Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2008., 22:36   #1
Bojanje vrata

Ovako, vrata su mi sad u nekoj boji drveta, mislim da je bio neki premaz u boji pa onda bondex..

E sad sam ja kupio samo bondex i ošmirglao gornji sloj i premazao ponovo prvu ruku bondexom, a drugu ruku ću ofarbati sa mješavinom bondexa i 10% laka za čamce radi sjaja..

Oće mi ostati ista boja koja je bila prije ili da bolje kupim neki lak u boji koju hoću pa onda skinem samo taj prvi sloj i onda prelakiram sa tom bojom, npr. boja mahagonija..



BTW radi se o drvenim unutarnjim vratima koja nisu farbana preko 18 godina.. I na nekim vratima se lak skinuo i dobivena je malo tamnija nijansa na nekim mjestima, kao da se u te rupice uhvatila prljavština pa onda pocrnilo, ali koliko god perem, šmirglam ne skida se to..


Dajte neki savjet..

Hvala....
Žbla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 22:54   #2
Evo i par slika pragova, šta s tim raditi, i na takve mrlje sam mislio i na vratima, oće se to nakon farbanja primjetiti?

http://img84.imageshack.us/my.php?im...ija0071gb1.jpg

http://img84.imageshack.us/my.php?im...ija0072ay4.jpg
Žbla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 10:20   #3
pozdrav

evo ovako. ja sam si doma radio ovakve poslove sam. i mrlje če i dalje ostati
s obzirom da sam vidio slike i preporučam ti sljedeće i vjeruj biti če na kraju odlićno.
Ostruži sve to dolje tj spali sa pištoljem na topli zrak i pošmirglaj sa finim papirom napr 3,50 i onda nakon toga na 0,5(mislim na papir za drvo).
kakda to napraviš i sve očistiš tada premaži bajcom sjajnim u boji koju želiš.
Bajc ti se kupuje u bilo kojem ducanu gdje prodaju boje te nakon toga lakiraš običnim bezbojnim sjajnim lakom ali ne na NITRO BAZI nego sintetički lak i to pomogučnosti za čamce jer je tvrđi od bilo kojeg.
Polakiraj sve to u 2-3 ruke laganim potezima i mekim kistom i kad završiš vjeruj bit če ti drago kako si to napravio a posla je 2-3 dana dok se sve suši.Lak se prije svega suši postepeno u provetravanim uvjetima bez forsiranja.

pozdrav i uživaj
__________________
Ja sam mali, al sam vrijedan i slušam radio 101
Masni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 10:42   #4
Hvala na savjetu..

Problem je u tome što imam 9 vrata za obojati... A ako to traje 2-3 dana za jedna vrata onda će mi trebati mjesec dana za to sve lol...

Znači skinem to sve s tom pištoljem na vrući zrak, i onda bajcom, a mogu pitati što je bajc?

A kako će mi izgledati onda vrata, imaš neku sliku kako je to kod tebe ispalo?

Hoće mi biti onako svijetlo baš, mislim boja drveta samo, ili će biti onako tamnije sa nekom nijansom?
Žbla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 14:32   #5
ja mislim da bi ti bilo najbolje to prebojati sa nekom lazurom na bazi vode,ali uzmi malo tamniju nijansu da ti se ne vide mrlje,te lazure brzo suše i nemaju mirisa
ivanK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 20:08   #6
Evo ovako, znači ošmirglao sam samo prvi sloj, prešao prvu ruku samo bondexom, a drugu ruku sam išao sa lakom za čamce pomješanim s bondexom..

Ispalo je dosta dobro, ali nisam zadovoljan s tim jer mi je ostalo ono smeđe što je otpao lak pa je vremenom se uprljalo i osmeđilo, tak da ću za ostala vrata razmisliti kako ću...
Žbla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 21:07   #7
Možda da si kupio od Belinke belton kao prvi premaz pa beltop kao zadnji,stvar bi bila bolja.

Pa i nemoj ostala vrata lakirati lakom za čamce,još ako je onaj chromos od 35 kn,to je loše.

Imaš i Sadolin super deck u bojama,ma ima toga dosta.

Imaš kakvu sliku?slikanu pod svjetlom?kako to izgleda.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 22:18   #8
Quote:
Žbla kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu..

Problem je u tome što imam 9 vrata za obojati...

slusaj sto ti masni kaze. zena mi na taj nacin prefarbala 7 vrata i 30 prozorskih krila . ubitacno ali ljepota! idem ljubit zenu svoju
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 06:24   #9
Sirova vrata

Molim savijet. Uskoro ću nabaviti "sirova" sobna vrata, dakle, puno drvo, jelovina, bez ikakvog premaza. Ja bih rado da se vidi tekstura drva i ne želim da se vrata sjaje od laka. Kak bi to ispalo da ih bajcam? Želim da su bijele boje. Da li je bajc onda dovoljan ili treba još nečim premazati? Ili je priča sa bajcom bezveze i postoji bolje riješenje? Pls, help!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 21:04   #10
Quote:
Masni kaže: Pogledaj post
pozdrav

evo ovako. ja sam si doma radio ovakve poslove sam. i mrlje če i dalje ostati
s obzirom da sam vidio slike i preporučam ti sljedeće i vjeruj biti če na kraju odlićno.
Ostruži sve to dolje tj spali sa pištoljem na topli zrak i pošmirglaj sa finim papirom napr 3,50 i onda nakon toga na 0,5(mislim na papir za drvo).
kakda to napraviš i sve očistiš tada premaži bajcom sjajnim u boji koju želiš.
Bajc ti se kupuje u bilo kojem ducanu gdje prodaju boje te nakon toga lakiraš običnim bezbojnim sjajnim lakom ali ne na NITRO BAZI nego sintetički lak i to pomogučnosti za čamce jer je tvrđi od bilo kojeg.
Polakiraj sve to u 2-3 ruke laganim potezima i mekim kistom i kad završiš vjeruj bit če ti drago kako si to napravio a posla je 2-3 dana dok se sve suši.Lak se prije svega suši postepeno u provetravanim uvjetima bez forsiranja.

pozdrav i uživaj
Masni ne bih se složio u nekim segmentima s tobom.Pištoljem naravno,brusnim papirom ako razumijem finim odmah,neče biti.Broj 80 je idealan za skidanje spaljenoga laka,a pa onda 120 i na kraju neki finiji recimo 200.

