Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2007., 16:23   #61
http://www.apple.com/iphone/usingiphone/guidedtour.html
Zallman is offline  
Old 30.06.2007., 17:33   #62
Quote:
omni kaže: Pogledaj post
Nema VOIP mogucnost
a zašto bi imao VOIP? što fali pozivima preko GSMa?
dejo6 is offline  
Old 30.06.2007., 17:40   #63
skupo, nefunkcionalno, nepotrebno, neinovativno, očekivano, neisplativo, dosadno...
treba li što dodati?
Ris is offline  
Old 30.06.2007., 17:45   #64
Evo kako je to izgledalo na pocetku.
http://dnevnik.hr/naslovnica/vijesti...0229_56902.php

Al to su Ameri, u Europi to nebi ni priblizno tak proslo.
rossonero is offline  
Old 30.06.2007., 18:05   #65
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
skupo, nefunkcionalno, nepotrebno, neinovativno, očekivano, neisplativo, dosadno...
treba li što dodati?
Treba. To da ti nemas pojma.

iPhone ima ozbiljnih minusa koji kod nas i nebi prosli prosli, ali isto tak je velika suprotnost od ovih tvojih rijeci napisanih.(boldano)

Kod nas bi ovo bilo nefunkcionalno na neki nacin, no kod Amera je drugacija stvar, cujem da uređaj nema MMS, kod nas to ne prolazi, al u Americi definitivno da posto je njima web i email puno vazniji, pitanje dal njihove mreze uopce podrzavaju MMS. Kod njih je ionak wireless skoro di oces, tak da je uređaj funkcionalan.

Neinovativan, nebi se isto slozio. Senzori, veliki ekran, sve to postoji, no kako to Jobs i ekipa ukomponiraju sa softwareom to je vec pomalo inovativno. Pogledaj filmice pa ces vidit mogucnosti. (senzori, okretanje ekrana, tipkovnica)

Dosadan?
Ak je tebi to dosadno onda neznam sta ti je zanimljivo.
Da je dosadno nebi Ameri tolko navalili na njega.
rossonero is offline  
Old 30.06.2007., 18:34   #66
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
skupo, nefunkcionalno, nepotrebno, neinovativno, očekivano, neisplativo, dosadno...
treba li što dodati?
kao sto rossonero kaze,tako i ja.

Skupo:A to da je skupo ne bih se slozio 2500 kuna za novi touch mobitel nije mnogo.

Nepotrebno: Pa ako ti je ovaj mob nepotreban onda su ti svi ostali nepotrebni,zasto je nepotrebno?

Neinovativno: Ako ti touch ekran nije inovativan onda ne znam sto je.

Očekivano: Naravno da je a kao recimo nije bilo očekivana nova Nokia n95 il SE k850i i tako neki novi mobiteli.

Neisplativo: hmmm......cuj ak je tebi neisplativo dati 2500kn,onda ne znam tek kako ti je isplativo dati recimo 6000 za nokiju n95 i druge nokije iz n serije i tako neke nove mobove.
__________________
Pomozite mi da uvedem nove smajliće na forum. U svaki svoj post stavite smajli OvajiliOvaj
Da bi ti smajliji dominirali forumom,a tako se i
uveli.
Fala!
Nixis is offline  
Old 30.06.2007., 18:40   #67
Quote:
Nixis kaže: Pogledaj post
kao sto rossonero kaze,tako i ja.

Skupo:A to da je skupo ne bih se slozio 2500 kuna za novi touch mobitel nije mnogo.

Nepotrebno: Pa ako ti je ovaj mob nepotreban onda su ti svi ostali nepotrebni,zasto je nepotrebno?

Neinovativno: Ako ti touch ekran nije inovativan onda ne znam sto je.

Očekivano: Naravno da je a kao recimo nije bilo očekivana nova Nokia n95 il SE k850i i tako neki novi mobiteli.

