Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2024., 17:40   #4801
I ja sam kupila avokado, planiram joj sutra dati. Mi ga i sami cesto jedemo, tako da de joj to sigurno biti na meniju.

Cure, sta je s lukom, tocnije mladim lukom? Kad ste to pocele davati? Za koji dan mi stize domaca teletina pa uskoro uvodimo i meso

Iskreno, sve ide bolje nego sam mislila. Voli jesti i zasad blendam, iako sam neki dan dala brokulu u komadu da probijem led. Moze bit da sam je prekuhala jer joj se skroz raspala, idnosno smrvila u rucici. Ne hranim je, ona sama jede rukama i zlicom i to u 10 dana koliko jede, s vidljivim pomakom sto se zlice tice. Mislim da cu joj ovih dana dati naparenu jabuku u komadu, to ce valjda bolje proc
isabella01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2024., 21:20   #4802
Mozes luk bez beda, bas jako popravi povrtne i mesne kasice.

Moja ga je prosli Uskrs na zivo glodala 6 i pol mjeseci je imala tad, prvi put je probala. Ja sam jela, vidjela me, poludjela u hranilici i reko ajde evo primi i cmuli, pa da vidis da ti nece biti fino.

Pojela je cijeli jedan mladi luk, bez iceg, kakve nesretne rotkvice koje sam pokusavala uvesti tad
Zla barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2024., 22:02   #4803
Meni je avokado bio posebno zanimljiv kad sam pročitala da je njegova masnoća dobra za probavu, tj stolicu. Zgnječila sam avokado i podijelila to u kalup za led i zamrznula. Tak sam kockicu dodavala u skuhanu hranu, to bi se lijepo odmah otopilo i činilo mi se kao dobra opcija da ne dodajem svaki put maslinovo ulje ili takvo nešto.
Na mladom luku sam dinstala.
Logophobia is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2024., 12:21   #4804
Cure, jeste davale junetinu? Imam neku domacu pa bih voljela iskoristiti. Nisam joj jos nikako meso davala, vAljda je ok junetina To se samo skuha jel? Mogu li dodavati odmah neko povrce pa da se u toj vodi kuha, ko za juhu?
isabella01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2024., 12:25   #4805
Da, moze povrce, dapace. Samo ju dobro raskuhaj i usitni nakon sto se skuha.

Meso neka djeca teze prihvate i treba puno puta nuditi da uopce hoce liznuti tako da se nemoj opterecivati ako nece htjeti iz prve.

Kod nas sa 18mj jos uvijek vecinom ne prolazi osim mljeveno (junetina, svinjetina), pecena ili pohana piletina, kuhana govedina, i to je to sto pojede komadicak, ne uvijek kad nudim.
Zla barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2024., 12:27   #4806
Da, junetinu sam imala domaću i dala dosta rano. Kuhala s povrćem kao juhu isto.
Logophobia is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2024., 12:54   #4807
Hvala <3
isabella01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2024., 08:46   #4808
Opet ja

Junetina je prosla neslavno, skoro se ugusila. Naravno, oduzela mi je deset godina zivota, al ajde, proslo je. Nego, kad ste pocele davati bobicasto voce? Sinoc sam namocila zobene pahuljice i chia sjemenke i sad kontam koje cu voce staviti unutra. Imam smrznute sumske borovnice, jel moze to?
isabella01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2024., 09:02   #4809
Skoro odmah na pocetku, moja je bas voljela borovnice. Samo sam joj ipak pravila namaz od borovnica za pocetak i to ubacivala u zobene ili sta je vec bilo na meniju.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2024., 09:11   #4810
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
Skoro odmah na pocetku, moja je bas voljela borovnice. Samo sam joj ipak pravila namaz od borovnica za pocetak i to ubacivala u zobene ili sta je vec bilo na meniju.
Mislis blendala si ih? I ja sam ih mislila skroz zblendat i ubacit u zobene
isabella01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2024., 09:16   #4811
Ne, crknuo mi je blender. Kuhala bih ih s malo vode dok ne postanu kasaste.
Moze s drugim vocem ili bez, to mi je bilo zgodno za drzati u frizideru i za sutra.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2024., 13:46   #4812
ja sam ih gnječila žlicom u početku.

kao najveći choking hazard nam se pokazala jabuka (od hrane) - zapravo, najveću opasnost su nam predstavljale druge stvari, poput kuglice sa špangice koju je uspjela slomiti.

od mesa je najbolje prihvatila janjetinu, recimo, teletinu nikako nije htjela žvakati (a ispala bi mi fakat mekana, kao maslac). to joj i danas zblendam u pire ili krem juhu da pojede.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2024., 16:52   #4813
Joj, ima odlican recept hungry anje za teletinu.

Ja sam izbacila sol i vino i na kraju mi je bio super za dohranu
https://www.instagram.com/reel/Cxu-5...JtZ2V1anluNg==

Bar za nas koji to inace ne jedemo bas.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2024., 09:45   #4814
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
Joj, ima odlican recept hungry anje za teletinu.

Ja sam izbacila sol i vino i na kraju mi je bio super za dohranu
https://www.instagram.com/reel/Cxu-5...JtZ2V1anluNg==

Bar za nas koji to inace ne jedemo bas.
Bas dobro izgleda, napravit cu za koji tjedan
isabella01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2024., 12:17   #4815
Smatra li se namirnica uopce uvedenom ako pojede ravno dvije zlicice?
isabella01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2024., 12:46   #4816
dovoljno je postaviti isto pitanje za sebe da bi se dobio odgovor
__________________
Osobitost prvog kozmičkog doba je da se sve istine nude vašem planetu potpuno jasno. Svako ime ima frekvencijsku totalnost.
Allana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2024., 16:01   #4817
Quote:
isabella01 kaže: Pogledaj post
Smatra li se namirnica uopce uvedenom ako pojede ravno dvije zlicice?
uvedeno je sve što je ušlo u usta.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 00:22   #4818
Taman što sam se požalila na štrajk, đurđa je krenula klopati. Ne buni se na blendano, što sam htjela izbjeći, ali budem s vremenom išla u drugom smjeru.

Nabavila sam bebu za stolom. Knjiga je top. Mislim da se njome želi "odgojiti" cijela obitelj što se tiče prehrane i da se naravno to onda primjenjuje na bebe od početka dohrane. Rekla bi da je beba za stolom baza za dohranu (i općenito prehranu), od objašnjenja namirnica, njihove primjene, alergija, hranjenja do nekih bazičnih recepata za jela koja mogu jesti odrasli pa uz prijedlog kako servirati bebi. Baš se puno toga može naučiti. Znam da se nikome neda raditi nauka od te dohrane, ali mislim da nije loše imati ovu knjigu doma

No dobra mi je i blw kuharica jer sadrži puno recepata za djecu koji su zdravi, brzi i koji bi im se mogli svidjeti. Kad nam dolazi netko s klincima, napravim za malce nešto za gricnuti po knjizi, s te strane mi se čini praktičnija u usporedbi s ovom gore, bez previše filozofiranja
Puterica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.