Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2015., 17:27   #1501
Kako misliš igrat se? Pa išli bi autom, ne znam u čemu je problem?
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 08:21   #1502
Pozdrav društvo,
evo da se javim nakon godišnjeg u Makarskoj. Nakon 3 godine, ponovo smo ljetovali u Makarskoj. (Prije toga smo jedno 5-6 godina zaredom išli tamo). I moram vam reći, da nismo imali tako dobrog gazdu koji nam je ponudio besplatan prijevoz do Tučepa i Brela na kupanje, ne bi to bilo baš dobro. Na gradskoj smo se kupali jednom.

Zašto?
Ona gradska plaža više ne liči na ništa. Ne govorim o gužvi niti o rezerviranju ručnicima, toga je i prije bilo (iako ne baš u tolikoj mjeri), nego o sadržajima i čistoći.
Na sred plaže su nas*ali još jedan aquapark! Drugi na toj plaži!!!!! Zauzme trećinu plaže, tamo između onog birca Bounty i kraja plaže, kod zadnjeg tuša, onog s nadstrešnicom, zidanog...tu su ga nas*ali!!!
pogledajte-klik! I nije to sr*nje sićušno!

-

Znači, ovaj zadnji dio plaže - najširi i najveći, drito u uvali, ne možeš se ti više tu lijepo kupati jer je tu aquapark koji ti blokira izlaz i sam prostor uvale. A tu je i šator vlasnika aquaparka koji na plaži isto zauzima 12 m². A da ne pričam da je sp*dnja i vizualno. Ležaljki i iznajmljivača ja mislim da ima još i više! A čini mi se da je i more prljavije.
Iznajmljivači s kajakom- mislim da ih nema (kajak mi je bio najdraži), no ima više ovih za parasailing/gliding i pedalina. Tako da i oni zauzimaju cijelu tu uvalu.

Nadalje, stvoren je umjetni mol/lukobran te se tako napravila još jedna mala plažica s vanjske strane lukobrana, kod Osejave. To je jedini mali i čisti dio u Makarskoj sada. No, tamo nema hlada.

Iii, mol nije završen, pa je tako desni dio mola još pod ogradom i sa nekim klimavim pločama i žicama koje vire iz poda.
Na Sv.Petru su stavili nekakve ograde na koje možeš objesiti kao, ljubavni lokot? Bzvz po meni. Nikakva atrakcija, samo stoje tam, pola zahrđalih lokota. Nije to Pariz i njihov Pont des Arts (koji bdw, je isto skinuo u lipnju ove godine, sve te lokote)!
Cijene su još više digli, svi, od iznajmljivača, do sladoledara.

I kao što sam rekla, dolazi još više seljačije koja zauzima 6 mjesta u hladu i 6 mjesta na suncu, sa 9 frižidera, luft madraca, zračnih kreveta i 16 djece. Neodgojeni pa bacaju svakavo smeće, čak i na putu na Nugal koji je 40 min udaljen. My God.
Uglavnom, blago rečeno razočarana.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪

