Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2006., 10:30   #81
Quote:
getriba kaže:
alo alo stani malo... skoci malo na recrove stranici pa pogledaj kolko kosta neki klasicni router, switch ili FW! tj. kolko bi kostao neki takav CISCO-v laboratorij!!! pa valda zato i postoje te silne akademije da se to tamo radi jer ekipa obicno i nema nekoliko stotina tisuca kuna da se doma igra s ciscovom mreznom opremom...

nije ista stvar skinut si vmware pa na njemu instalirati hrpu raznih os-ova koje sto besplatno sto crackano daunloudas s neta pa si podignes razne servere i s tim se onda doma zahebavas... meni sve sta ostaje je boson simulator i cijelonocno zajebavanje tipa "koji ku*** sad ne radi", dok ne skuzim da je stvar do simulatora i onda izgubim skroz volju za dalje jer nemam hebeni alat na kojem bi mogao zamisljeno i izvesti!!!
Cekaj, stani ti malo. Kaj je problem nabaviti malo starije routere i switcheve preko ebay-a? Pa jebemu, sva lova koju ulozim u to je lova ulozena u moju ekspertizu, znanje i na kraju kompetentnost, dakle sve mi se vrati nazad.

Za circa 7000kn protuvrijednosti mozes na ebay-u bez pol frke upiknuti CISCO 2600 i CISCO 3600 routere, i to zajedno.

Ako nis drugo, osim kaj je gust igrat' se opremom i uciti o njoj vlastitim tempom i u slobodno vrijeme, znanje i iskustvo koje ti tih ~7000kn pruzi je nezamjenjivo. Pa vanila PC kanta iz HG-srota kosta vise od tih routera!!!
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 23:49   #82
Post

Quote:
Annatar kaže:
Cekaj, stani ti malo. Kaj je problem nabaviti malo starije routere i switcheve preko ebay-a? Pa jebemu, sva lova koju ulozim u to je lova ulozena u moju ekspertizu, znanje i na kraju kompetentnost, dakle sve mi se vrati nazad.

Za circa 7000kn protuvrijednosti mozes na ebay-u bez pol frke upiknuti CISCO 2600 i CISCO 3600 routere, i to zajedno.

Ako nis drugo, osim kaj je gust igrat' se opremom i uciti o njoj vlastitim tempom i u slobodno vrijeme, znanje i iskustvo koje ti tih ~7000kn pruzi je nezamjenjivo. Pa vanila PC kanta iz HG-srota kosta vise od tih routera!!!
daleko od toga da su samo dva routera dovoljna, di je ostatak opreme hostovi, switchevi, FW-ovi, kablovi, njihovi interfacei, pa i soba di ću to sve staviti... a u ostalom i tko mi garantira ispravnost uređaja kupljenih preko e-baya?

takve stvari bi možda i kupio da već jesam u tom poslu i da se time baš bavim... ali za nekog tko tek namjerava ući u to područje, kao npr. neki studoš ko što sam i sam bio, od svoje tadašnje zarade 20kn/h kupnja gore navedene opreme je bila nemoguća misija, i jednostavnije i isplativije i logičnije rješenje je bilo upisati neku od akademija, zaposlit se u tom području i tek onda krenuti dalje ulagati u sebe u tom smislu kao što navodiš...

da me više zanimalo neko drugo IT područje, daleko bi jeftinije ili bolje rečeno besplatno prošao... jer osim kupnje računala za koje nema potrebe jer ga već imam, i nema daljnih ulaganja jer se velika većina softwarea da legalno i besplatno nabaviti kad si student (kao npr. od microsofta) ili uobičajne open source stvari... a u krajnjem slučaju bi i nelegalno za takve stvari nabavio software!! a tutoriala ima i sasvim dovoljno na netu...
 
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 23:55   #83
Quote:
Tip kaže:
ima, certificiranje je dosta lagano (barem je bilo)... imaš dalje mogućnost specijalizacija u sales tracku. Vrijednost certifikata po meni bitno manja nego CCNA i sl., ali naravno ne može škodit.

Kaj te još zanima?
S CCNA-om nečeš naučiti kako prodati router već raditi s njim... Sales certifikati te uče samo o uređajima, njihovim specifikacijama i mogučnostima!
Ako je čovijek za to, u prodaji može bitno više zaraditi nego netko s CCIE!
 
