Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2007., 16:10   #41
Ne bih te htjela prestrašiti, ali s tim smjerom teško da ćeš dobiti posao u banci. Jedino ako imaš vezu, no onda ti ni faks nije bitan
Pa kud banke, ako si izabrala smjer za hotele? Hoteli mi zvuće uzbudljivije, valjda i oni zapošljavaju?
Vulcano is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 16:48   #42
Quote:
Vulcano kaže: Pogledaj post
Ne bih te htjela prestrašiti, ali s tim smjerom teško da ćeš dobiti posao u banci. Jedino ako imaš vezu, no onda ti ni faks nije bitan
Pa kud banke, ako si izabrala smjer za hotele? Hoteli mi zvuće uzbudljivije, valjda i oni zapošljavaju?
Si sigurna da će teško dobiti posao u banci s tim smjerom? Kakve veze turizam ima sa hotelima?

@ nu tela: fora je u tome što i ako želiš raditi u bankama, prvo radno mjesto koje te očekuje je šalter bez obzira da li imaš srednju,višu,visoku stručnu spremu. U bankama ćeš napredovati prema tome, ovisno koliko radiš i koliko se sviđaš/ne sviđaš šefu i kroz interne natječaje. Ako želiš raditi u banci, probaj završiti recimo tečaj RRIF-a. Bila sam na masu razgovora, na nijednom me nisu pitali koji sam smjer. Njima je bitno da ti znaš raditi, da si radila tokom studija i da se želiš usavršavati dalje.
Ima ljudi koji sa turizmom rade u bankama, u HGK-u, u privatnim firmama, a također sa financijama u komercijali, računovodstvu, turizmu i ostalih tvrtki.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 16:49   #43
moja rodaka radi u banci za 15000kn plus 2000 za pizdarije kao prevoz,gym,klopa...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:01   #44
Quote:
nu_tela kaže: Pogledaj post
Dakle, nedavno sam završila Ekonomski fakultet - smjer turizam (stvarno ne znam di mi je pamet bila odlučit se za taj smjer, ali eto...da sam sad na početku, sigurno bi financije izabrala...no, šta je, tu je...).

Zanima me posao u banci. Nemam nikakvu vezu, a čujem da je za 'takva' radna mista itekako potrebna...

Kolege koje su poslale 'otvorene molbe' svim bankama u Hrvatskoj su mi rekle da im se nikad, niko nije ni mailom javio, tako da mi se ta mogućnost ne čini rješenje...

Zanima me - kako ste vi dobili posao?
I ja sam završila ekonomiju, smjer međunarodna razmjena.bila sam u Zagrebačkoj banci na testiranju na koje su me pozvali nakon što sam poslala molbu na temelju natječaja objavljenog na HZZ-a. Testiranje je trajalo skoro 4 sata. To je psihološko testiranje, test inteligencije, test osobnosti, test snalaženja u timu i test snalaženja među brojevima. Nikakvo konkretno znanje ti tu nema veze, ja sam mislila da će možda test biti iz financijske matematike,ali nije. Uglavnom, bilo nas je oko 30 na testiranju, a rekli su nam da je to samo prvi krug, onda dalje zovu one koji po psihološkom profilu njima najbolje odgovaraju pa će na temelju toga izabrati jednu osobu za rad na šalteru. iako se i tamo pričalo da je to mjesto već rezervirano za nekoga, da je ovo samo procedura radi natječaja. tako im taj psihološki paravan dobro služi da ti uvijek mogu reći da po profilu ne odgovaraš njihovim zahtjevima i tu ti ne možeš ništa.
SPOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:10   #45
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
sve koje ja zna da rade u banci imali su vezu. I to debelu vezu.
Imaš nešto drugo u planu?
Iskreno, za početak bi radila bilo što...čisto da odradim pripravnički, ali banke mi se čine najzanimljivije...

Btw, također svi koje ja poznajem, dobili su posao priko veze... debele...

