Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2012., 17:14   #1
Lightbulb Psi - iscjelitelji srca

Vi ljudi ste toliko... dragi, i ponekad smiješni. Ali u suštini toliko dobri, da smo vas rado izabrali za one koje ćemo tokom vašeg životnog vjeka iscjeljivati. Za mnoge od vas, mi smo samo psi – slatki, pametni, dragi kućni ljubimci koje možete maziti kad hoćete, a ne da vam se baš šetati po kiši.

No u biti mi smo kao i vi: zvjezdana stvorenja koja su na Zemlju došla odraditi neki svoj zadatak. Mi smo, zapravo, iscjelitelji: oslobađamo vas najtežih emotivnih struktura iz svijesti. Radi se o strahu od smrti i patnji.
Preuzeli smo ulogu vaših „čistača“: to znači da kad god tražimo vašu pažnju, bilo da se želimo maziti, grliti ili igrati s vama, zapravo „downloadamo“ vaše štetne, zastarjele programe iz emotivne svijesti. Time ih oslobađamo.

Primjetili ste kako su psi počeli umirati od ljudskih bolesti, npr. raka. Ali i drugih. To je zato jer preuzimamo iz aure naših najbližih njihove emotivne otpade i nosimo ih za njih. Na taj način oslobađamo svoje ljudske prijatelje – tzv. „vlasnike“ – i cijeli ljudski kolektiv njihovog smeća te pomažemo u evoluciji.
Specijalizirani smo za mračne emocije: uglavnom teška tuga, patnja i strah od smrti. Naravno, svi ti osjećaji su potpuno prirodni i zdravi. Ali njihovo zadržavanje nije – kroz takve osjećaje treba proći.
No, ljudska vrsta u tom prolasku često zaglavi. Dogodi se da se previše ukoči od onog zbunujućeg, hladnog i sjenovitog osjećaja jeze pred nepoznatim tako da mnogi ostanu smrznuti u njemu stajati. Primjerice, netko vam umre. U redu je da patite i tugujete neko vrijeme, ali kada se sama patnja uvuče u žile, a vi je ne propustite kroz sistem i iz njega otpustite, počinje (samo)uništenje.
U tom trenu nastupa iscjeljenje kroz energije psa.

Pomoću nas lakše možete uspostaviti važan emotivan odnos. Onaj vezanosti. Jeste li primijetili kako su vlasnici pasa vezani za pse (uglavnom, ne računamo one koji ostave psa na cesti kad idu na more !). Oni se uvijek moraju vratiti kući nahraniti psa, prošetati ga... zar ne? Upravo je takva vezanost važna da bi se osigurao transfer energija. Najjače ga radimo s onima koji su nam najbliži, ali preko njih i sa svima ostalima emotivno bitnima u priči.
Kako radimo? Kroz vezanost učimo nevezanosti. Svakim pogledom u oči svog ljudskog prijatelja ili dodirom kojim nas pomazi, razmijenimo po neki energetski paket. Mi uglavnom dajemo pakete mira i radosti. A primamo sve što ljudi trebaju odbaciti. Recimo, čovjek koji u boli tuguje za gubitkom, na nas nesvjesno, ali energetski stvarno, „prebacuje“ tu emociju. I tako se on spontano iscjeljuje, jer mi preuzimamo emotivne terete.
Riječ je o dobrovoljnoj žrtvi, koju smo kao vrsta za vas odlučili napraviti. Jer, naša kozmička vrsta posjeduje majstorstva u radu s emocijama, svih razina. Zato, recimo, često kažete da se psi ponašaju i osjećaju kao svoji vlasnici. To je moć energetskog prijenosa, a mi znamo kako tu energiju emocija uzeti i/ili promijeniti u neku kreativnu. U kozmosu se brinemo o promjeni žalosti u radost.
Sretnete li nekog od nas, makar bili „susjedov pas“, zastanite na trenutak i pogledajte psa u oči. Osjetite energiju i poruku za vas, pa obratite pažnju na tijelo – gdje vam nešto titra ili zvoni. Tamo su vaše najdublje boli.
Psi će vam i dalje pomagati – iscjeljivati. Zato blagoslovite uvijek svoga psa, tuđeg i onog koji napušteno luta. Najjednostavnije je svjetlošću ili zvukom sreće, to je jezik koji se odmah razumije. I uživajte! Vaš jedini zadatak je biti ispunjen i sretan. I tu sreću dijeliti s drugima.
Imajte na umu da je pseće kraljevstvo na zemlji kraljevstvo instinktivnih iscjelitelja. Kao i mačke, vide kroz prostor i vrijeme. Dok mačke iscjeljuju um, psi spašavaju srce.


