Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2014., 20:58   #201
vidim da nismo jedini koji gledaju kinder jaje i sl.

mislim, ne predstavlja to nama neki problem, jer zna pogledati cca. 2-3 puta tjedno po 3 komada (dogovor je da smije pogledati 3 crtana za redom, a nama i kinder jaja ulaze u taj broj - i dijete se toga se pridržava, kad treći završi upozori me da sada treba ugasiti), ali mi je osobno čudno što u tome ima toliko zanimljivo
evelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 23:36   #202
I mome sinu je zanimljivo to odmotavanje kinder jaja.

Dok je bio bolestan i morao mirovati zbog infuzije, slučajno na you tubu naišli na to. On se upiljio kao u najnapetiji triler. Terapije su prolazile u hipu.

Sad mu ponekad pustim kad traži, ali rijetko se sjeti.
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 10:07   #203
moj isto gleda ova odmotavanja kinder jaja neznan uopce kako dođe do njih..preko nekih japanskih crtića, autobusa i auta..mislim da se jedan od njih zove tayo...i dođe do ovih kinder jaja i njih bi mogao gledat satimaaaaaa...naravno da ga ne pustin koliko bi on to želio jer moga bi cili dan sidit na kompu...mislila san da samo on gleda al sad mi je lakše kad vidin koliko ih ima šta to gledaju
__________________
U M F
daenerys92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 15:29   #204
Je li netko gledao Poštara Pata? Kakvi su dojmovi?

Inače, kada su vaša djeca počela gledati dugometražne crtane? Moj mali ima 4 i po godine. Može sjediti dva sata, to me ne brine, ali prilično sam sigurna da ne može pratiti radnju. Neki dan se zabuljio u Ledeno doba na tv-u, smijao se gegovima, ali ne vjerujem da baš kuži radnju. Meni je osobno to odbojno, da bulji kao tele u nešto samo zato jer ga grafika hipnotizira, bez da razumije i slijedi priču. A druga djeca već sa 2-3 godine, navodno, uživaju u Jurićima, Avionima, Nemu....
Za početak bih htjela nešto jednostavno i s puno gegova, je li Poštar takav?
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 19:47   #205
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
Je li netko gledao Poštara Pata? Kakvi su dojmovi?

Inače, kada su vaša djeca počela gledati dugometražne crtane? Moj mali ima 4 i po godine. Može sjediti dva sata, to me ne brine, ali prilično sam sigurna da ne može pratiti radnju. Neki dan se zabuljio u Ledeno doba na tv-u, smijao se gegovima, ali ne vjerujem da baš kuži radnju. Meni je osobno to odbojno, da bulji kao tele u nešto samo zato jer ga grafika hipnotizira, bez da razumije i slijedi priču. A druga djeca već sa 2-3 godine, navodno, uživaju u Jurićima, Avionima, Nemu....
Za početak bih htjela nešto jednostavno i s puno gegova, je li Poštar takav?
Mi gledali, dojam tako -tako, ali definitivno nije jednostavno i s gegovima.
Moj inace voli tog Postara Pata pa smo zato isli gledati i dugometrazni. A njemu su zanimljivije bile kokice.

Gledali smo i Avione 1 i 2, to mu je bilo zanimljivije jer je sav u utrkama, natjecanjima, brzini, a tamo je stalna akcija.
Ja crkla od dosade. Inace ne volim crtice, ni kratkometrazne, a jos ovi o avionima i auticima... Ti me stvarno dotuku.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 22:57   #206
i moja je kinderjajuša

a ja moram reci da je nama osobno omrazeni super why skroz okej.
slazem se da je zbunjujuce sto se ne moze adektatno prevesti i sto su ubacene engleske rijeci, no nama osobno je to plus jer uskoro selimo na engl govorno podrucje. zapravo mi je drago sto vec sad korz nesto sto voli i sto ju zanima polako shvaca da je taj jezik drugaciji.

ono sto je meni kod tog crtica super (a ne znam da postoji ikoji u tom tipu na nasem jeziku) sto ju je skroz zainteresirao za slova. pocela ga je gledati s neke 2 i pol, sto je prilicno rano (vrti nam se iskljucivo OK Bambino). mi osobno nismo nkad s njom "radili" na slovima (iako ima njenih vrsnjaka koji su izdrilani sa slovima, onako napamet, "a kao avion"), u vrticu ih sigurno jos ne rade.
i sad neku vecer, muz sara po onoj magnetnoj crtacoj ploci i nacrta krug, a mala k'o iz topa kaze "to je slovo o". i ajde, krene on sad iz zajebancije pisati slova (znaci totalno van konteksta, nevezano uz asocijacije slikama). ostali smo iznenadjeni kolicinom slova koju ona prepoznaje - samoglasnike sve, a i nekih 5 - 6 suglasnika (brka B i E npr). za jednu trogodisnjakinju koja je to ocito pokupila samo preko crtica jer od nas sigurno nije.

