Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2015., 18:57   #701
Quote:
borbena kaže: Pogledaj post
Zna li netko pouzdano koliko je friška cijena ugradnje umjetnog kuka kod dr.Matka?
Ne znam, a čini mi se da na KLj nitko nije takvu operaciju radio kod Matka, ali nazovi i pitaj. Link.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 23:10   #702
Moja saznanja su da u Hrvatskoj nitko ne ugrađuje umjetne kukove kod pasa. Bili smo na Veterinarskom fakultetu i kod dr.Ćirića, i tamo su nam rekli da rade druge metode kao npr.ugradnju zlata,ali ne i ugradnju kuka. Ima li netko informaciju gdje se sve može ugraditi umjetni kuk osim kod dr.Matka?
borbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 07:04   #703
Quote:
borbena kaže: Pogledaj post
Moja saznanja su da u Hrvatskoj nitko ne ugrađuje umjetne kukove kod pasa. Bili smo na Veterinarskom fakultetu i kod dr.Ćirića, i tamo su nam rekli da rade druge metode kao npr.ugradnju zlata,ali ne i ugradnju kuka. Ima li netko informaciju gdje se sve može ugraditi umjetni kuk osim kod dr.Matka?
Koliko je pas star? Koja mu je idjagnoza postavljena? Je li ti savjetovana ugradnja kuka? Probaj još nazvati Ambulantu Delonga u Splitu i pitaj, ali iz Zagreba ti je do Matka bliže nego do Splita. Imaš i Beč kao mogućnost, ali to je još dalje. Ako je radi usporedbe cijena, vjeruj mi da svugdje jednako košta.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 15:13   #704
Što se tiće veterinarske ambulante Delonga, moram se nadovezati i komentirati da nisu ništa stručniji i iskusniji od ostalih veterinara u Splitu i okolici. Na žalost, u Dalmaciji je ortopedija u pasa još uvijek u povojima! Osobno, vet.Delonga je sasvim prosječan, ništa posebno, a pogotovo ne da bi ljudi iz drugih krajeva radi ove problematike dolazili u Split.
Za cijenu pitam jer imam razne informacije, od toga da je jedan kuk oko 1.000,00 eura, pa do toga da je 2.600,00 eura plus PDV, pa ako netko ima informacija na ovu temu, bila bi zahvalna?
borbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 18:16   #705
Quote:
borbena kaže: Pogledaj post
Što se tiće veterinarske ambulante Delonga, moram se nadovezati i komentirati da nisu ništa stručniji i iskusniji od ostalih veterinara u Splitu i okolici. Na žalost, u Dalmaciji je ortopedija u pasa još uvijek u povojima! Osobno, vet.Delonga je sasvim prosječan, ništa posebno, a pogotovo ne da bi ljudi iz drugih krajeva radi ove problematike dolazili u Split.
Za cijenu pitam jer imam razne informacije, od toga da je jedan kuk oko 1.000,00 eura, pa do toga da je 2.600,00 eura plus PDV, pa ako netko ima informacija na ovu temu, bila bi zahvalna?
Osobno nemam iskustva s tom ambulantom, samo sam iz treće ruke čula za njih da su učili kod Matka. Moj se stav zna: da se kod nas i ugrađuje umjetni kuk, ja bih svejedno išla Matku. Informacija koju imam, ali nije frška kako si ti tražila, jest da je cijena jednog kuka 3000 eura. Međutim, ponovo te pitam koja je dijagnoza i koliko je pas star, kao i jesu li ti baš savjetovali ugradnju umjetnog kuka. Hoću reći, ako ti baš nije decidirano rečeno da je ugradnja kuka jedino rješenje, a čini mi se da nije jer navodiš da su ti nudili druga rješenja, po mojem bi mišljenju najpametnije bilo poslati dr. Matku slike i nalaze koje imaš i dogovoriti se za pregled, a onda vidjeti što ti on predlaže kao rješenje.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 19:43   #706
Svaki veterinar ima neki svoj savjet, od ugradnje umjetnog kuka pa do toga da ne radimo ništa dok pas ne pokazuje da ga boli. Kako god, poslat ćemo nalaz dr.Matku, pa ćemo vidjeti što dalje radit.
borbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 20:00   #707
Quote:
borbena kaže: Pogledaj post
Svaki veterinar ima neki svoj savjet, od ugradnje umjetnog kuka pa do toga da ne radimo ništa dok pas ne pokazuje da ga boli. Kako god, poslat ćemo nalaz dr.Matku, pa ćemo vidjeti što dalje radit.
Podržavam. Nego, kakva je dijagnoza? Displazija kukova? Kakvi su simptomi? Mislim, pas šepa, teško se kreće, što? I koliko ima godina? Ovo posljednje pitam zato što Matko, za razliku od naših ortopeda, smatra da operaciju treba napraviti čim prije, u dobi od 8 ili 9 mjeseci. Dakako, ne ugradnju kuka, nego operaciju kojom se zglob (kuk) dovodi u normalan položaj.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 16:45   #708
Pas mi ima displaziju kukova, prepisali su joj tri lijeka; Caniglo, Synoquin i Previcox, zvao sam 6-7 ambulatni u Zagrebu i okolici i nijedna nema niti jedan lijek. Zna li netko gdje se može nabaviti?
atari2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 16:56   #709
Synoquin mislim da se više ne uvozi, tako nešto
ali imaš puno sličnih preparata

