikome, iz straha od povrede.

Objasni mi gdje je tu karmička pravda.

Svjesno spominjem svog bivšeg sestri namjerno, jer u njoj želim izazvati strah od potencijalne teme s kojom bih ju suočila, ali i u nadi da će ona skužiti o čemu se radi i konačno mi se ispričati.

Treba mi njezina isprika - zato jer sam ja veličanstvena, ranjena princeza, a ona najobičnije gnojno, smrdljivo, kužno, bijedno đubre i trebala bi mi lizati nožne prste klečući na polomljenom staklu i zahrđalim čavlima, zbog svega što je napravila. Ja sam svetica na oblaku s arhanđelima.

Svjesno sam joj oprostila, govorim sebi da se volim, njoj (u sebi) da volim i nju, ali san koji se ponavlja znači nerazriješen konflikt, i zato se pitam što još moram riješiti na javi da bi konflikta nestalo. A nešto sigurno moram. I ovo dokazuje da oprost sebi i drugima i dopuštanje da ti ljubav preplavi srce zapravo ne rješava ništa. A to je tako šokantno i obeshrabrujuće i zbunjujuće (???)

Zadnje uređivanje Veronica Lux : 13.07.2016. at 18:46.
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 18:17   #102
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post

Trebas odluciti da ti zivot ide dalje i raditi na tome. Dan po dan..
.
Ovo sam odlučila odavno i to radim već više od desetljeća, apsolutno sama, bez i jednog prijatelja, bez podrške, brinući se o sebi i samo o sebi, ali SNOVI SU NESVJESNI I IZVAN MOJE KONTROLE, DAJ SHVATI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 22:55   #103
Prvo: lijepo pišeš.

Drugo: nema ti tu pomoći.
Ako ti ne može pomoći psihijatar, lijekovi, ti sama sebi, teško da ti može pomoći hrpa anonimusa.

Po meni je već dobra stvar što si postigla napredak "u javi". To ukazuje da se ipak nešto pozitivno događa. Možda su ovi snovi zadnja etapa ka, uvjetno rečeno, zaboravu.

Čini mi se da previše značaja pridaješ odnosu bivšeg i sestre u kontekstu razjeba vlastitog života. Da, možda je taj odnos bio okidač, ali teško da je uzrok.

Usput, meni nakon svih tvojih postova pada na pamet da se tvoja sestra i taj bivši nisu nikad poseksali. Možda je sestrino samozadovoljno smijuljavo "priznanje" bilo to neko "ravnanje duga", a ne sam čin. Bivši ti je navodno indirektno priznao, ali to su možda bile tek neke tvoje projekcije ili njegova želja da te ostavi u neizvjesnosti jer si ipak ti prva prevarila njega. Možda baš zato jer u realnosti nije bilo ničega, sada kad su sve strasti splasle, on kaže da nije nikad s njom spavao, a ona izbjegava temu i biva "ne znam što me obuzelo" neodređenom.
Niska Grana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 14:54   #104
Quote:
Niska Grana kaže: Pogledaj post
Prvo: lijepo pišeš.

Drugo: nema ti tu pomoći.
Ako ti ne može pomoći psihijatar, lijekovi, ti sama sebi, teško da ti može pomoći hrpa anonimusa.

Po meni je već dobra stvar što si postigla napredak "u javi". To ukazuje da se ipak nešto pozitivno događa. Možda su ovi snovi zadnja etapa ka, uvjetno rečeno, zaboravu.

Čini mi se da previše značaja pridaješ odnosu bivšeg i sestre u kontekstu razjeba vlastitog života. Da, možda je taj odnos bio okidač, ali teško da je uzrok.