Tužno.
__________________
"...U zivotu sam prosao kroz mnoge teske trenutke, a neke od njih su mi se stvarno i dogodili..."
nu_tela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:14   #46
Quote:
Vulcano kaže: Pogledaj post
Ne bih te htjela prestrašiti, ali s tim smjerom teško da ćeš dobiti posao u banci. Jedino ako imaš vezu, no onda ti ni faks nije bitan
Pa kud banke, ako si izabrala smjer za hotele? Hoteli mi zvuće uzbudljivije, valjda i oni zapošljavaju?
Turizam sam izabrala po principu 'što je lakše', jer fax tada nisam doživljavala ozbiljno, dapače, totalno nezrelo... Upravo se zato želim na poslu dokazati, ali teško doći do prilike... No, nadam se da ću je ipak dobiti.

Inače, u hotelijerstvu je potrebno znati jezike, a ja sam sa jezicima na 'vi', dok mi je matematika jača strana, pa i je to jedan od razloga zašto sam se orijentirala na banke....
__________________
"...U zivotu sam prosao kroz mnoge teske trenutke, a neke od njih su mi se stvarno i dogodili..."
nu_tela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:17   #47
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Si sigurna da će teško dobiti posao u banci s tim smjerom? Kakve veze turizam ima sa hotelima?

@ nu tela: fora je u tome što i ako želiš raditi u bankama, prvo radno mjesto koje te očekuje je šalter bez obzira da li imaš srednju,višu,visoku stručnu spremu. U bankama ćeš napredovati prema tome, ovisno koliko radiš i koliko se sviđaš/ne sviđaš šefu i kroz interne natječaje. Ako želiš raditi u banci, probaj završiti recimo tečaj RRIF-a. Bila sam na masu razgovora, na nijednom me nisu pitali koji sam smjer. Njima je bitno da ti znaš raditi, da si radila tokom studija i da se želiš usavršavati dalje.
Ima ljudi koji sa turizmom rade u bankama, u HGK-u, u privatnim firmama, a također sa financijama u komercijali, računovodstvu, turizmu i ostalih tvrtki.
Hvala puno na savjetu.
__________________
"...U zivotu sam prosao kroz mnoge teske trenutke, a neke od njih su mi se stvarno i dogodili..."
nu_tela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:19   #48
Quote:
SPOT kaže: Pogledaj post
I ja sam završila ekonomiju, smjer međunarodna razmjena.bila sam u Zagrebačkoj banci na testiranju na koje su me pozvali nakon što sam poslala molbu na temelju natječaja objavljenog na HZZ-a. Testiranje je trajalo skoro 4 sata. To je psihološko testiranje, test inteligencije, test osobnosti, test snalaženja u timu i test snalaženja među brojevima. Nikakvo konkretno znanje ti tu nema veze, ja sam mislila da će možda test biti iz financijske matematike,ali nije. Uglavnom, bilo nas je oko 30 na testiranju, a rekli su nam da je to samo prvi krug, onda dalje zovu one koji po psihološkom profilu njima najbolje odgovaraju pa će na temelju toga izabrati jednu osobu za rad na šalteru. iako se i tamo pričalo da je to mjesto već rezervirano za nekoga, da je ovo samo procedura radi natječaja. tako im taj psihološki paravan dobro služi da ti uvijek mogu reći da po profilu ne odgovaraš njihovim zahtjevima i tu ti ne možeš ništa.
Prijateljica mi je, također, bila na testiranju za Zagrebačku banku i njena priča je identična tvojoj. Što reći osim - žalosno.
__________________
"...U zivotu sam prosao kroz mnoge teske trenutke, a neke od njih su mi se stvarno i dogodili..."
nu_tela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:23   #49
Ja sam bio u užem izbor za Erste banku i s menom je bila cura koja završava magisterij! Ona nije htjela reč da je pri kraju magisterija jer je banka 100% ne bi primila, ja nisam mogao vjerovat i pitao sam prijatelja koji je tamo zaposlen već par godina i rekao mi je da je istina da kad čuju da si magistrirao ili upisao magisterij da te odmah prekriže. KATASTROFA! A vjerujte mi da ja biram radnike tu bi curu odmah zaposlio jer je jako kvalitetna ne zbog magisterija nego općenito.
Šećer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:26   #50
Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
moja rodaka radi u banci za 15000kn plus 2000 za pizdarije kao prevoz,gym,klopa...
Na kojoj je poziciji?
__________________
"...U zivotu sam prosao kroz mnoge teske trenutke, a neke od njih su mi se stvarno i dogodili..."
nu_tela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 20:10   #51
banke rijetko kad imaju natjecaje. rađe posalji svima otvorene molbe, pa te iz svoje baze zovu
takooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 20:18   #52
Kako je sve relativno...Ja radim u banci, i u moj sektor treba 15 novih ljudi. Na razgovoru je bilo 18 , od toga je zaposlena samo jedna cura. Ostali su našli drugi posao...A plaća nije loša...
__________________
Lako je kad te neko ni ne zavoli, tad samo tamna strana srca zaboli.
Teško je kad za nekog jedinog i svog postaneš zrnce soli, teško je kad tvoj neko prestane da te voli.
MedoPero is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 21:47   #53
Quote:
takooo kaže: Pogledaj post
banke rijetko kad imaju natjecaje. rađe posalji svima otvorene molbe, pa te iz svoje baze zovu
Da, ali ja još nisam čula od nikoga da su ga pozvali na temelju 'otvorene molbe'.
__________________
"...U zivotu sam prosao kroz mnoge teske trenutke, a neke od njih su mi se stvarno i dogodili..."
nu_tela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 22:06   #54
Quote:
nu_tela kaže: Pogledaj post
Da, ali ja još nisam čula od nikoga da su ga pozvali na temelju 'otvorene molbe'.
od moje mame prijateljica je prije par mjeseci bila pozvana na razgovor u banku na temelju 'otvorene' molbe.
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 22:11   #55
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Njima je bitno da ti znaš raditi, da si radila tokom studija i da se želiš usavršavati dalje. .
boldani dio me zanima.
sto raditi za vrijeme studiranja....?
ja dosta radim preko student servisa, jel se i to racuna?
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 22:22   #56
Quote:
MedoPero kaže: Pogledaj post
Kako je sve relativno...Ja radim u banci, i u moj sektor treba 15 novih ljudi. Na razgovoru je bilo 18 , od toga je zaposlena samo jedna cura. Ostali su našli drugi posao...A plaća nije loša...
u pitanju je sigurno zagrebacka zupanija.... jesam li u pravu?



