Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2008., 16:59   #21
Quote:
silent scream kaže: Pogledaj post
za cokoladu znam,to ne dajemo....znaci ne smije jesti ni kruh
psi opcenito nebi smjeli jest nista sto sadrzi psenicu jer ju oni nemogu probavit ! znaci kad mu das kruh, nece ga probavit samo ces mu pomucit crijeva - to je kao da ti pojedesh npr komad plastike !
ali zato smiju jest druge zitarice kao rizu!

a sto se tice povrca nebi smjeli jest nista sto je previse aromaticno kao persin,celer,luk,cak ni grasak,grah,mahune i slicno !
Siki 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 17:03   #22
evo ja sam se jučer na vlastitoj koži uvjerila kako su u pravu svi koji tvrde da pas ne bi smio jesti ćevape, ulje na kojima su se ćevapi pekli, ajvar i salvete s kojima su se brisala musava usta od svega nevednoga. naime, Bart se jučer oko 7 ujutro iskrao s plaže na kojoj smo u vrećama proveli noć na livadu gdje se noć prije feštalo s gomilom ćevapa. pretpostavlja se da je obrstio cijelu livadu, počistio svo smeće ostalo iza nemarnog, gladnog naroda. nakon toga se prišuljao svojim Guzdama, i stao tik uz Guzdaričinu glavu koja je pomislila ˝Ah, evo ga! Kako dobar psić!˝. Sekundu nakon te misli osjetila je odvratan smrad užeglog ulja, čula zaprepaštene i gadljive vrisakove i skok Guzde ˝O Bože šta je to?!?˝ Digla je glavu i 4 cm od nje, na svom lijevom ramenu vidjela odvrtanu, smeđu, sluzavu tekućinu koja je curila na vreću za spavanje na kojoj je već i bez toga bila poveća lokva te odvratnoće. Bart je bio sav izrigan, od glave do pete. znači požderao je poskrivečki sve što je vidio od ćevapa, ajvara i čačkalica do pitajbogačega, pozlilo mu i onda je došao Guzdama reć da mu je loše. nakon što se porigao po Guzdarici, povratio je i po Guzidnoj vreći i teturajući ko pijan po još par mjesata na plaži. pobjegli smo glavom bez obzira.

mr. Evil
DeadBunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 17:39   #23
Hehe dobar ti je pas.Moj zdere kruh kao lud i nikada mu nije bilo lose.Tek kada namirise piletinu nema nam spasa.
__________________
HDZ=SDP
Bull7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 22:55   #24
Quote:
Aminta kaže: Pogledaj post
Bio je jedan clanak na 24sata pa sam si ga isprintala - sto psi NE smiju jesti.
Od voca i povrca:
1. luk: izaziva anemiju, povracanje, proljev - opasan svjez, kuhan, u prahu...
2. vece kolicine cesnjaka
3. orascici makadamija - izaziva paralizu
4. kostice sljiva, marelica i jabuka
5. grozdjice i grozdje
6. kora krumpira

Ostalo sto ne smiju: cokolada, kakao, kolaci s kvascem (pa i kruh), alkohol......

