Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2018., 00:51   #1
Perilice rublja (vol. 3)

Tema Perilice rublja - vol. 2 zatvorena je jer je prešla 10.000 postova.

U ovom nastavku očekuje se primjereno komuniciranje. Zahvaljujem na uvažavanju!


Ova se obavijest ne komentira na temi.
__________________
fermina-daza is offline  
Old 30.01.2018., 04:32   #2
Plitke perilice imate ovdje izložene:

http://www.kucanski-aparati.hr/speci...rublja-23/140/

Teška odluka trenutno odnosno Electrolux ima sada akciju 5 god. jamstva, a Samsung 45 cm su po mom stavu najviše meh. solidne oko 3 tisuće kn i nešto.

Ali je trenutno oskudica Samsung plitkih na našem tržištu - bar u usporedbi s drugim tržištima gdje ih ima u izobilju:

http://allegro.pl/pralka-samsung-ww6...101797699.html

gornja ima cijenu cca 430 euro

I te imaju bubanj protiv habanja skupe odjeće (Diamond) te motor bez četkica - tek onda bi se domogli stvarno top opremljene plitke perilice. Njihove plitke su meh. uzorno riješene, ni makac dok rade.

Ako možete čekati, možda bolje se odlučite za plitku Samsung...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 30.01.2018., 06:02   #3
Ima i nema razloga za kupovinu LG plitke.
Ima zato jer ima inverter motor, tiša je i proizvodi manje vibracije te stoga ima manje šanse da poćne šetati po kupaoni.
I LG je stabilan i ni makac. Ja doduše imam 55 cm. Sa LG dobijete silikonske navlake za nožice protiv klizanja na pločicama.

Nema jer Electrolux daje 5 godina garancije.
Sad birajte tišu, stabilniju i sa motorom bez četkica ili sa 3 godine duljim jamstvom - prema onome što vi smatrate bitnijim.
gubetz is offline  
Old 30.01.2018., 08:24   #4
Evo odlicnih modela AEG perilica rublja:

http://www.aeg.hr/laundry/laundry/wa...hine/l9fec49s/

http://www.aeg.hr/laundry/laundry/wa...hine/l7fbe48s/

Electrolux:

https://www.electrolux.hr/laundry/la...hine/ew8f261s/

https://www.electrolux.hr/laundry/la...e/ewf1487hdw2/

LG:

http://www.lg.com/hr/perilice-rublja/lg-F2J7TY1W

S time da ima brace od 10kg, 8kg.
europe2seoul is offline  
Old 30.01.2018., 10:17   #5
Quote:
bisanu kaže: Pogledaj post
https://www.elipso.hr/bijela-tehnika...RENJE-W8723-I/

pozdrav, molio bih vas za mišljenje o ovoj ponudi (duga garancija i uloženo/dobiveno)
tnx
gubetz
Quote:
"Na papiru" sve izgleda dobro. 8 kg, inverter motor, 5 godina punog jamstva, 23 programa (što nitko ne nudi u toj kategoriji) i baš svi programi su podesivi od strane korisnika (smanji-povećaj temperaturu, smanji-povećaj centrifugu) ima opciju voda plus...
A da li vrijedi te novce, to ćete nam reći Vi za par godina ako ju kupite.
Ili čekajte do Uskrsa možda se javi netko tko ju ima (šala, naravno)
Nemam ništa protiv Gorenja, vidim da se spominje i AEG kao alternativa. što bi bio vaš izbor, obzirom na dostupnost servisa i sve ostale praktične prednosti / nedostatke Gorenja i ostalih?
bisanu is offline  
Old 30.01.2018., 10:44   #6
Pozdrav,
Molila bih za pomoc oko perilica s gornjim punjenjem. Preporuka je bila BOSCH, ali mi je WOT24457BY, a druge nema u prodaji, kao ni AEG.
Moze li neka preporuka za oko 2.500-3.000kn. Uvjet je da nije glasna, zbog stanara.

Takojder, molila bih info, da li postoji neki generalni problem oko perilica s gornjim punjenjem u usporedbi s prednjim. Da li se brze kvare, losije peru ili nesto pa da mi to bude razlog da ju ipak ne kupim?

