Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2007., 15:45   #21
Puno hvala, Polly.
Raspitujem se puno već godinu i pol i uvijek kada dobijem mnogo korisnih podataka - odustanem od kupnje.
Naravno, uzgajivače moram dobro provjeriti, ali nikada ne možeš biti potpuno siguran.
Ne želim da mi pas ugine nakon 2 mjeseca od neke čudnovate bolesti ili da se otkrije da je zapravo mješanac vrlo sličan westy terijeru.
Moji obiteljski prijatelji imaju kujicu koja je vrlo sramežljiva i nikome ne prilazi, vrlo je tiha i nije nešto živahna.
Znam da treba puno rada, truda i odgoja i potrudit ću se da i bude tako.
iwon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 17:53   #22
Thumbs up

Moja mala Yoko je dosla s papirima iz Srbije i cjena je bila 600 eura. Narav vec opisana, pravi izraz je Kao da je na baterije. Isto tako voli da spava, i to u svom krevetu. Od prvog dana naucila se na svoju korpu i to je njeno mjesto. Istina, ne voli biti sama, al ne pravi vece stete po stanu, jer da se razumijemo to je mali pas. Nisam nikada imala problema s glodjanjem namjestaja i slicno. Voli da putuje svim prevoznim sredstvima ukljucujuci korpu na biciklu. Naravno bitno je odmalena naviknuti na sve ono kako i sami mi zivimo. Ne laje,osim kad se neko priblizi vratima. Piski u tutu na balkonu ako je kisa pa ne idemo u setnju. Sat vremena dnevno brze setnje za nju je i vise nego dovoljno. U ishrani izbirljiva, ne voli bobe /dehidrat. Isto tako ne voli vrucinu, pa je za vrucih dana tusiram ledenom vodom. Zahtjeva cesto tusiranje /vodom/ da bi izgledala cisto. Voli da se kupa. Ne voli da reze nokte, voli da se sisa. Obozava tv, pa kad je sama ostavim animal chanel i mirna je do zute minute, onda ne znam sta radi ali susjedi se ne zale. Toliko o mojoj maloj prdi.
 
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 18:04   #23
ZAPADNO ŠKOTSKI BIJELI TERIJER (West Highland White Terrier)

Standard br. FCI 85 – Velika Britanija

Opći izgled: Snažno građen, duboke grudi i daleko unazad postavljena rebra. Ravna leda. Stražnje noge mišićave i snažne. U velikoj mjeri jedan veličanstven spoj snage i atraktivnosti.

Karakteristike: Mali, aktivan, neustrašiv, robustan sa znatnom samostalnošću u nastupu. Pokazuju oštrinu prema onome tko pokušava uzeti povjerene mu stvari.

Narav: Budan, veseo, hrabar, samosvjestan, ali prijateljski raspoložen.

Glava i lubanja : Lubanja blago zaobljena. Čeoni dio ravnih kontura. Gornji dio glave blago se sužava od korijena ušiju ka očima. Rastojanje između potiljne kosti i očiju neznatno je veće od dužeg prednjeg dijela. Glava je odlakana bogatom dlakom. Nošena je pod pravim ili manjim kutom u odnosu na os vrata. Glava ne treba biti ravno nošena. Prednji dio od očiju do vrha brade blago se sužava. Jasan stop izražen jakim lukovima čeonih kostiju. Neposredno je nešto ispred gornje polovice očiju i između očiju blago udubljenje. Dio ispod očiju nije upao ili jako odsječen već dobro ispunjen. Snažne vilice iste jačine. Nosna pečurka crna i prilično velika, s njuškom čini ravnu liniju. Nosna pečurka špicasto isturena.

Oči: Daleko jedno od drugog, srednje velike, okrugle i tamne koliko je moguće, nešto dublje, oprezne i inteligentne, gledaju naprijed ispod žbunastih obrva koje im daju prodoran pogled. Svijetle oči su jako nepoželjne.

Uši: Male, uspravne i sigurno nošene, završavaju se jasnim vrhom. Niti daleko jedno od drugog, niti pak blizu. Dlaka je kratka i ravna (baršunasta), vrh uha bez resa. Okrugle, široke, debele, velike i pretjerano odlakane uši su krajnje nepoželjne.

