Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2009., 12:37   #21
Plin i instalacija su isti.

Moje misljenje: Neisplativo.

Dizelas ionako trosi manje od benzinca, ali dati toliki novac, komplicirati i prtljati po elektronici (neki auti ionako imaju sami po sebi dovoljno problema i bez plina), opet podlijegati plinskim ekotestovima i atestovima.... Sve to za cisci ispuh i par konja. Ne, hvala. Dok ne pocne drzava subvencionirati takvo nesto (a to sigurno nece), jako malo ljudi ce se odlucit na takav potez.

E da... ovo gore sto je miroslav napisao vrijedi za turbodizelase , za obicne usisne dizelase nema tu nikakvog povecanja snage.

Jedina pametna primjena gdje ju ja vidim je kod gradskog prijevoza (da ocistimo zrak u gradovima) i mozda kod kamionskog prijevoza novijim kamionima .
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 13:13   #22
Quote:
IVICA V. kaže: Pogledaj post
Ugradili smo plin u kamion IVECO Stralis 500 KS, ušteda financijska je 20%. Isplativost uređaja je nakon sedam mjeseci. Za sve potrebne informacije obratite se nasem poduzecu Automehanika-Kutina d.o.o
kontakt: [email protected]
evo kolega samo da vas pozdravim iz varaždina
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 13:54   #23
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Kod mene je do 150 PS tdi cca 10000kn a preko 150 PS cijena ovisi o broju cilindara ali to bi bilo tu negdje kao i kod Ivice v. oko 18000 kn.Plin se može ugraditi u svaki diesel motor bilo da je atmosferski ili turbo.Svaki od njih ima poseban pribor i senzore koji su odgovarajući za dotični model.
znači cca 10000 kuna,koje su fore sa registracijom,atestima i.t.d. te kaj se dešava s autom i motorom,jel postoji neka garancija da motor neće otić kvragu zbog toga ,motor je 1.9 TDI 105 KS i ima 140.000 km ,jel to ista stvar kod novog i starijeg disela ili su problemi sa starijim motorima,te kaj vele servisi (Zubak) na takvu ugradnju
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 14:06   #24
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
znači cca 10000 kuna,koje su fore sa registracijom,atestima i.t.d. te kaj se dešava s autom i motorom,jel postoji neka garancija da motor neće otić kvragu zbog toga ,motor je 1.9 TDI 105 KS i ima 140.000 km ,jel to ista stvar kod novog i starijeg disela ili su problemi sa starijim motorima,te kaj vele servisi (Zubak) na takvu ugradnju
Kao prvo još nema masovnih ugradnji da bi bio potreban atest.Ovo o čemu ja pišem je u pokusnoj fazi i fazi ispitivanja isplativosti na osobnom autu kao i na raznim kamionima.Kao odgovor Klinsider-u mogu samo reći da se u dizelsku elektroniku uopće ne zadire jer plinski sustav ima sve svoje osim broja okretaja koji se uzima sa alternatora.Nije me dobro shvatio kada pišem da se i atmosferski diesel pregradnjom na plin ponaša na isti način kao i turbo diesel što znači da i jedan i drugi dobiva na snazi i zakretnom momentu samo su plinski senzori različiti (za turbaka ide map senzor na usisnu granu ,a za atmosferca potenciometar na gas sajlu).
Štetnog djelovanja na motor za sada nema niti na osobnom autu a niti na kamionima.Vidjeti ćemo nakon većeg broja km iako po našim dosadašnjim rezultatima ne bi ni trebalo biti.U Australiji su mnogi već napravili ogromne kilometre i negativnih iskustava nema.
Što će Zubak reći ili bilo koji uvoznik automobila to ovisi o nama koji ih moramo uvjeriti da nema štetnog djelovanja na motor pa uz određeno jamstvo na ugrađeni plinski sustav očekujem suradnju kao i sa benzincima.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 20:06   #25
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Zanima me je li se tu radi o LPG plinu kao i za benzince??
lpg plin isto kao i za benzince,isplativost ugradnje je na kamiponima do 20 posto pa ako se kamion vizi godišnje oko stotisuča km. i ako imaš pedeset kamiona ostane ti razlika cijene plina i dizela u kunama oko dva i pol miliona kuna nije zanemariva ušteda.prvi koji se odluče na ugradnju dolaze u situaciju da mogu biti konkurentni sa cjenom prevoza na tržištu.
IVICA V. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 07:56   #26
Ako se ovo pokaze dobrom idejom treba ugraditi.Ako uzmem hyundai i 30 1.6 dizelasa uzeo bi to.
Kako ce biti sa garancijom to treba isto vidjeti.Ono o USA i kamionima je mrak svaka cast takvoj drzavi koja te stimulira do 50% raznim olaksicama
__________________
Because I am hard you will not like me. But the more you hate me the more you will learn. I am hard but I am fair. There is no racial bigotry here.
SgtHartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 13:53   #27
Quote:
SgtHartmann kaže: Pogledaj post
Ako se ovo pokaze dobrom idejom treba ugraditi.Ako uzmem hyundai i 30 1.6 dizelasa uzeo bi to.
Kako ce biti sa garancijom to treba isto vidjeti.Ono o USA i kamionima je mrak svaka cast takvoj drzavi koja te stimulira do 50% raznim olaksicama
Moguća je ugradnja plinskog uređaja u Vaše vozilo. Cijena ugradnje je 12.000,00 sa PDV-om. Za garanciju pitati uvoznika vozila Hyundai, da li on podržava garanciju vozila ako se ugradi takav uređaj.
IVICA V. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 03:09   #28
To je stvarno fantasticno i jako bi me interesiralo.Puno Vam hvala da ste mi olaksali oko dileme dizel ili benga
Jeste vidjeli ovo dizanje cijena derivata SRAMOTA???
Uostalom bio diesel ili benga znam da cu instalirati plin jer je ova gamad poludila.
Samo sta ce biti kad i plin ode gore onda ce biti da oprostite na slikovitosti opisa :2up: i to svima nama vjerujte mi na rijec.
__________________
Because I am hard you will not like me. But the more you hate me the more you will learn. I am hard but I am fair. There is no racial bigotry here.
SgtHartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 04:53   #29
zamrlo malo