Što kažete na ovo....???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 17:51   #2
Inače je stara fora da je dobro za fizičko i psihičko zdravlje imati kućnog ljubimca.
Jedino ne znam da li ima u tome kojih mističnih fora. Ja mislim da nema.

Zadnje uređivanje krena : 16.01.2012. at 17:58.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 17:54   #3
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ne piše nigdje koliko to naplaćuju. Ne vjerujem da rade volonterski.
Ovisi o pasmini - konzerva od 1250 grama ili manje...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 18:13   #4
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ovisi o pasmini - konzerva od 1250 grama ili manje...
Brže ti odgovoriš, nego li ja korigiram odgovor

Ali kučni ljubimac ponekad može ispasti i prava pokora. Tako ti je moj punac nabavio slatko štene koje je izraslo u velikog, divljeg i neposlušnog psa. To je jedini pas koji bježi od svoga gazde. Do sada je dobio tri prijave od mjesnog odbora da mu pas luta po naselju. Zadnji put je pas bio u kući, a došao poštar, a vrati bila otključana. Otvorio poštar vrata, a pas izletio vanka. Gazda bio u wc-u. Tek su ga drugi dan pronašli.
Možda je pas skužio s kim ima posla pa daje petama vjetra. Inače moj punac je nešto kao na ovoj slici https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=1948
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 18:18   #5
Jqa volim mačke.
Mogla sam si mislit da si to Ti.
wtf?
Ja zubatim, mesoždernim živinama ne vjerujem.
I te sve prrriče pasoljubaca...
Umiljata kao mica....

A koristiti životinje, nevine, za liječit neke svoje psiho-boleštine...

Ja sam protiv "eksprorprijacije"!
 
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 18:23   #6
Quote:
Mariamagdalena kaže: Pogledaj post
Jqa volim mačke.
Mogla sam si mislit da si to Ti.
wtf?
Ja zubatim, mesoždernim živinama ne vjerujem.
I te sve prrriče pasoljubaca...
Umiljata kao mica....

A koristiti životinje, nevine, za liječit neke svoje psiho-boleštine...

Ja sam protiv "eksprorprijacije"!
Volim i imam i mačke i psa a želim si iguanu.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 18:31   #7
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Volim i imam i mačke i psa a želim si iguanu.
Zašto?

Ja bih kakaduuu...

Zato jer...
A šta'š ti s gušterčinom?!
 
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 18:38   #8
Quote:
Mariamagdalena kaže: Pogledaj post
Zašto?

Ja bih kakaduuu...

Zato jer...
A šta'š ti s gušterčinom?!
I ja imam par mačaka. Ali ne mislim na druge kućne ljubimce jer je to gnjavaža.
Najbolji je jedan moj prijatelj: uhvatio bjeloušku i držao je u terariju. Dok mu nije dojadilo, pa ju je pustio nazad u prirodu. A jedan je imao sokola na tavanu. Dok mu nije došla policija jer je to zaštićena vrsta.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 18:58   #9
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
I ja imam par mačaka. Ali ne mislim na druge kućne ljubimce jer je to gnjavaža.
Najbolji je jedan moj prijatelj: uhvatio bjeloušku i držao je u terariju. Dok mu nije dojadilo, pa ju je pustio nazad u prirodu. A jedan je imao sokola na tavanu. Dok mu nije došla policija jer je to zaštićena vrsta.
Imala i ja.
Soma u "akvariju"
Preživio.
Dok sam bila mala i glupa.
Imala i koku...(?)...
Ma nema šta nema...
A sad...sad mi ža...
Zaštitimo Vrste od SEBE....
Moj Mačak je slobodan.
 