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 10:41   #84
Quote:
getriba kaže:
daleko od toga da su samo dva routera dovoljna, di je ostatak opreme hostovi, switchevi, FW-ovi, kablovi, njihovi interfacei, pa i soba di ću to sve staviti... a u ostalom i tko mi garantira ispravnost uređaja kupljenih preko e-baya?

takve stvari bi možda i kupio da već jesam u tom poslu i da se time baš bavim... ali za nekog tko tek namjerava ući u to područje, kao npr. neki studoš ko što sam i sam bio, od svoje tadašnje zarade 20kn/h kupnja gore navedene opreme je bila nemoguća misija, i jednostavnije i isplativije i logičnije rješenje je bilo upisati neku od akademija, zaposlit se u tom području i tek onda krenuti dalje ulagati u sebe u tom smislu kao što navodiš...
Sorry stari, argument ti nikako, niti u kojem slucaju ne priznam... jer ja sam svojih zadnjih $40 iz novcanika (nisam doslovno imal vise ni centa) dal za svoj prvi SPARCStation 1+, pokupljen na travnjaku na jednom lokalnom HAM festu. Tak je pocelo. Onda sam jos bil siromasni student, i $5 mi je bilo puno love. To je bilo prije puno godina. Vratilo mi se 100000-struko, ako ne i u jos vecem omjeru. Danas imam dva datacentra preko dva kontinenta, financirana full iz vlastitog zepa.

Dakle nikako, ali bas nikako ti te argumente ne mogu priznati. Tvoji argumenti su hrvatska apatija, a za nju posebice nemam kako niti razumijevanja, tako niti tolerancije.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 21:10   #85
Quote:
Annatar kaže:
Sorry stari, argument ti nikako, niti u kojem slucaju ne priznam... jer ja sam svojih zadnjih $40 iz novcanika (nisam doslovno imal vise ni centa) dal za svoj prvi SPARCStation 1+, pokupljen na travnjaku na jednom lokalnom HAM festu. Tak je pocelo. Onda sam jos bil siromasni student, i $5 mi je bilo puno love. To je bilo prije puno godina. Vratilo mi se 100000-struko, ako ne i u jos vecem omjeru. Danas imam dva datacentra preko dva kontinenta, financirana full iz vlastitog zepa.

Dakle nikako, ali bas nikako ti te argumente ne mogu priznati. Tvoji argumenti su hrvatska apatija, a za nju posebice nemam kako niti razumijevanja, tako niti tolerancije.
kako god ti kažeš... ipak si neki sa zadnjom parom moraju rješavati i druge stvari neophodne za život poput stana, hrane i prijevoza... hebiga nije se svima posrečilo da imaju starce ili neke druge sponzore koji će im to omogučiti....
Lijep Pozdrav!
 
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 23:29   #86
Quote:
getriba kaže:
kako god ti kažeš... ipak si neki sa zadnjom parom moraju rješavati i druge stvari neophodne za život poput stana, hrane i prijevoza... hebiga nije se svima posrečilo da imaju starce ili neke druge sponzore koji će im to omogučiti....
Lijep Pozdrav!
Nije se ni meni "posrecilo", nego je to bilo ulaganje u buducnost, odn. ovu sadasnjost. I nisam imal nikakve "sponzore". Jednostavno "ne moze se" ne priznajem kao argument, i gotovo.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 21:24   #87
Quote:
Annatar kaže:
Nije se ni meni "posrecilo", nego je to bilo ulaganje u buducnost, odn. ovu sadasnjost. I nisam imal nikakve "sponzore". Jednostavno "ne moze se" ne priznajem kao argument, i gotovo.

da je, ti si ulagal pa si kupil sparc sa zadnjih 40 baksa. eto, odlucio si se kockat. i nije ti se "posrecilo", nego si odlucio ulagati u buducnost. a di je ljubav prema tome? samo si drugim rjecima rekao isto ono po cemu pljujes. napravio si to jer si htio imati u buducnosti nesto sto onda nitko nije mogao ni zamisliti...dva datacentra na razlicitim kontinentima...i sam ih financiras, znaci ima se...a? danas za tih 40 baksa isto kupis dve kante i na njih stavis linux i krenes se uciti iz ljubavi, a u buducnosti postanes profesionalac pa to fino naplacujes. ili bi ti radio besplatno iz ljubavi.