Zubalo: Između očnjaka ja tako široko da ostavlja dojam oštrine na grabežljivce. Zubi su u odnosu na visinu psa veliki. Pravilno škarasto zubalo, pri čemu gornji sjekutići bez razmaka naliježu na donje. Zubi su postavljeni vertikalno u vilicu.

Vrat: Dovoljno dug i omogućava željeno nošenje glave. Mišićav, ka korijenu blago širi, pri čemu je neprimjetan prijelaz ka unazad postavljenim plećkama.

Prednje noge: Plećke položene koso unazad, široke i dobro priliježu na grudi. Rameni zglob dobro unazad postavljen, a laktovi priliježu pri čemu je omogućeno slobodno kretanje i paralelne prednje noge u odnosu na os tijela. Prednje noge su kratke, mišićave i ravne, prekrivene gustom i oštrom dlakom.

Tijelo: Kompaktno. Ravna leda sa širokim snažnim slabinama. Duboke grudi. Rebra u gornjoj polovici tako zaobljena da bocne strane cine ravnim. Zadnja rebra daleko unazad postavljena. Rastojanje između posljednjeg rebra i zadnje noge toliko kratko koliko je to spojivo sa slobodnim kretanjem.

Stražnje noge: Snažne, mišićave i snažne u gornjem dijelu. Noge su kratke, mišićave sa snažnim tetivama. Butine vrlo mišićave i nisu postavljene daleko jedna od druge. Skočni zglob dobro zaobljen i postavljen dobro ispod tijela. U mirovanju i kretanju prilično blizu jedan drugom. Strm ili slab skočni zglob je krajnje nepoželjan.

Šape: Prednje veće od zadnjih, okrugle odmjerene veličine, snažni i dobro popunjeni jastučići. Pokrivene kratkom, oštrom dlakom, zadnje šape su manje i imaju dobro napunjene jastučiće. Donji dio jastučića i svi nokti prvenstveno crni.

Rep: Dug 13 – 15 cm. Prekriven oštrom dlakom, bez zavjesica, ravan i snažan koliko je moguće, pri tome nije nošen veselo i savijeno iznad leda. Dug rep je nepoželjan i ne smije biti kupiran.

Kretanje: Slobodno, ravno i tečno. Prednje noge se pomjeraju samo iz ramena. Kretanje zadnjih nogu je slobodno i veliku snagu. Vrlo gipko koljeni i skočni zglob, koji je dobro pod tijelo postavljen daju dobar potisak. Ukočeno, štulasto kretanje zadnje noge i kravlji stav maksimalno nepoželjni.

Dlaka: Dupla, pokrovna dlaka duga oko 5 cm. Oštra bez bilo kakvih znakova uvijanja. Poddlaka je baršunasta, kratka, meka i gusta. Otvorena dlaka krajnje nepoželjna.

Boja : Bijela.

Veličina: Visina grebena oko 28 cm.

Mane: Svako odstupanje od gore navedenih točaka smatra se manom, a procjena ovisi o stupnju izraženosti.

N.B: Mužjaci trebaju imati dva normalno razvijena testisa, potpuno spuštena u skrotum.



evo detaljan opis
angie stone is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 16:27   #24
Post

