Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2005., 14:19   #1
Odvlaživač (dehumidifier) zraka

Poštovani, molim Vas da podijelite iskustva s odvlaživačima vlage u prostoru. Ne mislim na klimu, već samostojeći uređaj koji radi na
princip kondenzacije
(tehnika toplinskih pumpi s povratnim dobivanjem energije)
Hvala
Sima is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2005., 17:34   #2
Re: Odvlaživač

Quote:
Sima kaže:
Poštovani, molim Vas da podijelite iskustva s odvlaživačima vlage u prostoru. Ne mislim na klimu, već samostojeći uređaj koji radi na
princip kondenzacije
(tehnika toplinskih pumpi s povratnim dobivanjem energije)
Hvala
Moji susjedi imaju T' asciugo (mislim da se tako zove) od Longhija i jako su zadovoljni.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2005., 23:19   #3
Sima ,
Toplinska pumpa je ustvari klima .

A sad da ponudim jos 1 rijesenje .
Ima za kupiti u nekim trgovinama posuda u koju se stve soli , koje su prilozene u paketicu . one na sebe privlace vlagu , koji povremeno iscijedis .
Ja to koristim u garazi .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 18:51   #4
Question odvlaživač (dehumidifcator) za podrumske prostorije

bok,

znate li gdje su to može kupiti u Hrvatskoj?
jeste li uopće negdje vidjeli?

radi se o uređaju koji iz zraka uklanja preveliku vlagu i tako poboljšava kvalitetu prostora.

čuo sam da svi Kanadjani imaju to u svojim podrumima (koje koriste za stanovanje). mislim da je to jeftinije nego platiti savšenu izolaciju.
postoje i velike naprave (kao npr. pećnica) koji se koriste nakon poplava, ali meni treba neki koji može raditi svaki dan par sati uz malu potrošnju struje.

inače, to odvlaživanje rade i klima uređaji kao jednu od sporednih funkcija ali ja bih to stavio u prostoriju koju ne treba hladiti.

ako ste čuli nešto o tome, javite se.

hvala!
NuznoZlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 20:03   #5
Bilo koja firma koja prodaje bazensku tehniku (Jerkic, Valek, Beltram) ima i odvlazivace zraka. A vjerovatno ima i Feroterm i slicni.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 22:54   #6
Imas za kupiti odvlazivac za 30 Kn .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2005., 21:10   #7
Pogledaj na www.imd-vrbik.hr ili proguglaj.
Šubidubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 16:07   #8
emezetta

imas kod emezette nekakve odvlazivace, cca 1000 do 3000 kuna ali ne znam bas kvalitetu...i meni treba pa ako neko ima sta za preporucit od takvih aparata...ili mozda koju dobru klimu sa tom funkcijom odvlazivanja?
__________________
Resistence is futile! Unless you are Rene from zi Cafe!
Seven of Nine is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 20:38   #9
Quote:
bodul kaže:
Imas za kupiti odvlazivac za 30 Kn .
gdje? kakve?
thnx
magriz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 00:10   #10
Ti si iz ZG, onda idi u King cross, i tamo ces vidijeti , ako jos ima , kosarice cca 25 x 15 x 10 cm od proizvodjaca Saratoga , unutra dobijes 1 kesicu sa soli kalcijeva klorida , koja se stavi u kosaricu i ima osobinu da skuplja vlagu , koja se slijeva u tu posudu ispod , i onda se povremeno isprazni .
Ako nema od tog , jeftinog dobavljaca , ima na vise mijesta po Zagrebu vecih oko 100 Kn .
Pazite , nije za one koji su osijetljivi na alergene , ili domace zivotinje i sl...
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 00:11   #11
Re: emezetta

Quote:
Seven of Nine kaže:
imas kod emezette nekakve odvlazivace, cca 1000 do 3000 kuna ali ne znam bas kvalitetu...i meni treba pa ako neko ima sta za preporucit od takvih aparata...ili mozda koju dobru klimu sa tom funkcijom odvlazivanja?
Za te novce mozes kupiti klimu , koju stavis na odvlazivanje .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 12:31   #12
?

pa zar bi se proizvodili posebno ti aparati kad bi klima kvalitetno to radila? nekako mi to bas ne ide u glavu...
__________________
Resistence is futile! Unless you are Rene from zi Cafe!
Seven of Nine is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 23:26   #13
Re: ?

Quote:
Seven of Nine kaže:
pa zar bi se proizvodili posebno ti aparati kad bi klima kvalitetno to radila? nekako mi to bas ne ide u glavu...
Proizvodi se i prodaje u svitu sve i svasta , od toga je vijerojatno 50 % stvari nepotrebno . Ali to je druga i duga prica.....
Imao sam prilike isprobavti te posebne dehumidificatore , i to je nekad bio jako skupi stroj .
Danas je jeftin , ali u usporedbi sa obicnom klimom je spor i slabo efikasan.
Zakljucak , kupis klimu i imas sve .