kaj ima novog nis se ne hvalite nacuo sam nesto da se pocelo s ugradnjom u neke kamione ?
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 10:29   #30
Šest različitih marki kamiona se testira i za sada se zna pouzdano da je ušteda novčane mase 15%.Proračun uštede bazira se na cijeni plina od 4.16kn po litri a ako se napravi svoja punionica u bazi odakle kamioni startaju onda je ušteda i veća jer je cijena takvog plina po veleprodajnoj cijeni.Svi su kamioni jači za 20% i bolje voze na uzbrdicama.Dodavanje više plina od 30% ne isplati se jer se ne dobija ništa u performansama već se jednostavno gubi u masi goriva i povećava trošak goriva.Plinski sustav je Landirenzo omegas sa drugom elektronikom.Pokazao se boljim od plinskih sustava za diesel vozila koji imaju LCS plinski sustav jer direktnim ubrizgavanjem plina dobijemo na točnijem doziranju i nema rasipavanja plina. Propisi o ugradnji su istovjetni kao i na osobnim vozilima i podlježu atestu plinske instalacije.
Kamion koji u prosjeku troši 35 L nafte,(430ks) u kombinaciji sa UNP-om na godišnjoj razini od 100000km prijeđenih ušpara 300000kn na razlici u cijeni goriva.To nismo računali mi nego sami korisnici koji se trenutno voze i testiraju kamione.Mislim da je to i najrealnija slika cijele priče i onaj tko tvrdi da se može ušparati više nije u pravu jer smo si stvarno dali truda kod raznoraznih podešavanja sa puno plina sa manje plina i došli do najoptimalnije doziranja koji daje onda te rezultate.Sve ostalo je lošije.
Cijena ugradnje u takav kamion sa 430 ks je oko 20000kn ovisno ide li jedna ili dvije plinske boce po kamionu.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 10:45   #31
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Kamion koji u prosjeku troši 35 L nafte,(430ks) u kombinaciji sa UNP-om na godišnjoj razini od 100000km prijeđenih ušpara 300000kn na razlici u cijeni goriva.
jedna nula je viska u 300 000.
Svejedno - lijepa usteda, vec u prvoj godini,...
zac2005@gmail.com is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 14:26   #32
Quote:
jedna nula je viska u 300 000.
Svejedno - lijepa usteda, vec u prvoj godini,...
Imaš pravo upravo sam to htio ispraviti.Brzopletost u pisanju .
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 18:03   #33
Quote:
deri valdez kaže: Pogledaj post
kaj ima novog nis se ne hvalite nacuo sam nesto da se pocelo s ugradnjom u neke kamione ?
koliko sam cuo da ugraduje i lagermax plin u dizelska vozila.
biggame is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 20:56   #34
Vozio se u kombiju iveco 3.0 bez blina i poslje sa plinom. Razlika se osjeca, na bolje
Gt-500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 14:49   #35
Quote:
Gt-500 kaže: Pogledaj post
Vozio se u kombiju iveco 3.0 bez blina i poslje sa plinom. Razlika se osjeca, na bolje
Pretpostavljam da je i razlika u cijeni na registraciji kad se plaća 2 000 kn ibera?
justic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 17:02   #36
Quote:
justic kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da je i razlika u cijeni na registraciji kad se plaća 2 000 kn ibera?
Skinuti će se ta davanja pa makar mi to bilo posljednje u životu što ču za plinski biznis napraviti.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 17:11   #37
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Skinuti će se ta davanja pa makar mi to bilo posljednje u životu što ču za plinski biznis napraviti.
Nemoj da Ti bude posljednje,treba davanja ukinuti,a cestarinu smanjiti, u odnosu na neplinaše.Ajd,dobro,kada bi se ukinula, začepio bih.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 21:41   #38
Diesel Power...

Diesel + plin je bar bolje od onog white diesel shita što propagiraju kao neku ekologiju...ako nema uštede na količini goriva(white diesel) nema ni ekološkog benefita(emisije mažu oči)

Mislim da se ovaj sustav najviše isplati u usa, gdje koliko znam u neke savezne države ne možeš kupiti diesel auto (npr kalifornija) a kako su vremena jeftine benge prošla i za amerikance, možda se ovo može tretirati kao plinaš na njihovoj deklaraciji.

Da živim u USA stavio bih si ovo svakako u neki pickup diesel sa bar 7l V8micom
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 10:05   #39
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
Nemoj da Ti bude posljednje,treba davanja ukinuti,a cestarinu smanjiti, u odnosu na neplinaše.Ajd,dobro,kada bi se ukinula, začepio bih.
Ne treba vjerovati obećanjima nego konkretnom djelu, jer je uvijek ispadala blamaža nakon bombastičnih izjava.


Može li netko objasniti kako se računa ta ušteda na dizel autu nakon ugradnje plina, (koji parametri ulaze u tu računicu...)
justic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 10:19   #40
Na koji način se postiže smanjenje količine ubrizganog dizela u suradnji sa plinom? Ako se koristi 70% dizela i 30 % plina, vjerujem da je onda smanjena količina ušpricanog dizela u odnosu na količine prije ugradnje plina. Čipiranje? Ili plinski ecu preuzima kontrolu i nad diesel injektorima?
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:02.