a za prosjecan lab na ciscu, ili bilo sta ti je ko sto getriba veli, ili bilo sta ako oces dodatno isprobat....3 rutera, dva switcha, moduli sa interfaceovima, frame-relay cloud simulator, pix firewall, kablovi, hostovi, rack, hladjenje....ma da je kupljeno i na hrelicu usred faking pekinga...neces proc ispod 25 somova kuna, bez dostave i carine i tralalala

i to bi trebao biti model za siromasne studente danasnjice??? ma o cem ti fantaziras???? svaka cast tebi i datacentrima, niko ne dovodi tvoje znanje ili profesionalnost u pitanje...ali malo su se stvari danas ipak promjenile...

a uostalom i upisivanje akademije za tih 7000 kuna kolko si spomenuo za ebay...dobijes upravo to, mogucnost rada na opremi...iz ljubavi ili iz brige za buducnost, na kraju je nebitno. mislim da svako zeli raditi posao koji voli, bit profesionalac u tome i na kraju krajeva to dobro naplatiti. jer znanje kosta...
Bjesomar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 18:57   #88
Quote:
Bjesomar kaže:
da je, ti si ulagal pa si kupil sparc sa zadnjih 40 baksa. eto, odlucio si se kockat. i nije ti se "posrecilo", nego si odlucio ulagati u buducnost. a di je ljubav prema tome? samo si drugim rjecima rekao isto ono po cemu pljujes.
Pardon, ali mogel sam isto tak potrositi zadnjih 40 dolara na gluposti. Ali to je bil Sun SPARCStation! I to moj vlastiti!
Quote:
napravio si to jer si htio imati u buducnosti nesto sto onda nitko nije mogao ni zamisliti...dva datacentra na razlicitim kontinentima...i sam ih financiras, znaci ima se...a?
Da, ima se, jer se prije svega DELALO IZ LJUBAVI, a ne metodama "ne ide", "ne moze se", letargija, apatija.
Quote:
danas za tih 40 baksa isto kupis dve kante i na njih stavis linux i krenes se uciti iz ljubavi, a u buducnosti postanes profesionalac pa to fino naplacujes. ili bi ti radio besplatno iz ljubavi.
Ne stavi se Linux, nego Solaris, i da, ja i dan danas delam i poducavam bez da to naplacujem.

Bez ljubavi nema niti majstorstva niti profesionalizma! Motivacija bi trebala biti strast, a ne samo gledati koliko kuna bu od toga bila visa placa. To tak ne funkcionira. Zato u kontemporarnoj IT industriji i ima toliko puno sarlatana koji glume profesionalce, a u realnosti ih takve stvari zapravo uopce ne zanimaju, nego to delaju zbog toga kaj je lova dobra.
Quote:
a za prosjecan lab na ciscu, ili bilo sta ti je ko sto getriba veli, ili bilo sta ako oces dodatno isprobat....3 rutera, dva switcha, moduli sa interfaceovima, frame-relay cloud simulator, pix firewall, kablovi, hostovi, rack, hladjenje....ma da je kupljeno i na hrelicu usred faking pekinga...neces proc ispod 25 somova kuna, bez dostave i carine i tralalala
Da, i? Ja sam znal delati po citavo ljeto na 4 (cetiri) stupnja celzijusa, da bi si mogel zaraditi za 28.8K modem.

Godinu i pol dana sam delal kao manijak i stedil da sam si mogel kupiti prvu Amigu500. Jos jedno cijelo ljeto sam rintal po 16 sati na dan, da sam si mogel kupiti hard disk od 530MB. Prema tome, dabome.
Quote:
i to bi trebao biti model za siromasne studente danasnjice??? ma o cem ti fantaziras???? svaka cast tebi i datacentrima, niko ne dovodi tvoje znanje ili profesionalnost u pitanje...ali malo su se stvari danas ipak promjenile...
Stvari se nisu nimalo promijenile, sve dok god mogu procitati ovakve komentare i ovakva rezoniranja kao kaj su tvoja.

Jos jednostavno nemate poduzetnoga duha, niti strasti, nego ste letargicni i apaticni. To je bit vasega problema, a ne nedostatak novaca.

