Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2015., 20:42   #1161
Quote:
Zachary Taylor kaže: Pogledaj post
Oko 700 kn, ali to ti sve ovisi gdje ideš, nedavno sam zvao jednu medicinu rada gdje je liječnički za zaštitara 500kn, probaj nazvati par njih pa odi gdje ti je jeftinije.

Dali ti plačaju i polaganje u policiji, i upravnu pristojbu.
da

čini se da ja samo moram liječnički paltit no pitao sam tu ordinaciju i neš su mi rekli da poslodavac snosi tršlove i kod pregleda
sad se nadam da je to istina
Metallic fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 09:34   #1162
Da snosi troškove kada si zaposlen kod njega, ali te onda oni ( Sokol) moraju poslati na liječnički, čim su ti rekli da odeš sam na liječnički, znači da sam plačaš, uvijek ih možeš pitati. Pozz
__________________
“I do not suffer from insanity, I enjoy every minute of it.”
Zachary Taylor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 19:51   #1163
Quote:
Zachary Taylor kaže: Pogledaj post
Da snosi troškove kada si zaposlen kod njega, ali te onda oni ( Sokol) moraju poslati na liječnički, čim su ti rekli da odeš sam na liječnički, znači da sam plačaš, uvijek ih možeš pitati. Pozz
čekam njihov odgovor

no da pitam

pri liječničkom, kad se krv vadi, pretpostavljam da mora bit sve u redu bez ikakvih tragova alkohola i sl-u krvi?

pitam onako općenito
Metallic fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 19:52   #1164
pa šta ćeš ić pit prije pregleda
PhillHeath is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 19:56   #1165
Quote:
PhillHeath kaže: Pogledaj post
pa šta ćeš ić pit prije pregleda
pitanej je bilo ne radi tog neg radi tog da asm čuo da su neki sredili liječnički a tko zna kakvi su

no fala na odgovoru
Metallic fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 12:26   #1166
Quote:
Metallic fan kaže: Pogledaj post
čekam njihov odgovor

no da pitam

pri liječničkom, kad se krv vadi, pretpostavljam da mora bit sve u redu bez ikakvih tragova alkohola i sl-u krvi?

pitam onako općenito
Da, mora biti sve u redu, nesmije biti ni alkohola ni kakvih droga, 48 sati prije vađenja krvi nesmiješ piti nike ljekove osim onih koje moraš zbog bolesti, ali to im moraš reći i to ti mora pisati u povijesti bolesti koju im moraš donesti od doktora (potvrdu od doktora za liječnički da ne boluješ od nikih težih bolesti, da nisi bio ovisnik, da nisi liječen od alkoholizma, da ne boluješ od psihičkih bolesti itd, odnosno to ti nesmije pisati ) Na prvom liječničkom su obično malo stroži, kada tek polažeš, poslije na periodičkim, kada već radiš u firmi, znaju progledati dosta toga, jer baš da idu po zakonu rijetko tko bi dočekao mirovinu u ovoj profesiji zbog raznih bolesti.
pozz
__________________
“I do not suffer from insanity, I enjoy every minute of it.”
Zachary Taylor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 20:45   #1167
a psiho test? gdje se on polaže i što na njemu zna biti?
Metallic fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 10:35   #1168
Quote:
Metallic fan kaže: Pogledaj post
a psiho test? gdje se on polaže i što na njemu zna biti?
Kod psihologa, obično na medicini rada(večina ima svoga psihologa).
Obično prvo riješavaš test inteligencije i koncentracije, nakon toga test osobnosti/crte ličnosti ( psihotest), uglavnom se sastoji od niza pitanja na koja odgovaraš sa da i ne, pitanja su ti uglavnom o tome kakva si osoba, kako se ponašaš u određenim situacijama, dali se osječaš ugodno u društvu drugih ljudi, dali bi opisao sebe kao nervoznu osobu, u biti nemaš se što brinuti samo odgovaraj iskreno i konzistentno, ima dosta dvosmislenih ( na neka pitanja jednostavno neznaš što bi odgovorio) i dosta sličnih pitanja samo drugačije formuliranih ( tkz. kontrolna pitanja kojima se utvrđuje dali odgovaraš iskreno).
Samo iskreno i nemaš brige neznam još nikoga tko je pao na tome, makar na neka pitanja tipa dali si ikada razmišljao o samoubojstvu, dali si ikada razmišljao o ozljeđivanju sebe/drugih, dali sebe opisuješ kao agresivnu osobu, dali voliš da te se ljudi boje i slično, na takva pitanja uvijek odgovaram sa ne.

