Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2015., 09:28   #3001
Quote:
animacanis kaže: Pogledaj post
Trenutno traje akcija na BARF i GASTRO od 15 %, a na animaFELIS 20%.
Subota, nedjelja, svetak, petak, zovi samo zovi, ali ne od 21- o7 h.
Op, op popust! Odma sam naručila 10 kila.
Hvala za info.

Inače, što se tiče riganja kod francuza, to se dešava. Barem mojima. Jedan dan je mali izrigo kućicu, iz čista mira
A što se tiče prebacivanja na barf cold turkey, ja sam svog maslačka preuzela iz uzgajivačnice gdje je jeo neki hills, ako se ne varam jer su nam dali puppy paket to go, a prvi obrok kad je došo doma mu je bio barf. I tako je i ostalo. Problema nikakvih.
Ali, ti najbolje znaš svog psa.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 10:31   #3002
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Mojih par dana bljuckanja je bilo riganje od dva tjedna po dva deci želučane kiseline. S miješanjem barfa i dehidrata i postupnim izbacivanjem dehidrata smo je bez problema i mučenja naviknuli samo na BARF i sad ga već mjesecima jede bez problema.

Naravno, nitko ne kaže da je to pravilo, ali zato sam napisala postove prije, pišem ih i sada. Svatko poznaje svog psa najbolje i sva teorija ovog svijeta znači goli k ako u praksi nije ok.

Zato, Irinanana, ako vidiš da se pas bolje privikava s miješanjem nastavi tako, ekipi je lako govorit daj izdržite malo, nije to ništa kad nije njihov pas u pitanju.
Evo danas ujutro sam mu dala manju porciju BARFA i manje dehidrata nego inace, da ga bas ne tovim. nije imao niti rig u usta koji inace ima nakon jela, jer je francuzic pa ima taj gag refleks kak brzo sve pobrsti.
sad cu tj dana postepeno mijenjati, a i probao je danas obicni animabarf, vidjeti cemo kako ce to sad izgledati s obzirom na gastritis.:klap: nekako je nestasica gastra uokolo
Irinanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 22:29   #3003
Dragi korisnicii BARF-a,
moj pesek ne može papati BARFgastro zbog gastritisa, uz sve moguce pokusaje i kombinacije ga povraca vec tj dana. Kupili smo mu 25 kg u paketima po 5kg od animacanisa i ne znam sto da s time napravimo. Odlucili smo prodati, pa ako je netko zainteresiran pliz se javite na inbox. cijenu se dogovorimo. Uzeli smo ga prosli tjedan, dobili smo frisko napravljeno zbog vece narudzbe. Zao mi je da propadne
Irinanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 09:36   #3004
Zaboravila sam napisati da su pakiranja po 500g u kutijama po 5kg
Irinanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 09:14   #3005
Netko kupovao?
http://www.njuskalo.hr/oprema-psi/lo...oglas-13649123
Navodno su loše pakirane, u smislu tanke vrećice.
E sad, jako je jeftin. Pa me zanima iskustvo.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 09:33   #3006
u zadnje vrijeme mi se cini da Ubojici bas ne pase barf pa sam pocela mijesati sa gastrom...imate li neke ideje zasto to NE bih trebala raditi? poceo je pojacano jesti travu, podrigivati se, cujem da mu rade crijeva (sve to prije nije bilo...).
dakle, jedan obrok animabarf+gastrobarf (ukupno 500 grama), drugi obrok animabarf.
meni logika govori da bi to trebalo biti ok, ali, ovdje definitivno ima iskusnijih, pa da provjerim...
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 09:54   #3007
Pitalo se ovdje kako sam "raditi barf", tj. koliko čega davati, pa evo nekih smjernica na koje naiđoh.
Čini mi se da su isto/slično kolegice i kolege forumaši savjetovali.
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 10:25   #3008
coco nut, ne znam da li je tvoj post odgovor na moje pitanje...ako je, onda mi samo stvara dodatnu pomutnu
tripice se ne bi, prema tekstu, trebale davati vise od dva puta tjedno, a ja ih dajem svaki dan.
inace, jako volim ovu stranicu koju si linkao, no, sad se pitam moze li biti kakve stete od gastrica ako ga dajem svaki dan uz animabarf.
a sto bi onda bilo sa onim ljudima koji iskljucivo gastrom hrane? (jesu li njihove nosne stanice umrle do kraja? meni je zeludac svaki puta u nosu kad serviram gastro)
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 10:40   #3009
Quote:
smicko kaže: Pogledaj post
Netko kupovao?
http://www.njuskalo.hr/oprema-psi/lo...oglas-13649123
Navodno su loše pakirane, u smislu tanke vrećice.
E sad, jako je jeftin. Pa me zanima iskustvo.
Mi smo probale, 20ak dana je klopala to i bile smo zadovoljne. Psetu se jako svidjelo, drekec je bio ok. Pakirano je bilo u plasticne obicne vrecice ali nije mi to nesto smetalo, smetao mi je miris ali boze moj, burag je unutra pa je logicno da ne mirisi po tratincicama .
Decko je vrlo vrlo ugodan i super se da dogovorit s njim
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 11:35   #3010
Quote:
varijabilna kaže: Pogledaj post
coco nut, ne znam da li je tvoj post odgovor na moje pitanje...ako je, onda mi samo stvara dodatnu pomutnu
tripice se ne bi, prema tekstu, trebale davati vise od dva puta tjedno, a ja ih dajem svaki dan.
inace, jako volim ovu stranicu koju si linkao, no, sad se pitam moze li biti kakve stete od gastrica ako ga dajem svaki dan uz animabarf.
a sto bi onda bilo sa onim ljudima koji iskljucivo gastrom hrane? (jesu li njihove nosne stanice umrle do kraja? meni je zeludac svaki puta u nosu kad serviram gastro)
Nije, samo je uletio ispod tvog
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 11:46   #3011
Quote:
varijabilna kaže: Pogledaj post
u zadnje vrijeme mi se cini da Ubojici bas ne pase barf pa sam pocela mijesati sa gastrom...imate li neke ideje zasto to NE bih trebala raditi? poceo je pojacano jesti travu, podrigivati se, cujem da mu rade crijeva (sve to prije nije bilo...).
dakle, jedan obrok animabarf+gastrobarf (ukupno 500 grama), drugi obrok animabarf.
meni logika govori da bi to trebalo biti ok, ali, ovdje definitivno ima iskusnijih, pa da provjerim...
Varijabilna, ovo se pocelo i mome dogadjati, recimo unatrag mjesec dana...jede travu, podriguje, "krulji" mu zeludac itd. Cak je i poceo odbijati BARF, ne jede ga rado. Pocela sam mu jutarnji obrok davati BARF a navecer kuhano s rizom ili nesto toga tipa malo lakse..cini se da funkcionira ali nekako nisam zadovoljna jer ne kuzim da li mu BARF generalno smeta ili sto.