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 21:10   #10
Dagica, ja se, po naslovu, nasiljila na tesku prosvjetljivacku temu a onooooo

ja volim cvijece i šikarje, upravo si razmisljam da narucim dvije sadnice ibogaine, sam jos ne znam da li u pelcerima ili u sjemenkama (kod Shamans Australia pod od 5 do 10 sjemenki $50, a za pelcer $25)
..... ali zivotinje ne volim, kakaju i piskeju, fuj, i lizeju se, i cijaju se tj linjaju

al imam pese, preuzela ih od sina koji ih je izgustirao nakon par tjedana kad ih je dobio
kad sam skuzila da to treba hranit, kupat, cetkat, cijepit i sve to, bilo je vec kasno, postali su clanovi porodice - mjesna zajednica ih uvela pod prezimenom mojega sina u drzavne knjige, a ja kao savjesna gradjanka, i kao dobra majka kraljica, jos im dan danas sluzim

a oni mi prave drustvo u dvoristu kad vjesam ves iza ponoci

kad s nekim vani ili na dvoristu razgovaram telefonom, tocno po njima znam s kim imam posla . amazing





macke mi se gade, onako crknute i krepane na cesti, sacuvajboze
nightmare
fuj kad vole rastezat misove i lovit pticice, odvratno, bljAk, ja bi njih sve mogla zarep pa KABLAAM!
gotova prica




iguane su ovdje kod mene native, i druzimo se s njima kad ih sretnemo usput okolo po gradu ispred neke zgrade, u krugu bolnice, u skolskom dvoristu i slicno. tko bi jadnu zivotinju uopce mogao zatociti i podvesti pod svoje ime




kakadu isto tako. evo, u mom parku ih ima na stotine. i onih sarenih, i bijelih. ne druze se jedni s drugima, vec se strogo drze boja svojega tima.

na svom psecem mobitelu (to je onaj za wildlife, kad bazam okolo i kad samo rijetki mogu do mene) imam slike jata kakadua od prije dva dana. bila sam s mamom na telefonu, priznala joj da opet bosa hodam parkom, kad ona pita da kakva je to graja. to su bili kokiji tj kakaduui. ona meni opet ne vjeruje, pa sam joj uslikala. ne vjeruje da su velike papige oko mene, dolje na travi, one sarene s jedne strane, a bijele s druge.

pocela sam joj ih brojati .. 42, 43 .. 55.. bijelih .. a sarenih .. uuuu odletjese sve odjednom na drvo gracuci

veli meni mama, da sta si ne zemnem jednu sebi za po kuci EEK!
ja joj kazem, mama, pa koliko sam ti puta rekla, da to ovdje pripada tamo gdje se zatekne, u Prirodi, i da se tu i uziva u tome, da je njima najbolje ovdje gdje i zive .. a ona nemre shvatit pa nastavlja, da ona vjeruje i da zna da bih ja vrlo lijepo znala usrecit jednoga takvog kokija, da sta bi mu falilo kod mene po kuci EEK!
eh, te mame, mame ..


podsjeti me to na Kokuza koji je jednom na Dijaspori kad sam lijepila slike nasih crnih labudova koji su ovdje domace svete zivotinje, rekao da kod njega na Bascarsiji vec davno nema nijednog labuda jer ih je raja sve pojela EEK!

stvarno nebiH znala sto biH radila s jednim jadnim kokijem u svojoj kuci .. greota





sorry, rekla sam da je mobitel jedna pseca nokija, but you got the picture
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 21:20   #11
Quote:
Mariamagdalena kaže: Pogledaj post
Zaštitimo Vrste od SEBE....
Moj Mačak je slobodan.
jedan moj prijatelj iz CRO je znao reci da on kod svoje zene uziva nevidjenu slobodu: da zivi kao pas: ujutro mu se otvori vrata da izadje van, a uvecer ga se pusti u kucu

kod nas ovdje je to zabranjeno i outlaw
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 21:37   #12


...ovo već i liči na fotku...visoka rezolucija i tak to
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 21:47   #13
Meni je tekst bas simpatican, jako volim zivotinje, neke manje, neke vise, uglavnom jednako i primjetila sam da mi je pored svake zivotinje bolje. Svaki put kad bi mi bilo lose, kad bi bila tuzna bi mi moja mala zivina bilo to pas, macka, kunic ili papigica, dosle i samo se privile uz mene, onako bez ikakvih zelja...osjecala sam da one znaju da mi u tom trenutku treba netko

sad me razapnite
msimba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 11:53   #14
Quote:
Kalbbija kaže: Pogledaj post


...ovo već i liči na fotku...visoka rezolucija i tak to
ajmee sto je dobar mali
lici mi na nekog
pravi leptiran
a i gricka salaticu

taj negdje samo pravi veliku galamicu
evo, mene ovaj izljeci vec prek slikice, ta su dobri, i on i slikica
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 12:50   #15
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Vi ljudi ste toliko... dragi, i ponekad smiješni. Ali u suštini toliko dobri, da smo vas rado izabrali za one koje ćemo tokom vašeg životnog vjeka iscjeljivati. Za mnoge od vas, mi smo samo psi – slatki, pametni, dragi kućni ljubimci koje možete maziti kad hoćete, a ne da vam se baš šetati po kiši....
Imajte na umu da je pseće kraljevstvo na zemlji kraljevstvo instinktivnih iscjelitelja. Kao i mačke, vide kroz prostor i vrijeme. Dok mačke iscjeljuju um, psi spašavaju srce.


