Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2012., 00:24   #1261
.

Quote:
Bogart kaže: Pogledaj post
keramičari, pozdrav!

u sklopu domaćinskog projekta "manje organu sviraj, bolje kupaonicu renoviraj", moja mala obitelj bila je u neformalnom obilasku nekoliko desetaka prodavaonica mješovite opreme kupaonskog karaktera.

jedna od trgovina u svojoj ponudi ima kreamičke pločice ape ceramica (španjolska) i keramičke pločice gorenje, koje su izgledom i cijenom vrlo konkurentne.
izgledom i izborom (pa i cijenom) zadovoljava španjolski proizvođač, a cijenom je jako povoljno gorenje.

zanima me ima li od majstora keramičara ili od vlasnika kupaonica tko iskustva u vezi ova dva proizvođača, radi li se tu o kvalitetnim pločicama, ili da tražim dalje?
Moje mišljenje je da dobar majstor moze prikriti sve nedostatke lošije pločice.
Isto tako loš majstor moze i najbolju pločicu uništiti i da grozno izgleda.

Svaki profesionalni ugrađivač keramike ce vidjeti o kakvoj se keramici radi i znati procjeniti kaj je bilo loše, keramika ili majstor.

Iz iskustva znam da ljudi nikad ne gledaju rad kao ja.
Najčešće kazu, joj, baš mi se sviđa fuga, ili , joj kako je dobra pločica koju ste kupili, ili, super vam je kada i tak, bla bla bla...

Rijetko tko kaze, čuj, a zašto je majstoru ispao ficlek u kutu, ili , npr. zašto nije krenuo sa cijelom od, npr. poda ili stropa itd...
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 10:15   #1262
keramičaru, evo, puno ti fala na odgovoru.

ja sam svjestan da dobar performer može i u lošem filmu odigrati rolu za oskara, isto kao što mi je apsolutno razvidno da najgori levat može i remk djelo zajebat.
takvih najboljih ima malo, a onog sa dvije lijeve neću angažirat.
no, međutim, mene zanimaju dvije druge stvari - da li će razina kvalitete pločica kod prosječnog keramičara (znači tu se radi o ogromnoj većini) - dakle, majstora koji korektno i odgovorno obavlja svoj posao, jer ja ne tražim da svojim karakterom i znanjem u finesama doseže nivo vizionara u svojem poslu - dakle, da li bi razina kvalitete mogla utjecati na njegov rad - to je prvo.
a druga dilema je, da nakon što mi dobar majstor postavi pločice, hoće li mi se desiti da mi nakon dvije godine te pločice počnu otpadat sa zidova, hoće li pucati pod nogama, ili se otkrhavati rubovi - takvu situaciju, naime, upravo gledam u stanu u kojem sam u najmu, gdje keramika izgleda ko groblje koji su arheolozi otkopali nakon dvadeset milijuna godina, a u njemu kosti i australopiteka i kromanjonaca i svemiraca skupa.
Bogart is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 18:45   #1263
.

Na zid zidne pločice, slobodno i podne, a na pod isključivo podne pločice.
Ako se majstor pridržava svih pravila struke, znači, otprašiti zidove, prajmirati podlogu prije postave pločica, ljepilo ne poravnavati podlogu, već ljepiti pločice.

To bi značilo da se pločice lijepe u tankoslojnom postupku sa adekvatnim ljepilom ( mapei, murexin, pci, sopro, sika, kerkolla ).

Vertikalne i horizontalne spojeve silikonirati silikonom u boji fuge.

