Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2011., 18:55   #1061
I da nadopunim kolegicu, ovo shvatite kao posljednje upozorenje. Od ovoga trenutka pa nadalje imamo nula posto tolerancije na vaša prepucavanja, offtopic i sl.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 12:03   #1062
Quote:
Jana171 kaže: Pogledaj post
Ja se ne javljam baš ćesto jer većinom pronađem što me zanima čitajući ovaj forum. Čini mi se da ti imaš najviše iskustva jer ti je i mama nažalost bolesna pa bi te zamlila da mi kažeš jesu tebi rekli koliko dugo se uzima Rebif i kako znaju ako se prestaje kada i zašto. Pozdrav
više nisam često na ovim stranicama, ali jednom mjesečno prošvrljam da visim novosti.
što se Rebifa tiče ja ga koristim 8 godina i sada sam 52 godine i još mi ga redovito prepisuju svakih 6 mj. Za sve te godine nisam imala neki veći relaps i samo sam jednom bila na kortićima zbog manjih vrtoglavica. Ne kažem da sam super, ali i godine nose svoje, zbog nepravilnog korištenja desne noge(bila je oduzeta) atrofirali su mišići, stopalo pada i dobila sam ortrozu za stopalo, pa bolje hodam i manje zapinjem i padam, ali što se Rebifa tiče koristim ga 8 punih godina
sneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 15:29   #1063
Quote:
Nosonja kaže: Pogledaj post
Ajde molim te pojasni mi kako se ja to zgražam i uznemiravam ostale. Samo sam podijelio svoje iskustvo koje baš nije ugodno. Uostalom zbog tvojih stavova o tuđim mišljenima vidim da je ovaj forum sve manje posjećen, jedino ti opstaješ i namećeš se kao jedina kompetentna osoba koja zna sve o MS-u. Hvala i tebi. Zbogom
Već ti je odgovoreno da se komentar nije odnosio na tebe, a što se boldanog dijela tiče, ako sam ja uzrok sve slabijoj posjećenosti ove teme, maknut ću se sa zadovoljstvom.


Rado sam odgovarala na pitanja onih koji se prvi put s susreću s dijagnozom, i dala pokoju korisnu informaciju temeljenu na svom iskustvu i onome što bi mi liječnici rekli.


Kako bilo da bilo, meni ovaj topic ne treba, ne trebam ni ja njemu... pa živi i zdravi bili i svako dobro svima.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 17:19   #1064
Ljudi moji, postoji opcija ignore pa je upotrebljavajte ako vas netko toliko iritira svojom pojavom.

Femmelatin nema razloga da se povlačiš sa teme, da si s ičime pretjerala ne boj se da mi ne bi već reagirali. A ako nekoga iritiraš neka te stavi na ignore pa te neće morati čitati i gotova priča.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 21:40   #1065
Bok svima,

decko je isao na kontrolnu magnetsku prošli tjedan, nakon samo 2 mjeseca...meni se to cini prebrzo a kod neurologa je narucen tek u 9 mj, zar nece nalaz biti prestar? jel i vi imate takva iskustva?

Nalaz je isti kao i u 4mj, a na vratu su mu nasli puno lezija (bas tako pise) koje nisu aktivne, s tim da prvi put nije radio magnet vrata, vjerojatno ih je i onda bilo. Moram priznati da ga je nalaz malo zdrmao, iako je isti, ove lezije na vratu su ga iznenadile i sad sumnja u to da je u nekom "ranijem" stadiju.

Uglavnom, zanima me jos kakva iskustva imate s ubodima pčela, kod one doc. Da li netko ide, išao je..sve informacije su dobrodosle.

I za kraj, pozdrav svima! Drzite se!
HimeraJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 22:15   #1066
nek se javi neurologu ranije pa da vide nalaz

inače ako ste se ravnali prema onome kad te naruče (ako je rebro u pitanju), stigne se na red puno ranije, ja sam zadnji put za nekih mjesec i pol do dva, a na papiru za narudžbu za magnet je pisalo negdje 9 mjesec, ljudi odu na druga mjesta obaviti pa se brzo stigne na red

za pčele potraži po staroj temi ako je to dostupno ili guglaj pa obrati pažnju na one rezultate sa ovog forum, neko je pričao (prakticirao) o tome, al se ne mogu sjetit o kome se radi