Kod psihijatra sam uvijek išao preko uputnice u bolnicu, jer ga obično u medicini rada nemaju, razgovor obično traje kratko, sastoji se od pitanja da li ikada bio kod psihijatra ili na liječenju psihičkih bolesti, dali piješ, dali se drogiraš i slično.
pozz.
__________________
“I do not suffer from insanity, I enjoy every minute of it.”
Zachary Taylor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 14:03   #1169
Kod psihijatra sam uvijek išao preko uputnice u bolnicu, jer ga obično u medicini rada nemaju, razgovor obično traje kratko, sastoji se od pitanja da li ikada bio kod psihijatra ili na liječenju psihičkih bolesti, dali piješ, dali se drogiraš i slično.
pozz.[/QUOTE]

Hvala puno na odgovoru

u redu ja sam pitao samo za liječnički ne znam pošto budući posodavac plaća pregled dali ću morat psihijatru i kad i gdje no nije da je problem

Lp
Metallic fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 17:18   #1170
Trebam nešto. Ako tko ima kakve bilješke, sažetak, link, bilo što što bi obuhvaćalo najbitnije stavke ovih propisa da ne "češljam" sve redom detaljno, molim da se javi porukom u inbox (ili na mail [email protected]):

Zakon o privatnoj zaštiti (Narodne novine br. 68/2003, 31/2010 i 139/2010)
Zakon o zaštiti novčarskih institucija (Narodne novine br.56/2015)
Zakon o privatnim detektivima (Narodne novine br. 24/2009.)
Zakon o oružju (Narodne novine br. 63/2007, 146/2008 i 59/2012)
Pravilnik o uvjetima i načinu provedbe tjelesne zaštite (Narodne novine br. 45/2005, 21/2007, 32/2009 i 68/2009)
Pravilnik o uvjetima i načinu provedbe tehničke zaštite (Narodne novine br. 198/2003)
Pravilnik o uvjetima i načinu izdavanja posebnog odobrenja za obavljanje poslova osiguranja i pratnje novca, vrijednosnih papira i dragocjenosti (Narodne novine br. 87/2004 i 86/2008)
Pravilnik o prostornim i tehničkim uvjetima koje mora ispunjavati prostor u kojem se obavlja djelatnost privatne zaštite (Narodne novine br. 29/2005 i 86/2008)
Pravilnik o uvjetima i načinu polaganja te programu stručnog ispita za zaštitara tehničara (Narodne novine br. 161/2004 i 87/2008)
Pravilnik o izobrazbi i stručnom ispitu za zaštitare i čuvare (Narodne novine br. 103/2004, 21/2007, 86/2008 i 42/2013)

Moguća i zamjena za...a ne znam što . Ja imam pitanja za testiranja za posao u lokalnim i regionalnim samoupravama, možemo "razmijeniti". Ili vam prevedem cv na njemački.
Simpsonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 22:20   #1171
Pozdrav, zaštitarski tečaj sam završio prije nekoliko mjeseci, ali zbog nekih privatnih problema nisam stigao riješiti licencu i tek nekidan napokon sam se domogao termina za ispit. Sa teorijom nemam problema ali kako nisam bio u mogućnosti vježbati samoobranu, u potpunosti sam ju zaboravio, pa bi molio nekoga ako ima kakav link da se prisjetim i ponovim sve zahvate, ključeve, poluge, bacanja itd.