Zadnje uređivanje miss-rebel : 17.08.2015. at 08:33.
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 11:00   #1503
Trebala bi se kupati na plazama na potezu izmedju hotela Dalmacija i plaze Ramova.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 12:17   #1504
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Trebala bi se kupati na plazama na potezu izmedju hotela Dalmacija i plaze Ramova.
Ne znam di je to. Bili smo jednom ili dva puta prošlih godina tamo gore kod hotela Meteor...ovo ne znam di je. A smještaj nam je uvijek bio centar ili jug.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 12:25   #1505
2 min setnje od Meteora ti je hotel Dalmacija.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 19:20   #1506
Ne mogu naci prostor za dubrovacku regiju. Molim vas, da li nekomiz prve ruke moze reci kakvo je stanje na moru, tacnije u Dubrovniku? Da li je vrijeme lose? More hladno? Moze li se kupati, obzirom na vremenske neorilike od jucer? Planirano putovanje nam je za prekosutra. Hvala
anre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 20:12   #1507
u makarskoj je do podne bilo oblacno i kisa, popodne predivno! suncano, more je toplo! moglo je jos malo ohladit ako mene pitas
opcenito je prognoza da ce bit nestabilno do cetvrtka ali glavnina padalina je pala, a zatim stabilno i toplije.
more je bilo valjda 28 prije ove kise, ne moze se tako brzo ohladit
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 16:23   #1508
Zdravo
Planiram da odam vo Makarska za prv pat i sum malku izgubena. Me interesira cena na lezalki na plaza, cena na kafe, sok, pivo, jadenje...
Isto taka dali ima postojan prevoz do Tucepi, Baska voda, Brela, Omis i Split. Kolku otprilika kosta krstarenje do Brac i Hvar.
I koe od ovie mesta vo okolinata na Makarska e najubavo, za da mu dadam prioritet za poseta.
Odnapred fala
NinaPwtic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 10:32   #1509
NinaPwtic, imaš i google translate pa si tako možeš pomoći pri prijevodu.
https://translate.google.hr

Me interesira cena na lezalki na plaza-->mislim da je u Makarskoj 50 kn (u Tučepima je, ako sam dobro zapamtila, 40 kn), suncobran je još cca. 20-30kn,

cena na kafe, sok, pivo, jadenje... - sve ovisi gdje ideš i što jedeš... od pizze za 35 kn - do 60 kn, ribe za 50 i ribe za 300, pivo za 15 i pivo za 25, ćevapi su cca. 40 kn, pomes frites - 20-30kn ili nekakvo kuhano jelo za 40-50 kn...

Isto taka dali ima postojan prevoz do Tucepi, Baska voda, Brela, Omis i Split. -postoje busevi i kombiji koji sada vrše prijevoz, idu skoro svakih sat vremena i cijene su normalne, oko 15 - 20 kn za Tučepe i Brela/Baška.

Kolku otprilika kosta krstarenje do Brac i Hvar. - Između 150-250 kn, ima raznih brodova, ima ih sigurno 6-7 koji nude izlete po obližnjim otocima.

I koe od ovie mesta vo okolinata na Makarska e najubavo, za da mu dadam prioritet za poseta.-Ja sam bila u Tučepima, za ostalo ti ne mogu reći. Tučepi su lijepi i čisto je more.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 11:33   #1510
Quote:
NinaPwtic kaže: Pogledaj post
Zdravo
Planiram da odam vo Makarska za prv pat i sum malku izgubena. Me interesira cena na lezalki na plaza, cena na kafe, sok, pivo, jadenje...
Isto taka dali ima postojan prevoz do Tucepi, Baska voda, Brela, Omis i Split. Kolku otprilika kosta krstarenje do Brac i Hvar.
I koe od ovie mesta vo okolinata na Makarska e najubavo, za da mu dadam prioritet za poseta.
Odnapred fala
Najljepse je u mjestu Brela, ali tamo je i najskuplji smjestaj.
Ali i da odes u Basku vodu, Tucepi, Podgoru, samu Makarsku (ako ne ides između 15.7. i 20.8.) itd neces nikako pogrijesiti jer je cijela makarska rivijera lijepa.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 13:56   #1511
Ma dat cu joj ja u moje punice, najjeftiniji smjestaj u Brelima a najbolja lokacija.