Hvala
Svastalica is offline  
Old 30.01.2018., 10:55   #7
Quote:
bisanu kaže: Pogledaj post
gubetz


Nemam ništa protiv Gorenja, vidim da se spominje i AEG kao alternativa. što bi bio vaš izbor, obzirom na dostupnost servisa i sve ostale praktične prednosti / nedostatke Gorenja i ostalih?
S obzirom da AEG sada ide sa 5 godina jamstva moj izbor bi bio AEG.
Doduše nikad nisam ništa imao njihovo tako da kao korisnik ne znam kakve su, kako im je brz servis ili da li je stručan. Hoće li rstaviti mašinu i promijeniti ležajeva, a onda kad sve sklopi skužiti da nisu ležajevi nego elektromotor. Jer ima i takvih ovlaštenih servisera. Prije tjedan dana opisano na forumu.

Sa gorenje imam ovakva iskustva:
Prva, moja osobno, bila je neka kobajagi za izvoz Gorvamat oznake se ne sjećam, znam da je sve pisalo na njemačkom na njoj. To je bila čista katastrofa! Nema toga što se na njoj pokvarilo nije.
Druga je bila za ondašnje prilike plitka 50 cm. Za 14 godina: kvar bravice vratiju, zamjena četkica motora i dva seta ležajeva. Mislim da bi za 14 godina i svaka druga marka nakupila toliko servisnih intervencija.
Funkcionalna i dan danas, stoji u garaži zlu ne trebalo. Ali...(uvijek to ali) tu ni Isusbog nije mogao zadržati na mjestu! Pa skoro od prvoga dana. Ako je 2-3 pranja odradila bez šetanja, treće ili četvrto je bila na sredini kupaonice. Jednom sam uzeo tabure i sjedio pred njom da vidim kad kreće šetnja. U zadnjoj, zavrnoj centrifugi. I svaki put tako. Neka konstrukcijska greška, valjda.
Što se servisa tiče: dostupan, brz, stručan (bar na mojem području) iako šetanje nisu mogli otkloniti jer su i sami priznali da nešto sa tim plitkima ne štima jer su gotovo sve voljele šetati.
Kakve su današnje Gorenje, ne znam i s obzirom da se proizvode u Srbiji u moju kuću neće tako brzo. Ali to ne mora biti i vaš stav prema zemlji porijekla.
Izuzetno je dobro što je svaki program podesiv od strane korisnika što se Gorenja tiče.
Stvarno bih volio da vam se javi netko tko ima istu ili sličnu bar 3-4 godine sa osobnim iskustvom radi realne ocjene što je Gorenje danas.
gubetz is offline  
Old 30.01.2018., 11:03   #8
Quote:
Svastalica kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Molila bih za pomoc oko perilica s gornjim punjenjem. Preporuka je bila BOSCH, ali mi je WOT24457BY, a druge nema u prodaji, kao ni AEG.
Moze li neka preporuka za oko 2.500-3.000kn. Uvjet je da nije glasna, zbog stanara.

Takojder, molila bih info, da li postoji neki generalni problem oko perilica s gornjim punjenjem u usporedbi s prednjim. Da li se brze kvare, losije peru ili nesto pa da mi to bude razlog da ju ipak ne kupim?

Hvala
Perilice sa gornjim punjenjem nemaju bas nekih mana. Ljudi ih koriste bez problema godinama. Jedino su ti ona vratasca za ubacivanje robe manja pa moras biti pazljiva kada ubacujes nesto malo vece da se ne zakaci gumb ili tako nesto. Isto i kada vadis van. I obicno te perilice imaju nesto manje egzoticnih funkcija nego one sa prednjim punjenjem. Tako da ako imas manju kupaonicu, slobodno uzmi. Doduse nesto su glasnije u radu od ovih apsolutno novih perilica rublja iz visljih cjenovnih razreda (koje ti niti ne gledas u svom budjetu) ali su znatno tise u odnosu na neke stare perilice koje ljudi imaju.
europe2seoul is offline  
Old 30.01.2018., 11:10   #9
Quote:
Svastalica kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Molila bih za pomoc oko perilica s gornjim punjenjem. Preporuka je bila BOSCH, ali mi je WOT24457BY, a druge nema u prodaji, kao ni AEG.
Moze li neka preporuka za oko 2.500-3.000kn. Uvjet je da nije glasna, zbog stanara.

Takojder, molila bih info, da li postoji neki generalni problem oko perilica s gornjim punjenjem u usporedbi s prednjim. Da li se brze kvare, losije peru ili nesto pa da mi to bude razlog da ju ipak ne kupim?