Jer ako covjek nekaj ne poduzme, samo mu ne bu palo s neba u krilo.
Quote:
a uostalom i upisivanje akademije za tih 7000 kuna kolko si spomenuo za ebay...dobijes upravo to, mogucnost rada na opremi...iz ljubavi ili iz brige za buducnost, na kraju je nebitno. mislim da svako zeli raditi posao koji voli, bit profesionalac u tome i na kraju krajeva to dobro naplatiti. jer znanje kosta...
Pardon, ali ja nisam informaticar.

Konkretan primjer, mene sada zanima Oracle, jer mi je to rupa u znanju. Receno mi je da tecajevi kostaju oko 35000kn x 2. Nemam nikakvog problema pljunuti tu lovu za znanje iz cistog gusta odn. znatizelje. I naravno instalirati doma Oracle.

I BTW, i ja sam nekada bil siromasni student, koji se osjecal kao Rockfeller kad je imal $5 v zepu. Tak da te fore sa "siromasnim studentima" ne prolaze. TO NIJE ARGUMENT.

Da te fakat zanima CISCO, kopal bi ak treba i kanale samo da dojdes do love za opremu. Samo kaj se vama to ne dela, vi ste "prefini" za primit' se posla. Bolje se zaletit' u birc "na kavu".

Znas ti onu, "tko je fakat muzikalan, taj bu i na staklenoj flasi zasviral"?
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 21:15   #89
@annatar:
mislim da ti logika ima gresku,
zamislimo hipotetsku situaciju da ciscov router ne dodje 15-ak tisuca kuna (valjda?) nego pola miljuna kuna, bi li i onda iso kopat kanale za kupit taj router ili bi otiso na cisco akademiju.

ne kazem da se uvijek mora ic na neke sluzbene treninge da bi se doslo do znanja, ali u ovom slucaju (cisco akademija) po mojoj procijeni je to pametnije:
Mozda tebi nije, jel kad imas svoju opremu ucenje je brze, a vrijeme je novac, ali prosjecnom uceniku/studentu je.

Zadnje uređivanje SatansLittleHelper : 23.06.2006. at 22:20.
 
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 22:21   #90
Quote:
SatansLittleHelper kaže:
@annatar:
mislim da ti logika ima gresku,
zamislimo hipotetsku situaciju da ciscov router ne dodje 15-ak tisuca kuna (valjda?) nego pola miljuna kuna, bi li i onda iso kopat kanale za kupit taj router ili bi otiso na cisco akademiju.

ne kazem da se uvijek mora ic na neke sluzbene treninge da bi se doslo do znanja, ali u ovom slucaju (cisco akademija) po mojoj procijeni je to pametnije:
Mozda tebi nije, jel kad imas svoju opremu ucenje je brze, a vrijeme je novac, ali prosjecnom studentu je.
Samo malo! Gdje to tocno pise da sam ja protiv odlazenja na CISCO akademiju? Pise upravo suprotno, iako za Oracle.

U gore navedenom slucaju, da se konkretno dela o meni, nasel bi nacina da zaradim tu lovu za taj/te routere i jos k tome otisel na akademiju. Ali ne samo zbog toga kaj bi racunal z vecom placom, nego zato kaj me to zanima!
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 22:37   #91
ok, samo na cisco akademiju i ides manje vise zbog opreme (+popust 70% na polaganje ccna cert.), ostali materijali se mogu nabavit/ukrast.
 
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 23:37   #92
i o pohađanju cisca zbog opreme se da diskutirat...valjda ovidi di polažeš...ja idem u netakademiju(teh. veleučilište u zg) i nisam baš zadovoljan labom...npr. frame relay smo radili na običnom routeru sa više serijskih interfaceova i konfiguriranim portovima a isdn uopće nismo radili jerbo nisu mogli nabavit simulator...tolko o labovima,ostale vježbe možeš bez pardona radit i doma u netsimu ili packet traceru...sve vježbe,ispite i gradivo imam i doma tako da realno,nisam ni morao plačat 8000 da bi to naučio.
e sad ccnp je već druga priča,tu se svašta nauči al činjenica je da ccna cert nekom može pomoći samo ako se već bavi nečim sličnim pa mu treba da malo proširi znanje,meni u traženju posla niš ne znači
Myrza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 10:59   #93
Quote:
Myrza kaže:
npr. frame relay smo radili na običnom routeru sa više serijskih interfaceova i konfiguriranim portovima a isdn uopće nismo radili jerbo nisu mogli nabavit simulator...
A kaj ce ti ISDN? Pa tko to vise koristi? To je stara zaostala tehnologija, koja osim u .de, .ch te .fr nigdje drugdje nije imala nekog znacajnijeg utjecaja. A bogme je i u tim zemljama zastarjela i rijetko tko ju danas ima doma.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 22:47   #94
dakle opce mi se neda quotat jedno po jedno pa cu samo odgovorit na sve gore:

1. Solaris je Sunov UNIX...linux je nastao iz blablablablablablabla stara prica dosadna dozlaboga

2. 28.8 modemi? 530 mb diskovi?? stvari se nisu promjenile??? ti cjelo vrijeme pricas o kucnim kompjuterima...picekima i neki prastari sparcstation. covjece shvati...fantaziras. slagat doma cisco akademiju od polovne opreme i kopat kanale za to iz ljubavi...covjece

3. isdn se vise ne koristi? mislis na bra isdn...ono 128k 2 b kanala za po doma? kad bi znao koliko isdn pra 30 kanalnih jos uvjek postoji po hrvatskoj, drugacije bi pricao (a i inace isdn bra se isto jako puno koristi kao hot-standby backup linkovi)

4. frame relay i isdn nisu uvjet za polaganje za certifikat tako da ti takva simulacija nece doc na ispitu, samo teorijska pitanja. a fr relay i isdn mozes raditi u boson netsimu, a ostale labove bas i nemozes sve napraviti u simulatoru. dosta komandi ne podrzava...a i uostalom, ako mislis da ti akademija sluzi samo zato da bi labove napravio na opremi na akademiji...varas se. stvar je u tome da procitat doma poglavlje, napravit lab u simulatoru i vidjet da ti ping prolazi je potpuno drugacija od toga kad se odjednom nadjes ispred 5 rackova punih opreme iz kojeg viri shuma kablova. labove tako i tako prepisujes...samo sto ako ti na simulatoru nebude radilo, reci ces BLE...a ako ti na akademiji ne bude radilo, onda ces ic raditi dijagnostiku i toubleshooting uzivo...a to je najblize sto ces doci rl iskustvu.

5. neko ko je upisao (skupu) akademiju iz vlastitog dzepa financirano i iz vlastite ljubavi/interesa/zelja/namjera/planova whatever....je prefin pa zato radje ide u birc na kavu??? danasnji informaticar mora baratat sa toliko stvari da bi svaki drugi covjek imao doma omanji IT centar u garazi...windows, linux/unix, networking, routing, switching, optika, pa di je onda oprema od razlicitih proizvodjaca sa svojim ios-ima i njihovim komandama....gle...prije si imo sparc (karikiram)....i...to je to, danas jednostavno NIJE tako. al na kraju krajeva i sam si reko da nisi informaticar
Bjesomar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 23:49   #95
je lako je još za nas iz IT-a... a šta da smo neke druge struke tipa molekularna biologija ili tak neš?!
po njemu bi si isto doma trebali slagati labose... samo neznam ko bi si iz te grane mogao priuštiti nekoliko milijuna svejedno-čega za takvo što...
 
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 15:44   #96
Quote:
Bjesomar kaže:
dakle opce mi se neda quotat jedno po jedno pa cu samo odgovorit na sve gore:

1. Solaris je Sunov UNIX...linux je nastao iz blablablablablablabla stara prica dosadna dozlaboga
Ne kuzim, kakve to sad ima veze s cijenom caja u Kini? WTF?
Quote:
2. 28.8 modemi? 530 mb diskovi?? stvari se nisu promjenile??? ti cjelo vrijeme pricas o kucnim kompjuterima...picekima i neki prastari sparcstation. covjece shvati...fantaziras. slagat doma cisco akademiju od polovne opreme i kopat kanale za to iz ljubavi...covjece
Opet, WTF? To je bil primjer. Radi se naravno o KONCEPTU, kojega ocigledno nisi skuzil.