Ako skuzis rjesenje javi
Scarlett Rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 12:04   #3012
ja sam to povezala s promjenom godisnjeg doba...ne znam ni sama. sad cu vidjeti hoce li ova fora sa gastrom upaliti ili ce i dalje biti istih "problema".
jucer mu opet cijeli dan nije bas bilo dobro, kuzim ga da se oblizuje cijeli dan, a nije pas koji jede od stola i koji se nazderao uskrsnje sunkice. niti koji jede poslastice. dakle, ovaj pas strogo jede svoje obroke i ne smetlari po vani.
tako da mogu iskljuciti bilo sto drugo osim barfa.
ako ne bude bolje,a boze moj, pronaci cemo neko drugo rjesenje.
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 12:11   #3013
Quote:
Ninaaaaaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Mi smo probale, 20ak dana je klopala to i bile smo zadovoljne. Psetu se jako svidjelo, drekec je bio ok. Pakirano je bilo u plasticne obicne vrecice ali nije mi to nesto smetalo, smetao mi je miris ali boze moj, burag je unutra pa je logicno da ne mirisi po tratincicama .
Decko je vrlo vrlo ugodan i super se da dogovorit s njim
Hvalaaaaa. Idem naručit, pa ćemo vidjet. Cijene su smiješne.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 14:26   #3014
Quote:
smicko kaže: Pogledaj post
Netko kupovao?
http://www.njuskalo.hr/oprema-psi/lo...oglas-13649123
Navodno su loše pakirane, u smislu tanke vrećice.
E sad, jako je jeftin. Pa me zanima iskustvo.
Ja ti isto mogu potvrditi da je hrana super! Psu se jako svidjelo, stolica je idealna, i svidja mi se sta ima piletine i govedine, znaci oboje. Istina, miris je takav kakav je ali izdrzi se naravno. Cijena odlicna i hrana provjereno dobra!
Kombiniram taj BARF i Anima, i jos nesto sto sama uspijem naci. A i financijski je puuno podnosljivije tako.
Planiram opet uzimati sigurno kad potrosim sve sta imam. Ugl preporucam
dolcenera6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 15:10   #3015
Naručila 5 kila, pa ćemo vidit kako će zlikavci reagirat. Javim.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 02:10   #3016
Quote:
varijabilna kaže: Pogledaj post
u zadnje vrijeme mi se cini da Ubojici bas ne pase barf pa sam pocela mijesati sa gastrom...imate li neke ideje zasto to NE bih trebala raditi?
Veliš stomak je proradio, samo nije jasno da li od samog BARF-a ili otkad si uvela gastro svaki dan? Gle, logika veli da ako je jedan obrok balansiran(anima) i ako je drugi obrok balansiran(gastro), kad ih sastaviš dobiješ opet balansiran obrok. Ja bih na tvome mjestu pitala animacanisa, njegov je proizvod i najbolje ti može reći je li ok miješati.