Bajcom ide,ali koristiti krpu za brisanje kako nebi ostao negdje debljega sloja,koji je odmah vidljivo tamniji,(bajcati treba znati),za jedan prag i belinkin Beltop u bilo kojoj boji bio bi dovoljan.Kod nas je najpoznatiji bajc od chromosa,koji uredno prihvača na sebe i chromoden lak za parkete,ali bilo koji drugi.

Ako se radi pod,može uzeti i pakiranje Chromoden laka (mislim da je za 1m 2)

Da mu i sa dvokomponentnim Chromodenom ne bude muka raditi,tj napraviti dobar omjer.Dovoljno je kupiti Dulux 0,75 bezbojni lak Diamond glaze,koji se ne razrjeđuje.Takav lak se koristi za parkete i vrlo je kvalitatan ali i skup.

Lakiranje se radi tako da se jedna ruka nanosi,suši lagano prebrusi papirom 250-300,druga pa isti postupak,itd.Dok se posljednja ne brusi.Isto tako se i sa bajca ili nekoga drugoga materjala ranije odstranjuje prašina.

Mrlje se mogu riješiti kitovima u bojama,ili pokušajem miješanja sa bojom istih ali u maloj mjeri.Ali miješanje s bojom je samo pkušaj a ne garancija,postoji način piljevine i ljepila,tj isti koji koriste i parketari.

A postoji i način kako sam je ja snašao,tj tuba koja sadrži smeđi materijal kojim se popunjavaju pukotine parketa,sistem kao i tube akrila za zid.Iz tube se na špahtlu iscjedii masa i nanese na rupice.Krajnji rezultat ovisi o nijansi narednih tonova materijala koji dolaze.

Ovo je savjet kako se to radi,i iza kojega može stati bilo tko,ako se razumije u posao.Svaki savjet koji nije argumentirano objašnjen,odnosno sadrži tzv.rupe u postupcima,nije valjan.

Ovakvih stvari i restauracija u lazurama,i sličnim stvarima napravio sam stotine,ali velika je razlika, da sam to radio za novce.

Prema tome,gospodine Masni,ništa osobno,samo kako to ide,a tebi uvaženi forumašu koji kažeš da sluša masnoga,ipak moram reći da nisi u pravu.

Kako rekoh,želio bih vidjeti neki uradak,pogotovo koji je radila žena(ovo nije podcjenjivanje),pogotovo zato jer znam što znači staklo na vratima,koji su postupci i uvjeti rada,i koji je alat i materijal za takav pothvat potreban.

Ali svejedno,posao o kojemu se ovdje priča,prlično je jednostavan i ne treba neku veliku komplikaciju raditi.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 21:14   #11
Usput da ne bi moja priča završila na priči,stavljam slike vrata koja su isti model kao i ova priložena,samo sam druga radio lazurama i lakom.

maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 20:20   #12
pozdrav svima

maler hvala na kritikama i znam da je moj odgovor manjkav i nisam previše na to mislio kada sam pisao. Tvoje objašnjenje je ok i slažem se a i ja bi poslao svoju sliku vrata ali neznam kako to napraviti.
Što se tiće posla svo poštovanje tvome znaju o tome i kako to napraviti. S obzirom da me tvoja prića podsjeća na majstora koji isto tako radi za novce i koji je radio kod mene doma po mojim željama, a nakraju dobio splačine od posla i izgleda, time nebih želio uvrijediti niti jednoga od njih ali moram.
Tvoj postupak odobravam i ja sam radio na taj način samo što nisam koristio lak za čamce od par desetaka kuna nego od čitavih 852kn ili oko -+120€ kupljen u domačoj tvornici čamaca koji se bave time.
Što se tiče kitova u tubama koje spominješ i nisu baš postojani jer pucaju nakon nekog vremena osim ako nije to akrilni kit a on se opet napuhne nakon nekoliko ogodina.Spomenuo si piljevinu i to je jedino što tu igra ostalo je sve trošenje love. Upravo se to meni sa kitom iz te tube to desilo kada sam slušao majstora koji je to napravio. To je najbolje tako napraviti kaže majstor a kad ono nakon dvije i pol godine počela vrata u boji tikovine pucati tamo gje je bila pukotina.I to ti je kit iz tube.
Kažem nebih želio nikoga uvrijediti niti mi je to cilj. Ako se radi o stanu gdje su djeca zar je bitno koji materijal upotrijebiti jer če ga ionako uništiti.
moja vrata nisu trajala niti mjesec dana nakon što se djete zabilo biciklom u njih. Usto maler vrata su jako ljepa i nemam ništa protiv slike ali u stvarnosti je to nešto drugo i osoba koja nema osječaja za kist nemože to napraviti samo tako.

pozdrav svima
__________________
Ja sam mali, al sam vrijedan i slušam radio 101
Masni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:10.