Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2007., 11:51   #181
uostalom kad vidim ostale WMF-ove proizvode za kucu totalno se izbezumim... super izgledaju a u kvalitetu ne sumnjam! (ipak su svabe)
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 23:19   #182
Quote:
Mrtva mrkva kaže: Pogledaj post
Znam, al nemam para. Pitam za preporuku bas zato da od tih jeftinijih ne kupim bas zadnji srot kojem guma nece dihtat ili koji ce mi eksplodirat
pa uzmi na rate neke. ovo ti se fakat isplati. koristit ces ga godinama. ne bus ga valjda bacila kad pocnes zaradjivat velke pare

@snjoxi, i mi slinimo nad wmf-om. ponekad odemo do varteksa/muellera samo gledat i nasladjivat se, a nekad se razveselimo i nekom "sitnicom" od 500njak kn. al kad su tako genijalni!
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 00:32   #183
ma dajte se ljudi zbrojite

veli vam cura da ne želi davat nofce velike za to
fisler je ok ali je užasno skup
lonac koji košta 300-500 kuna će koristiti kao i fisler, pa kad joj se jednog dana potroši nek onda kupi nešto skupo, ako baš hoće

dakle, fisler ne jer je preskup (za moj pojam), za tu lovu kupiš dva koja su po kvaliteti ok, a dok ih potrošiš od kuhanja i nakuhavanja onda vidiš što ćeš kupiti
potraži Lagostinu talijansku ili neki no name, budeš vidjela kak ti se sviđa kuhati u tome pa tek onda znaš na čemu si
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 16:01   #184
ha dobro. aj mrkva javi kaj si kupila i kakav je

cookie, zadnje na kaj sam slinila u Varteksu je WMF-ov set za kuhanje na pari predivno je, komplet lonac + cjedilo, tj kao zdjela s rupicama koja dodje unutra + odgovarajuci poklopac). moze se koristit i raspareno, naravno.
rekla sam decku da to ocu za rockas
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 17:32   #185
Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
rekla sam decku da to ocu za rockas
Dobra ideja. Moram samo nac decka i izmislit da mi je rodjendan


Javit cu vam sto sam kupila (samo poznavajuci mene, otic cu trazit taj lonac tek za mjesec dana).
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 21:55   #186
Quote:
Mrtva mrkva kaže: Pogledaj post
Dobra ideja. Moram samo nac decka i izmislit da mi je rodjendan

Javit cu vam sto sam kupila (samo poznavajuci mene, otic cu trazit taj lonac tek za mjesec dana).
ajmo sad svi koji smo ovdje hvalili fissler skupit pare i kupit mrkvici posteni lonac za (izmisljeni) rockas
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 22:40   #187
hehe, dobra ideja bas lijepo od tebe cookie.
nis, mrkvice javi kad je rockas a mi cemo skupljati novcice pa da vidis kak je super kuhat u expres loncu.

e imam jedno pitanje ljudi, trazim noz za sir, marke fiskars.
moji starci imaju, ja - od kad sam napustila roditeljsku kucu nemrem posteno ni sir odrezat

i necu bilo kakav noz za sir, sve sam pretrazila, cijeli zagreb, nigdje nema to kaj trazim, pitam se jel opce netko prodaje fiskarsove proizvode..
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 15:11   #188
Kako se kuha u zepterovom expres loncu? 'Nasljedila' sam ga i nemam nikakve upute.
Čula sam ovako: "kad se podigne ventil, smanjiti vatru i kuhati određeno vrijeme (npr. grah 45 min, junetinu 20 min....), tad je gotovo i plin ugasiti, a jelo poslužiti ili završiti, ako treba zaprška..."
Muči me to što se lonac ne može otvoriti odmah, jelte, kao i svaki drugi.
Ako ostavim da se sam hladi, to traaaaaje ljeti duže jer je toplije i sporo se hladi (zimi ohladim vani tik-tak) a jelo i dalje kuha unutra i prekuha se.
Kako vi to radite?
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 15:46   #189
kad mi lonac dodje pod pritisak, ja ful smanjim vatru, kuham neko vrijeme (kajaznam, gulas npr 10-15 min) i onda ugasim vatru i pustim da se ventil spusti (tj da se pritisak smanji) - nekad ga malo i rucno pustam paru van kad mi se zuri.
onda obicno dodam jos povrca, probam dal kaj fali, sol biber i sl. kuham jos 5 min.
i gotovooo!
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 11:58   #190
Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
kad mi lonac dodje pod pritisak, ja ful smanjim vatru, kuham neko vrijeme (kajaznam, gulas npr 10-15 min) i onda ugasim vatru i pustim da se ventil spusti
I ja čekam, ali to potraje nekada i po još 15-20 min, a jelo u loncu kuha i dalje....pa mi se raskuha!
Par puta sam stavljala pod hladnu vodu, da curi po poklopcu; tako mi se još najbrže ohladi.
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 18:41   #191
onda kuhaj duplo manje, 10 min max pa pusti da se ventilic spusti, ili sama malo pusti paru, cisto da vidis
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 00:07   #192
Neko je napisao Fisler za 1000 kn.
Ja kupio u Austriji jedan poklopac i dvije posude, veča cca 4 i manja cca 2 litre za otprilike 400 kn. dakle poklopac sa dva donja dijela. Fisler je jako kvalitetna firma i to preporučam. Važno je da ima rezervnih dihtunga. A pošto je Fisler, a i kod nas su cijene takvim stvarima već i iste kao u inače skupoj Austriji, to 1000 kn. nemoj ni čitati, a kamoli platiti.
Znjorcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:13   #193
u kojem ducanu u austriji si bio?
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 13:31   #194
To nije neka posebna cijena. Tako otprilike je posvuda. Jer ako jedan ponuđač ponudi tako, ponude i drugi. Uglavnom je tako kod svih velikih robnih kuća. Doći če to i kod nas; dok se u međuvremenu međuposrednici ne namažnjavaju, pa prodavači počnu nabavljati proizvode direktnije kod proizvođača, isključujući krvosisare.
Znjorcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 14:14   #195
Najbolji su svakako stari Pretisovi ekspres lonci, jebiga Pretis je pravio cahure za granate i usput ekspres lonce, pa ti vidi kakav je to kvalitet no oni se vise ne proizvode.