edit:
a sad imaju i dva magneta na rebru, jedan noviji u bijeloj zgradi i onaj u glavnoj
ajant is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 13:28   #1067
Da li neko ide u Varaždinske toplice u 8 mj.?
sneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 15:59   #1068
Quote:
sneza kaže: Pogledaj post
više nisam često na ovim stranicama, ali jednom mjesečno prošvrljam da visim novosti.
što se Rebifa tiče ja ga koristim 8 godina i sada sam 52 godine i još mi ga redovito prepisuju svakih 6 mj. Za sve te godine nisam imala neki veći relaps i samo sam jednom bila na kortićima zbog manjih vrtoglavica. Ne kažem da sam super, ali i godine nose svoje, zbog nepravilnog korištenja desne noge(bila je oduzeta) atrofirali su mišići, stopalo pada i dobila sam ortrozu za stopalo, pa bolje hodam i manje zapinjem i padam, ali što se Rebifa tiče koristim ga 8 punih godina
Mene zanima misliš li da ti pomaže i dokle ga koristiti meni ništa o tome ne govore, a stvarno me zanima. Sad osjećam pogoršanje u desnoj nozi ali možda bi bilo i gore da ne primam interferon. Osjećam i vrtoglavice i malo sam nesigurna u hodu ali nije to ništa strašno da se trpit,ja sam vječiti optimista
Jana171 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 16:11   #1069
Quote:
HimeraJ kaže: Pogledaj post

Uglavnom, zanima me jos kakva iskustva imate s ubodima pčela, kod one doc. Da li netko ide, išao je..sve informacije su dobrodosle.

I za kraj, pozdrav svima! Drzite se!
ja isla kod dr. Roje-Novak i jedino mi to nesto pomaze...
izlistaj moje postove od prije pa ces pronaci sve potrebne informacije.
sretno!
zlo & naopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 11:39   #1070
Quote:
Jana171 kaže: Pogledaj post
Mene zanima misliš li da ti pomaže i dokle ga koristiti meni ništa o tome ne govore, a stvarno me zanima. Sad osjećam pogoršanje u desnoj nozi ali možda bi bilo i gore da ne primam interferon. Osjećam i vrtoglavice i malo sam nesigurna u hodu ali nije to ništa strašno da se trpit,ja sam vječiti optimista
ako za ovih 8 godina nisam imala neko veće pogoršanje bilo bi glupo da mislim da mi ne pomaže(ali možda bi tako bilo i da ne uzimam rebif ??). Jednostavno ne znam, ali je činjenica da bolest "stoji".Vrtoglavice su normalne, a i nesigurnost u hodu,to nam naša MS radi da ne zaboravimo da je ona naša gospodarica, ali ne damo se mi njoj
jednom sam pričala sa mojim neurologom i on isto nije siguran da li pogoršanja nemam zbog rebifa ili bi tako bilo i da ga ne uzimam, ali to bi znala samo ako ga ne bi uzimala i ja mu vjerujem dok nemam pogoršanja
sneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 12:29   #1071
Sneza da li radiš ili si u mirovini?
martix is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 12:33   #1072
Quote:
martix kaže: Pogledaj post
Sneza da li radiš ili si u mirovini?
u nekoj ludoj profesionalnoj mirovini
sneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 12:37   #1073
Većina ljudi koji uzima interferone pridaje im čini mi se "magična" svojstva. Boje se prekinuti da ne bi nastalo pogoršanje.
Eto, ja ne uzmam ništa, čak ni vitamine (osim one iz voća i povrća prema sezoni)
a stanje mi je slično kao i Snezino.
Mislim da su interferoni i dobrobit od njih precijenjeni.(očekujem drvlje i kamenje od konzumenata interferona)

Zadnje uređivanje martix : 29.06.2011. at 12:45.
martix is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 13:06   #1074
Quote:
martix kaže: Pogledaj post
Većina ljudi koji uzima interferone pridaje im čini mi se "magična" svojstva. Boje se prekinuti da ne bi nastalo pogoršanje.
Eto, ja ne uzmam ništa, čak ni vitamine (osim one iz voća i povrća prema sezoni)
a stanje mi je slično kao i Snezino.
Mislim da su interferoni i dobrobit od njih precijenjeni.(očekujem drvlje i kamenje od konzumenata interferona)
pa ne vidim razlog da prekidam, jer mislim da mi ne škode( krvna slika je dobra) mislim da sam manje podložna virozama, a da li mi pomažu ne znam.
sneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 13:36   #1075
Na moje relativno "dobro" stanje bez relapsa mislim da utječe to što sam u mirovini. Odsustvo stresa (kojeg na poslu ne nedostaje) na mene povoljno djeluje.Jedina briga je vezivanje kraja s krajem tj. krpanje budžeta, ali to je tema za drugi topic.
martix is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 14:19   #1076
Meni je na poslu bilo super, a sad mi je sa mizernom mirovinom veći stres
sneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 14:52   #1077
Quote:
ajant kaže: Pogledaj post
nek se javi neurologu ranije pa da vide nalaz