Moj pas ima vec 10 godina i jeo je luk, kruh, cokoladu, pa i cesnjak i nikad mu nista nije bilo. Naravno to mu vise ne dajem (cokoladu je bio dobio samo kad je bio mali mozda 2 puta kockicu). I naucio se da ne zica hranu kad se ruca.
Ma daj... 1: tko psu daje luk u bilo kojem obliku???
2. pogotovo vece kolicine cesnjaka???
3. sta su orascici makadamija i zasta se koriste???
4. nisam jos nikada cula da psi jedu bilo kakve kostice...?
5. za grozdjice i grozdje nisam cula nista ali znam da vecina pasa koja imaju pristup svjezem grozdju nece odoliti pokojoj bobici i nece im nista strasno biti niti ce uginuti...
6. a i ta famouna kora krumpira ma daj...pa nijedan normalni pas nece to ni pokusati pojesti...moze nosati u ustima i igrati se ali jesti nece...
A isto tako i za luk i cesnjak pas ce samo pomirisati i sklonit ce se...eventualno ce sapom malo gurkati...
Kroz moje djetinjstvo u onim famoznim 80-im godinama psi su mi jeli sve sa stola...i kruh pa i poneki bi kolac podjelila sa njime ali nikada im nije nita bilo...
feniks_feniks@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 23:31   #25
Quote:
feniks_feniks@ kaže: Pogledaj post
Ma daj... 1: tko psu daje luk u bilo kojem obliku???
2. pogotovo vece kolicine cesnjaka???
3. sta su orascici makadamija i zasta se koriste???
4. nisam jos nikada cula da psi jedu bilo kakve kostice...?
5. za grozdjice i grozdje nisam cula nista ali znam da vecina pasa koja imaju pristup svjezem grozdju nece odoliti pokojoj bobici i nece im nista strasno biti niti ce uginuti...
6. a i ta famouna kora krumpira ma daj...pa nijedan normalni pas nece to ni pokusati pojesti...moze nosati u ustima i igrati se ali jesti nece...
A isto tako i za luk i cesnjak pas ce samo pomirisati i sklonit ce se...eventualno ce sapom malo gurkati...
Kroz moje djetinjstvo u onim famoznim 80-im godinama psi su mi jeli sve sa stola...i kruh pa i poneki bi kolac podjelila sa njime ali nikada im nije nita bilo...
Moja će pojesti luk ako mi padne na pod dok ga režem.
A jednom je pojela i lišće češnjaka.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 23:52   #26
Quote:
5. za grozdjice i grozdje nisam cula nista ali znam da vecina pasa koja imaju pristup svjezem grozdju nece odoliti pokojoj bobici i nece im nista strasno biti niti ce uginuti...
pokoja bobica ne.... ali čak i neka "normalna" količina, pogotovo grožđica može uzrokovati zatajenje bubrega

dakle NE
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 10:08   #27
Quote:
feniks_feniks@ kaže: Pogledaj post
Ma daj... 1: tko psu daje luk u bilo kojem obliku???
2. pogotovo vece kolicine cesnjaka???
4. nisam jos nikada cula da psi jedu bilo kakve kostice...?
5. za grozdjice i grozdje nisam cula nista ali znam da vecina pasa koja imaju pristup svjezem grozdju nece odoliti pokojoj bobici i nece im nista strasno biti niti ce uginuti...
6. a i ta famouna kora krumpira ma daj...pa nijedan normalni pas nece to ni pokusati pojesti...moze nosati u ustima i igrati se ali jesti nece...
A isto tako i za luk i cesnjak pas ce samo pomirisati i sklonit ce se...eventualno ce sapom malo gurkati...
Čini se da nisi upoznala labradore ili proždrljive pse.
Mnogi bi pojeli svašta od navedenom. Ne znam zašto se čudiš košticama, dosta pasa ih pojede u jabukama, kruškama...

Quote:
feniks_feniks@ kaže: Pogledaj post
3. sta su orascici makadamija i zasta se koriste???
Sorry, ovo mi je
Macadamia, kod nas nisu prečesti i jako su skupi, ali su i te kako poznati.


Istina je da je sve na popisu potencijalno opasno, ali tvoje uvjerenje mi je (pre)naivno. Ili jednostavno nisi upoznala puno pasa.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 10:16   #28
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Moja će pojesti luk ako mi padne na pod dok ga režem.
A jednom je pojela i lišće češnjaka.
Yuki je kao mlađi stalno žicao luk Vremenom je shvatio da ga neće dobiti pa je prestao žicati.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 10:50   #29
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Yuki je kao mlađi stalno žicao luk Vremenom je shvatio da ga neće dobiti pa je prestao žicati.
Kada sam u kuhinji tako lijepo sjedi i čeka kada se nešto sjecka. Samo čeka što ću joj dati ili što će mi pasti na pod. Sve će staviti u usta i skoro sve pojesti - jabuka, banana, kruška, mrkva, paprika, luk, jagoda, lubenica, dinja, krastavac, maline, borovnice, kupine, ribizl (njega neće odmah pojesti, ali na kraju i on završi u trbuhu), šipak joj isto nije baš drag... Na limun se mršti, ali ga svejedno liže i gricka
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 11:22   #30
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Kada sam u kuhinji tako lijepo sjedi i čeka kada se nešto sjecka. Samo čeka što ću joj dati ili što će mi pasti na pod. Sve će staviti u usta i skoro sve pojesti - jabuka, banana, kruška, mrkva, paprika, luk, jagoda, lubenica, dinja, krastavac, maline, borovnice, kupine, ribizl (njega neće odmah pojesti, ali na kraju i on završi u trbuhu), šipak joj isto nije baš drag... Na limun se mršti, ali ga svejedno liže i gricka
hahaha, to je kao što Yuki zna da će meni sigurno nešto ispasti dok pripremam hranu ili jedem, pa se ne odvaja od mene iako nas po šest zna sjediti i jesti, zna gdje uvijek nešto čalabrcne.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 15:33   #31
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Moja će pojesti luk ako mi padne na pod dok ga režem.
A jednom je pojela i lišće češnjaka.
Ali lisce cesnjaka nema ista svojstva kao i cesnjak,i to je bilo jednom.

Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
pokoja bobica ne.... ali čak i neka "normalna" količina, pogotovo grožđica može uzrokovati zatajenje bubrega

dakle NE
Pa cuj i kod ljudi kada pretjeraju ili pojedu "neku normalnu" kolicinu tih stvari zna izazvati probleme ali opet ljubitelji toga nece se odreci potpuno ili ce s vremenom shvatiti da je bolje to izbjegavati.

Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Čini se da nisi upoznala labradore ili proždrljive pse.
Mnogi bi pojeli svašta od navedenom. Ne znam zašto se čudiš košticama, dosta pasa ih pojede u jabukama, kruškama...


Sorry, ovo mi je
Macadamia, kod nas nisu prečesti i jako su skupi, ali su i te kako poznati.


Istina je da je sve na popisu potencijalno opasno, ali tvoje uvjerenje mi je (pre)naivno. Ili jednostavno nisi upoznala puno pasa.
Sreco SVI psi su prozdrljivi,narucito kada su mladi. Nema te pasmine koja nece turiti njusku u bilo sta...moji su znali i kukuruz grickati jer ih je zanimalo sta je to.

:klap: ma cula sam ja za njih i zanimljivo je da je kod tebe sve crno-bijelo


Pa o tome ti govorim!!! Potencijalno opasno,ali clanak je zapoceo sa cini mi se "Što nikako ne smijete dati psu" cuj,to definitivno nitko nece dati psu... pas moze to pronaci i pokusat ce pojesti ako uspije nece mu se nista desiti...to je narucito izrazeno kod mladih pasa jer i oni kao i djeca nase ljudske vrste istrazuju i iskusavaju... i to je najnormalnija stvar kod bilo kakvog zivog bica jer inace kako ce znati

Zadnje uređivanje feniks_feniks@ : 27.03.2015. at 15:37. Reason: greska u citiranju
feniks_feniks@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 12:08   #32
Quote:
feniks_feniks@ kaže: Pogledaj post
Pa o tome ti govorim!!! Potencijalno opasno,ali clanak je zapoceo sa cini mi se "Što nikako ne smijete dati psu" cuj,to definitivno nitko nece dati psu... pas moze to pronaci i pokusat ce pojesti ako uspije nece mu se nista desiti...to je narucito izrazeno kod mladih pasa jer i oni kao i djeca nase ljudske vrste istrazuju i iskusavaju... i to je najnormalnija stvar kod bilo kakvog zivog bica jer inace kako ce znati
Psi, kao i mala djeca, ne znaju gdje vreba opasnost. Istraživanje i iskušavanje vatre, beladone, visine ... ne bi dobro završilo da nema odraslih koji će im zabranom, a djeci i nekim objašnjenjem prikladnim njegovoj dobi, ali prije svega - ZABRANOM, odnosno, spriječavanjem da dođu u kontakt s štetnim, opasnim stvarima, tvarima i situacijama sačuvati zdravlje i život.

Koliki su klinci izgubili život od strujnog udara verući se po vagonima, baš kao što je i puno štenadi izgubilo život prilikom griženja kablova u kući. Zbog toga mislim da djecu i pse ne treba izlagati opasnosti u svrhu "istraživanja i iskušavanja". Tu smještam i ove grožđice. Ako su štetne za pseći organizam, gdje je granica koja im neće naštetiti? Imati na umu da imamo pse od 1,5 do 70 kg. Ne znam gdje ih pas uopće može naći. Naše je da ih u kući držimo van njihovog dohvata, a po cestama i livadama ih ionako ne vidim razasute.
__________________