HELLOU!!!!!!!!!!!MORAM VAM RECI NO MENI NISU NISTA POSEBNO TI CUCKI!!!!!!!!!!!!!!!!!NEMOZES I NORMALNO ODGOJITI KOLIO SU DIVLJI!!! MOJA FRENDICA IMA TU PASMINU!!!I TAK MI JE JADN TAJ PAS,NEUREDNA DLAKA ,MISLIM ONAKO OSTRA,NEMA UOPCE LIJEPE OSOBINE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!BAS JADNA PASMINAI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!POZZ
gizmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 20:21   #25
Gizmo, get a life!
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 20:38   #26
gizmo dobro kaže.
evo ,ja imam malog westy štakora već 5.5 godina.
svi ga volimo ,ali mali je užasan.
svadljiv,prgav,egocentričan,voli samo 1 osobu ....
nemoj se zavest tipa:joj kak su slatki,kratki,blabla...
ovo je prije svega terijer !
moria3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 20:47   #27
Quote:
gizmo kaže: Pogledaj post
HELLOU!!!!!!!!!!!MORAM VAM RECI NO MENI NISU NISTA POSEBNO TI CUCKI!!!!!!!!!!!!!!!!!NEMOZES I NORMALNO ODGOJITI KOLIO SU DIVLJI!!! MOJA FRENDICA IMA TU PASMINU!!!I TAK MI JE JADN TAJ PAS,NEUREDNA DLAKA ,MISLIM ONAKO OSTRA,NEMA UOPCE LIJEPE OSOBINE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!BAS JADNA PASMINAI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!POZZ
Gizmo, smiri se malo. Zašto odgovaraš na ovako staru temu i pišeš gluposti, npr. da je ta pasmina jadna, pišeš uključenim caps lockom i stavljaš milijun uskličnika?
 
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 20:55   #28
Moria, da li si ikad razmislila da ti je pas takav kakav je jer si ga tako odgojila. Evo moj slučaj: moj je westie najveća maza na svijetu i svih voli, nevjerojatno je zaigran, veseo, prijateljski raspoložen prema ljudima i drugim psima, zaljubi se svatko u njega na prvi pogled. A opet je znatiželjan, tvrdoglav, uporan, nagao, pravi terijer. Ali nikad nije "živčan" jer ga nitko nije napravio živčanim... Eto. I neću sad otvorit topic kako su westiji najdivniji psi na svijetu.

I slažem se s anonimnom, Gizmo, si poludio ili what? Ono, lječite se ljudi, ostavite westiće na miru. Tko neće neka ga ne gleda i zaobiđe u širokom krugu, kao što i ja zaobilazim ljude poput Gizma!
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 09:41   #29
hm... koje ironija... u mom kvartu ima jedan westić koji se zove Gizmo.
a ljudi ko ljudi, uvijek više zapamte onog koji je "zločest". naravno, kao i kod drugih pasmina, i kod westyja njihova narav ovisi o odgoju.
moja je jako tolerantna, dobra i umiljata. uvijek svima maše veselo s repićem u šetnji i poznatima i nepoznatima prolaznicima. mane su joj jedino što "podivlja" od straha kad se puca i što joj je njezin njuh njezin gospodar.

i brinite se o svojim ljubimcima, pa neće biti neuredni i prljavi!
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 17:29   #30
Moja bitch ima 3.5 godine. Od toga smo 3 godine cimerice. Kao u svakoj vezi, ima uspona i padova. Vrlo je odana, i tuguje kad me nema. Bira ljude i pse s kojima se zeli druziti. Voli djecu osnovnoskolskog uzrasta. Manji je nerviraju. Tvrdoglava je, ali ja sam tvrdoglavija. Voli jesti. Obozava se maziti.

Najcesci komentar koji cujem kad sam s njom vani je: "Je li na Duracell ili obicne?"

Trenutno je u PMS-u i bavi se preuredivanjem stana.

