Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2009., 12:39   #1
Bijele točke

Kao mali sam prebolio vodene kozice i valjda kako sam ih par otkinuo, na tim mjestima su ostali nešto kao ožiljci, mjesta na kojima nema pigmentacije. imam 5-6 takvih bijelih točaka po tijelu. Zanime me jeli moguće vratiti pigmentaciju na ta mjesta.
mario_skaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 14:17   #2
Quote:
mario_skaric kaže: Pogledaj post
Kao mali sam prebolio vodene kozice i valjda kako sam ih par otkinuo, na tim mjestima su ostali nešto kao ožiljci, mjesta na kojima nema pigmentacije. imam 5-6 takvih bijelih točaka po tijelu. Zanime me jeli moguće vratiti pigmentaciju na ta mjesta.
Da, plastičnom operacijom, kao i svaki drugi ožiljak
A lijepo je mama rekla "Ne Mario čohat se!"
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 14:33   #3
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Da, plastičnom operacijom, kao i svaki drugi ožiljak
A lijepo je mama rekla "Ne Mario čohat se!"
Ali stvar je što to nije standardan ožiljak. Nema nikakvog, ajmo tako nazvat, diskontinuiteta na koži. Koža je i dalje normalna... Samo točka, do pola centimetra u promjeru, bez pigmentacije. I nemam pojma dali postoji neka metoda za vraćanje pigmentacije.
mario_skaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 14:54   #4
Quote:
mario_skaric kaže: Pogledaj post
Ali stvar je što to nije standardan ožiljak. Nema nikakvog, ajmo tako nazvat, diskontinuiteta na koži. Koža je i dalje normalna... Samo točka, do pola centimetra u promjeru, bez pigmentacije. I nemam pojma dali postoji neka metoda za vraćanje pigmentacije.
Probaj onim kremicama za "uklanjanje" ožiljaka. U apoteci će ti znati preporučiti.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 01:57   #5
Quote:
mario_skaric kaže: Pogledaj post
Kao mali sam prebolio vodene kozice i valjda kako sam ih par otkinuo, na tim mjestima su ostali nešto kao ožiljci, mjesta na kojima nema pigmentacije. imam 5-6 takvih bijelih točaka po tijelu. Zanime me jeli moguće vratiti pigmentaciju na ta mjesta.

A da nije to vitiligo, a ne oziljak nakon kozica?

Za oziljke postoje kreme i kremice u ljekarnama, smanjuju ih, ali nije bas da nestanu, postanu manje vidljivi.
finadamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 13:51   #6
Nije vitiligo. Pojavilo se nakon vodenih kozica i već dobrih 12 godina se niti ne širi niti ne smanjuje... Samo stoji. Samo gubitak pigmentacije... Dosta sam sklon tome nakon nekih ozljeda...
mario_skaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 13:54   #7
Onda contratubex kremu probaj, meni je pomoglo za smanjenje oziljka nakon operacije
finadamica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:16.