Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2008., 23:40   #21
...i pitanje je koliko kilograma imate...moja mama ima takvih problema...casica joj je "malo istrosena" i nekako joj je nog hladna...nakon silnih pretraga, blokada i sl...dokrotica zakljucila da mora smrsaviti nekih 10kg i da mora poceti gaziti na obje strane jednako a ne da se stalno oslanja na tu nogu kad je ne boli...
__________________
...di da potpisem?...ma nije problem ;)
Zlockica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 11:17   #22
mislim da je u pitanju kičma,boli samo desna strana,ne ubijaju me ni godine ni kilaža,sve je ok i s krvnom slikom
synke is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 15:21   #23
ozljeda kuka

prije 2 tjedna sam pao na desni kuk i boli me otada...dok hodam me nista ne boli...ali kad se penjem na recimo po 2 stepenice ili malo vise okrecem nogu u stranu osjetim kako mi nesto u kuku "preskoci" kao kost ili nesto i zaboli...ne cini mi se nista ozbiljno ali opet...zasto to toliko traje..i kako bi to mogao rijesiti a da neidem doktoru, neki oblozi, mazem deep reliefom ali slabo pomaze, mirovanje, rakija, sta ??? ...
andrejj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 20:48   #24
pleaseeee heeelp ajde neko nek bar nes napise
andrejj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 20:33   #25
Zašto me kukovi bole kad imam virozu ili gripu?

To su užasni bolovi koji konstantno traju možda 24h. Nesta manje bole i koljena. Otporan sam na bolove tako da nije da pretjerujem
Može li to znaciti neke probleme/bolove u starosti?
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 15:38   #26
Imam bolove kuku i bedru

nogometni sam golman ,i u zadnje vrijeme me muci bolovi u kuku i bedru .dali imate kakva iskustva s time ,i kako da to izljecim??
atauditt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 16:39   #27
Quote:
atauditt kaže: Pogledaj post
nogometni sam golman ,i u zadnje vrijeme me muci bolovi u kuku i bedru .dali imate kakva iskustva s time ,i kako da to izljecim??
probaj malo odmoriti.Ako to ne pomogne onda idi kod doktora na pregled,možda nije ništa a može bit i počezak nekog ozbiljnog problema.

Ne bi ti savjetovao da išta radiš na svoju ruku ili da se zapustiš i ne odeš na pregled.Jer ako je to početak nekog ozbiljnijeg problema a ti se zapustiš tek onda može bit svega.

Ima ozljeda koje nisu ozbiljne ali s vremenom postanu ozbiljne ako ih ne liječimo ili ne naučimo živjeti s time
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 17:19   #28
koja je dobra krema da mi prode ili barem ublazi bolove
atauditt is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 23:43   #29
Već par mjeseci imam neku čudnu bol u križima ali na lijevoj strani,ponekad se ta bol zna lagano spuštati u lijevu negu a ponekad,dok ležim,samo mi "prostrijeli" kroz nogu.imam dosta slabu cirkulaciju pa sam primjetila da me počne malo boljeti kad su mi hladne noge.Bol nije jaka nego je samo neugodna dosta.Prije sam mazala križa sa deep heatom pa mi je bilo malo bolje ali sad se opet pojavilo.Inače bila sam u 5. mjesecu na krvnim pretragama i ultrazvuku za jajnike i sve je u redu. Ima ko kavkvu ideju šta bi moglo biti? hvala unaprijed pozz
 
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 01:30   #30
Kuk/bok?

Pozdrav

Zadnjih 15-ak dana, s prekidima, osjetim laganu bol otprilike u http://i50.tinypic.com/2ag712b.jpg podrucju (objasnio bih verbalno, al zbilja neznam sta se tu moze nalaziti : ), moja struka je poprilicno daleko od medicine). U biti, bol je u ravnini s pubičnom kosti, prema boku, neznam koliko sam dobro oznacio : ).

Dakle, to prakticki i nije neka jaka bol, vise kao nelagoda koja se pojavljuje na momente.
Posto sam se, kao svaki pravi panicar, prepao da nema veze s preponama koje su u blizini, skocio sam do urologa koji je rekao da je s tog aspekta sve savrseno u redu (bubrezi, testisi, prepone, prostata itd.), a doktorica opce prakse je rekla da joj na pamet pada jedino bubrežni pijesak (kod kamena bi bol bila jaca) i poslala me izvadit urin i KKS. Oboje su također ispali savršeno u redu.

Par dana je bilo ok, a onda sam poceo osjecat istu tu laganu laganu neugodu, s tim da me lagano pocelo bolit u tom kuku kad bih duze drzao noge prekrizene ili sjedio nisko/skvrčeno u stolici. Par puta se pri odredjenim izvijanjima ta 'bol' prosirila na misice straznjice i straznju stranu bedara, kao zatezanje mišića (bedro) ili lagano bockanje (misici straznjice). Jucer me cak i ujutro pocelo lagano bolit taj kuk i natkoljenica dok sam lezao na tom boku u krevetu. Opet, nista pretjerano, nesta kao i ona neugoda/pritisak kad drzim tu nogu prekrizenu. Takodjer, kad sam dugo u skvrcenom polozaju dok sjedim, znam osjetiti pritisak na mjestu oznacenom na slici/opisanom na pocetku i osjetit tamo lagano probadanje pri dubljim udisajima.

