Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2016., 06:01   #3501
slobodno pitajte stov a zanima,mogu pomoci najcesce naravno
nije vazno tko is to sam is to msile o meni,NEVAZNOvazno je pomoci covjeku

dakle prije nego netko zeli na "lijecenja" MUDRO bi bilo da provjeri prvo ejl ta uustanova dsa doktorima nekoga izlijecila uopce itd
danas ljudi idu grlom u jagode pa od loseg bude gore
dakle ako ne detaljno,osobno procijeniti,onda pitas prijasnje pacijente itd,sadasnje mozda,jer budimo realni GLUPO je doci u bolnicu i povjerovati da ce ti pomoci u ovome danasnjem svijetu
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 15:52   #3502
Moze li mi neko reci kome se prvo ide ? Psihoterapeutu, psihijatru ili psihologu za blazu socijalnu fobiju.
Martingari is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 10:13   #3503
Quote:
Martingari kaže: Pogledaj post
Moze li mi neko reci kome se prvo ide ? Psihoterapeutu, psihijatru ili psihologu za blazu socijalnu fobiju.
Ukoliko ti nije problem platiti, idi psihologu - psihoterapeutu kognitivno - bihevioralnog usmjerenja.

Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 10:09   #3504
Jutro!


Patim od anksioznosti, paničnih poremećaja, hipohondrije s nizom simptoma ( prava psihosomatika). Može li prijedlog za ok psihijatra/psihoterapeta preko HZZO ( može i privatno ) u Zagrebu?

hvala
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 16:49   #3505
Kakva su iskustva sa osječkim centrom za psihološku pomoć?

Djeluju li oni samo kao prva pomoć pa te onda upute dalje nekome na terapiju?
sicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 14:03   #3506
može li se bez uputnice naručit kod psihijatra preko hzzo-a? ako ne, koliko dugo se čeka na prvi pregled? anksioznost je u pitanju, dakle nije hitni slučaj, ali je poželjno čim prije se naručit
lydia123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 14:06   #3507
Quote:
lydia123 kaže: Pogledaj post
može li se bez uputnice naručit kod psihijatra preko hzzo-a? ako ne, koliko dugo se čeka na prvi pregled? anksioznost je u pitanju, dakle nije hitni slučaj, ali je poželjno čim prije se naručit
Ne može bez uputnice, a za duljinu čekanja pogledaj na stranicama HZZOa grad i bolnicu koja te zanima
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 14:13   #3508
Za Zgb - Vinogradska - slobodan prijem za prvi pregled. Naravno, s uputnicom. Sve ostale ambulante naručuju.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 01:33   #3509
Majka mi je preminula.

Biste li mi preporučili za to više psihijatra ili psihologa? Imajte na umu da ne želim i neću koristiti lijekove ma koliko grozno bilo (s tog aspekta mi ne treba psihijatar, ali me istodobno brine da će htjet riješavat probleme lijekovima).
Naginjem možda više psiholozima zbog toga.

Dal da idem preko HZZO-a ili privatno? U ovom trenutku mi je svejedno. Samo da čim prije krenem s nečim. (bankrotirat ne bi bilo zgodno, ali ne znam što se preporučuje...1 tjedno ići pretpostavljam?)

Nisam ljubitelj psihologa/psihijatara jer ne mislim da mi mogu nešto puno pomoć...osoba za ispovijed mi ne treba, jako sam svjesna svih svojih razmišljanja, prednosti, mana...treba mi netko stručan tko mi može pomoć nekim konkretnim savjetima, vježbama...


Također ne znam dal znate za ikakve možda grupe potpore za ove slučajeve u koje se moguće uključiti? Hvala
Nayana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 11:01   #3510
Govorim iz svog iskustva. Ostala sam bez mame prije 2 godine i 10 mjeseci. Jako mi je bilo teško nakon gubitka mame, pogotovo otprilike 7 mjeseci nakon mamine smrti. I nisam našla neko razumijevanje i stručnu pomoć od naših stručnjaka. Doživjela sam čak i ružne stvari i neprimjeren odnos prema meni od strane jednog privatnog liječnika. Nakon njega prebacila sam se kod jedne druge privatne liječnice. Isto nije imala baš razumijevanja, a uz to je i jako skupa. Otišla sam jedanput i kod treće privante liječnice, nju znam od prije i pitala me je šta želim od lijekova, neka si sama izaberem. Antidepresive sam počela uzimati jedno kratko vrijeme, točnije Cipralex sam uzimala tri tjedna i mislim da mi je i pomogao, bolje sam se osjećala. Nakon tri tjedna uzimanja poremetio mi se antidiuretski hormon i pojavilo mi se učestalo mokrenje kao teža nuspojava, tako da sam ga morala naglo prestati uzimati. Nakon toga osjećala sam se još lošije jer sam ga naglo prestala uzimati, ali tako mi je rekao liječnik. Ostala sam samo na jednoj tableti Lorsilana za spavanje koje sam uzimala dok sam ih imala. Probala sam i Fluzepam za spavanje, ali bio mi je bolji Lorsilan. Xanax nisam baš podnosila, jednom sam čak postala agresivna kada sam ga uzela jer sam jedino to imala kod sebe. Sada jedino ponekad uzmem Belmiran san prirodne tablete za spavanje. Mogu se kupiti bez recepta u svakoj ljekarni.

