Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2008., 23:26   #1
Najbolja tekucina za ciscenje injektora?

Vozim kombinirano na plin i benzin, recimo mjesecno 600kn plina, 150kn benzina jer se volim katkad i ganjat malo.
Uglavnom primjetim kad je hladan auto da malo zastane na gasu na nizim okretajima pa sam skuzio da su injektori. Ciscenje na ultrazvuk mi ne treba jer mi auto ide ko raketa kad je topal samo bi htio malo ih osvjezit nekom tekucinom za ciscenje. Pa eto koje je najbolje sredstvo te namjene i kako ga koristit?
bavarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 10:52   #2
Ostavi četvrtinu benzina u rezervoaru i ubaci bilo koji za čišćenje injektora...Liqui Moly, STP,.... i vozi na benzin na malo većim okretajima skoro do kraja i to je to.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 15:12   #3
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Ostavi četvrtinu benzina u rezervoaru i ubaci bilo koji za čišćenje injektora...Liqui Moly, STP,.... i vozi na benzin na malo većim okretajima skoro do kraja i to je to.
I možda se uspiješ pozdraviti s nekim dijelovima benzinskog sustava. Pa to je 4 puta veća koncentracija aditiva od predviđene. Šta misliš kako će se benzinska pumpa razveseliti kad je rokneš s tom koncentracijom i ostali dijelovi. Ko da proizvođaču nije u cilju zaraditi pa izmišlja premale preporučene koncentracije kako bi ljudi uštedjeli na aditivima.

Ma utoči normalno u pun rezervoar jednu bocu STP-a ili sl aditiva za čišćenje injetora i isprazni taj rezervoar. Tebi su očito samo malo zasrani, a ne začepljeni. Moguće si naletio na shit benzin negdje.
Neo kako si skužio da nije do nečeg drugog nego do injektora?
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 17:43   #4
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
I možda se uspiješ pozdraviti s nekim dijelovima benzinskog sustava.
Ajd ne lupaj, pa nisu ti dijelovi napravljeni od čokolade, što misliš koliko u svom radnom vijeku protjeraju vode i sličnih nečistoća
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 19:19   #5
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Ajd ne lupaj, pa nisu ti dijelovi napravljeni od čokolade, što misliš koliko u svom radnom vijeku protjeraju vode i sličnih nečistoća
Jep, al je pumpa od plastike i ionako sklonija izgaranju kod plinaša pa im ne treba pomoć od ovakvih eksperta ko ti.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 20:30   #6
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Jep, al je pumpa od plastike i ionako sklonija izgaranju kod plinaša pa im ne treba pomoć od ovakvih eksperta ko ti.
pravi si muppetovac iz galerije bitno da mlatiš, ovako radim od kad vozim aute po preporuci jednog servisera i nikad ni na jednom mi nije riknula pumpa, naravno ovakav tretman je dovoljno napraviti jednom godišnje i miran si što se tiče dizni ako nisu totalno u banani, a ti ako hoćeš stavljaj po preporuci proizvođača aditiva svaki drugi tank pa ćeš kao nešto uštedjeti
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 01:54   #7
recimo da sam se raspitao malo i kazu ljudi da zna riknut pumpa goriva par dana nakon aditiva
A znam da su injektori jer je sve provjereno i zamijenjeno
bavarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 06:44   #8
Nakon normalne koncentraije neće. U biti ako je u dobrom stanju trebala bi preživjeti i koji bhaktijev tretman, ali normalan tretman aditiva bi trebala preživiti svaka. Bar moja je.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 21:47   #9
Di je nestao STP

Jel netko ima ideju...nema nigdje STP injector cleanera, Metro, Bauhaus, dvije pumpe od tifona, dvije od ine, omv i cro petrol....malo cudno ili?

D
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 21:59   #10
bauhaus na žitnjaku ima od STP-a.
ja sam zasad na flash lubeu.

naime, na autoshowu sam pričal sa boyskim, i kaže čovjek da je bio na seminaru u poljskoj i tamo se je naslušao formula o pogodnosti FL-a za čišćenje injektora. jer prvenstveno je FL bio namijenjen kao zamjena za olovo i kondicioner ventila.
sad sam stavil u rezervar onu jednu malu bočicu FL-a a rezultate bum opisal za par tjedana. neide to tak brzo.
a FL imaš za kupiti kod servisera plina.

a jesi videl da se sastajemo plinaši preksutra?
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 09:15   #11
STP ima za kupiti u Osijeku, u Baumaxu (54 kn). Liqui molly ima za kupiti u Pevecu (43 kn).
bajki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 09:41   #12
King Cros na jankomiru u Iperkopu ima . Getro na Černomercu provjereno nema niti ga nabavlja.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 11:33   #13
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
bauhaus na žitnjaku ima od STP-a.
ja sam zasad na flash lubeu.

naime, na autoshowu sam pričal sa boyskim, i kaže čovjek da je bio na seminaru u poljskoj i tamo se je naslušao formula o pogodnosti FL-a za čišćenje injektora. jer prvenstveno je FL bio namijenjen kao zamjena za olovo i kondicioner ventila.
sad sam stavil u rezervar onu jednu malu bočicu FL-a a rezultate bum opisal za par tjedana. neide to tak brzo.
a FL imaš za kupiti kod servisera plina.

a jesi videl da se sastajemo plinaši preksutra?
ma nisam baš u zadnje vrijeme pratio ovdje forum...a od susreta ništa, žena mi se zbuksala sa autom, pa me čekaju popravci, prednji desni far, vezni lim, hauba i blatobran + branik...i naravno 13tkn štete na autu ispred nas...