Zadnje uređivanje fermina-daza : 28.03.2015. at 12:52. Reason: iznačeno jedno "ne" jer je mijenjalo smisao rečenice
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 12:34   #33
Grožđe i grožđice su možda i veći problem nego se čini. Pred nekoliko mjeseci sam otišla na predavanje jedne veterinarske prakse, pa se dotaklo i stvari toksičnih za pse. Znala sam da je loše za pse, ali ne i druge detalje(a imam ga u dvorištu!). Po riječima veta, zapravo se ne zna točno što u grožđu je toksično za pse, kao niti to zašto neki pas može pojesti i malo veću količinu bez posljedica,a nekome psu i tih par bobica zna izazvati reakcije i druge navedene posljedice.
Ono koliko nam je sa sigurnošću mogao reći je to da je oko 150 gr grožđa na 10 kg psa dovoljno da izazove reakcije, zatajenje bubrega, pa i da bude fatalno za pse, s napomenom da su praksi vidjeli različite slučajeve gdje je i puno manja konzumacija, i to jednokratno, bila dovoljna za posljedice.

Stoga se ne preporuča nikako. Upozoravaju nas, kome se riskira s jednom ili dvije bobice nečega što je psu nepotrebno u prehrani, slobodno.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 14:32   #34
Kad smo već kod toga frend na vikendici gdje ljetujemo ima grožđe ispred kuće pa ima tih bobica po svukud, no moj ga pesonja ni ne gleda. Zato je trešnje i to onako s košticama tamanio kao lud.
Nije isključena ni pasja prirođena inteligencija ...bar ponekad, iako se to ne računa kad pojede drekec ili neku takvu glupost.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 14:58   #35
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Psi, kao i mala djeca, ne znaju gdje vreba opasnost. Istraživanje i iskušavanje vatre, beladone, visine ... ne bi dobro završilo da nema odraslih koji će im zabranom, a djeci i nekim objašnjenjem prikladnim njegovoj dobi, ali prije svega - ZABRANOM, odnosno, spriječavanjem da dođu u kontakt s štetnim, opasnim stvarima, tvarima i situacijama sačuvati zdravlje i život.

Koliki su klinci izgubili život od strujnog udara verući se po vagonima, baš kao što je i puno štenadi izgubilo život prilikom griženja kablova u kući. Zbog toga mislim da djecu i pse ne treba izlagati opasnosti u svrhu "istraživanja i iskušavanja". Tu smještam i ove grožđice. Ako su štetne za pseći organizam, gdje je granica koja im neće naštetiti? Imati na umu da imamo pse od 1,5 do 70 kg. Ne znam gdje ih pas uopće može naći. Naše je da ih u kući držimo van njihovog dohvata, a po cestama i livadama ih ionako ne vidim razasute.
Pa o tome ti i ja govorim... mi odrasli smo zaduzeni sa objasnjavnjem i ako zelis ZABRANOM onih slabijih i nemocnijih od nas... a to da netko istrazuje i iskusaje (pse) sa grozdicama,lukom,korom krumpira itd... nije "NORMALAN"...a hvala Bogu nisam nikada ni bila u situaciji da vidim nekog da takve stvari stavlja psu u zdjelicu za hranu... pas ce pokusati a na nama je da ih zastitimo od toga ali ponavljam ti nitko normalan to nece DATI PSU...
I ja imam Lunu,malu mjesanku civave i pekinezera i obozavam je...
feniks_feniks@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 15:11   #36
Quote:
Twinkle T kaže: Pogledaj post
Grožđe i grožđice su možda i veći problem nego se čini. Pred nekoliko mjeseci sam otišla na predavanje jedne veterinarske prakse, pa se dotaklo i stvari toksičnih za pse. Znala sam da je loše za pse, ali ne i druge detalje(a imam ga u dvorištu!). Po riječima veta, zapravo se ne zna točno što u grožđu je toksično za pse, kao niti to zašto neki pas može pojesti i malo veću količinu bez posljedica,a nekome psu i tih par bobica zna izazvati reakcije i druge navedene posljedice.
Ono koliko nam je sa sigurnošću mogao reći je to da je oko 150 gr grožđa na 10 kg psa dovoljno da izazove reakcije, zatajenje bubrega, pa i da bude fatalno za pse, s napomenom da su praksi vidjeli različite slučajeve gdje je i puno manja konzumacija, i to jednokratno, bila dovoljna za posljedice.