znam da se oko super why-ja lome koplja i da vecini ne sjeda (najvise zbog neadektatnog prijevoda), no nama je super why jedan od boljih crtica ikad

dok je Pat, s druge strane, ne zanima skoro uopce.
inace, kod nas se top 5 gotovo uopce ne mijenja:
dora
diego
pocoyo
chuggingtoni
tomica (i to ona scena magic railroad chase na usi mi vise ide van. i da, diesel 10 joj je omiljen, afkors)

gusjenicu tinu je, falabogu, prerasla i vise jos nije napeta, pocoyo ju je smijenio
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 23:03   #207
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post

Inače, kada su vaša djeca počela gledati dugometražne crtane? Moj mali ima 4 i po godine.
Tako nekako, u toj dobi je prvi put bila u kinu. Nije joj se svidjelo . Bilo joj je prebučno (pojma nemam kaj smo gledali, jedan od prvih je bilo Ledeno doba 3 u kinu). Radnju nije pohvatala do kraja, dio filma smo i prestajali na putu prema vratima jer je poželjela otići (pa se predomislila), pri kraju više nije imala koncentracije...tako da smo opet u kino otišli tek s njenih 5 i pol, tad joj se svidjelo. Izabrali smo film čiju radnju nije bilo teško pratit (mislim da je bio Turbo, onaj puž koji postane ultrabrz), pojasnili smo joj na početku o čemu će se raditi i nije joj trebalo puno pojašnjavanja tijekom filma, pratila je radnju.

Moja je u dobi od 4,6 i 5 godina uživala u kazalištu (i sad ako bira između kazališta i kina odabrat će kazalište). Kino joj nije bilo napeto, dugometražne crtiće je geledala u toj dobi doma, uz puno pitanja zašto, kako, gdje, kamo...

POšto je cura pošteđena sam crtića s autima , ali moj bi savjet bio da što god idete gledati napravite mali uvod u to što će vidjeti. Onako, u grubim crtama, ne prepričat mu film.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 23:08   #208
ja mislim da je to skorz individualno imam frendicu cija je mala s dve i pol prvi put bila u kinu na dugometraznom crticu i zdurala je cijeli crtic (ne sjecam se sto su gledali). imam malu u grupi koja je neposredno pred 3. rodjendan isla u kino gledati strumfove i prepricavala mi drugi dan u vrticu (ne radnju, nego sto je gledala, s kim je bila, i kak Gargamel ima Azriela).

ja mislim da moja jos nije zrela za takvo nesto, pa necu ni pokusavati. ni doma ju bas ne zanimaju dugometrazni crtici, Rio 1 je odgledala (uz prekide), al na Rio 2 je vec cvilila (mrzi onog bijelog kakadua). Frozen ju uopce nije zanimao. nije ona jos za dugometrazne crtice.

btw, da pitam, gledaju vasi onu Miu? moja je nemre smisit (dobili na hardu od frendova pa joj pustila, 0 interesa). al vidim uokolo, pa i kod njenih vrsnjaka, da je ta Mia jako popularna. stajaznam, meni je ono malo sto sam pogledala skorz bezveze
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 23:33   #209
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
btw, da pitam, gledaju vasi onu Miu? moja je nemre smisit (dobili na hardu od frendova pa joj pustila, 0 interesa). al vidim uokolo, pa i kod njenih vrsnjaka, da je ta Mia jako popularna. stajaznam, meni je ono malo sto sam pogledala skorz bezveze
Ja bi sad dala lijevi bubreg da s emoja mala opet prebaci na Miu. Gledala ju je kad su je puštali na tv, baka joj nabavila u dvd-(e) i neko je vrijeme bila aktualna. Sviđala joj se jer je vila i ima jednoroga. kud ćeš veće sreće. A radnja je (meni) bedasta do bola, ali njoj je bilo zanimljivo.

Ali zato SAD gledamo FIFI (svako jutro na Mini tvu ili tak nečem) i JA ĆU POLUDIT! Nikako joj suptilno ne mogu dat do znanja da je to za mlađe klince, svaku epizodu puštaju po dvadeset puta i već ih JA znam napamet . I Traktora Toma, pa podjetinjilo mi dijete totalno!