__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 14:08   #1264
Razmišljam o postavljanju pločica u kupatilu, ali ne znam kako sloziti boje. Sviđaju mi se narandzaste i njezno zelene koje mogu biti u kombinaciji sa nekom drugom bojom. Dajte mi par ideja
http://i42.tinypic.com/10h540m.jpg
__________________
opća opasnost <3<3<3
the-akila is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:11   #1265
Što jednostavnije to bolje. Stavi npr. jedan zid u zeleno - npr. onaj nasuprot vrata. Podove onda stavi u tamnju zelenu, a ostale zidove u bijelo ili svijetlo bež ili svijetlo sivo.
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 18:55   #1266
LJUBIČASTE PLOČICE, KOJA MARKA, GDJE

Jedno pitanje za sve, di mogu nać lipe ljubičaste pločice za kupit, za kuhinju?
Ovako nešto
http://www.homehuman.com/bathroom-de...ideas-in-wall/
ili
http://www.google.hr/imgres?imgurl=h...Q9QEwAg&dur=30 (zadnja slika)

Kuhinja je na slovo U i izgleda ovako:
http://www.google.hr/imgres?q=nobili...:429,r:16,s:23
s sivom radnom plohom

Thanx!!!!
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 19:49   #1267
Keramika jovanovic

Pronasla sam jako povoljne i lijepe plocice u trgovini Termotehna, tj. Si-ba.hr u Luckom. Proizvodjac je Keremika Jovanovic by Toza Markovic iz Kikinde. Plocice su 1.klase. Ima li tko iskustva s plocicama tog proizvodjaca? Radi se o liniji Glamour. Cijena je cca 85kn/m2.
Hvala
sensation1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 11:47   #1268
LIBERTA DESIGN

Ljudi, naišla sam na ovu stranicu i čudno mi je kako su niske cijene pločica. D ali imate iskustva s ovim dućanom http://www.liberta.hr/
Aurorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 09:49   #1269
Znam da će keramičari na temi reći kako je to uvijek moguće, ali zanima me je li realno očekivati da pločice budu savršeno u ravnini? Ako se rukom pređe preko (nefugiranih) pločica, smije li se osjetiti prelaz s jednog ruba na drugi.

Na kuhinjskom zidu stavih pločice 10x10, a na podu 33.3x33.3 i u oba slučaja imam osjećaj da tu i tamo postoje mjesta na kojima kao da je jedan kut pločice ili malo udubljen ili malo izbočen.

Koliko to čovjeka može smetati kasnije (sad me smeta za popizdit jer nakon ovoliko potrošene love svatko bi htio da sve izgleda savršeno)? Ako majstor livelom u oba smjera provjerava jesu li pločice (dovoljno skupe, 200-300 kn/m2, a da ne može biti do njih) u ravnini, kako je moguće da imam dojam da neke od njih na kraju nisu savršeno u ravnini?



Drugo, vidim da neki spominju da se ne smiju ljepilom za pločice izravnavati površine. Do kakvih problema može doći ukoliko majstor radi baš to? Stekao sam dojam da im je to uobičajena praksa (barem u provinciji gdje možda postoji jedan razvikani majstor, ali do kojeg je u praksi nemoguće doći).


Ovih dana čeka me postavljanje pločica u kupatilu i na balkonu pa da vidim može li se išta popraviti dok još ima vremena.
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 17:52   #1270
.

Quote:
sensation1 kaže: Pogledaj post
Pronasla sam jako povoljne i lijepe plocice u trgovini Termotehna, tj. Si-ba.hr u Luckom. Proizvodjac je Keremika Jovanovic by Toza Markovic iz Kikinde. Plocice su 1.klase. Ima li tko iskustva s plocicama tog proizvodjaca? Radi se o liniji Glamour. Cijena je cca 85kn/m2.
Hvala
Ako te ne smeta tvornica u kojoj se keramika proizvodi, nista te ne prijeći da kupiš pločice o kojima pričaš.

Djelomicno su uvrnute i imaju lagana odstupanja u kalibru, ton im je ok i nema odstupanja. Ukratko, daju se slagati i nisu 3 x lošije od Talijanskih ili Španjolskih koje su po 180 kn/m2.

Omjer cijene i kvalitete im je ok.

Kad se postave, majstorski naravno, kvalitetno pofugiraju ( fuga unutarnja na zidu max 2 mm ) izgledaju sasvim solidno i za tu cijenu skroz OK.

Obavezno preporucam da majstor posilikonira vertikalne i horizontalne spojeve silikonom u boji fuge.

