Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2015., 22:44   #681
Ako si dobro mjerio onda se nadaj da će se još protegnuti ( makar se ne nadaj previše; u visinu nejdu više puno nakon zadnjeg izrastanja ) ; za mužjake je standard 64 - 68 ( +/- 2 cm tolerancije ). Realno, ako ti pas ostane na toj visini, biti će ispod standarda i biti će za druge primjerke pigmejac. Naš je 63 cm, znači donja granica standarda ; i naspram današnjih primjeraka, kada ih forsaju u visinu do 70 cm, je također nizak.

Najbolje za izmjerit psa ti je da : lijepo ga prisloniš uz ravan zid; olovkom zabilježiš gdje mu je najviša točka grebena i tek onda mjeriš krojačkim metrom od poda do te zabilješke; ii mjeriti štapom . Moraš paziti da pas ravno stoji a ne da je u nekom raskoraku.

Meni osobno; najidealnija je kada su oko 65,66 cm i fino kvadratičnog i nabito skladnog tijela a ne poput sveprisutnijih krakatih , dugačkih hibrida njemačke doge i nečega.

Oooosima, sad mi palo na pamer da se ne sjećam imaš li ti kuju ili mužjaka?

Ako imaš kuju; onda je 60 cm za nju okej.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 21:47   #682
Sta kazete na ovog telca.

http://prntscr.com/6k2str
http://prntscr.com/6k2te9
http://prntscr.com/6k2tqy

Nadam se da uši nisu problem, pošto slike nisu na forumu?
GetMyNuts is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 22:17   #683
Kažem/o...gazda; di ti je blic ili zašto nisi vani slikao psa; proljeće je, dani su sunčani i lijepi...

Dugo ga nevidjesmo. Momčina!!!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 00:31   #684
Sutra cu ga slikat kak spada pa cu postavi, ovo sam bez veze na brzinu
GetMyNuts is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 13:40   #685
http://prntscr.com/6kb1bg
http://prntscr.com/6kb252
http://prntscr.com/6kb1rm
http://prntscr.com/6kb1xw

Bolje ??
GetMyNuts is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 14:55   #686
Odlično!!!!!

Meni je dečko divan!!!

__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 13:36   #687
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Odlično!!!!!

Meni je dečko divan!!!

Hvala.

Mogli ste i vi postavit slike Rufa nisam ga dugo vidio.
GetMyNuts is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 10:05   #688
Ja imam kuju cane corsa.Slusa brzo uci I dobra je
prema ljudima .Snazna je I vrlo brza
Imam mladu sestru I vrlo je njezna prema njoj.
Cane corso je vrlo njezan pas I preporucujem ga
svima
CaneCorsoBoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 01:12   #689
U planu mi je nabaviti curicu CC-a, pa da se polako uvedem u to gdje kupiti.
Za pocetak, od kad znam za sebe, uvijek sam/smo imali psa. Od njemackog ovcara, pticara, schnautzera pa do retrivera.

Kratko i jasno, 1000€ nedam za psa. Limit sam stavil na cca 350€ +- za neku sitnicu.
Papiri mi nisu potrebni jer ne mislim na izlozbe iti niti nist takvog. Povuci cca 500km za psa mi isto ne predstavlja problem.
Kaj preporučate?
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 09:16   #690
Exclamation ja u kutu

Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
U planu mi je nabaviti curicu CC-a, pa da se polako uvedem u to gdje kupiti.
Za pocetak, od kad znam za sebe, uvijek sam/smo imali psa. Od njemackog ovcara, pticara, schnautzera pa do retrivera.

Kratko i jasno, 1000€ nedam za psa. Limit sam stavil na cca 350€ +- za neku sitnicu.
Papiri mi nisu potrebni jer ne mislim na izlozbe iti niti nist takvog. Povuci cca 500km za psa mi isto ne predstavlja problem.
Kaj preporučate?
Preporučam da se ne zaletavate te da se dosta educirate kako nebi nasjeli na mnoge fore današnjih kvazi uzgajivača čija štenad izraste u njemačke doge, bude bolesnjikava i svakaj nekaj. papiri bi vam trebali biti bitni bez obzira palnirate vi na izložbe ili ne; u suprotnom pas udomite jer tko razuman kupuje mješanca??? Svaki pas , bez potvrđenog rodoslovlja je mješanac. I ne, papir ( rodovnica ) nije nikakv prestiž, košta samo 120 kuna ; ali iza tog papira stoji neka prošlost i uvid u rad.

