Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2008., 11:49   #41
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
moja s 9 mjeseci 8050 i 68 cm. od 6,5 do 9 dobila samo 350 grama! ja u šoku, tražila sestru da ju važe još jednom pa kad je ispalo isto skoro tražila da važe još jednom!
ali ti i ja imamo isti tip dijece ....samo sto je tvoja mjesec i pol ispred moje ....

moja je u dva mjeseca dobila isto 300 grama i narasla je za cm ...to je bilo kada smo se vagali i mjerili sa 6 mjeseci .....
kada dodjem sa 9 mjeseci ako je dobila u tri mjeseca 300 grama ja pijevam ....
ima je posvuda i nema mira a stalno nes zvace u ustima ....ja se vise ne opterecujem s time dog god dobije i gram ....
gogiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 12:22   #42
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pa adaptirano je nekoliko puta kaloričnije od bilo čega što bi ona od dohrane mogla pojest
moja zato i nije dobila jer jede puno dohrane
da, baš sam se začudila kada sam gore pročitala da ti je beba dobila samo 350 grama u tri mjeseca a tako obilno dijeliš savijete o dohrani. u stolara najgore cipele možda ti ipak jede malo mlijeka jer mlijeko bi ipak trebao biti glavna hrana a ono ostalo dohrana. zar nismo to pojasnili dohrana
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 12:31   #43
jede mlijeka koliko obavezno treba za svoju dob - najmanje 500 ml dnevno (iako je sad počela gnjavit s tim, al ne dam se ja, popije ona na kraju svoje mlijeko pa makar i na 4 rate)
štajaznam, ženska ima brz metabolizam

Quote:
u stolara najgore cipele
zašto? pa ti što nije preuhranjena ne znači da ne jede dobro
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 12:48   #44
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
jede mlijeka koliko obavezno treba za svoju dob - najmanje 500 ml dnevno (iako je sad počela gnjavit s tim, al ne dam se ja, popije ona na kraju svoje mlijeko pa makar i na 4 rate)
štajaznam, ženska ima brz metabolizam


zašto? pa ti što nije preuhranjena ne znači da ne jede dobro
ma to se tako kaže ja bi ipak forsirala na većoj količini mlijeka jer meni je pedica kaza da je potrebno najmanje 750gr u razdoblju do 6 mj a kasnije bi , po mojoj logici, trebalo isto toliko ili više, nisam ju pitala sada nego ja to sama mislim. svak svom dijetetu želi najbolje i super je što jede dohranu jer je zdrava ali sada se isto tako i razvija pa , ja bi pričekala s trećim obrokom i dala joj samo mlijeko . najbitniji je razvoj i napredovanje , najest će se ona prosa, riže , alga... ima vremena moje mišljenje ali ti naravno napravi kako ti misliš da je najbolje
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 14:32   #45
od 6 mjeseci na dalje treba 500 ml mlijeka.
treći obrok joj je mliječni.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 15:15   #46
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
od 6 mjeseci na dalje treba 500 ml mlijeka.
treći obrok joj je mliječni.
da ali nije samo mlijeko, znam da si nešto spominjala...
ako joj do 6 mj treba 750 ml kako joj (kada je dijete starije a prema tome i više bi po tom pravilu trebalo papati) od 6 mj treba manje od toga?? ok , možda se to opravdava dohranom ali , po meni ,bi dohrana trebala biti : 750 ml mlijeka ,ili više,plus dohrana ( riža, mliječne kašice, voće, povrće) jer ako dijete jede samo 500 ml mlijeka tada se neunosi nešto više , čak i manje ( u odnosu na razdoblje do 6 mj), a kazali smo da je mlijeko gl sastojak prehrane do god dana. A i to da je u toj drugoj polovici prve god života dijete više aktivno, počinje puziti, možda i hodati i samim time bi mu trebalo unositi još više količine mlijeka- kako bi dijete sukladno svim tim svojim aktivnostima dobivalo primjereno na težini. Nemoj me sad porešno razumiti ali to mi je tako logično
tabele mi u tome nisu nešto pametne - ako je ta količina od 500 ml proizašla iz tabele. a s druge strane, opet svaka ima svoju "teoriju " kada se šta unosi u dohranu. Koja je onda prava ?
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 15:45   #47
Quote:
kate17 kaže: Pogledaj post
da ali nije samo mlijeko, znam da si nešto spominjala...
nije bitno što nije samo mlijeko, bitno je da ona u tom oborku dobije određenu količinu (150 ml mlijeka)

Quote:
ako joj do 6 mj treba 750 ml kako joj (kada je dijete starije a prema tome i više bi po tom pravilu trebalo papati) od 6 mj treba manje od toga??
zato jer poslije 6 mjeseci jede i druge stvari osim mlijeka, a kalcija ima i u brokuli, zelenom lisnatom povrću, nekim žitaricama. do dohrane je bebi mlijeko jedini izvor kalcija.

