Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2004., 16:00   #61
Tochno - jedino i samo Western Union.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2004., 17:12   #62
Ja sam stalno slao gotovinu u pismu do 500 dollara. Svi oni kojima sam slao uvijek su dobili, samo se je jednom pismo izgubilo.
No, dobro je slati preko banke u slucaju da se pismo izgubi. Tada otidete u banku i oni proslijede, i kad pronadu da cek nije promijenjen, oni stave na njega "stop" i Vama vrate "izgubljeni" novac.
NEBESA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2004., 19:30   #63
Quote:
NEBESA kaže:
Ja sam stalno slao gotovinu u pismu do 500 dollara.
please tell me da je bio cheque a ne novci??
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2004., 19:41   #64
westren union
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2004., 21:19   #65
Quote:
Cro-cutie kaže:
please tell me da je bio cheque a ne novci??
Uvijek gotovina u USD ili CAND. Pa i u Hrvatskoj zive posteni listonose.
NEBESA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2004., 23:43   #66
najjednostavniji nacin

Kakav Western union, kakav kes ili cekovi?!

Najjedftinije i najjednostavnije - odes u banku u kojoj imas racun i kazes da zelis poslatio novce na taj i taj racun, trebas swift od banke i broj osobnog racuna, usluga u Kanadi je 50 dolara bez obzira koliko love saljes. US - vrlo slicno.

Novac je na racunu za 2 poslovna dana.

Wester union uzima 50 dolara na 500 poslanih i maksimalno mozes poslati 500. Racunaj za 5000 - das njima 500. Super

Zaboravi postene postare, preko banke imas trag. A sve banke su povezane, vecina Hrvata moze otvoriti devizni racun isti dan u ZG ili Privrednoj. Uobicajena praksa.
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2004., 23:52   #67
Re: najjednostavniji nacin

Quote:
facasplaca kaže:
Kakav Western union, kakav kes ili cekovi?!

Najjedftinije i najjednostavnije - odes u banku u kojoj imas racun i kazes da zelis poslatio novce na taj i taj racun, trebas swift od banke i broj osobnog racuna, usluga u Kanadi je 50 dolara bez obzira koliko love saljes. US - vrlo slicno.

Novac je na racunu za 2 poslovna dana.

Wester union uzima 50 dolara na 500 poslanih i maksimalno mozes poslati 500. Racunaj za 5000 - das njima 500. Super

Zaboravi postene postare, preko banke imas trag. A sve banke su povezane, vecina Hrvata moze otvoriti devizni racun isti dan u ZG ili Privrednoj. Uobicajena praksa.
Off-topic: Faca, bas sam se ugodno iznenadio da opet postas. Welcome back
__________________
NAM SI VIOLANDUM EST IUS, REGNANDI GRATIA VIOLANDUM EST! ~ Caesar
Hellkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2004., 23:58   #68
Re: najjednostavniji nacin

Quote:
facasplaca kaže:
Kakav Western union, kakav kes ili cekovi?!

Najjedftinije i najjednostavnije - odes u banku u kojoj imas racun i kazes da zelis poslatio novce na taj i taj racun, trebas swift od banke i broj osobnog racuna, usluga u Kanadi je 50 dolara bez obzira koliko love saljes. US - vrlo slicno.

Novac je na racunu za 2 poslovna dana.

Wester union uzima 50 dolara na 500 poslanih i maksimalno mozes poslati 500. Racunaj za 5000 - das njima 500. Super

Zaboravi postene postare, preko banke imas trag. A sve banke su povezane, vecina Hrvata moze otvoriti devizni racun isti dan u ZG ili Privrednoj. Uobicajena praksa.
I to je slaba matematika. Zasto bih ja dao nekome u banci $50 sto ce mi napisati cek kojeg ce poslati u Hrvatsku a koji ce tamo stici za dva dana, kad mogu poslati istu svotu bez da platim ikakvu uslugu u banci sa kojom ja dealam, HSBC, a novci ce stici u Hrvatsku za cetiri dana???
Ja mogu umjesto dati tih $50 banci, poslati ih nekom siromasnom djetetu u Hrvatskoj. Da li se slazete, prijatelju?
NEBESA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 00:30   #69
Re: Re: najjednostavniji nacin

Quote:
NEBESA kaže:
I to je slaba matematika. Zasto bih ja dao nekome u banci $50 sto ce mi napisati cek kojeg ce poslati u Hrvatsku a koji ce tamo stici za dva dana, kad mogu poslati istu svotu bez da platim ikakvu uslugu u banci sa kojom ja dealam, HSBC, a novci ce stici u Hrvatsku za cetiri dana???
Ja mogu umjesto dati tih $50 banci, poslati ih nekom siromasnom djetetu u Hrvatskoj. Da li se slazete, prijatelju?