Bit ce kupaonica slatka kao bonkas.

Pozdravi prodavacice u SI-BA Lučkom !
__________________
...

Zadnje uređivanje keramičar : 26.04.2012. at 18:02.
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 18:40   #1271
Puno hvala, bas smo ih kupili. Znam da cijena ne znaci uvijek i kvalitetu, a opet ne razumijem se u plocice, te su nam se svidjele i jos vise nego povoljne.
sensation1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 09:00   #1272
kuhinjske pločice

molim prijedlog za podne pločice u kuhinji,koje boje i kakve su najzahvalnije za čišćenje? Sama kuhinja je jednostavna,bijela i čistih linija. Na kuhinju se veže blagovaona,da li iste podne staviti i u nju ili hrastov klasični parket koji imamo u dnevnom,prostori su vezani u jednu cjelinu? hvala unaprijed na idejama
yebra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 09:03   #1273
Quote:
yebra1 kaže: Pogledaj post
molim prijedlog za podne pločice u kuhinji,koje boje i kakve su najzahvalnije za čišćenje? Sama kuhinja je jednostavna,bijela i čistih linija. Na kuhinju se veže blagovaona,da li iste podne staviti i u nju ili hrastov klasični parket koji imamo u dnevnom,prostori su vezani u jednu cjelinu? hvala unaprijed na idejama
zaboravila sam napomenuti da između kuhinje i blagovaone dolazi otok
yebra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 12:33   #1274
Quote:
yebra1 kaže: Pogledaj post
molim prijedlog za podne pločice u kuhinji,koje boje i kakve su najzahvalnije za čišćenje? ...
.... Na kuhinju se veže blagovaona,da li iste podne staviti i u nju ili hrastov klasični parket koji imamo u dnevnom,prostori su vezani u jednu cjelinu? hvala unaprijed na idejama
Odabir podnih pločica za kuhinju je jako individualna stvar. Ukoliko se želi jednostavnije održavanje poda u kuhinji, preporučio bih glaziranu porculansku pločicu, po mogućnosti većeg formata, retificiranu. Sa istom pločicom bih odradio i trpezariju.
Mislim da je pločica zahvalnija od parketa u prostoru koji se dosta prlja, te gdje se pomicanjem stola i stolica može izgrebati pod.
vldxmr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 09:30   #1275
Quote:
Astrid10 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje za sve, di mogu nać lipe ljubičaste pločice za kupit, za kuhinju?
Ovako nešto
http://www.homehuman.com/bathroom-de...ideas-in-wall/
ili
http://www.google.hr/imgres?imgurl=h...Q9QEwAg&dur=30 (zadnja slika)

Kuhinja je na slovo U i izgleda ovako:
http://www.google.hr/imgres?q=nobili...:429,r:16,s:23
s sivom radnom plohom

Thanx!!!!
Pogledajte u Fero term ili Kera term... mi smo ovih dana tražili ljubičaste pločice za kuhinju i tamo smo našli, samo što su naše svjetlije, al ima svakakvih kombinacija , možda ima i ovdje neka slika pod asortiman http://www.fero-term.hr/default.aspx...=&sort=&page=1
kiki_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 19:11   #1276
Quote:
kiki_zg kaže: Pogledaj post
Pogledajte u Fero term ili Kera term... mi smo ovih dana tražili ljubičaste pločice za kuhinju i tamo smo našli, samo što su naše svjetlije, al ima svakakvih kombinacija , možda ima i ovdje neka slika pod asortiman http://www.fero-term.hr/default.aspx...=&sort=&page=1
Pronasli, hvala! Ritmo lila u ferotermu!
Sad imamo drugi "problem", kupaonske pločice!
Mislila sam Imola prisma zeleno bijela komb.ali nemaju pod nego bež ili
smeđi, a i kup.ormarice sam vec kupila, evo link
http://www.parus.co.ua/nabor-mebeli-...76o-kolpa-san/ i
ima li ko ideju?
Hvala!
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 12:39   #1277
Pa uzmi bež i zelene. Nemoj pretjerivati sa zelenom nego je pažljivo rasporedi...
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 09:24   #1278
Trebala bi savjet u vezi kupatila.Podne pločice su ranije kupljene(zapravo dobivene),plavo-ljubičasto- tamnosive,izgledaju kao imitacija nekog kamena,jako kvalitetne,nisam fan plavoga ali su mi lijepe.....e sada šta dalje-kakve zidne pločice uzeti,i sanitarije???Bijelo sve možda?THX.
poison5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 11:18   #1279
Quote:
poison5 kaže: Pogledaj post
.....e sada šta dalje-kakve zidne pločice uzeti,i sanitarije???Bijelo sve možda?THX.
Da.
vldxmr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 09:58   #1280
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Znam da će keramičari na temi reći kako je to uvijek moguće, ali zanima me je li realno očekivati da pločice budu savršeno u ravnini? Ako se rukom pređe preko (nefugiranih) pločica, smije li se osjetiti prelaz s jednog ruba na drugi.
Ne, osim ako (fugirane) ploćice nemaju namjerno naglašene rubove.

Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Na kuhinjskom zidu stavih pločice 10x10, a na podu 33.3x33.3 i u oba slučaja imam osjećaj da tu i tamo postoje mjesta na kojima kao da je jedan kut pločice ili malo udubljen ili malo izbočen.
Lako moguće, ako nije rađeno precizno ili je bila loša podloga.
Odnosno, ako se podloga prilagođavala ljepilom (što se ne radi)
u trenutku ljepljenja (previše ljepila), onda je moguče da je povuklo ploćicu na tom mjestu, kad se osušilo.

Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Koliko to čovjeka može smetati kasnije (sad me smeta za popizdit jer nakon ovoliko potrošene love svatko bi htio da sve izgleda savršeno)? Ako majstor livelom u oba smjera provjerava jesu li pločice (dovoljno skupe, 200-300 kn/m2, a da ne može biti do njih) u ravnini, kako je moguće da imam dojam da neke od njih na kraju nisu savršeno u ravnini?
Mene isto to jako smeta, iz istih razloga i ja to ne provjeravam samo livelom, nego i pivom.
I to ovako:
Na početku radova donesem tri pune kašete pive.
Prvi dojam majstora je oduševljenje, a onda mu ja objasnim da to nije za piti dok se radi, nego alat za provjeru ploćica.
Kad radovi budu gotovi, ja složim te tri kašete jednu na drugu i vučem-guram po pločicama.
Ako negdje zapne - nije dobro. Nema ni pive ni plače.

btw: U principu ne pitam previše za cijenu i zahtjevam kvalitetu.
Uvijek dodam koj euro na ponuđenu cijenu, ali očekujem vrhunski posao.
Jasno dam do znanja da to želim i da sam samo za to spreman platiti.
Ne požurujem majstora nikada, dapače.



Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post

Drugo, vidim da neki spominju da se ne smiju ljepilom za pločice izravnavati površine. Do kakvih problema može doći ukoliko majstor radi baš to? Stekao sam dojam da im je to uobičajena praksa (barem u provinciji gdje možda postoji jedan razvikani majstor, ali do kojeg je u praksi nemoguće doći).
Može se izravnati na način da se navuče ljepilo i pusti da osuši, pa se na to onda ljepe ploćice. Inaće se dešava ono što sam iznad rekao.
Previše ljepila, kad se osuši stisne se i povuče ploćicu.

Ima još jedna važna stvar sa kojom majstor može napraviti sranje od tvojih skupih ploćica.
To je okretanje ploćica prema strelicama i slaganje po brojevima.
Drastična je razlika, ako majstor to ne napravi sa ploćicama koje su predviđene za takvo postavljanje.
Većina "vrsnih" keramićara to još nije savladala ( jer treba razvrstati ploćice prije postavljanja i razmišljati kod postavljanja, a oni nemaju "vremena" za to).

Zadnje uređivanje gringo. : 11.05.2012. at 10:06.
gringo. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.