Previcox probaj Bubu i Kliniku Kreszinger nazvati


edit: a Caniglo su omega 3 i 6, isto ćeš lako naći zamjenski preparat
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 17:08   #710
Quote:
atari2 kaže: Pogledaj post
Pas mi ima displaziju kukova, prepisali su joj tri lijeka; Caniglo, Synoquin i Previcox, zvao sam 6-7 ambulatni u Zagrebu i okolici i nijedna nema niti jedan lijek. Zna li netko gdje se može nabaviti?
Mi povremeno koristimo Previcox, ali smo ih dobili direktno od veta prije par mjeseci. Inače, mislim da mu Previcox pomaže puno više od Rycarfe (100 mg). Nedavno kad sam kupovala Rycarfu sam pitala i za Previcox pa su mi rekli da nemaju, ali da pogledam na vet. faksu, a ako nemaju, u svakom slučaju bi trebali moć naručiti.
Jesi dobila recept? Za Previcox znam da ide na recept pa ako jesi, pitaj svog veterinara gdje kupiti.
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 17:10   #711
na faxu ga nikad nisu ni imali
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 17:15   #712
Quote:
thomary kaže: Pogledaj post
Mi povremeno koristimo Previcox, ali smo ih dobili direktno od veta prije par mjeseci. Inače, mislim da mu Previcox pomaže puno više od Rycarfe (100 mg). Nedavno kad sam kupovala Rycarfu sam pitala i za Previcox pa su mi rekli da nemaju, ali da pogledam na vet. faksu, a ako nemaju, u svakom slučaju bi trebali moć naručiti.
Jesi dobila recept? Za Previcox znam da ide na recept pa ako jesi, pitaj svog veterinara gdje kupiti.
Haha pa na faksu sam i dobio sva tri recepta i veterinar tamo mi je rekao da pogledam ambulantu kod Sesveta ali mi se nitko ne javlja već dva dana...


Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
Synoquin mislim da se više ne uvozi, tako nešto
ali imaš puno sličnih preparata

Previcox probaj Bubu i Kliniku Kreszinger nazvati


edit: a Caniglo su omega 3 i 6, isto ćeš lako naći zamjenski preparat

Rekli su i meni da se može naći dosta zamjenskih preparata ali opet ne bih na slijepo išao uzimati, probat ću nazvati ove dvije klinike, hvala
atari2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 17:15   #713
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
na faxu ga nikad nisu ni imali
Jel tko zna koliko Previcox kosta? Ostali smo na tableti i pol...
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 17:19   #714
Quote:
atari2 kaže: Pogledaj post
Haha pa na faksu sam i dobio sva tri recepta i veterinar tamo mi je rekao da pogledam ambulantu kod Sesveta ali mi se nitko ne javlja već dva dana...