U svakom slucaju, pasmina za preporuciti...
Vesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 17:37   #31
e,očekivala sam ovakav reply od nekog.
mi ga i pokušavamo napravit u mazu-kako rekoh obožavamo ga.
ni9tko ga ne malti niti se deremo na njega -mali je jednostavno takav.
sad ja u svemu zvučim ko kakv nacist ali moram upozorit curu na mogućnosti.
ak je tvoj mucica,blago tebi-ja bi jednog takvog,ali koliko se god trudila da ga malo privržim sebi ,nejde i nejde.
vraćam se na ono terijer je terijer.
i ne govotim samo iz svog primjera već imam poznanike koji također u vlasništvu imaju westye i svi se slažu da us sltki samo naočigled.
evo baš se sad mali dere i pizdi po kauču.
ak ko hoće malo,slatko i bijelo nek proba maltezera ili bišona.
moria3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 17:52   #32
Quote:
moria3 kaže: Pogledaj post
e,očekivala sam ovakav reply od nekog.
mi ga i pokušavamo napravit u mazu-kako rekoh obožavamo ga.
ni9tko ga ne malti niti se deremo na njega -mali je jednostavno takav.
sad ja u svemu zvučim ko kakv nacist ali moram upozorit curu na mogućnosti.
ak je tvoj mucica,blago tebi-ja bi jednog takvog,ali koliko se god trudila da ga malo privržim sebi ,nejde i nejde.
vraćam se na ono terijer je terijer.
i ne govotim samo iz svog primjera već imam poznanike koji također u vlasništvu imaju westye i svi se slažu da us sltki samo naočigled.
evo baš se sad mali dere i pizdi po kauču.
ak ko hoće malo,slatko i bijelo nek proba maltezera ili bišona.
Ma nitko ne govori o "mlom slatkom" neg je ovaj Gizmo tu raspalio rafal mržnje prema westićima ko da su u najmanju ruku čudovišta, a ti si počela s "moj štakor", što po meni uopće nije pridjev za westija, a ni za čivavu ili bilo kojeg psa, pa sam pretpostavila da očito imaš problem sa svojim.
i moj je noćas lajao na mačke tri puta jednom u 1h, jednom u 3h pa opet u 5h, ali šta sad, pa pas je, nije plišani medo.
Mislim, kad već spominješ maltezere i bišone, znam po jedan primjerak od svakog i za oba bi mogla reć "živčani", no možda su tako odgojeni, tko zna!
Glavno da se zna tko je gazda.
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 20:20   #33
hahaha!to kaj sam spomenula štakora-to je iz milja,vjerovali ili ne.
kažem štakor,štakorče,gad ,a za to vrijeme ga mazim ,čoham mu uši i što je znam što sve ne.
uvjek uz to nadodam da je slatki štakor/koršta...a i izgleda tako
moria3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 21:43   #34
Ja svog psa često od milja nazivam svinjom/prasicom (npr. kad se zavalja u blato ) i sličnim epitetima. Ali offtopičariti.
Što se tiče westyja, oni su onakvi kakvima ih odgojite, ali svejedno ne možete očekivati da brišu nogice prije nego što uđu u kuću, šute i zaborave svoje nagone. Ipak su to psi.
 
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 11:59   #35
moje "štakorče" je priča za sebe. taj radi sve isključivo onda kad njemu paše. ja urlam "dođi", a gospon me pogleda sa one dvije pikulice sa facom "nema šanse" i nastavi po svom. tu i tamo se pogubi pa ipak dođe što kod mene izazove totalno oduševljenje i nagrađivanje i čim se ponadam da je shvatio da kad dođe će mu biti super opet dobijem facu "nema šanse".
ne moram ni pisati da je glavni šerif u kvartu, svi znaju za njega, urla na sve velike pse, ne voli baš previše muške male peseke, uvijek je spreman na šoru, nateravanje mačaka bez obzira na to kaj su mu ne jedan put bile na leđima, ako se ukaže prilika, nešto će si i pojesti vani, dobit onda dobru špotanciju ali neće ga se baš previše dojmiti...
s druge strane, obožava djecu i ljude, svima se veseli, obožava kopati rupe, duge šetnje, kad mu se mazi onda to traje satima, izvali se na bok i samo diže šapicu da ga počoham po trbuhu. spava satima i ujutro ga molim da ustane iz kreveta da idemo u šetnju, često i u tim slučajevima dobijem pogled "nema šanse", jako je drag i moram priznati da se super prilagodio na situaciju u kojoj je često sam doma (barem ja tako mislim, jer se već naučio), boji se usisavača pa kad ja usisavam napada usisavač, obožava mrkvu...
eto takav je moj "štakor".
kad sam ga uzimala, nisam ni slutila što znaći imati terijera sa naravi kakvu ima, ali kad se sve zbroji on je i zbog te svoje naravi tako poseban i drag, sav je razigran i vrckast pun ljubavi i privrženosti...
divni su to psi ako ste svjesni toga kakvog psa uzimate.
samo_lolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 09:34   #36
Quote:
samo_lolita kaže: Pogledaj post
moje "štakorče" je priča za sebe. taj radi sve isključivo onda kad njemu paše. ja urlam "dođi", a gospon me pogleda sa one dvije pikulice sa facom "nema šanse" i nastavi po svom. tu i tamo se pogubi pa ipak dođe što kod mene izazove totalno oduševljenje i nagrađivanje i čim se ponadam da je shvatio da kad dođe će mu biti super opet dobijem facu "nema šanse".
ne moram ni pisati da je glavni šerif u kvartu, svi znaju za njega, urla na sve velike pse, ne voli baš previše muške male peseke, uvijek je spreman na šoru, nateravanje mačaka bez obzira na to kaj su mu ne jedan put bile na leđima, ako se ukaže prilika, nešto će si i pojesti vani, dobit onda dobru špotanciju ali neće ga se baš previše dojmiti...
s druge strane, obožava djecu i ljude, svima se veseli, obožava kopati rupe, duge šetnje, kad mu se mazi onda to traje satima, izvali se na bok i samo diže šapicu da ga počoham po trbuhu. spava satima i ujutro ga molim da ustane iz kreveta da idemo u šetnju, često i u tim slučajevima dobijem pogled "nema šanse", jako je drag i moram priznati da se super prilagodio na situaciju u kojoj je često sam doma (barem ja tako mislim, jer se već naučio), boji se usisavača pa kad ja usisavam napada usisavač, obožava mrkvu...
eto takav je moj "štakor".
kad sam ga uzimala, nisam ni slutila što znaći imati terijera sa naravi kakvu ima, ali kad se sve zbroji on je i zbog te svoje naravi tako poseban i drag, sav je razigran i vrckast pun ljubavi i privrženosti...
divni su to psi ako ste svjesni toga kakvog psa uzimate.
Aleluja
__________________
Honey, get it while you can... by J.J.
T-zone is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 09:50   #37
Pas liči na vlasnika! Da ili Ne???