Ovo danas je sve sminka.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 07:46   #196
Ekspres-lonac

Vidim da prvi otvaram temu.
Dakle, moj je problem što je na poklopcu lonca (made in GER ili A) "otišao" jedan gumeni umetak koji se umetne u kružni otvor promjera 2 cm na poklopcu.
U umetku se nalazi okomito postavljena mala metalna os s dihtungom koji zabrtvljuje/odbrtvljuje lonac tijekom kuhanja.
Bez toga dijela je neupotrebljiv.
Prije je u Grazu postojao dučanćić koji je imao razne rezervne dijelove -gumice. dihtunge i sl.-, ali ga više nema.
Da li itko zna da li se nekakav sličan dučančić ili servis nalazi u ZG, SLO ili u Austriji, ili mi na bilo koji način može pomoći???

Dakle, znate li mjesto bilo gdje, gdje se može osposobiti poklopac???
zagi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 07:55   #197
Quote:
sparkica kaže: Pogledaj post
a rezervni dijelovi ??

naime trebam gumu za expres lonac.
nije fissler nego steinbach, kupljeno u metrou u austriji prije nekih 20 god. lonac je super, samo je guma malo počela puštati (kapati) u fazi kuhanja prije nego se tlak digne i pričepi je.

jel netko zna dućan u zagrebu za takve stvari?
Hej, i ja trebam; ali ne onu veliku., već onu malu, za ventil na poklopcu.
Ista marka samo mlađi. U gracu u samom centru je bio jedan dučančić ali ga nema više.
Imaš li kakvih novih informacija?
zagi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 09:49   #198
POOOmoć, ako netko zna

Svugdje pitam, nigdje odgovora.
Rezervni dijelovi za Steinbach-ekspres lonac. Gumica s ventilskom metalnom osi.
Zapravo, ako znate općenito gdje bi se za eksp-lonce mogli kupiti rezervni i potrošni dijelovi...

Bilo kod nas, bilo u inozemstvu..........TNX
zagi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 13:10   #199
Imamo već 14 godina upravo ovakav set sa slike KELOMAT, jedan poklopac za dva lonca.
http://www.tehnounion.hr/html/kelomat.html

Radi bez greške, jedino je par puta trebalo promijeniti diht gumu. Nju treba kupovati u Mercatoru ili Pevecu a ne u bezobrazno skupom Mercuru. Imali su tu diht gumu po cijeni od skoro 100 kn dok se u Metrou za 270 kn mogao kupiti kvalitetan express lonac u stilu Kelomata, samo talijanski.
panorama is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 18:20   #200
Quote:
zagi07 kaže: Pogledaj post
Hej, i ja trebam; ali ne onu veliku., već onu malu, za ventil na poklopcu.
Ista marka samo mlađi. U gracu u samom centru je bio jedan dučančić ali ga nema više.
Imaš li kakvih novih informacija?
Našla sam si gumu za lonac u KIKI.
Ponijela sam sa sobom za uzorak staru gumu i ustanovila da Fissler ima istu gumu kao moj Steinbach. Isprobano, sve 5!

Dakle, gumu u torbu i put pod noge u KIKU.
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.