Apropos promjena, naravno da su se stvari promijenile. Sada se vrte x64 dual core Opteroni u nekoliko inkarnacija, diskovi od po 250GB, Sun T2000 i Fiber channel storage, SunPlex clustering, CISCO routeri... neg kaj neg da su se stvari promijenile! Ali je koncept ostal isti!

Aktivno sam i dalje nastavil ulagati u infrastrukturu i opremu, cisto da se mogu s time igrati i ZNATI TOCNO O CEMU SE RADI.
Quote:
3. isdn se vise ne koristi? mislis na bra isdn...ono 128k 2 b kanala za po doma? kad bi znao koliko isdn pra 30 kanalnih jos uvjek postoji po hrvatskoj, drugacije bi pricao (a i inace isdn bra se isto jako puno koristi kao hot-standby backup linkovi)
Ma kakva te Hrvatska+ISDN sad spopala? To sam upravo stel i reci, Hrvatska je zadnja rupa na svirali po pitanju tehnike. Dok su svi drugi vec DOBRO DEBELO ODAVNO presli na FLAT RATE ADSL, u Hrvatskoj jos ima HRPA prastarog ISDN-a? SUPER.

Evo frend si je uprav dal uvesti doma T1 (T1, HEJ!) sa CISCO routerom i CSU/DSU, a ti meni o hrpi PRASTAROG ISDN-a po Hrvatskoj?

YOU HAVE GOT TO BE KIDDING ME.
Quote:
5. neko ko je upisao (skupu) akademiju iz vlastitog dzepa financirano i iz vlastite ljubavi/interesa/zelja/namjera/planova whatever....je prefin pa zato radje ide u birc na kavu???
Ne, upravo obrnuto! Nisi pazljivo procital!
Quote:
danasnji informaticar mora baratat sa toliko stvari da bi svaki drugi covjek imao doma omanji IT centar u garazi...windows, linux/unix, networking, routing, switching, optika, pa di je onda oprema od razlicitih proizvodjaca sa svojim ios-ima i njihovim komandama....gle...prije si imo sparc (karikiram)....i...to je to, danas jednostavno NIJE tako.
Ma nemoj? Nego kak je? Imam i dan danas UltraSPARC, a kak je krenulo, imal bum ga jos i vise. Gdi ti zivis, u pecini ili pod nekim kamenom?
Quote:
al na kraju krajeva i sam si reko da nisi informaticar
Nisam, ali ako je OVO zalosno stanje Informatike kao industrije te kao discipline, mozda bi trebal postati. Onda bi sarlatanima zagustilo.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?

Zadnje uređivanje Annatar : 30.06.2006. at 16:36.
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 16:04   #97
e,kolko ti je koštalo frenda da uvede T1?pa nismo svi bogati
uostalom,ISDN pri bez problema može imati brzine E1 i E3(T1 i T3 se koriste u Americi i Janpanu)...poanta je u tome da dosta firmi ima ISDN jer im ne treba stalna konekcija na net i ISDN je tu puno bolji zbog DDR-a i ACL-a...
Myrza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 16:40   #98
Quote:
getriba kaže:
je lako je još za nas iz IT-a... a šta da smo neke druge struke tipa molekularna biologija ili tak neš?!
Bum ti napisal kaj onda.

Onda si lijepo slozis data centre, skeljis Sun N1 grid engine geographic edition + QFS clustering FileSystem, povezes ih realtime cryptom (IPSec) i CISCO routerima, te krenes u raznorazne interesantne biokemijske analize, od protein foldinga do raznoraznih mapiranja genoma te "poslica" za klijente koji bi rado ostali anonimni.

A ti naravno u tom slucaju ne bus bil pizda pa bil indiskretan... kad vec ljudi placaju masnu lovu. Ne bi bilo bas najoptimalnije...

Poslic-sim, poslic-tam, pak je opet zisel van...
Quote:
po njemu bi si isto doma trebali slagati labose... samo neznam ko bi si iz te grane mogao priuštiti nekoliko milijuna svejedno-čega za takvo što...
See above.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 16:45   #99
Quote:
Myrza kaže:
e,kolko ti je koštalo frenda da uvede T1?
Circa $400 USD mjesecno.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 17:26   #100
nemam ti vise sta za rec :P


odi se zaljubi u neku dokumentaciju
Bjesomar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:08.