Rekli su i meni da se može naći dosta zamjenskih preparata ali opet ne bih na slijepo išao uzimati, probat ću nazvati ove dvije klinike, hvala
ta kod Sesveta i je Klinika Kreszinger i jedno vrijeme su ih samo oni i imali

sad još reci da ste bili na pregledu kod prof. Kreszingera
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 17:25   #715
Hahah evo taman gledam žig i potpis na receptu i je, Mario Kreszinger

Zovem tu kliniku ali mi je stalno zauzeto, ne znam jel im valja telefon uopće.
atari2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 20:07   #716
Quote:
atari2 kaže: Pogledaj post
Hahah evo taman gledam žig i potpis na receptu i je, Mario Kreszinger

Zovem tu kliniku ali mi je stalno zauzeto, ne znam jel im valja telefon uopće.
Atari, ne znam koliko ti je star pas ni koji je stupanj displazije u pitanju, ali pročitaj malo ovu temu kad uhvatiš vremena. Dr. Mario Kreszinger Sitki je svojevremeno dijagnosticirao - i danas imam (lošu) RTG snimku i nalaz - "suspektnu displaziju na desnom laktu". Sitko je tada imala šest mjeseci i izrazito je šepala na prednju lijevu nogu. Terapija: Caneviton pa ćemo vidjeti.

Ne sumnjam ni u čiju stručnost, pretpostavljam da se diiplome na Veterinarskom faksu ipak ne izdaju olako, ali odnos i postupak bili su traljavi. A kako bi tek bilo da rade preko HZZO-a.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 20:27   #717
I mi bili kod Matka i pohvaljujemo ga. Ukratko, malcu su kukovi super, a i laktovi u vrlo dobrom stanju (mislili smo da je situacija gora, baš nas je ohrabrio i razveselio). Sve nam je objasnio. Dogovorili smo se za laparoskopsku operaciju da makne neki okoštali dio, a sve ostalo je super i misli da poslije toga malac neće imati nikakvih problema i da će moć trčati i igrati se koliko god želi. I kako je to minimalan zahvat, nema onog dugog oporavka već će isti dan normalno hodati. Dok su mu radili CT, nisu ga uspavali već samo dali sredstvo za smirenje tako da je za pola sata već normalno hodao. Mi presretni išli kući 😊.

Operacija za 3 tjedna.

I kako nismo znali kakvo je stanje, što će sve možda trebati raditi, bili smo spremni na svakakve financijske iznose pa smo sretni i s tim. U konačnici neće biti strašna cifra.
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 20:25   #718
Bili danas na operaciji. Malac ne prestaje cmugati...
Tamo su nam rekli da nisu vidjeli nikada psa koji toliko jamra. Čim smo došli po njega smo ga iz čekaone čuli kako cmuže.
Otklonili su mu dva odlomljena dijela kosti. 4-6 tjedana mirovanja. Za tjedan dana sami povadimo konce. Dobio je antibiotike i tablete protiv bolova.
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 22:30   #719
O jebbemmu miša

vjerojatno ga bolucka, pa steže i zateže, pa je i malo straha u tome
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 23:11   #720
Quote:
thomary kaže: Pogledaj post
Bili danas na operaciji. Malac ne prestaje cmugati...
Tamo su nam rekli da nisu vidjeli nikada psa koji toliko jamra. Čim smo došli po njega smo ga iz čekaone čuli kako cmuže.
Otklonili su mu dva odlomljena dijela kosti. 4-6 tjedana mirovanja. Za tjedan dana sami povadimo konce. Dobio je antibiotike i tablete protiv bolova.
Ne pratim te. Nešto se odlomilo ili su to osteofiti nastali artrozom koje je trebalo maknuti? Čudno je, unato onome što kaže Atlantis, da se toliko žali - em je dobio lijekove protiv bolova, em je labrador. Ja bih sutra zvala Matka. Ali, dobro, ja sam paničarka i ne kužim se u to kao Atlantis.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:58.