Slazem se s time, ne pada mi napamet nekome placati $50 ili vise dolara samo da novac posalju...pa ne saljem ja tisuce dolara, $200 tu i tamo...no koje americke banke su povezane sa hrvatskima da se moze slati, znam da Wells Fargo nije.
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 00:35   #70
Re: Re: Re: najjednostavniji nacin

[QUOTE]CroatiaTomo kaže:
Slazem se s time, ne pada mi napamet nekome placati $50 ili vise dolara samo da novac posalju...pa ne saljem ja tisuce dolara, $200 tu i tamo...no koje americke banke su povezane sa hrvatskima da se moze slati, znam da Wells Fargo nije. /QUOTE]

Hrvatska Kreditna Zadruga iz Toronta, Mississauge i Hamiltona su povezane sa svim bankama u Hrvatskoj i BiH.
NEBESA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 00:38   #71
Re: Re: Re: Re: najjednostavniji nacin

Quote:
NEBESA kaže:

Hrvatska Kreditna Zadruga iz Toronta, Mississauge i Hamiltona su povezane sa svim bankama u Hrvatskoj i BiH.
Jedini problem je što ne žive svi Hrvati u Torontu, Mississaugi ili Hamiltonu.
Banirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 15:51   #72
Re: Re: Re: Re: najjednostavniji nacin

Quote:
NEBESA kaže:
[BHrvatska Kreditna Zadruga iz Toronta, Mississauge i Hamiltona su povezane sa svim bankama u Hrvatskoj i BiH. [/B]
I uzimaju nam 15$ za slanje love. A ne 50$.
Blue_Sunflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 18:47   #73
Re: slanje novaca u HR

Quote:
CroatiaTomo kaže:
..kako je najjednostavnije prebaciti (elektronski) novce bez slanja ceka?

Ma bolan ne treba da brines. Fino ti lupe cip i onoj drugoj osobi, i lova leti preko bare za sekundu. Vrlo prakticno, nista ne placas, a usluga u sekundi.
KokuZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 21:05   #74
Re: Re: Re: Re: Re: najjednostavniji nacin

Quote:
Blue_Sunflower kaže:
I uzimaju nam 15$ za slanje love. A ne 50$.
Ja nisam nikada upotrebljavao usluge HKZ iako su, kako kazete, puno jeftinije nego usluge ovih drugih. Ja stalno upotrebljavam usluge obicnih banaka i nikada nemam problem. Inace, kako sam vec rekao, cesto saljem cash u pismu.
NEBESA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 15:44   #75
Re: Re: najjednostavniji nacin

Quote:
Hellkin kaže:
Off-topic: Faca, bas sam se ugodno iznenadio da opet postas. Welcome back

Off-topic too:
Jedna lasta ne cini proljece.
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 16:37   #76
Western Union je super samo onda kada trebas hitno poslati, to znaci da lova bude vec isti dan na drugoj strani. Samo oni uzimaju dosta veliku proviziju. Ali su efikasni.

Ako nije hitno onda imas dva nacina:
a) preko poste (nije garantirano da ce stici, obicno stigne), nema povizije
b) preko banke, mana je sto uzimaju neku provizijicu, ali ej zato najsigurniji nacin. I to mozes doma preko interneta napraviti.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 16:44   #77
Quote:
FFE kaže:
b) preko banke, mana je sto uzimaju neku provizijicu, ali ej zato najsigurniji nacin. I to mozes doma preko interneta napraviti.
ja sam nedavno slala novce preko banke 2 puta. jednom za neki mali iznos su mi naplatili proviziju, a kad sam slala malo vecu cifru, nisu mi nista caltali za to (UBS banka)
e da, i isto stigne drugi dan lova
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 17:21   #78
Western Union MT

A možeš i preko deviznog, ali je ipak WU najlakši...

PS. Kod nas je RBA OK, ja slao, je da treba da dođe, ali...

Mislim da sam slao 1000€ i provizija je bila oko 35 kuna, ali sam moro slati ddva puta (1000+500) pa su me opelješili za 70 kn
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 22:13   #79
Kako saljete novac obitelji u Hrvatsku?

Dragi forumasi,

Moja familija bi me dosla posjetiti tu u US, ali naravno, nemaju novaca za sve pa bi im trebalo poslati - 700kn za vizu, 4,000kn za avionsku kartu svakome. Koji je najbojli i najjeftiniji nacin da se posalje lova u Hrvatsku? Cini mi se da banke uzimaju dosta veliki postotak, a da ne govorim u Western Union

Hvala na idejama!!!
student_of_history is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 00:55   #80
Cuj sigurnost dobijanja novaca nesto i kosta, ne moze i jeftino i sigurno
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.