Hvala
Electrolux.
Do 3 soma kuna sve će vam biti relativno glasne.
Electrolux ima dobro riješene posude za deterđent i omekšivač jer nisu na poklopcu nego dolje, lako se skidaju i čiste od ostataka deterđenta ili plijesni od omekšivača i vlage. Candy, Whirpool i Gorenje imaju te posude gore na poklopcu i dosta su nezgodne za čišćenje.
gubetz is offline  
Old 30.01.2018., 19:27   #10
gubetz Zahvaljujem na linku.
Koliko sam skužio LG je najbolje oprala a samsung najgore, bosch je neka lošija sredina.
A što se tiče centrifuge najbolja je samsung pa lg a najgora i najviše vlage je ostalo u bosch.
Neki konstantno preporučuju Bosch a pokazalo se 100 puta na forumu da nisu niti najkvalitetniji niti najbolji...
kres0 is offline  
Old 30.01.2018., 21:03   #11
Quote:
kres0 kaže: Pogledaj post
gubetz Zahvaljujem na linku.
Koliko sam skužio LG je najbolje oprala a samsung najgore, bosch je neka lošija sredina.
A što se tiče centrifuge najbolja je samsung pa lg a najgora i najviše vlage je ostalo u bosch.
Neki konstantno preporučuju Bosch a pokazalo se 100 puta na forumu da nisu niti najkvalitetniji niti najbolji...
Istraživanje je proveo neovisni ruski zavod za kontrolu kvalitete i zaštitu potrošača.
pristrani nisu jer Rusija mada ima skoro 300 milijuna stanovnika nema domaćeg proizvođača perilica. Sučelili su tada 2015. valjda one koje na njihovom tržištu imaju najbolju prođu.
A rezultati kome se sviđaju, kome ne, ali su sigurno stručniji i mjerodavniji od bilo čijeg pisanja po forumu.

Mene osobno rezultati učinkovitosti pranja za LG nisu iznenadili jer imam jednu LG doma i kad opere radna odijela mehaničara hidrauličnih preša (na primjer kad vam u servis dođe kamion zagrebačke Čistoće kojem je otišla preša za sabijanje smeća možete samo zamisliti kakvih sve mrlja ima po odijelu, dok ju skinete, rastavite i opet montirate na kamion) i to odlično, onda mi test i ne treba.

Ali kad ste pitali da li ima...dao sam vam link da ima.
gubetz is offline  
Old 31.01.2018., 09:57   #12
Quote:
gubetz kaže: Pogledaj post
S obzirom da AEG sada ide sa 5 godina jamstva moj izbor bi bio AEG.
Doduše nikad nisam ništa imao njihovo tako da kao korisnik ne znam kakve su, kako im je brz servis ili da li je stručan. Hoće li rstaviti mašinu i promijeniti ležajeva, a onda kad sve sklopi skužiti da nisu ležajevi nego elektromotor. Jer ima i takvih ovlaštenih servisera. Prije tjedan dana opisano na forumu.