Quote:
A i to da je u toj drugoj polovici prve god života dijete više aktivno, počinje puziti, možda i hodati i samim time bi mu trebalo unositi još više količine mlijeka
ne treba mlijeko djetetu da bi puzalo i hodalo ili da bi dobivalo na težini.
mlijeko djetetu treba zbog kalcija. (vidi gore)
i zbog bjelančevina, koje također dohranom počinje dobivati i iz drugih izvora (meso je odličan izvor bjelančevina)

dakle, da pojednostavim i karikiram - dok jede samo mlijeko beba nema odakle sve to dobiti nego iz mlijeka pa joj treba više mlijeka. kad jede i brokulu nije joj mlijeko više jedini izvor kalcija. pa može jest malo manje mlijeka. al ne baš jako puno manje jer ne može ekvivalentnu količinu brokule pojest.
ai i u drugih 6 mjeseci puno manje rastu i manje dobivaju na težini nego u prvih 6
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 15:50   #48
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
i da se na tvoj prvi post nadovežem. moja je sa 6 mj imala 9300 i 73,5. niakd nam pedica nije rekla da treba smanjiti jelo. uvijek je dojila i jela koliko je htjela.nekad više nekad manje.... i vidi sad u prethodnom postu sam napisala sad 10 mjeseci kasnije ima 12 kg i oko 85. znači nije puno dobivala... čim počne puzati hodati, trčati sve se to izgubi i zato ne opterećuje se tim kalorijama i kilama. daj djetetu kvalitetno koliko želi.
i moja dan danas zna sisati preko dana po dva puta i noću od 1-3( ako je zub i više)
koliko traži dobije.
zašto bi ju frustrirala i odbijala ?( osim od zabranjene hrane)
hvala na utješnim riječima
vidjela sam kod pedijatrice da je po onom BMI indexu još uvijek u granicama normale,mislim da je bio negdje oko 19.
moja pedijatrica je malkoc radikalna u nekim stvarima. da je po njenom, moje dijete bi već odavno trebalo spavati cijelu noć..itd itd.
ne mogu ja niti održati stalno tih standardnih pet obroka. kad preko dana jedan obrok sisa, javi se da je gladna dva sata kasnije (čisto kao primjer). isto tako kad joj dajem voće, hoće opet jesti nakon tri sata. nisu djeca vojnici, niti je svako dijete isto.
ja isto mislim da će se izvući sljedećih mjeseci, sad je sve aktivnija i nekad provede cijeli dan na koljenima dižući se. puže kao mali zvrk
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 16:27   #49
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
hvala na utješnim riječima
vidjela sam kod pedijatrice da je po onom BMI indexu još uvijek u granicama normale,mislim da je bio negdje oko 19.
moja pedijatrica je malkoc radikalna u nekim stvarima. da je po njenom, moje dijete bi već odavno trebalo spavati cijelu noć..itd itd.
ne mogu ja niti održati stalno tih standardnih pet obroka. kad preko dana jedan obrok sisa, javi se da je gladna dva sata kasnije (čisto kao primjer). isto tako kad joj dajem voće, hoće opet jesti nakon tri sata. nisu djeca vojnici, niti je svako dijete isto.
ja isto mislim da će se izvući sljedećih mjeseci, sad je sve aktivnija i nekad provede cijeli dan na koljenima dižući se. puže kao mali zvrk
pošalji ti nju vrit. reci da si ju stavila na dijetu ali da grami ne idu dolje
nek ona stavi svoje dijete ili unuče na dijetu
samo ti bebi daj koliko traži. mojasa 6 mjeseci nije imala glavu nego je bila kružnica bez vrata a sada je čisto vitka curica sa zaobljenim trbušćićem( to još nismo do kraja izgubili)
i dobro si rekla, nisu bebe vojnici niti svi jedu isto.
i btw budi sretna dok jede. vidjet ćeš koliko ćeš brinuti kad dođe u fazu nejela...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 18:07   #50
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
nije bitno što nije samo mlijeko, bitno je da ona u tom oborku dobije određenu količinu (150 ml mlijeka)



zato jer poslije 6 mjeseci jede i druge stvari osim mlijeka, a kalcija ima i u brokuli, zelenom lisnatom povrću, nekim žitaricama. do dohrane je bebi mlijeko jedini izvor kalcija.


ne treba mlijeko djetetu da bi puzalo i hodalo ili da bi dobivalo na težini.
mlijeko djetetu treba zbog kalcija. (vidi gore)
i zbog bjelančevina, koje također dohranom počinje dobivati i iz drugih izvora (meso je odličan izvor bjelančevina)