Što kažete na ovo....???
psi su definitivno veliki emotivci...a ovo sa žrvom prisjetilo me na našeg čukicu koji je ljetos skočio u slobodu. Neznam ko ga je od nas ukućana više obožavao, svaki na svoj način, svatko je imao svoj poseban i dugačiji odnos s njim.
tog dana krenuli smo na još jedno kupanje, prije kojeg bi ga pustio iz auta da trči za nama do plaže, onako ponosno, hitro, pun samopouzdanja.....
i taj put nije dočekao da mu otvorim vrata......skočio je sa zadnjeg sitza kroz prozor vozača ravno pod kotače auta koji je dolazio......doživio sam istinsku katarzu. cijelu prošlu god.,a kako je počela i ovu,suočavam se sa smrću bliskih osoba i njihovih najbližih

poslje mi se javio, namignuo i mahnuo kako on to zna.....
__________________
Živ si
Ako Znaš
Zbog čega Živiš
modro-zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 12:54   #16
Neke pasmine pasa su super(vucjaci ,haskiji ,mastifi...) ,ali jednom mackoljupcu poput mene nijedan pas ne moze dati ono sta moze jedna maca ,koja se njezno sklupca u mojem narucju i zadovoljno prede.
Da ,mogu ,najjradije bi ih imala 10 -ak ,svih boja ,vrsta i temperamenata.
Neprocjenjivo.
Macke navodno imaju pristup u astralni svijet ,vrlo su tankocutne ,a uz to tako neovisne i pametne.
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 12:59   #17
Životinja i čovjek najsretiji su kad obavljaju svoje poslanje, a to je pošteni rad. Haski koji vuče saonice sretniji je od onoga koji živi u stanu. Čovjek isto tako mora imati smisao postojanja, smisao čovjeku ne daje pas niti mačka. Pas tornjak je tu da čuva stado, pastir je tu da čuva tornjaka i stado, ako je sve dobro, pas i čovjek su sretni. Ostali vidovi su devijantni i za mene totalno neprihvatljivi i nakaradni. Duhovnost, lječitelj srca i slično ostavljam za magazine poput storija, glorije, ezoterije, alternative i sličnih jebivetara koji uzimaju pare onima kojima valjda i trebaju. Pas i čovjek su u svetoj simbiozi kada rade zajedno na projektu, ne može projekt biti "pas".
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.

Zadnje uređivanje Epic hero : 17.01.2012. at 13:06.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 13:35   #18
[QUOTE=todaytonight;37668288]
Quote:
Dagica, ja se, po naslovu, nasiljila na tesku prosvjetljivacku temu a onooooo
Nema nikakvog prosvjetljenja papirčena po forumima, nitko se tako prosvjetlio nije.

Quote:
mačke mi se gade


Quote:
iguane su ovdje kod mene native, i druzimo se s njima kad ih sretnemo usput okolo po gradu ispred neke zgrade, u krugu bolnice, u skolskom dvoristu i slicno. tko bi jadnu zivotinju uopce mogao zatociti i podvesti pod svoje ime
Pa možeš je držati u vrtu...meni za to treba terariji...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 13:38   #19
Treba li uopće spomenuti da životinje pomažu pri ozdravljenju kao naši partneri pa neke ustanove imaju dil sa udrugama koje iznamljuju životinje za psiho-terapiju.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 17:44   #20
Quote:
Epic hero kaže: Pogledaj post
Pas i čovjek su u svetoj simbiozi kada rade zajedno na projektu, ne može projekt biti "pas".
moj covjek
moji psi su sretni jer zive svoj pasji zivot: letaju po dvoristu, cuvaju hacijendu, prate me stalno i svugdje u stopu, laju ko blesavi kad sijeva i grmi

zato ne mogu zamisliti domacu macku koja samo skace sa stolice na stolicu, kidise kako bi tebi skocila u krilo, u tanjur
.. kakav astral? imam svoj hat, metlu, svoj cauldron i magicni stapic, kaj bi mi jos macka zavijala eek!
neka nje kod garfielda, a ja volim prave divlje macke
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:52.