Sa gorenje imam ovakva iskustva:
Prva, moja osobno, bila je neka kobajagi za izvoz Gorvamat oznake se ne sjećam, znam da je sve pisalo na njemačkom na njoj. To je bila čista katastrofa! Nema toga što se na njoj pokvarilo nije.
Druga je bila za ondašnje prilike plitka 50 cm. Za 14 godina: kvar bravice vratiju, zamjena četkica motora i dva seta ležajeva. Mislim da bi za 14 godina i svaka druga marka nakupila toliko servisnih intervencija.
Funkcionalna i dan danas, stoji u garaži zlu ne trebalo. Ali...(uvijek to ali) tu ni Isusbog nije mogao zadržati na mjestu! Pa skoro od prvoga dana. Ako je 2-3 pranja odradila bez šetanja, treće ili četvrto je bila na sredini kupaonice. Jednom sam uzeo tabure i sjedio pred njom da vidim kad kreće šetnja. U zadnjoj, zavrnoj centrifugi. I svaki put tako. Neka konstrukcijska greška, valjda.
Što se servisa tiče: dostupan, brz, stručan (bar na mojem području) iako šetanje nisu mogli otkloniti jer su i sami priznali da nešto sa tim plitkima ne štima jer su gotovo sve voljele šetati.
Kakve su današnje Gorenje, ne znam i s obzirom da se proizvode u Srbiji u moju kuću neće tako brzo. Ali to ne mora biti i vaš stav prema zemlji porijekla.
Izuzetno je dobro što je svaki program podesiv od strane korisnika što se Gorenja tiče.
Stvarno bih volio da vam se javi netko tko ima istu ili sličnu bar 3-4 godine sa osobnim iskustvom radi realne ocjene što je Gorenje danas.
moji doma koriste Gorenje već jedno dvije godine bez ikakvih kvarova, zato mi je i zapela za oko, jer nemam loših iskustava sa njom
bisanu is offline  
Old 31.01.2018., 12:03   #13
Quote:
bisanu kaže: Pogledaj post
moji doma koriste Gorenje već jedno dvije godine bez ikakvih kvarova, zato mi je i zapela za oko, jer nemam loših iskustava sa njom
Ha...čujete...
ako je točan (nisam siguran) podatak da Gorenje i dalje drži preko 1/3 HR tržišta to bi značilo da je svaka treća prodana Gorenje.
To ne mora ništa značiti. Osim...
Ako je tako, onda u krugu vaših prijatelja, kolega s posla i rodbine ima onih koji su u zadnjih 2-3-4 godine kupili Gorenje perilicu, pa nek vam oni iz prve ruke kažu i svoja iskustva.
To su živi i stvarni ljudi, a ne forum frikovi i razni nickovi.
Lakše ćete riješiti eventualnu dvojbu AEG ili Gorenje, a možda će sasvim nenadano ispasti da je to neka sasvim treća marka, kao najbolje rješenje.
Ja sam pokušao tu metodu sa LG, ali uzorak je bio zanemariv pa sam malo više guglao forume po HR, SLO, BiH, SR...sve do UK
I kako nigdje nisam našao da nešto s tom markom generalno ne valja, nego dapače više-manje pohvale i preporuke kupio sam LG.
Do sada se pokajao nisam. Što nosi sutra...eh da znam...ne bih ovdje na forumu prodavao zjake nego debelo naplaćivao usluge vidjelice i medija
Želim vam dobar odabir. Ma kakav bio!
gubetz is offline  
Old 31.01.2018., 12:29   #14
Quote:
gubetz kaže: Pogledaj post
I kako nigdje nisam našao da nešto s tom markom generalno ne valja, nego dapače više-manje pohvale i preporuke kupio sam LG.
LG je odlican brend za bijelu tehniku i u maticnoj Koreji dok Samsung bas i nije. Dok je Samsung u maticnoj Koreji odlican za mobitele i elektroniku a LG bas i nije.
europe2seoul is offline  
Old 31.01.2018., 15:11   #15
Quote:
bisanu kaže: Pogledaj post
moji doma koriste Gorenje već jedno dvije godine bez ikakvih kvarova, zato mi je i zapela za oko, jer nemam loših iskustava sa njom
Koji je to model perilice?
zekee is offline  
Old 31.01.2018., 19:18   #16
Quote:
gubetz kaže: Pogledaj post
S obzirom da AEG sada ide sa 5 godina jamstva moj izbor bi bio AEG.
Doduše nikad nisam ništa imao njihovo tako da kao korisnik ne znam kakve su, kako im je brz servis ili da li je stručan. Hoće li rstaviti mašinu i promijeniti ležajeva, a onda kad sve sklopi skužiti da nisu ležajevi nego elektromotor. Jer ima i takvih ovlaštenih servisera. Prije tjedan dana opisano na forumu.