dakle, da pojednostavim i karikiram - dok jede samo mlijeko beba nema odakle sve to dobiti nego iz mlijeka pa joj treba više mlijeka. kad jede i brokulu nije joj mlijeko više jedini izvor kalcija. pa može jest malo manje mlijeka. al ne baš jako puno manje jer ne može ekvivalentnu količinu brokule pojest.
ai i u drugih 6 mjeseci puno manje rastu i manje dobivaju na težini nego u prvih 6
ma nije mi se dalo čitati, uvijerena sam da se ne slažeš to šta sam napisala. meni ti je to ok ako je ok tebi, što se tiče tvoga načina.
meni osobno je malo ta količina mlijeka- 500 ml, ali svak ima svoje. evo ja sam bila malo zabrinuta jer mi je beba bijela , otišla sam izvaditi krvnu sliku i u najboljem je redu, da kucnem kuc-kuc. prvo je rekla da netreba jer je plavuša na tatu ali na moje izinstiranje ipak jesmo.
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 18:17   #51
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
pa u zadnje vrijeme zna tražiti i preko dana 1-2 puta. kako da joj uskratim . nakon toga je gladna već nakon dva sata (tako je bilo i kad sam je isključivo sisala)
ne jede slatkiše (baš nikako) i ne dajem joj sokove. čisto sumljam da ću je u potpunosti moći odvratiti od noćnog sisanja. noćas je popila dosta vode, na moje iznenađenje je prihvatila, ali se ipak vrtila i kukala skoro dva sata. na kraju sam kapitulirala i nakon dva sata joj dala da sisa.
probat ću par dana, ako ne upali probat ćemo da joj skratim podoj na 2-3 minute. u zadnje vrijeme se zna desiti da prođe i četri sata da se ne javi, stoga se nadam da je to znak da će uskoro duže spavati bez noćnih podoja.
Na tvojem mjestu joj ne bih uskraćivala dojenje niti ograničavala duljinu podoja. Ipak je ona još dojenče i mlijeko joj je glavna hrana, ostalo je dohrana. Prema preporuci SZO trebali bi popiti oko 500 ml mlijeka i uz toj još dohranu koja daje dodatne kalorije. Isto tako se na tvom mjestu ne bih uopće brinula, a pedica nek priča kaj hoće. Nisu sve bebe prema tablicama.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 18:59   #52
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
od 6 mjeseci na dalje treba 500 ml mlijeka.
treći obrok joj je mliječni.
Evo, sada sam pročitala. Sve to je , svi ti dr oblici hrane trebaju djetetu za rast i razvoj ali upravo iz tih razloga , da bi dijete raslo i razvijalo se -nesmatram da bi trebalo smanjiti količinu mlijeka nego na tu , ili pak više, količinu dodavati ostalo . Dakle nisam izuzela nijednu žitaricu, voćku, povrće... Jer ako idemo tim slijedom (tvojim) količinski dijete dobija više dohrane nego mlijeka , a kako je mlijeko glavno i odgovorno neslažem se.
ma netribaš se zabrinjavati sa tim , to ti je po mome , ti ćeš sigurno drugčije i reagirati i učiniti ali to je moje mišljenje.
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 19:01   #53
nije to moj slijed, to (za 500 ml) je tvrdnja Svjetske zdravstvene organizacije.
ak ti imaš neke druge smjernice, samo podijeli
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 19:47   #54
mi smo jucer bili u savjetovalistu na vaganju i mjerenju. starost 6 tjedana tezina 4425 i visina 53 cm.
rodeni smo s 36+5 tjedana i 2960g i 49cm.
hranimo se samo mojim mlekecom
__________________
sunce je zasjalo 29.10.2008.
rapadajz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 21:59   #55
Quote:
rapadajz kaže: Pogledaj post
mi smo jucer bili u savjetovalistu na vaganju i mjerenju. starost 6 tjedana tezina 4425 i visina 53 cm.
rodeni smo s 36+5 tjedana i 2960g i 49cm.
hranimo se samo mojim mlekecom
Svaka čast! Čestitam vam. Samo tako nastavite
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 21:59   #56
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
nije to moj slijed, to (za 500 ml) je tvrdnja Svjetske zdravstvene organizacije.
ak ti imaš neke druge smjernice, samo podijeli
pa rezultati sve govore
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 22:02   #57
Quote:
kate17 kaže: Pogledaj post
pa rezultati sve govore
a isto tako članovi te organizacije nalažu da sol u malim količinama je poželjna. s tim se neslažeš jel tako. knjiga mi u ruci stoji
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 22:03   #58
Quote:
kate17 kaže: Pogledaj post
a isto tako članovi te organizacije nalažu da sol u malim količinama je poželjna. s tim se neslažeš jel tako. knjiga mi u ruci stoji
Koja knjiga, koje izdanje (godina) i koja organizacija?
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 22:05   #59
Quote:
kate17 kaže: Pogledaj post
a isto tako članovi te organizacije nalažu da sol u malim količinama je poželjna. s tim se neslažeš jel tako. knjiga mi u ruci stoji
ja samo želim reći da nije najbolje uzimati zdravo za gotovo ono šta piše u knjigama ili šta netko kaže. teorija je jedno a praksa drugo. a i svako dijete je drugačije . na roditelju je da nađe zlatnu mjeru
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 22:20   #60
Quote:
kate17 kaže: Pogledaj post
pa rezultati sve govore
beba mi je zdrava, vesela i dobro izgleda
pa neću ju šopat valjda ili namjerno unazadit sa žlice na bočicu jer ti imaš neku logiku da im poslije 6 mjeseci treba više mlijeka nego nego prije 6. i da se mlijeko pojedeno na žlicu ne računa.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:25.