koliko dodje boca FL-a?

jel ima netko za donirat bočicu STP-a
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 13:16   #14
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
ma nisam baš u zadnje vrijeme pratio ovdje forum...a od susreta ništa, žena mi se zbuksala sa autom, pa me čekaju popravci, prednji desni far, vezni lim, hauba i blatobran + branik...i naravno 13tkn štete na autu ispred nas...

koliko dodje boca FL-a?

jel ima netko za donirat bočicu STP-a
Kaj će ti boćica od 2,5 dl (tolike su STP-ove a i od drugih) ?
U rezervoar benzina od 50-tak litara se ulijeva 0,5 dl FL-a (preporučeni omjer dodavanja je 1:1000 -> tisuću - nisam fulal nule). !!
To znači da ti treba rakiijska čašica od 0,5 dl (ona s bijelom crticom pri vrhu). A to možeš ili kupiti ili "posuditi" kao "suvenir" iz neke gemišt-birtije. Ali, za par kuna to stvarno to ne bilo na nivo jednog plinaša koji godišnje štedi soma € vozeći se na plin.

Boca FL-a od 1 L je cca 100 kn i pokriva 1000 litara goriva (cca 10-12.000 km). Znači da će te čašica koštati 5 kn po rezervoaru a što ti poskupljuje vožnju na benzin za zaokruženih 0,5 kn na 100 km. Ak nađeš jeftinije, svaka ti dala.

Pa čin čin i na iskap (čašicu FL-a u tank)
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 23:14   #15
Preporucujem sa jednokratno ciscenje wins. Prvo sipas sadrzaj winsa u rezervoar pa ga dopunis do vrha gorivom tako da kada se sipa gorivo, ravnomerno razbije aditiv da ne bi crkla pumpa kao sto je pomenuto gore.
Ja sam za svakodnevno odrzavanje sistema koristio castrol...
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 00:20   #16
Quote:
Wesper kaže: Pogledaj post
Kaj će ti boćica od 2,5 dl (tolike su STP-ove a i od drugih) ?
U rezervoar benzina od 50-tak litara se ulijeva 0,5 dl FL-a (preporučeni omjer dodavanja je 1:1000 -> tisuću - nisam fulal nule). !!
To znači da ti treba rakiijska čašica od 0,5 dl (ona s bijelom crticom pri vrhu). A to možeš ili kupiti ili "posuditi" kao "suvenir" iz neke gemišt-birtije. Ali, za par kuna to stvarno to ne bilo na nivo jednog plinaša koji godišnje štedi soma € vozeći se na plin.

Boca FL-a od 1 L je cca 100 kn i pokriva 1000 litara goriva (cca 10-12.000 km). Znači da će te čašica koštati 5 kn po rezervoaru a što ti poskupljuje vožnju na benzin za zaokruženih 0,5 kn na 100 km. Ak nađeš jeftinije, svaka ti dala.

Pa čin čin i na iskap (čašicu FL-a u tank)
pa do sad nisam podmazivao ventile već čistio injektore...al ak FL radi jedno i drugo, zakaj ne FL...al pitam se dal radi...
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 20:47   #17
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
pa do sad nisam podmazivao ventile već čistio injektore...al ak FL radi jedno i drugo, zakaj ne FL...al pitam se dal radi...
FL ne čisti injektore već djeluje preventivno na dosjede ventila kao i same ventile.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 23:26   #18
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
FL ne čisti injektore već djeluje preventivno na dosjede ventila kao i same ventile.
Uz dužno poštovanje, ne bih se složio.

FL u benzinu ima više funkcija. Jedna od tih je prevencija VSR-a, jedna je čišćenje benzinskog sustava (uključujući i benzinske injektore), jedna je prevencija stvaranja depozita (naslaga), jedna je "podmazivanje" pokretnih dijelova i dosjeda u injektorima (i kao ulje kada su hladniji i djelomično po principu kao i ventile kada su vrući). Pa zaštita od korozije, odstranjivanje vlage sa površina koje su u doticaju s benzinom itd.

Na plinske injektore jasno, nema utjecaja jer ne prolazi kroz njih (kao Tunap plinski aditiv).
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 11:43   #19
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
FL ne čisti injektore već djeluje preventivno na dosjede ventila kao i same ventile.
tak sam i ja mislio...
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 11:44   #20
Quote:
Wesper kaže: Pogledaj post
Uz dužno poštovanje, ne bih se složio.

FL u benzinu ima više funkcija. Jedna od tih je prevencija VSR-a, jedna je čišćenje benzinskog sustava (uključujući i benzinske injektore), jedna je prevencija stvaranja depozita (naslaga), jedna je "podmazivanje" pokretnih dijelova i dosjeda u injektorima (i kao ulje kada su hladniji i djelomično po principu kao i ventile kada su vrući). Pa zaštita od korozije, odstranjivanje vlage sa površina koje su u doticaju s benzinom itd.

Na plinske injektore jasno, nema utjecaja jer ne prolazi kroz njih (kao Tunap plinski aditiv).
Ma dobro, sigurno da nekaj cisti, al nije mu to prvotna namjena, kao sto i ulje radi svasta unutar motora al ima primarno i sekundarno djelovanje...mene zanima nekaj kaj ce ocistit injekotore, za sad je STP to odradjivao OK, I guess.
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.