A što se tiče dalje rasprave i da li davati tripice svaki dan ili nekoliko puta tjedno... Ovisi. Niti ima potpuno ispravno niti potpuno pogrešno. Kako vidim, neki tu hrane gastrom svakodnevno i ne žale se.
Ali bi se morali vraćati na onu temu o raznovrsnosti, oko koje se i nismo baš složili svi. Ja svojoj dajem oko 250 gr tjedno, od nekih 1.4-1.5 kg koliko pojede svaki tjedan. I to obično uz "koščati" obrok, jer od samih tripica dobije grčeve i lošu stolicu, na dulje staze je i protjera.

Poanta je da nema formule za sve pse, nego se ravnaj prema svome.

Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Pitalo se ovdje kako sam "raditi barf", tj. koliko čega davati, pa evo nekih smjernica na koje naiđoh.
Čini mi se da su isto/slično kolegice i kolege forumaši savjetovali.
I najbolja smjernica- balance over time.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 06:36   #3017
trbuscic je proradio prije no sto sam uvela gastro. gastro sam sad uvela, u nedjelju...prvo za veceru samo gastro, pa sad vec tri dana ujutro dobije 250 gastra i 250 animabarfa. navecer samo 250 animabarfa.
i ok je.
sere dobro, prestao je pasti travicu, ne oblizuje se vise onako kako je u nedjelju.
ne cujem crijeva da krulje.
sad cu nastaviti regularnim tempom, bez gastra, pa da vidimo hoce li se to ponavljati. a gastro cu probati davati dva puta tjedno po 250 grama.
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 08:50   #3018
Mozda mu smetaju paprika i cesnjak na zeludac, ja sam svog bila prisiljena maknuti s gastra jer je bila nestasica par dana i tad je jeo animabarf, ista prica, srackica, cula sam crijeva kako rade itd., samo je moj jos na to povracao jer ima gastritis. Kad sam ga vratila na gastro crijeva i kakica su se smirili, a povracati je nastavio. Zato ga sad i prodajem, 22kg nam je ostalo po 500g, al nikada ne znas kak ce pas reagirati. Ne vidim rAzlog zasto ne mijesati, osim ako su svaki za sebe prepuni svega i balansirani nutricionisticki obrok, pA kad kombiniras to disbalansiras zbog razlicitih sastojaka. Najbolje je pitati animacanisa.
Presla sam na kuhano, picek, celer i proso i ko nov je. Ne povraca, sve super.
Irinanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 14:32   #3019
Quote:
varijabilna kaže: Pogledaj post
ja sam to povezala s promjenom godisnjeg doba...ne znam ni sama. sad cu vidjeti hoce li ova fora sa gastrom upaliti ili ce i dalje biti istih "problema".
jucer mu opet cijeli dan nije bas bilo dobro, kuzim ga da se oblizuje cijeli dan, a nije pas koji jede od stola i koji se nazderao uskrsnje sunkice. niti koji jede poslastice. dakle, ovaj pas strogo jede svoje obroke i ne smetlari po vani.
tako da mogu iskljuciti bilo sto drugo osim barfa.
ako ne bude bolje,a boze moj, pronaci cemo neko drugo rjesenje.
A ja sam pa mislila da moze bit da je pokupio nekog nametnika (iako je redovno ciscen) pa mu radi probleme u kombinaciji s BARF-om... Nocas smo opet imali setnju u 5 u jutro jer mu je kruljio zeludac nenormalno (obicno bude bolje kada obavi nuzdu) tako da sada definitivno izbacujemo BARF barem u vecernjem obroku
Scarlett Rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 09:01   #3020
Okej. Stigo momak. Donio dvije vreće pune malih vrećica pakiranih po 250 grama. E sad na prvu mi se činilo da su paketići manji od 250 grama, malo sam vagala barf i njih. Metodom ruke, nemam vagu.
Uglavnom, pojeli za doručak. Mali je poždero od šuba, cura je njuškala i gledala u njega, pa opet njuškala, pa napokon pojela. Dajem ruku u vatru da nemam malog da glupača ne bi pojela (drka s hranom inače).
Sad ćemo vidit.
Rahliji je od barfa, ali kaže moj momak da je to zbog vakumizacije barfa jer je ovo pakirano u vrećice najjeftinije.
Otapala sam u padelicama kroz noć. Dosta tekućine iscuri, pa pazite da uvijek bude u nečem, ne na solo.
Sad čekamo govna
Ako bude sve 5, većinski će jest ovaj a povremeno barf. To mi je jebena ušteda.
Pitanje, barf ima češnjaka, ovaj nema, bar nije naveden, kako da im dodam češnjak?
Naime, cura nikad nije imala buhe, ni krpelje ni ništa zbog češnjaka pretpostavljam.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.