Neke grupe potpore mislim da ne postoje. Mislim da ih je jedna udruga čak i imala, ali jednom mjesečno i to ako se skupi dovoljan broj ljudi. Isto se svaki susret plaća, nije besplatno.

sent from my Samsung Galaxy S5 mini
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 01:22   #3511
Žao mi je, Nayana.
Ako što prije želiš krenuti, odi privatno kod psihoterapeuta.
Mislim da ćeš preko HZZO-a čekati i ne znam koliko će vremena imati za tebe.
Imaj na umu da nisu svi psihijatri/psiholozi ujedno i psihoterapeuti.
nimfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 07:28   #3512
Quote:
nimfa kaže: Pogledaj post
Žao mi je, Nayana.
Ako što prije želiš krenuti, odi privatno kod psihoterapeuta.
Mislim da ćeš preko HZZO-a čekati i ne znam koliko će vremena imati za tebe.
Imaj na umu da nisu svi psihijatri/psiholozi ujedno i psihoterapeuti.
a i oni koji jesu, preko hzzo-a nemaju vremena, 15 min - nije psihoterapija.

Za ozbiljan rad na sebi- privatno, ali i ja još uvjek ne znam gdje i kome u zg, evo ponavljam - ako netko ima preporuku za nekog privatnog terapeuta a da je ozbiljan, bila bi zahvalna.
Ono što me muči je klasika, odrastanje uz otrovnog roditelja, teški manjak samopouzdanja, tjeskoba, i sve što ide uz to..
hvala unaprijed
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 12:07   #3513
ne znam gdje da ovo pitam.
nekad davno kad sam išla kod psihijatra, privatno, nikada nisam srela drugog pacijenta, koji je bio ispred ili iza mog termina.
zanima me je li to standard kod privatnika ili ne?
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 19:23   #3514
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
ne znam gdje da ovo pitam.
nekad davno kad sam išla kod psihijatra, privatno, nikada nisam srela drugog pacijenta, koji je bio ispred ili iza mog termina.
zanima me je li to standard kod privatnika ili ne?

ja sam promijenila 3 privatnice. kod jedne se uopće nisam s nikim susretala (kod nje sam bila najkraće), kod druge bi rijetko kad koga srela, a kod treće dosta često (potonja radi u klinici)...tako da...ne znam što bi ti rekla što je standard, a što ne..valjda sve ovisi i o danu, terminu....
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 15:57   #3515
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
ne znam gdje da ovo pitam.
nekad davno kad sam išla kod psihijatra, privatno, nikada nisam srela drugog pacijenta, koji je bio ispred ili iza mog termina.
zanima me je li to standard kod privatnika ili ne?
Je.
theremin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 17:29   #3516
hvala
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 13:54   #3517
Molila bih ako je itko bio kod dr. Tomislava Lesice da mi kaže svoje mišljenje.
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 15:43   #3518
Lijepi pozdrav svima ! Vidim, da neki traze neku pomoc .. Pa , ja bi preporucila da si pogledate i stranicu www.logoterapija.com ....Stranica je u izradi ali urednik te stranice vam moze nekoga preporuciti za razgovor . A, mozda mogu i ja koga prpeoruciti samo , vecina tih ljudi jos uvijek nema neke privatne prakse neg rade uz svoje poslove i to .. Danas je tesko zivjeti samo od psihoterapija . Logoterapija je primjerena za anksiozno - depresivna stanja , razne fobije , moze se raditi i kod djece .... Govori o covjeku koji je , ne samo psihicko fizicko bice , nego ima i duhovnu komponentu i na tome pocivaju ucenja logoterapije . pozz
rozi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 17:42   #3519
Pozzz svima, da li je netko imao ili ima iskustva sa , ili je možda bio:

http://poliklinika-neuron.hiim.hr/

navodno imaju najnovije znanstvene metode u lječenju na području neurologije i Psihijatrije. Iz Zagraba su na Šalati ordiniraju.
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 07:58   #3520
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Jutro!


Patim od anksioznosti, paničnih poremećaja, hipohondrije s nizom simptoma ( prava psihosomatika). Može li prijedlog za ok psihijatra/psihoterapeta preko HZZO ( može i privatno ) u Zagrebu?

hvala
Ako imaš za privatno: http://cabct.hr/
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:38.