Ako ne virujes to mozemo elaborirati dugo .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 09:19   #14
e

a imas koju sta posebno preporucujes a da nije skupa? I sta je sa tim posudicama za 30tak kuna sta navodno pomazu protiv vlage?
__________________
Resistence is futile! Unless you are Rene from zi Cafe!
Seven of Nine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 00:44   #15
Klime su po meni sve dobre , neznam jeli se neko zalio na neki model , taj ne bi tribalo kupiti .
Znam da ce neko reci nije istina ima 100 vrsta .
Ali princip i kompresori su od svega nekoliko proizvodjaca , finese su podvarijante i nisu toliko vazne , kome su vazne taj uzme ono sto mu se svidja .
Sad za posudice , to se upotrebljava u podrumima , autima , kamp kucicama , i nekim malim i nevaznim prostorijama .
Klimu mozes staviti i u garazu , ili podrum u kom drzis namirnice , to bi vise bilo konoba po dalmatinski .
Tu ti se isplati i neka jeftinija klima koju stavis na funkciju odvlazivanje , a ljeti , po potrebi hladis .
Sve ovisi o situaciji .
Za koju prostoriiju tebi triba ?
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 13:01   #16
meni triba (zato sam i pita) za podrum koji se ne koristi za stanovanje

doli su razne stvari /većina za baciti , alat i sl. ali kuća je stara i uvijek je pomalo vlažno - zidovi se ljušte itd.

ja bih neku napravu, koju bih stavio na timer i da radi dnevno po par sati (ili koliko već treba)

ne treba mi klima jer je doli uvijek friško i mislim da potrošnja ne bi trebala biti veća od npr 1-2 kWh dnevno (1kWh potroši sijalica od 100W koja radi 10 sati)

NuznoZlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 21:42   #17
Quote:
bodul kaže:
Klime su po meni sve dobre , neznam jeli se neko zalio na neki model , taj ne bi tribalo kupiti .
Znam da ce neko reci nije istina ima 100 vrsta .
Ali princip i kompresori su od svega nekoliko proizvodjaca , finese su podvarijante i nisu toliko vazne , kome su vazne taj uzme ono sto mu se svidja .
Sad za posudice , to se upotrebljava u podrumima , autima , kamp kucicama , i nekim malim i nevaznim prostorijama .
Klimu mozes staviti i u garazu , ili podrum u kom drzis namirnice , to bi vise bilo konoba po dalmatinski .
Tu ti se isplati i neka jeftinija klima koju stavis na funkciju odvlazivanje , a ljeti , po potrebi hladis .
Sve ovisi o situaciji .
Za koju prostoriiju tebi triba ?
ma meni je svuda po stanu visak vlage, uvik negdi po 70 do 90 posto,ako ovaj mjerac ne laze...stara je zgrada.doduse jos nije zapuvala bura od kad sam ovaj mjerac kupila,samo jugo i kisa...
__________________
Resistence is futile! Unless you are Rene from zi Cafe!
Seven of Nine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 22:54   #18
Ako je mijerac neki jeftini , ili nepouzdani ili neprovijereni , onda ti triba jos jedan , pa vidi jeli isto na oba .
Mjerac , mozda mozes provijeriti tako da ga stavis iznad termo peci , pa bi tad tribalo da je vlaga mala.
Provaj ga odniti kod nekog kome je stan suh .
Vlaga se vidi , ako se nakupi na staklima slabog prozora , onaj sto ima samo 1 staklo .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 16:58   #19
da

vidi se na prozorima ali samo kod kuhanja ili grijanja.stavim ja taj mjerac iznad obicne grijalice i onda se spusti do 60 posto.vidim da se vodi jedna rasprava termo ili klima...termo imam ali se ne isplati bas, nije paljena preko 5 godina. a klima ce mi trebat,kako si reka, jer ova vlaga ulazi u kosti covice!
__________________
Resistence is futile! Unless you are Rene from zi Cafe!
Seven of Nine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 23:22   #20
Jos san zaboravia :
Vlaga ovisi o okrenutoj strani stana prema suncu , znaci na jugo .
Od grijanja , cilo vrime, cili dan , ne samo popodne.

Prozracuj cesce , otvaraj prozor 4 x na dan po 4 minuta.
A ovisi i u kom si gradu , neki su gradovi , ovisno o polozaju uz more , vlazni .
Kakvu ventilaciju imas , napa ,
Jeli kuhate puno , da se pari i slicno .
Dali susite robu ?
Ima jos toga sad mi ne pada na pamet.
Opisi taj stan
Mislim da ti Higrometar ipak ne valja.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.