.....mozes li mi reci o kojoj se banci radi?
.... i koje sposobnosti su se trazile na natjecaju? stupanj obrazovanja?
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 22:32   #57
Cure na šalteru imaju od 3.500 do 4.000 kuna. One iza šaltera, isto SSS, imaju 4.000 do najviše 4.500. Jedino je Zaba iznad tog prosjeka, ali ne znam koliko.
funnygirl33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 22:56   #58
Quote:
MedoPero kaže: Pogledaj post
Kako je sve relativno...Ja radim u banci, i u moj sektor treba 15 novih ljudi. Na razgovoru je bilo 18 , od toga je zaposlena samo jedna cura. Ostali su našli drugi posao...A plaća nije loša...

Evo, ja bi se prijavila, pa mi možeš pa pp poslati par informacija o tome.

Ako upadnem, imat ćeš samoproglašenu zgodnu kolegicu.
__________________
"...U zivotu sam prosao kroz mnoge teske trenutke, a neke od njih su mi se stvarno i dogodili..."
nu_tela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 23:40   #59
zovu oni preko otvorene molbe...
takooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 23:47   #60
Ne znam kaj je čudno u tom da sss radi na šalteru u banci.. Ne znam koji bi to vss htio radit na šalteru. Sve moje sss kolegice sa šaltera taj posao doživljavaju kao nekaj privremeno dok ne nađu poso u poljoprivredi il baušteli.
A plača ko plača... preskupa s obzirom kolko te košta
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:08.