Ja imam moju Anđu 3 god i svi ukućani ju obožavamo a i ona nas.
Voli sve rođake s kojima se posjećujemo i to je to.
Ostali su neprijatelji i tako se prema njima odnosi.
U dvorištu je kraljica i nema tko šta tražit u njenom kraljevstvu.
Ona je prava čuvarica i uvijek nas upozorava na to kad netko dolazi (tak da stignemo sve poravnati i opasati se na vrijeme )
Kad npr ja dođem doma s posla ili od bilokud, ej luda je, cvili umiljato i rep među noge i vuče se na stranu, priređuje mi doček na sasvim poseban samo njoj svojstven način toliko sretno-emotivno do boli.
A s druge strane samo mene ne sluša kad ju zovem u kuću.
Ima posebnost također poslije jela. Kad se dobro napapa, podrigne se malo povalja na njenom tepihu, zatim uzme igračku i donese da joj bacamo.
Divno je to stvorenje.
Ispunjava naš dom ljubavlju i osmjehom. Ona nam je točka na i
__________________
Honey, get it while you can... by J.J.
T-zone is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 00:04   #38
Pozdrav svima, evo mi tražimo westie ženku, pa ako neko zna za neki kvalitetan okot molio bi da javi. Zvali smo mnoge vlasnike legla,ali nema ženki Nisu mi bitni papiri, samo da je pas zdrav i da nije "švercan" jer sam čuo da u zadnje vrijeme nažalost ima puno toga.... Hvala na pomoći.
asterixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 08:42   #39
Pronašla sam uzgajivačnicu iz koje ću kupiti svog Westija (jednog dana- nadam se što prije). Uzgajivačnica je u Vinkovcima i tip koji ju ima je kinološki sudac; uzgaja Westije i Njemačke ovčare. Razgovarali smo s njim preko telefona, a uskoro ćemo otići i do Vinkovaca pogledati psiće. On pse prodaje isključivo s papirima. Sretno!

Info:
Vlasnik Branko Vukoja - Kinološki sudac

HR - 32100 Vinkovci
Nikole Tordinca 47

tel/fax: +385 32 306 046
mob: +385 95 813 42 32

email: [email protected]
[email protected]

www.nivalda.com
Buba23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 13:56   #40
Hvala puno.
asterixx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:34.