Stoga se ne preporuča nikako. Upozoravaju nas, kome se riskira s jednom ili dvije bobice nečega što je psu nepotrebno u prehrani, slobodno.
Znas li ti mozda koga da u prehrani svjesno daje psu grožđe??? Ja ne... i sama kazes da nekima nista ne skodi a nekima i mala kolicina moze izazvati probleme i to velike... kao sto citat ispod kaze "nije iskljucena ni pasja prirodna inteligencija",kao i kod ljudi...dijabeticari ne smiju slatko...a opet ako ne mogu odoljeti nitko ih ne moze sprjeciti... ili naprimjer kako zadnja istrazivanja pokazuju zadnje stanje da masnoce bilo koje vrste nisu stetne...slaninu od jednom sto vise preporucuju a do prije godinu dana to je bio smrtni grijeh...iako moram priznati ja sam ne prestano uzivala u tom smrtnom grijehu ...

Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod toga frend na vikendici gdje ljetujemo ima grožđe ispred kuće pa ima tih bobica po svukud, no moj ga pesonja ni ne gleda. Zato je trešnje i to onako s košticama tamanio kao lud.
Nije isključena ni pasja prirođena inteligencija ...bar ponekad, iako se to ne računa kad pojede drekec ili neku takvu glupost.
:klap::klap::klap: tvoj pesonja je sam odlucio ne jesti te bobice,ali zato je otkrio drugu slatku tajnu i ok...nadam se da prijatelj sada nece porusiti to stablo tresnje mozak je jedino ne istrazeno podrucje u bilo kojoj vrsti a to se najbolje vidi po inteligetnosti bica,bilo koje vrste...
feniks_feniks@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 04:39   #37
Quote:
feniks_feniks@ kaže: Pogledaj post
Znas li ti mozda koga da u prehrani svjesno daje psu grožđe??? Ja ne... i sama kazes da nekima nista ne skodi a nekima i mala kolicina moze izazvati probleme i to velike... kao sto citat ispod kaze "nije iskljucena ni pasja prirodna inteligencija",kao i kod ljudi...dijabeticari ne smiju slatko...a opet ako ne mogu odoljeti nitko ih ne moze sprjeciti... ili naprimjer kako zadnja istrazivanja pokazuju zadnje stanje da masnoce bilo koje vrste nisu stetne...slaninu od jednom sto vise preporucuju a do prije godinu dana to je bio smrtni grijeh...iako moram priznati ja sam ne prestano uzivala u tom smrtnom grijehu ...
Masnoće su od životonog značaja u prehrani, pa ne vidim zašto bi bile štetne u odgovarajućim količinama.

No pričamo o voću i povrću... Znam li nekoga ko svjesno daje psu grožđe? Nažalost da(i onih koji svjesno zatvore oči pred psom koji sam "pase" grožđe). Očito i veterinari znaju, čim se toliko moraju ponavljati i pričati o štetnosti istoga, a i dalje viđaju slučajeve trovanja.
Obično se radi o onima koji, baš kao što si i ti gore napisala, ne znaju i nisu čuli za to, pa možda pomisle da je zdravo i za psa, kao i za nas. A često to bude i ono "znam da nije ok, ali neće ništa biti od par bobica".

Mislim da sam dovoljno dobro objasnila u prethodnom postu- kad ne znaš što je u nečemu toksično, kad ne znaš da li je jedna vrsta grožđa više toksična od druge, kad ne znaš koji pas će imati i kako tešku reakciju(možda baš tvoj), od čega ovisi da li će pas moći pojesti 5 bobica ili 150 gr... Time više znaš da ga treba izbjegavati pošto-poto, bila manja ili veća količina.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 17:50   #38
Moj nikada ni jedan grozd nije stavio u usta, a okružen je s time....ni pomirisao, nadam se da psi ipak osjete što je dobro, a što ne za njih...Jabuke i kruške obožava... voli i mrkvu..Luk je pojeo ako mi je slučajno pao na pod (vrlo malo)....dinje, paradajz obožava...svježi sir, jogurt (znam,nije voće ni povrće:-))
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 00:02   #39
zna li netko da li psi smiju blitvu? to trenutno jedino imam doma, a za hitno mi je dok sutra odem u ducan. pas mi je gastriticar, zato pitam
Irinanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 01:12   #40
Quote:
Irinanana kaže: Pogledaj post
zna li netko da li psi smiju blitvu? to trenutno jedino imam doma, a za hitno mi je dok sutra odem u ducan. pas mi je gastriticar, zato pitam
Da, ali je pofuri vrućom vodom. Nemoj mu dati sirovo.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.