Hvala
sarsiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 08:05   #1172
Pitanje za onu mračniju i problematičniju stranu zaštitarskog posla, prava radnika i obveze poslodavca: ima li poslodavac obvezu nadoknaditi trošak/osigurati prijevoz za nešto što sam uvjetuje? Konkretno, nalazimo se i radimo u gradu A na sezoni, a poslodavac uvjetuje da u mjestu B razdužimo opremu, preuzmemo papire i da tamo dođemo u vlastitom angažmanu. Mene zanima postoji li zakon, članak i stavak koji govori da sam u pravu ako mislim da mi firma mora osigurati prijevoz ili pokriti troškove istog? Nisam u mogucnosti guglati, na mobu sam, pa trazim ovim putem.
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 14:09   #1173
koliku placu imaju zastitari na recepciji, kod securitasa? hvala
bavarac6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 15:48   #1174
A gdje? 17,34 je bruto sat, ali nisam siguran da je on jednak na razini društva. Odnosi se na nesezonske radnike koji rade u Istri. Pretpostavljam da se vodi kao redovno čuvanje.
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 12:18   #1175
Quote:
sarsiii kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zaštitarski tečaj sam završio prije nekoliko mjeseci, ali zbog nekih privatnih problema nisam stigao riješiti licencu i tek nekidan napokon sam se domogao termina za ispit. Sa teorijom nemam problema ali kako nisam bio u mogućnosti vježbati samoobranu, u potpunosti sam ju zaboravio, pa bi molio nekoga ako ima kakav link da se prisjetim i ponovim sve zahvate, ključeve, poluge, bacanja itd.

Hvala
Prijateljica ima sličan problem. Jedan dan ima gađanje, drugi samoobranu. Sada nju zanima procedura i tip ispita... Hvala na pomoći unaprijed
danaja1122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 01:49   #1176
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Odlično. Baš me zanima hoće li onda i dalje oni sa SSS-om govoriti kak su glupi oni koji su išli na fax. Nadam se da će onda za svako radno mjesto trebali VSS. Pošteno.

Ali - zaboravljaš da neće svi sa diplomama imati iskustvo. Za neke stvari ne možeš dobiti licencu bez isksutva (ja sam u takvoj struci). Za druge poslove koje može raditi bilo tko, ionako obrazovanje nije bitno.

Tko je diploma došla lako, nek njome briše rit, ja sam se trudila i smatram se i poslovno ni obrazovno više vrijednom od onih sa SSS-om, sorry. Razlika je takva da se ne može ne primijetiti. Ili ja poznajem izuzetno nisko inteligentne SSS-ovce, može i to biti. Ali diploma, odnosno školovanje, ima i druge svrhe i dobrobiti osim dobrog zapošljavanja (pa čak i ako do njega ne dođe, školovanje nikad nije uzaludno). Uvijek sam tvrdila i ostajem pri tome - da ću nakon kratkog razgovora o bilo čemu za par minuta procijeniti jel netko obrazovan ili nije. Kako se samo ponašaju moje SSS poznanice kad idemo van recimo....kako im mailovi izgledaju, kako razgovaraju kad negdje trebaju nešto obaviti. i to sve skupa je samo početak.

I sad smo offtopic.