Neisplativo: hmmm......cuj ak je tebi neisplativo dati 2500kn,onda ne znam tek kako ti je isplativo dati recimo 6000 za nokiju n95 i druge nokije iz n serije i tako neke nove mobove.
1.mob u Europi sigurno neće koštat 2500kn, i da bit će zaključan na jednog operatera.
2.TouchScreen postoji na mobitelima već duže vrijeme
3.MMS je itekako podržan u US i ostatku svijeta, da može koristit email al imaš onda problem što možeš samo jednu sliku poslat s emailom.
Ima bluetooth koji nemožeš koristit za spajanje s drugim mobitelima i uređajima, nego samo s headsetom.
I hrpa drugih ograničenja, koja su na razini mobitela od prije 10 godina.
ukratko rečeno to je običan iPod s mogućnosti poziva i poruka.
Freek is offline  
Old 30.06.2007., 19:03   #68
prvenstveno ja sam pisao gledajući iz svoje perspektive.
Ris is offline  
Old 30.06.2007., 19:06   #69
nema veze ja sam isto tako iz svoje perspektive odgovorio,kako ja mislim.
__________________
Pomozite mi da uvedem nove smajliće na forum. U svaki svoj post stavite smajli OvajiliOvaj
Da bi ti smajliji dominirali forumom,a tako se i
uveli.
Fala!
Nixis is offline  
Old 30.06.2007., 19:29   #70
Quote:
Nixis kaže: Pogledaj post
nema veze ja sam isto tako iz svoje perspektive odgovorio,kako ja mislim.
Ja sam samo napomenuo, da nemu tu neke inovatnosti.
Dapače ima je vrlo malo, a i to što ima je vrlo limitirano radi UI kakvog i ima i zbog želje da zarade na svakvim dodatnim glupostima koje ostali mobitele mogu pod normalno.
Freek is offline  
Old 30.06.2007., 22:40   #71
Da, zato što nema inovativnosti je u mobitelu oko 200 patenata.
Koji mobitel još osječa dali je u vodoravnom ili okomitom položaju?
I niti jedan mobitel nema takav ekran osjetljiv na "dodir".

Mislim da je vrlo inovativan.
Ali složit ću se s time da mu puno i fali.
HexMaster is offline  
Old 30.06.2007., 22:46   #72
Quote:
Freek kaže: Pogledaj post
1.mob u Europi sigurno neće koštat 2500kn, i da bit će zaključan na jednog operatera.
2.TouchScreen postoji na mobitelima već duže vrijeme
3.MMS je itekako podržan u US i ostatku svijeta, da može koristit email al imaš onda problem što možeš samo jednu sliku poslat s emailom.
Ima bluetooth koji nemožeš koristit za spajanje s drugim mobitelima i uređajima, nego samo s headsetom.
I hrpa drugih ograničenja, koja su na razini mobitela od prije 10 godina.
ukratko rečeno to je običan iPod s mogućnosti poziva i poruka.
1.slažem se
2....,ali multitouch ne postoji
3.ipod s mogućnošću poziva.... i gledanja filmova na ogromnom i kvalitetnom displayu.... i pregledavanja stranica preko wifija na jako funkcionalan način... i pregledavanje youtube videa.... i 8 GB prostora (najviše dosad na mobu... i tanki i predivni dizajn... i scrollanje i coverflow... i multitouch - pinčanje slika
(podsjeća na microsoftov surface)... i prekrasno sučelje...i to je to. Samo?! Zašto je ipod postao popularan? Jer je apple razvio jednak mp3 player svim drugim mp3 playerima? Ništa originalno stavio? Jedno veliko NE! Ipod je postao
popularan zbog svoje originalnosti jer je kvalitetan i ima izvrsno sučelje! Ista stvar je s iphonom.
Zallman is offline  
Old 30.06.2007., 23:28   #73
Quote:
Zallman kaže: Pogledaj post
1.slažem se
2....,ali multitouch ne postoji
3.ipod s mogućnošću poziva.... i gledanja filmova na ogromnom i kvalitetnom displayu.... i pregledavanja stranica preko wifija na jako funkcionalan način... i pregledavanje youtube videa.... i 8 GB prostora (najviše dosad na mobu... i tanki i predivni dizajn... i scrollanje i coverflow... i multitouch - pinčanje slika
(podsjeća na microsoftov surface)... i prekrasno sučelje...i to je to. Samo?! Zašto je ipod postao popularan? Jer je apple razvio jednak mp3 player svim drugim mp3 playerima? Ništa originalno stavio? Jedno veliko NE! Ipod je postao
popularan zbog svoje originalnosti jer je kvalitetan i ima izvrsno sučelje! Ista stvar je s iphonom.
Zavisi o tome šta ti podrazumijevaš "izvrsno sučelje" , moj stav je da ****** sučelje koje je tolko ograničeno.
Možeš surfat stranicama al mob ne podržava flash,ni javu. Nema dodatnih programa. Prema tome kao što rekoh ti iPod s mogućnošću poziva i surfanja.Ništa više od toga.
iPod je super za većinu ljudi i njegov software, kod onih malo zahtjevnijih najveća manu koju ima je superdebilni iTunes.