Također, mulja ima i kod registriranih uzgajivača a kamoli ne kod neregistriranih od kokvih vi planirate kupiti.

Prvo stupiti u kontakt sa uzgajivačima, vidjeti tko ima leglo, kada, koliko štenaca, kakvih, popričati, reći što bi vi........danas se o svemu da dogovoriti.

Psa, "čistokrvnog " BEZ papira NE kupujte.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary

Zadnje uređivanje fermina-daza : 12.05.2015. at 10:27. Reason: obrisan dio koji odgovara na obrisan post
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 09:55   #691
Zapravo sam htel da mi neko po preporuci, moze na pp, da info od nekog ko ima normalne stence i da je pouzdan.
Zn i sam za njuskalo i pratim vec neko vrijeme. Ima ih svakakvih.

Btw evo jednog primjera.
Dva susjeda u mojem kvartu su nabavili labradore sa papirima od uzgajivaca. Imali su dalju rodbinu koja je htjela isto te peseke i oni su ih onda sparili. Svi su lijepo ispali a familija je dobila štence za 0kn. U tom slucaju papiri nisu bili potrebni.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 10:03   #692
Quote:
koraVoda kaže: Pogledaj post
Također uzgajivaći imaju veću cijenu jer ih očiste od parazita i obave prva cijepljenja, negdje čak i čipiranje, pa onda gledaj da ti i to oblikuje cijenu.
Često vidim da se ovo piše ljudima pa ispada da to ne znam koliko košta.

Nisam se baš pretrgao tražeći i provjeravajući informacije na internetu:
- rodovnica: 120 kuna
- dehelmintizacija (piše na tom sajtu s kojeg prepisujem podatke: od 17 dana svakih 14 dana do starosti 3 mjeseca, to bi bilo 4 puta do starosti 2 mjeseca): 4 x 5 do 15 kuna - stavimo neku sredinu - 40 kuna
- čipiranje: 90 kuna
- cijepljenje protiv zaraznih bolesti: 100 - 150 kuna
Ukupno: 260-310 kuna

Dakle, kada štancer prodaje štene nekoliko tisuća kuna jeftinije od pravog uzgajivača, razlika u cijeni sigurno nije zbog gore navedenih troškova.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 10:09   #693
U obzir dolazi bosna, madzarska, slovenija, austrija i eventualno slovacka, ako bude po cijeni i kvaliteti.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 10:15   #694
Quote:
koraVoda kaže: Pogledaj post
1. ok ne vidim zašto moraš vrijeđati
Ja pišem iz osobnog iskusva kad sam gledala za sebe pa sam ispitivala uzgajivače iz hrv i slo i mađ i samo prenosim što su mi rekli i cijene su naravno za prva cijepljenja i čipiranja različita u raznim državama - pošto je rekao da mu preć 500km nije problem možda razmišlja kupit psa negdje vani pa bi se trebao raspitat i o tome.

2. Za obavezu cijepljenja i čipiranja psa neću komentirati jer što god da kažem izvući ćeš iz konteksta i dodat još koju uvredu pa bolje da ostavim na miru.

3. Psi od uzgajivača ne moraju bit nužno savršeni i obavezno bolji od pasa koji su došli od kućnog uzgoja. Prvo što mi pada na pamet su one akite u hrv.
A drugo ja sam nabavila psa koji je ljepši, zdraviji, više po standardu od nekih pasa koji su došli od "top" uzgajivača a koje viđam u šetnjama. Tako da nemoj diskriminirat baš sve ljude koji pare svoje pse. Neki rade to zbog novaca, a neki zato jer imaju kvalitetne pse koje bi htjeli podijelit sa svijetom.
e ovo si dobro napisala - podijelitii tako bi trebalo biti a ne ih prodavati
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 10:39   #695
@koraVoda i @Wedding, postovi su vam obrisani jer ste prešle u ad hominem prepucavanje.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 11:18   #696
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Btw evo jednog primjera.
Dva susjeda u mojem kvartu su nabavili labradore sa papirima od uzgajivaca. Imali su dalju rodbinu koja je htjela isto te peseke i oni su ih onda sparili. Svi su lijepo ispali a familija je dobila štence za 0kn. U tom slucaju papiri nisu bili potrebni.
Ovo je jako, jako jako ružan primjer; tako se uništavaju pasmine.

Razmeš; nemremo svi biti super u svemu, za sve treba vremena i prakse da se nauči; nije kinologija pis of kejk, nije kinologija imat va psa pa naštancati štenad.