Inače, budući sam ja slične struke pa na stranicama HZZ-a i ostalim sa poslovima često guglam "zaštita" - iskače van hrpa oglasa. Kako se onda nema potražnje, ako mi može netko objasniti? Jesu pro forma, to su loše firme, kaj, u čemu je caka? Evo idem baš brojiti koliko ih ima trenutno...evo, trenutno 17. I tako slično svaki tjedan .
Vidis, ja se ne slazem sa tobom i takvi mi idu na zivce. Ja sam Komercijalist po struci, imam i zastitarsku licencu. Znaci ja sam SSS. Pisao sam svoje dve knjige, mjesavina sociologije i psihologije u vezi indoktrinacije i manipulacije ljudima pojedincima i masama. Uglavnom, znanje je danas dostupno svakome a ne samo onima koji idu na fakultet. Kao ono, mujo zavrsi fax, pa dodje u svoje selo i svi prema njemu kao da je dobio diplome iz svih podrucja znanosti i umjetnosti na ovom svijetu. Zato fakultet (osim mozda medicine i jos ponekog) nema vise tezinu kao sto je imao nekoc niti priblizno (osim kod naseg primitivnog naroda koji zivi u 18 stoljecu jos uvijek), pogotovo fakulteti gdje se uci iskljucivo iz literature, gdje nema prakse kao medicina. Ja sam dosao do svih knjiga za studente Sociologije, Psihologije, Politologije i Povijesti. Sve procitao s godinama vise puta, a i puno toga naucio preko interneta. Znaci posjedujem to sve znanje a to mi nitko ne prizna nego me jos i vrijedjaju (indirektno kao ti) da vi sa fakultetom vrijedite vise. Kako ako i ja posjedujem znanje i to vece nego ti sa diplomom ako si tek diplomirala. Imam 41 godinu, znas koliko sam toga stavio u svoj mozak? Pa nije meni obrazovanje zavrsilo srednjom skolom. Ali zasto se to moje znanje ne prizna? Zasto moram raditi kao zastitar? Da li institucije (fakulteti) postoje radi znanja ili dobivanja drustvenog statusa "akademski gradjanin" cije su se diplome masovno kupovale? Ako je znanje poanta, onda se mora priznati znanje koje se dobije i alternativnim putem, a ne samo kroz instituciju (fakultet) jer znanje je znanje. A takve se moze pred dobivanjem posla dodatno provjeriti jer ako postoje razna testiranja moze se i to. Takodje, ljudi kada mene vide, po pitanju ponasanja misle da sam doktor najcesce. To ponasanje ovisi o odgoju i inteligenciji, ne samo o obrazovanju. Sa inteligencijom se rodis, to ti niti jedan fakultet nece dati. Inteligencija je kao motor, a obrazovanje kao gorivo, badava ti fakultet ako nisi inteligentan. Ljudi kod nas misle (glup narod) da samo pametni mogu zavrsiti fakultet, a ne prosjecni ili ispod prosjecni, sto je krivo. Ucenje je samo skup upamcenih podataka, sto cesto kada se izklafra profesoru na ispitu zna biti dovoljno za prolaz, ali da li se to shvatilo sto se upamtilo? Da bi znali manipulirati sa upamcenim podacima, moramo biti inteligentni. Onaj tko je inteligentniji taj je i uspjesniji. Moj test inteligencije je pokazao da postoji 13% ljudi na planeti kao ja. Sto je ok rezultat, iznad prosjecan. Medjutim mi zivimo u 'komunizmu', gdje se ne vrednuje znanje, inteligencija, nego komad papira zvani diploma, a to je krivo. I onda ja ne mogu ici u svojim 40tima studirati jer nemam ni zivaca niti bas zdravlja vise da mi klinci asistenti predavaju ili mladi profesori kojima bi cak i ja nesto mogao ispredavati. I tako mene nitko ne postuje. Mislim da nisam jedini u drzavi. I vrijedja me kada mi neki fakultetlija kaze da vise vrijedi, a ima mozda manje znanja u glavi od mene a mozda i nizu inteligenciju. I sta cemo sad?
VirgilM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 07:55   #1177
Quote:
VirgilM kaže: Pogledaj post
Vidis, ja se ne slazem sa tobom i takvi mi idu na zivce. Ja sam Komercijalist po struci, imam i zastitarsku licencu. Znaci ja sam SSS. Pisao sam svoje dve knjige, mjesavina sociologije i psihologije u vezi indoktrinacije i manipulacije ljudima pojedincima i masama. Uglavnom, znanje je danas dostupno svakome a ne samo onima koji idu na fakultet. Kao ono, mujo zavrsi fax, pa dodje u svoje selo i svi prema njemu kao da je dobio diplome iz svih podrucja znanosti i umjetnosti na ovom svijetu. Zato fakultet (osim mozda medicine i jos ponekog) nema vise tezinu kao sto je imao nekoc niti priblizno (osim kod naseg primitivnog naroda koji zivi u 18 stoljecu