Da zakljucim ovu tiradu : ). Nikakva posebna bol, nista sto bi me bitnije smetalo u poslu, obavljanu icega, niti u kretanju, skakutanju po stepenicama itd., samo smeta psihicki posto nemam blage veze sto moze biti (posebno jer me ne boli samo kuk, zivac ili misic, nego ovo oznaceno na slici), a takav sam da dok ne rijesim ono sto me muci zdravstveno - jedva se koncentriram na sve ostalo. Imam uputnicu za ortopediju, no kako nije hitno, nacekat cu se blizu 2 mj. za pregled (Lovran). Zanima me cisto da nije nesta ozbiljno, zloćudno itd., ako je mehanički, uklještenje živca, istegnuće mišića i sl. - ja sretan : ). Naravno, znam da ovo nije zamjena dijagnozi niti ista slicno, cisto da vidim 'mogucnosti'.

edit: U ranim dvadesetima sam, nikad ozbiljnije bolestan, prakticki ni gripu nisam imao godinama, krvni nalaz 'školski'.

Hvala unaprijed
; )
Monroe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 11:11   #31
Vježbaj (najbolje vježbe istezanja), plivaj ako imaš mogućnosti i odi na koju masažu. Ako ti to pomogne onda je možda u pitanju početak išijasa, jedan viši fizioterapeut mi je objasnio da kod išijasa ne mora boljeti samo donji dio leđa i zadnji dio nogu sve do koljena, već može boljeti kuk uključujući i prepone
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 12:24   #32
boli me kuk

Boli me kuk. Boli me kad hodam, boli me kad ležim u nekim položajima.
počelo je ovo ljeto, primijetila sam da me boli kad bih malo duže vozila.
u to vrijeme imala sam neispravnu stolicu na poslu, i kad sam ju zamijenila prestalo me boliti, pa sam mislila da je to u pitanju.

no prije nekog vremena počelo je ponovno. moram naglasiti da imam povremeno bolove od reume, no ovo boli drugačije.
ne znam kako bih opisala, kao da netko šmirgla kost
došlo je do toga da šepam zadnjih par dana.

idem liječnici uskoro,to nije upitno, no zanima me zna li itko ovdje što bi to bilo?

hvala unaprijed
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 14:06   #33
Možda je išijas u pitanju ili oštećenje diska u lumbalnom dijelu kralježnice a to se vidi najbolje na magnetskoj rezonanci
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 16:38   #34
hvala, idem malo guglat o tom.

ne znam je li baš oštećenje diska jer me boli prednji dio kuka(naprijed), pa mi nije baš logično da je kralježnica...
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 17:18   #35
Nema veze, ako je živac išijalgus u pitanju, osim donjeg dijela leđa mogu te boljeti i kukovi, tako mi je objasnio jedan privatni viši fizioterapeut iz ZG-a.
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 14:04   #36
Moje iskustvo je da kad boli kuk, problem je sa žući. Rješenje je početi po malo koristiti limun (2,3,4 kapi u čašu vode, ne odmah pretjerivati), te s vremenom preći na 1/2 limuna na 1/2 litre ili litru vode. Obično pomaže jer aktivira jetru i žuć.

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 14:10   #37
Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo je da kad boli kuk, problem je sa žući. Rješenje je početi po malo koristiti limun (2,3,4 kapi u čašu vode, ne odmah pretjerivati), te s vremenom preći na 1/2 limuna na 1/2 litre ili litru vode. Obično pomaže jer aktivira jetru i žuć.

Živi i veseli bili
Ovdje povezuješ žuć s kukom.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 13:53   #38
Quote:
terminate kaže: Pogledaj post
Ovdje povezuješ žuć s kukom.
Ja imam neka iskustva s tim. A ti?

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 12:18   #39
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Razgibavaj se i proči će nakon kojeg tjedna, tako je meni bilo. Samo nemoj ruke razgibavat nego kukove.
a kakve vježbe se preporučuju konkretno za kukove?

Od prosinca me muči desni kuk, prvo je to bila intenzivna bol a onda povremena tupa, i sad već par dana isto, izluđuje me. Znam da moram ići slikati ali sam se u posljednje vrijeme i previše zračila iz drugih razloga pa radim malu pauzu. Do tada ću nagađati što bi to moglo biti. Možda premalo kretanja a možda previše jer kad stojim stojim a kad hodam onda je to maraton. A nije mi ni za piti tablete jer nije nepodnošljivo. Za sada.... Što li će tek biti dok dođem do umirovljeničke dobi...
hope_010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 19:45   #40
Quote:
hope_010 kaže: Pogledaj post
a kakve vježbe se preporučuju konkretno za kukove?

Od prosinca me muči desni kuk, prvo je to bila intenzivna bol a onda povremena tupa, i sad već par dana isto, izluđuje me. Znam da moram ići slikati ali sam se u posljednje vrijeme i previše zračila iz drugih razloga pa radim malu pauzu. Do tada ću nagađati što bi to moglo biti. Možda premalo kretanja a možda previše jer kad stojim stojim a kad hodam onda je to maraton. A nije mi ni za piti tablete jer nije nepodnošljivo. Za sada.... Što li će tek biti dok dođem do umirovljeničke dobi...
Nikakve vježbe dok ne dobiješ točnu dijagnozu.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.