Bilo bi jako lijepo kada bi ljudi težili većem stupnju educiranosti; nanovo me šokiraju ovakvi slučajevi; jer vjerujem da su tos ve obrazovani ljudi....a djeluju kao da su jučer od ispod kamena izašli.

Štenaca za 0 kuna ima posvuda; puna su ih prihvatilišta, ljudi ih posvuda ostavljaju, bacaju da ugibaju u mukama.....

A kaj se preporuke tice; evo javim vam se skoro u inbox sa popisom ljudi koji sada imaju ili će uskoro iamti leglo.

Takošer, lijepo je da imate volje potegnuti i dalje po štene; no i to vam je dvosjekli mač; i za takv pothvat se treba dobro educirati. Smuljaju vas na hrvatskom kaj nebi na češkom
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 12:15   #697
Hvala.
Znaci pasmina izmedu dva labradora ne valja kao obiteljski pas jer nije to xY uzgajivac napravil?
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 12:25   #698
nitko nije rekao da ne valja.
no uzgoj pasa je ipak nešto više od nalaženja dva psa iste pasmine.
uzgajivači se zalažu (oni odgovorni i normalni) za razne zdravstvene provjere prije samog parenja. i što se tiče uzgoja općenito, postoje neke odredbe koje uzgajivači moraju poštovati. znači uz eksterijer, potrebno je napraviti i zdravstvene testove.
nije nikome žao pariti kuju a da nemaš pojma da li ona ima displaziju na primjer?
a da ne pričam o biranju parnjaka. nije parnjak onaj koji ima jaja, za razliku od tvoje ženke, i stoji u dvorištu susjeda Steve.

a ovo sa parenjem dva psa koji imaju rodovnik, a vlasnicima je teško napraviti rodovnice za štence je vrh gluposti.
postoje dva razloga:
1. vlasnik ne želi ići na uzgojnu dozvolu
2. vlasnik je škrt ko šupak i ne želi platiti štencima rodovnike

i onda se to sve pari unedogled. kako ćeš ti znati bez papira da mužjak kojeg si ti našao da ti sprči ženku nije zapravo njen brat? ili imaju istu majku a različitog oca?

sprčiti dva psa iste pasmine nije nikakva mudrost.
ako se mogu sprčiti uličari koji u sebi imaju 78 pasmina, mogu i ovi, kako ne.

a što se tiče CC, smiješno je što sve ljudi danas šetaju i diče se da je CC.
samo ti uzmi za 350 eura, može i iz srbije. traži bijelu kartonsku kutiju umjesto smeđe. da bude ipak finije psu kad ga šalju autobusom u kutiji sa tri rupice za zrak.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 12:27   #699
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Hvala.
Znaci pasmina izmedu dva labradora ne valja kao obiteljski pas jer nije to xY uzgajivac napravil?
Ne, nitko nije rekao da generalno NE valja; ali nije prema propisima kinologije
( ne znamo jesu li psi zdravi, ne znamo dali će biti štenad zdrava, nismo se registrirali u HKS, nismo napravili ono kaj pravilo nalaže ) i morala.

Jasno, svaka daljnja rasprava ovisi o tome kako vi gledate na ispravnost u segmentima života.

Imate firmu, ne plaćate porez - u zakonu piše da se porez mora plaćati ( taman da je zakon i glup - zakon je ). Tko ne plaća - krši zakon.

Moje stajalište je da : ne mogu od drugih zahtjevati da budu ispravni ako i sama nisam ispravna.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 13:40   #700
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
a što se tiče CC, smiješno je što sve ljudi danas šetaju i diče se da je CC.
samo ti uzmi za 350 eura, može i iz srbije. traži bijelu kartonsku kutiju umjesto smeđe. da bude ipak finije psu kad ga šalju autobusom u kutiji sa tri rupice za zrak.
Cemu podbadanje?
Tebe muci jako ta komercijalizacija i lova na psima, jelda? Jako sramotno, moram priznati

Uostalom ja sam rekel kaj trazim i sa cim raspolazem. Kaj se mene tice ti mozes i 10t€ za peseka dati, ko ti brani .

Nije sva ljepota i sva pamet psa u novcu.
Ljudi su nazalost postali jeftiniji kad sve cujemo kak to ide u svijetu za razliku od pasa. A napraviti i poroditi čovjeka je puno veći zahvat nego kod psa, ako vec tak daleko idemo

Btw ja sam svoj odgovor dobil kaj sam trazil, tak da se nemoras vise truditi.
Hvala @ja u kutu
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:27.