Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2014., 13:35   #1
Faks ili certifikati i IT struka

Pozdrav,

Imam 3 godine TVZ-a, radim i želio bi napredovati u karijeri,
nisam siguran dali upisati specijalisticki na TVZ-u 2 godine ili/i riješiti 2-3 certifikata poput MCSA, MCITP i slicno!?
Mišljenja su dosta podjeljena, jedni mi kažu da ce mi više vrijediti faks, drugi da su bolji certifikati umjesto faksa, te da 3 godine učim i polažem certifikate.

Oboje bi bilo jako teško izvesti, što financijski, što vremenski...

Mišljenja?
__________________
When I was born I was so suprised I couldn't talk for almost two years!!
ATM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 12:11   #2
Admin, može se ovo prebacit negdje, mislim da sam fulao podforum, nema baš neki response...
mozda pod IT, ili fakulteti ili nešto?
__________________
When I was born I was so suprised I couldn't talk for almost two years!!
ATM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 12:14   #3
Najviše će ti vrijediti konkretni hobby ili bilo kakav drugi projekat koji imaš ili kojeg si bio dio.
Papirić u hrvatskoj danas ima vrijednost blagog podizanja društvene vrijednosti uz marginalan odraz na plaći.

Iščitavam da bi MCTS plaćao sam, on košta oko 2500 eura, trebale bi ti doslovno godine da izađeš na nulu sa time, još pogotovo ako bi to financirao iz kredita... Promašena investicija.

Radiš u privatnom ili korporativnom modelu?

Sent from my HTC One using Tapatalk
erklat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 16:44   #4
Mislim da su ti certifikati cijenjeniji u očima poslodavaca u odnosu na specijalistički tvz.Ako riješiš tih par certifikata i istovremeno skupljaš radno iskustvo,sigurno ćeš napredovati.Jedini problem (osim ulaganja u sve to) je taj da ima dosta ljudi sa raznim certifikatima a samim time i sistemaša ima dosta.Osim toga,tu je ekipa s FER-a,FOI-a,PMF-a,raznih veleučilišta,visokih privatnih škola...Hoću reći,konkurencija je ogromna.No,ti već radiš pa bi ti trebalo biti lakše uspjeti u IT-u.
Engine25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 22:09   #5
Bilo šta bolje nego taj nastavak na specijalističkom. Postoji puno boljih načina za potrošiti 30 000 kuna. Certifikati su sigurno jedan od njih, a i nešto ćeš naučiti, za razliku od tih dvaju godina koje služe za ništa.
Killer Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 00:07   #6
Quote:
Killer Death kaže: Pogledaj post
Bilo šta bolje nego taj nastavak na specijalističkom. Postoji puno boljih načina za potrošiti 30 000 kuna. Certifikati su sigurno jedan od njih, a i nešto ćeš naučiti, za razliku od tih dvaju godina koje služe za ništa.
Trenutno je to istina, ali u bližoj budućnosti možda se ipak isplati. S još 2 god. dobijaš 300 ECTS-ova, i dižeš se s VŠS na VSS. Pa recimo, ako odeš vanka nekad negdje po Europi priznat će se kao "Master Degree".

Za druge smjerove je to dosta bitno (razne komore, stručni ispiti, mogućnosti projektiranja, ovlaštenih nadzora itd.), ali za IT sigurno ti nitko ne može reći s sigurnošću. Nikad ne znaš, što će se više cijeniti u budućnosti.
Bobo Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:27.