Živa istina.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 18:47   #1512
Možda mi netko od vas može pomoći- ljetujem u Makarskoj i želim aktivni odmor - tenis , trčanje. Pokušavam naći partnera/icu ali nisam uspio. Ne da mi se trčati samom jer mi je ugodnije u društvu. Ako ima tko zainteresiran ili znate nekog - od 20 do 27 godina ( ja sam 24 god.) neka se javi privatnom porukom. Bez uvrede za starije od 27 , ali koliko mi je bitan sport isto tako želim generaciju bližu meni radi zajedničkih teme, jer poslije meča ili trčanja volim malo i popričati, popiti kavu isl.
Samo me nemojte upućivati na teniski centar ili Zmaj, jer tu definitivno nema nikoga.
daivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 17:57   #1513
Bila sam u Zaostrogu u kampu Dalmacija 4 dana i to u bungalovima za 1 noc 11 eura.Cisto,lijepo i u ovom dobu jako mirno.Jucer sam se kupala, bilo suncano i lijepo vrijeme cak sam i bojice nabacila
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 11:23   #1514
ove godine plan je Podgora
tamo oko 15.7.2016.
pa koji su
1)plusevi i minusi
2)što bi preporučili
3)gdje na klopu dobru
4)gdje malo izaći
5)neke skrivene tajne,plažice u blizini
6)mjestašce Drašnice,kako je za kupanje,može li se parkirati
7)Brela-parking neki ako se odlučimo otići na jednodnevno kupanje,jedne godine smo slučajno našli neko zemljište i tu samo ostavili auto,pa šta bude bude
8)najjeftinija opcija za doći na zlatni rat automobilom
9)neka pješćana plaža dobra u blizini ako ima
ajmo lokalci i poznavatelji regije
edit. ako imate preporuku za Podgoru za studio apartman...da ima balkon ili terasicu...od 40-50 eura

Zadnje uređivanje bonbon88 : 12.01.2016. at 11:46.
bonbon88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 13:01   #1515
Quote:
bonbon88 kaže: Pogledaj post
ove godine plan je Podgora
tamo oko 15.7.2016.
pa koji su
1)plusevi i minusi
2)što bi preporučili
3)gdje na klopu dobru
4)gdje malo izaći
5)neke skrivene tajne,plažice u blizini
6)mjestašce Drašnice,kako je za kupanje,može li se parkirati
7)Brela-parking neki ako se odlučimo otići na jednodnevno kupanje,jedne godine smo slučajno našli neko zemljište i tu samo ostavili auto,pa šta bude bude
8)najjeftinija opcija za doći na zlatni rat automobilom
9)neka pješćana plaža dobra u blizini ako ima
ajmo lokalci i poznavatelji regije
edit. ako imate preporuku za Podgoru za studio apartman...da ima balkon ili terasicu...od 40-50 eura
i može nešto o Garma uvali između Podgore i Tučepi...parking i tako neki detalji kakva je plaža
bonbon88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 16:17   #1516
Quote:
bonbon88 kaže: Pogledaj post
ove godine plan je Podgora
tamo oko 15.7.2016.
pa koji su
1)plusevi i minusi
Predivne plaze, duga lijepa setnica sa puno kafica, restorana a ipsod setnice plaze. Ima i dio setnice sa plazom di nema kafica itd, to je mirnije (potez od Podgore do Tucepa (povezane su setnicom).
Minus: guzve u spici sezone, ali i pritom opet ima nekih plazica gdje nema guzve a do kojih se ide pjeske setnicom iz Podgore.
2)što bi preporučili
Sama Podgora nema neku povijensu znamenitost osim spomenika partizanskoj mornarici


4)gdje malo izaći
U Podgoru bih dolazila na kupanje i setnju, navecer jako slabo, vise po kaficima na glanvoj setnici, ima koktel barova..do prije tri godine je bio dobar beach bar Taboo bar bas blizu plaze Garme za koju pitas,ali to je sad bistro Luce. U svakom slucaju, setnica je prepuna birceva, koktel barova pa cete naci nesto za sebe. Jedino ako je neki novi klub niknuo lani, zadnje ljeto nisam skoknula do Podgore, ali bila sam po makarskoj rivijeri.

5)neke skrivene tajne,plažice u blizini
Plazica izmedju bistroa Luce i plaze Garma. I plaza izmedju Garme i Tucepa je predivna, bude ljudi, tamo se moze parkirati auto, ali mozes i setnicom

6)mjestašce Drašnice,kako je za kupanje,može li se parkirati
Drasnice imaju lijepe plaze, moze se parkirati ali se placa nesto.