Situacija s iPod nije nimalo slična s ovim telefonom. Oni su rano ušli na tržište mp3playera, dok ipak na tržištu telefona ima puno većih igrača od njih ,koje definitivno nikad neće ni stić.

Da bude gore bit će "kodiran" na samo jednog pružatelja usluga.
Freek is offline  
Old 01.07.2007., 01:33   #74
ma kreteni...imat ce svaki drugi sad to, i za mjesec dana ce se prodavat po 300dolara na crno...i padat jos nize cijena..i koj ce im kura* za tolko para bezveze...nije ni izaso vec je isfuran.. i glomazan je fakat, bolje lg pradu uzet ako vec curke oce sminku..
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Old 01.07.2007., 10:55   #75
ma kakav iPhone kad postoji ovo:
W960i
W960i
W960i
dejo6 is offline  
Old 01.07.2007., 10:59   #76
ili w900 kojeg ja imam...

ali iphone vec ima u hrvatskoj bio je ak se ne varam 3500 kuna :P
Rebbit is offline  
Old 01.07.2007., 11:17   #77
Quote:
Nixis kaže: Pogledaj post
kao sto rossonero kaze,tako i ja.

Skupo:A to da je skupo ne bih se slozio 2500 kuna za novi touch mobitel nije mnogo.
kod nas ispod 5 kkn neće bit to budi siguran

Quote:
Nepotrebno: Pa ako ti je ovaj mob nepotreban onda su ti svi ostali nepotrebni,zasto je nepotrebno?
To je modni dodatak kao i sve što izađe iz applea. Ima li symbian ili windows mobile ili ima konvencionalni soft? Ako je stupidphone onda je skup i nefunkcionalan, da

Quote:
Neinovativno: Ako ti touch ekran nije inovativan onda ne znam sto je.
SE ima touchscreen još od P800 a mislim da ga je imao i Ericsson R380e dakle već godinama je u upotrebi tako nešto tako da se ni o kakvoj inovaciji ovdje ne radi.


Možda čovjek oće reć da nema ništa neočekivano tj inovativno a Jobs nas namjerno godinu dana drži u iščekivanju kao da se radi o nečem što će promjeniti svijet a riječ je o samo još jednom dizajnerskom primjerku tipa LG ili Samsung. Bezveze
-mobyXXL- is offline  
Old 01.07.2007., 11:54   #78
Quote:
dubrava kaže: Pogledaj post
ma kreteni...imat ce svaki drugi sad to, i za mjesec dana ce se prodavat po 300dolara na crno...i padat jos nize cijena..i koj ce im kura* za tolko para bezveze...nije ni izaso vec je isfuran.. i glomazan je fakat, bolje lg pradu uzet ako vec curke oce sminku..
Neznam oće bit tog mobitela na crno, jer mobitel će dolazit zaključan u Europi vjerojatno na Vodafone il T-mobile i večinu njegovih funkcija moć ćeš koristit samo kad ga aktiviraš.
Tako da neće bit puno smisla imat ovakav mobitel na crno kad ništa s njim nećeš moć.
Freek is offline  
Old 01.07.2007., 14:17   #79
Quote:
Freek kaže: Pogledaj post
Neznam oće bit tog mobitela na crno, jer mobitel će dolazit zaključan u Europi vjerojatno na Vodafone il T-mobile i večinu njegovih funkcija moć ćeš koristit samo kad ga aktiviraš.
Tako da neće bit puno smisla imat ovakav mobitel na crno kad ništa s njim nećeš moć.
većina mobitela je zaključana na neku mrežu pa ih se opet može nabavit na crno. nije nikakav problem otključat mob.
dejo6 is offline  
Old 01.07.2007., 16:50   #80
Quote:
dejo6 kaže: Pogledaj post
većina mobitela je zaključana na neku mrežu pa ih se opet može nabavit na crno. nije nikakav problem otključat mob.
Hmm al dali te mobitele trebaš aktivirat ak hoćeš koristit taj mobitel.Pola funkcija je zaključano na jedinu mrežu koju će podržavat.
Čitaj s razumijevanjem, a ne lupetat bvz!!
Freek is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:06.