jos uvijek), pogotovo fakulteti gdje se uci iskljucivo iz literature, gdje nema prakse kao medicina. Ja sam dosao do svih knjiga za studente Sociologije, Psihologije, Politologije i Povijesti. Sve procitao s godinama vise puta, a i puno toga naucio preko interneta. Znaci posjedujem to sve znanje a to mi nitko ne prizna nego me jos i vrijedjaju (indirektno kao ti) da vi sa fakultetom vrijedite vise. Kako ako i ja posjedujem znanje i to vece nego ti sa diplomom ako si tek diplomirala. Imam 41 godinu, znas koliko sam toga stavio u svoj mozak? Pa nije meni obrazovanje zavrsilo srednjom skolom. Ali zasto se to moje znanje ne prizna? Zasto moram raditi kao zastitar? Da li institucije (fakulteti) postoje radi znanja ili dobivanja drustvenog statusa "akademski gradjanin" cije su se diplome masovno kupovale? Ako je znanje poanta, onda se mora priznati znanje koje se dobije i alternativnim putem, a ne samo kroz instituciju (fakultet) jer znanje je znanje. A takve se moze pred dobivanjem posla dodatno provjeriti jer ako postoje razna testiranja moze se i to. Takodje, ljudi kada mene vide, po pitanju ponasanja misle da sam doktor najcesce. To ponasanje ovisi o odgoju i inteligenciji, ne samo o obrazovanju. Sa inteligencijom se rodis, to ti niti jedan fakultet nece dati. Inteligencija je kao motor, a obrazovanje kao gorivo, badava ti fakultet ako nisi inteligentan. Ljudi kod nas misle (glup narod) da samo pametni mogu zavrsiti fakultet, a ne prosjecni ili ispod prosjecni, sto je krivo. Ucenje je samo skup upamcenih podataka, sto cesto kada se izklafra profesoru na ispitu zna biti dovoljno za prolaz, ali da li se to shvatilo sto se upamtilo? Da bi znali manipulirati sa upamcenim podacima, moramo biti inteligentni. Onaj tko je inteligentniji taj je i uspjesniji. Moj test inteligencije je pokazao da postoji 13% ljudi na planeti kao ja. Sto je ok rezultat, iznad prosjecan. Medjutim mi zivimo u 'komunizmu', gdje se ne vrednuje znanje, inteligencija, nego komad papira zvani diploma, a to je krivo. I onda ja ne mogu ici u svojim 40tima studirati jer nemam ni zivaca niti bas zdravlja vise da mi klinci asistenti predavaju ili mladi profesori kojima bi cak i ja nesto mogao ispredavati. I tako mene nitko ne postuje. Mislim da nisam jedini u drzavi. I vrijedja me kada mi neki fakultetlija kaze da vise vrijedi, a ima mozda manje znanja u glavi od mene a mozda i nizu inteligenciju. I sta cemo sad?
Doktore, vrlo inteligentno odgovaras na post stariji od dvije godine... Malo poradi na koristenju malih i velikih slova, pa ce raja mislit i da si profesor
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 18:10   #1178
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Doktore, vrlo inteligentno odgovaras na post stariji od dvije godine... Malo poradi na koristenju malih i velikih slova, pa ce raja mislit i da si profesor
Joj kad se pojavi neko mentalno inferiorno bice koje ne moze podnijeti pametnijeg, pa baca ovakve komentare sitnoga čobančića

Da, imao sam da kazem nesto od tri stranice, ali nisam, i brzo sam pisao i uvijek cu brzo pisati. Ovaj forum nije znanstveni rad da bi se pazilo na svaki zarez, da slucajno neko ljubomorno bićence nebi bilo povrijedjeno necijom visom inteligencijom. Ajd setaj malo...
VirgilM is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 12:13   #1179
mene samo zanima zašto u Sisačkom MUP-u nitko ništa ne zna o ispitu koji Sokol Marić treba organizirati?

niti tam niti u dotičnoj firmi niko ništa ne zna osi da će ga biti ejrsma položio tečaj i moram čekati

reko super mogu tak do nove godine onda -.-
Metallic fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 18:02   #1180
Traži se osoba sa zaštitarskom licencom za rad u administraciji, s prebivalištem na području Velike Gorice (i okolica). Poželjno je da je osoba informatički pismena. Svi zainteresirani, pošaljite CV na mail: [email protected]
Tvrtka je u redu, prijava osigurana. Nakon selekcije, kontaktirat će Vas direktno za razgovor.
Ovo nije zaštitarski posao, već rad u IT tvrtki na sustavima nadzora kod korisnika i praćenje administracijskog dijela posla.
Teica-Photo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.