7)Brela-parking neki ako se odlučimo otići na jednodnevno kupanje,jedne godine smo slučajno našli neko zemljište i tu samo ostavili auto,pa šta bude bude
U Brelima je jako tesko naci besplatni parking, ma i placeni parking. Mozete u predjelu Jakirusa skroz gore se besplatno parkirati ali onda imas do Punte rate bar pola sata setnje, ali od Jakiruse do Punta rate je setnica sa neprekidnim plazama
8)najjeftinija opcija za doći na zlatni rat automobilom
Imate soluciju otici izletnickim brodovima do Bola ili na trajekt do Sumartina iz Makarske pa onda autom do Bola.

9)neka pješćana plaža dobra u blizini ako ima
Nema pjescane plaze na makarskoj rivijeri, jedino na nekim plazama ima nesto sitno pijeska uz samo more ili u plicaku, ali to ne znaci da je plaza bas pjescana nego vise sitnosljucana.

ajmo lokalci i poznavatelji regije
edit. ako imate preporuku za Podgoru za studio apartman...da ima balkon ili terasicu...od 40-50 eura
Garma je jako lijepa plaza za nudiste, prije nje (ako idez u smjeru Tucepa) je predivna plazica sa nesto pijeska na plazi. Do Garme od Podgore od zadnjih kuca u Podgori (zapadni dio) ima 5 min setnje setnicom.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 17:04   #1517
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Garma je jako lijepa plaza za nudiste, prije nje (ako idez u smjeru Tucepa) je predivna plazica sa nesto pijeska na plazi. Do Garme od Podgore od zadnjih kuca u Podgori (zapadni dio) ima 5 min setnje setnicom.
svka ti čast na info...ako imaš neku preporuku ovako što se tebi sviđa...ili što bi osobno preporučio samo reci
ostali su također dobrodošli sa pohvalama i prijedlozima
bonbon88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 17:43   #1518
Prekrasna priroda kao i na cijeloj Makarskoj rivijeri je najveći plus, zgodan je i spomenik NOB-a iznad Podgore (galebova krila). Ljubitelji šetanja, planinarenja, mountain bikinga ili ronjenja će doći na svoje. Najveći minus su velike gužve ljeti i kronični nedostatak parkinga koji može biti vrlo frustrirajuć. Plaže su sjajne, no pretrpane, može se pješačiti do onih s manjom gužvom, no opet, za to bi najbolje došao kakav čamac. Ostalih sadržaja osim standardnih kafića i restorana baš i nema (jedino ribarske veceri i slicne manifestacije kakve više manje svako mjesto održava u sezoni).

Sve isto vrijedi i za Drašnice, Igrane, Živogošće i ostala manja mjesta. Relativno blizu je i Omiš (iako je blizina uz ljetne gužve na magistrali relativan pojam ), tamo je zgodno skoknuti na ziplining u kanjonu Cetine, također tu su izleti brodom na Brač i Hvar, postoje i planinski putevi koji povezuju sva mjesta rivijere i s kojih su pogledi fenomenalni itd. Sva ta mjesta su idealna za ljude koji vole aktivan odmor u prirodi ili pak aktivno ljenčarenje pod palmama/borovima
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 21:52   #1519
Iznad Bube se gradi hotel. Bojim se da i sve one plaže prema Krvavici prestaju biti lijepe i čiste. Jer su ranije bile takve zbog udaljenosti od hotela i apartmana pa je ljudima lijeno ići dalje od 100 metara.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 23:47   #1520
Mislis li na hotel Romana? Bila sam ljuta (i jos jesam) sto su dali da se tu gradi kompleks Romana, grrrrrrrrrrrrrrrrr (kao da Makarska vec nema puno hotela, minihotela i privatnog smjestaja).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:24.