Sa gorenje imam ovakva iskustva:
Prva, moja osobno, bila je neka kobajagi za izvoz Gorvamat oznake se ne sjećam, znam da je sve pisalo na njemačkom na njoj. To je bila čista katastrofa! Nema toga što se na njoj pokvarilo nije.
Druga je bila za ondašnje prilike plitka 50 cm. Za 14 godina: kvar bravice vratiju, zamjena četkica motora i dva seta ležajeva. Mislim da bi za 14 godina i svaka druga marka nakupila toliko servisnih intervencija.
Funkcionalna i dan danas, stoji u garaži zlu ne trebalo. Ali...(uvijek to ali) tu ni Isusbog nije mogao zadržati na mjestu! Pa skoro od prvoga dana. Ako je 2-3 pranja odradila bez šetanja, treće ili četvrto je bila na sredini kupaonice. Jednom sam uzeo tabure i sjedio pred njom da vidim kad kreće šetnja. U zadnjoj, zavrnoj centrifugi. I svaki put tako. Neka konstrukcijska greška, valjda.
Što se servisa tiče: dostupan, brz, stručan (bar na mojem području) iako šetanje nisu mogli otkloniti jer su i sami priznali da nešto sa tim plitkima ne štima jer su gotovo sve voljele šetati.
Kakve su današnje Gorenje, ne znam i s obzirom da se proizvode u Srbiji u moju kuću neće tako brzo. Ali to ne mora biti i vaš stav prema zemlji porijekla.
Izuzetno je dobro što je svaki program podesiv od strane korisnika što se Gorenja tiče.
Stvarno bih volio da vam se javi netko tko ima istu ili sličnu bar 3-4 godine sa osobnim iskustvom radi realne ocjene što je Gorenje danas.
Veš mašine gorenje se proizvode u Sloveniji
student80 is offline  
Old 31.01.2018., 19:19   #17
Naletio sam malo na ovu temu pa evo da kazem svoje iskustvo mozda ce nekoga interesovati.
Brat i ja ozenili smo se u razmaku od par godina i obojica kupili nove gorenje perilice.(srednji razred smo uzeli tad)Inace bavim se servisom i montazom rashladnih uredjaja a odradim
za prijatelje i rodbinu servis kucanskih aparata.
Stare gorenje perilice su pravljene da traju i isplatilo ih se servisirati.
Nove nisu ni priblizno kvalitetne.
Bratova nakon isteka garancije otisla u smece jer joj je pukla kada koja je od plastike.
E tu je bio u dilemi sto kupiti,na kraju na moj nagovor kod ovih sto uvoze polovnu robu,kupio polovnu miele perilicu.Nakon par sedmica ja sam prodao svoju gorenje posto je jos bila pod garancijom i kupio i ja polovnu miele.
Na mojoj su bili losi amortizeri pa sam ih zamijenio.
Tesko je to rijecima opisati ali najbolje se vidi kad skinete poklopce i pogledate unutar uredjaja koja je to razlika u kvaliteti.Bubanj je od inoxa za razliku od plastike koju sad stavljaju skoro svi ostali proizvodjaci,Protutegovi su saliveni od zeljeza,znaci nema betonskih blokova unutra.Zato i tezi skoro 100 kg,robusna je kao tenk.Nakon kupnje polovne perilice ubaci se limuska kiselina upali na 95 stepeni i kad zagrije vodu odvodno crijevo stavite u posudu za prasak i prebacite na izbacivanje vode tako da vruca voda sa linuskom kiselinom prodje kroz sva crijeva i ocisti ih.
Kad radi jako tiha i skoro da nema vibracija na centrifugi.Kvalitet pranja je neuporediv sa gorenjem.Nazalost nove su stvarno skupe.Prije nekoliko dana sam kupio i punici jednu polovnu(takodjer zamijenila gorenje koja je zavrsila u smecu)Dobra stvar kod njih je sto se moze uci u servisni mod i vidite koliko ima radnih sati.Kolega ima jednu koja gazi 17 000 rad.sati i jos uvijek super pere.Ja sam od onih koji vole kupiti kvalitetan uredjaj neka je i skuplji ali da me sluzi dugi niz godina.Ove polovne smo placali skoro kao nov ulazni model gorenja,beka i ostale buranije koja se prodaje na nasem trzistu.
Evo vec preko 5 god moja i burazova rade bez problema i intervencija.
lenas_bk is offline  
Old 31.01.2018., 19:39   #18
Quote:
student80 kaže: Pogledaj post
Veš mašine gorenje se proizvode u Sloveniji
Student, prespavao si semestar
Prije par godina kompletna proizvodnja izmještena je iz SLO u Srbiju.
Pisali o tome i slovenski i srpski mediji, izvještavale televizije...
tako da...sorry Gorenje pralni stroji su postali Gorenje veš mašine.
U Velenju je ostao samo razvojni dio.
http://www.poslovni.hr/svijet-i-regi...-srbiji-231007
to je bilo prije 5 godina i od tada sve više teže tome da domaći (srpski) privrednici proizvedu što više komponenti za Gorenje uređaje.
gubetz is offline  
Old 31.01.2018., 19:47   #19
Quote:
gubetz kaže: Pogledaj post
Student, prespavao si semestar
Prije par godina kompletna proizvodnja izmještena je iz SLO u Srbiju.
Pisali o tome i slovenski i srpski mediji, izvještavale televizije...
tako da...sorry Gorenje pralni stroji su postali Gorenje veš mašine.
U Velenju je ostao samo razvojni dio.
Pogledaj jednostavno deklaracije idući puta kad budeš u nekoj trgovini i riješi dilemu.
student80 is offline  
Old 31.01.2018., 19:59   #20
Džabe ti deklaracije... To ti je ono zemlja porijekla i zemlja proizvodnje... Zemlja porijekla je Slo jer je sjedište tu, a odakle su djelovi tko te pita... Isto ko s igračkama iz Kine, a porijeklo EU...
Npr https://www.tportal.hr/vijesti/clana...tajna-20090225

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:55.