Usput, meni nakon svih tvojih postova pada na pamet da se tvoja sestra i taj bivši nisu nikad poseksali. Možda je sestrino samozadovoljno smijuljavo "priznanje" bilo to neko "ravnanje duga", a ne sam čin. Bivši ti je navodno indirektno priznao, ali to su možda bile tek neke tvoje projekcije ili njegova želja da te ostavi u neizvjesnosti jer si ipak ti prva prevarila njega. Možda baš zato jer u realnosti nije bilo ničega, sada kad su sve strasti splasle, on kaže da nije nikad s njom spavao, a ona izbjegava temu i biva "ne znam što me obuzelo" neodređenom.
Prvo: hvala Ne trudim se previše, puštam da mi struja iskri prstima.

Hm, ne znam, kad sam mu rekla da mi je sestra odala da su se potorbali 5-6 puta, nasmijao se i rekao, "Šta, jel spomenula i penetraciju?" Nisam mogla stopostotno iščitati iz njegovih reakcija potvrđuje li da je istina što je ona rekla, ali gut feeling mi je došaptavao da sam ga uhvatila s prstima u pekmezu.

Možda je za moje zdravlje i spokoj bolje da vjerujem da je sve ovo njihova farsična inscenacija.
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 00:12   #105
Quote:
Veronica Lux kaže: Pogledaj post
Ovo sam odlučila odavno i to radim već više od desetljeća, apsolutno sama, bez i jednog prijatelja, bez podrške, brinući se o sebi i samo o sebi, ali SNOVI SU NESVJESNI I IZVAN MOJE KONTROLE, DAJ SHVATI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jesi čula za lucidno sanjanje? Možda bi ti to moglo pomoći.
waterbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 00:50   #106
Smile

Procitala sam ovu temu i iako inace ne komentiram, doslo mi da se ulogiram..
Meni je kroz sve tvoje postove odzvanjalo jedno pitanje- u kakvom si ti odnosu sa svojom mamom, tj.jesi li ikada osjecala da tvoja mama pokazuje vecu ljubav/razumijevanje/podrzavanje/vjeru prema sister?

Jedan forumas je ovdje spomenuo nesto jako bitno-svi nasi kasniji osjecaji i karakteristike karaktera su se oblikovali vrlo rano u onim prvim najprisnijim odnosima ( s roditeljima) i tu je vjerojatno kljuc.
Prema ovome kako opisujes sebe, ponekad i malo kontradiktorno, ali opet s jakim nabojem obozavanja svoje ekscentricnosti i "drukcijosti", te kako se zapravo volis prikazivati kao frajericu i to je kao neki mehanizam (obrambeni?), a nekako kroz sve to mi se cini da si zapravo vise njezniji i senzibilniji tip osobe.
To bih rekla i po nacinu pisanja koji je, osim sto mi je super, jako zivopisan i opipljiv (i pravopisno lijep).

Mozda skroz glup zakljucak ili sugestija (slobodno me razuvjeri ako sam fulala )- mozda si stekla to neko nepovjerenje ili manjak osjecaja bliskosti prema osobama s kojima bi trebala biti bliska, a sve iz prvotnog odnosa s majkom/ ocem?
Kako si i sama rekla-mama ti nije vjerovala da je tvoja sister spavala s tvojim deckom (favorizira li mama sestru?).
Ti si decka fizicki (formalno) prevarila i prije je on tebe, a to mi izgleda kao bijeg od potencijalnog napustanja i kao da si ga htjela brzebolje prva povrijediti jer se bojis psihicke udaljenosti/hladnoce s njegove strane.
Tvoj bunt mi djeluje kao obrana od ranjivosti.

Sestra ti je izuzetno hladna, ali ne mora biti da ona u sebi ne pati zbog toga. Daleko je to od normalne,zdrave psihe, jer ona isto ima neki poremecaj sa svojim emocijama.
Je li mama isto hladna kao i sestra? Nisi spominjala tatu, ali ako je i tata bio distanciran/nezainteresiran, ako roditelji nisu namirili dijete osnovnim potrebama bliskosti i prihvacanja, dijete moze cijeli zivot traziti namirenje tih osjecaja kod drugih ljudi..
Motherofadoll is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.