inače ako ste se ravnali prema onome kad te naruče (ako je rebro u pitanju), stigne se na red puno ranije, ja sam zadnji put za nekih mjesec i pol do dva, a na papiru za narudžbu za magnet je pisalo negdje 9 mjesec, ljudi odu na druga mjesta obaviti pa se brzo stigne na red

za pčele potraži po staroj temi ako je to dostupno ili guglaj pa obrati pažnju na one rezultate sa ovog forum, neko je pričao (prakticirao) o tome, al se ne mogu sjetit o kome se radi

edit:
a sad imaju i dva magneta na rebru, jedan noviji u bijeloj zgradi i onaj u glavnoj
Da, o Rebru se radi. Mozda je termin tek u 9mj jer su godisnji, pa valjda onda ima manje termina.
Ali bio je decko jucer kod druge neurologice, ne svoje...ali barem je bio na pregledu, pa si sad ne moramo rabijati glavu da li ce nalaz biti star u 9mj ili da smo trebali reagirati na nesto.

hvala za pčele, budem pogledala po starim postovima.
HimeraJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 15:00   #1078
Quote:
zlo & naopako kaže: Pogledaj post
ja isla kod dr. Roje-Novak i jedino mi to nesto pomaze...
izlistaj moje postove od prije pa ces pronaci sve potrebne informacije.
sretno!
hvala, budem. Isao je i moj decko, po njezinoj prici on je idealan kandidat za početi tretman s pčelama jer je u relativno ranijoj fazi pa kao postoje vece sanse da se u potpunosti odgode relapsi i napredovanje bolesti, uz optimalan odlazak od 2xtjedno. Ali ona to ne moze garantirati.
Rekla je da je imala i jednu pacijenticu koja je tokom tretmana imala relaps. A da ne spominjem 2000kn mjesecno ako govorimo o optimalnom onda 4000kn).
voljela bi da on ide, ako to stvarno pomaze ali svi ostali planovi koji ukljucuju nekakve popravke/ulaganja u kucu onda otpadaju. I to ne na 6 mjeseci, nego za stalno, jer se stalno mora ici.
I jos jednu info koju sam dobila, da onaj kalcij koji ti spici u venu je ustvari katastrofalan za zile, navodno ih "sprzi" zna netko da li je to istina?

Da li netko zna da li se kod nje mogu naruciti pripravci (vitamini) bez obzira sto se ne ide na tretman?

I jako mi je cudno sto slabo prica o tome sto se nalazi u tim inekcijama, ja sam pitala, samo je rekla vitamini...

Samo da napomenem, da ne mislim nista lose sa svojim postom, samo trazim sto vise informacija, nemam gdje drugdje pitati. Deckova neurologica je na to rekla da ona na to ne bi trosila novce, ne znam nikoga kome je to pomoglo niti zna na koji nacin to funkcionira..

Zadnje uređivanje HimeraJ : 29.06.2011. at 15:05.
HimeraJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 18:30   #1079
Bog svima. Ja sam bila na rebifu 3 godine, prestala sam radi planiranja trudnoće. Od toga je prošlo godinu i po (trudna nisam iz nekih drugih razloga). U svakom slučaju za vrijeme uzimanja rebifa nisam imala relaps ali ni nikakve simptome kao npr. povremene trnce ili nešto sl. Kad sam prestala s rebifom prvih par mjeseci nije ništa bilo, nakon toga bi tu i tamo osjetila koji trnac, ništ posebno. Prije dva mjeseca sam imala lakši relaps, za koji nisam sigurna da je posve prošao. Imala sam trnce prvo na lijevom stopalu pa onda i na čitavoj potkoljenici, ustvari ne trnce nego potpunu utrnjenost - osjet je bio puno slabiji, kao da mi je noga od drva (skoro). Pritom je motorika ok i kad hodam ne osjećam nikakve smetnje. Problem je taj što je utrnjenost stopala skroz prestala (nakon mjesec i po od početke relapsa) ali potkoljenica je ispočetka bila puno bolje a sad mi je opet dosta utrnjena. I dalje je sve drugo ok. Mislim da mi ova vručina ne pogoduje, jer mi je puno lakše kad malo zahladi.
U dr sam bila taman na početku relapsa i ona je rekla da nebi ništa za sada ali ako mi počne utjecat na motoriku da brzo dođem. Nisam bila misleći da će mi ova utrnjenost proći ali sad je već prošlo dosta vremena (2 i po mj.).
Šta vi mislite...
PASKVAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 00:14   #1080
Matrix avatar ti je baš lijep
__________________
Jedan osmijeh ne košta ništa, a donosi mnogo...
celamar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.