Sad mi Mia izgleda ko dokumantarac naspram ovog!
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 00:25   #210
Postar pat je dosadan i sladunjav.njoj se nije svidio.
Mia, glupa do bola, srecom mi ne gledamo tv, ovo smo slucajno jednom kod bake ujutro naletile.
super why, meni se ne svidja, pa joj nisam niti pustila.

sto se tice dugometraznih, moja ih gleda od cca 3.godine. zan prepricati radnju.
sa 4 je gledala Lego movie, koji ja nisam skuzila do pol filma da je na engleskom (niti mi je palo napamet provjeriti prije). ona se nije bunila. rekla je da joj je bio super.
al mi joj znamo pustiti i neke crtice tipa peppe, na engleskom (kad vec bulji u ekran, da barem korisno bulji)
doru izbjegavam
i opcenito ove za "ucenje" jezika.

od dugackih, moja voli cudovista iz ormara, pricu o igrackama (1,2,3),....

odlazak u kino im je isto dozivljaj, tako da ne mora film biti nesto posebn.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 07:38   #211
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
ja mislim da je to skorz individualno imam frendicu cija je mala s dve i pol prvi put bila u kinu na dugometraznom crticu i zdurala je cijeli crtic (ne sjecam se sto su gledali). imam malu u grupi koja je neposredno pred 3. rodjendan isla u kino gledati strumfove i prepricavala mi drugi dan u vrticu (ne radnju, nego sto je gledala, s kim je bila, i kak Gargamel ima Azriela).
O tome pričam. Ne želim da mi dijete dura film, niti da dva sata bulji u nešto što ne razumije, da kasnije ne zna radnju. Onda bolje da ostanemo doma i igramo se nešto što razumije i u čemu može uživati.

Naš nećak gleda Nema i Princezu i žapca od 2 godine i nešto. Pa ne znam je li moje dijete toliko bedastije od njega da ne može shvatiti, ili su samo roditelji ovog drugog nadobudni pa vole vjerovati kako njihov sve to kuži.
I taj način govora u tim crtićima?? Govore tako brzo, tako nerazgovijetno da se ja moram napeti da ih razumijem. A posebno mrzim regionalne naglaske i izraze koje djeca nema šanse da razumiju.
Ili smo možda fulali sve skupa - možda je to za stariju djecu koja mogu pohvatati i radnju i taj nenormalni govor.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 07:39   #212
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Mi gledali, dojam tako -tako, ali definitivno nije jednostavno i s gegovima.
Moj inace voli tog Postara Pata pa smo zato isli gledati i dugometrazni. A njemu su zanimljivije bile kokice.

Gledali smo i Avione 1 i 2, to mu je bilo zanimljivije jer je sav u utrkama, natjecanjima, brzini, a tamo je stalna akcija.
Ja crkla od dosade. Inace ne volim crtice, ni kratkometrazne, a jos ovi o avionima i auticima... Ti me stvarno dotuku.
Ok, ništa od toga. Neću da mu prvi dojam bude loš.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 07:41   #213
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
..tako da smo opet u kino otišli tek s njenih 5 i pol, tad joj se svidjelo.
ali moj bi savjet bio da što god idete gledati napravite mali uvod u to što će vidjeti. Onako, u grubim crtama, ne prepričat mu film.
Hvala, znači nisam luda i nije mi dijete bedasto što ne kuži i nema interes za duge crtiće.

Slažem se za uvod. To smo radili sa predstavama, posudili bismo slikovnicu par dana ranije, pa je bio svaki put oduševljen jer je vidio poznate likove koje je već zavolio i kužio je predstavu.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 07:47   #214
Eeee, Super Why. Ja sam jedna od jačih mrziteljica tog crtića, i uglavnom svih "edukativnih". Ali moj dječak je apsolutno zaljubljen u taj crtić. Nisam sigurna je li se upoznao s njim u vrtiću ili kod bake, ali samo ga je odjednom počeo tražiti.
Po nekoliko puta u danu upali tv, stavi na Bambino da provjeri koji je crtić. AKo je neki drugi, gasi, a ako je Poštar Pat ili Super Why, to odgleda. Iako mislim da Poštara najviše voli zato što zna da nakon njega slijedi Super Why. Na sreću još nije skužio da je uvijek u isto vrijeme i da može ciljati, pa rijetko pogodi.

Istina, naučio je slova, ali ostalo je opet buljenje u nešto što ne razumije, pa me zato živcira.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 08:00   #215
Znam da mrzimo lančane postove, ali moram još jedno pitanje. Šta s Ninja kornjačama, Power Rangersima, Ben Ten, Sluggterra, Gormitima i sličnima?
Meni su, naravno, užasni, grozni, ne vidim apsolutno ništa lijepo ni dobro ni zanimljivo u tim crtićima. Neki dan sam išla pogledati Ninje, to je sad kao ultimativni hit, i slušam: nestao je dekoder za aktiviranje portala u x dimenziju i sad se oni bore s nekim čudovištima da ga nađu. Ma daj....
Ali imam dojam da ih svi dečki osim mog sina obožavaju. Pa me to rastuži, zašto je drugačiji....? On voli Super Why, Poštara Pata, Rorija, Traktora Toma, Pepu - to valjda nikada neće prerasti.
Inače crtiće gleda minimalno, i ne mislim da će išta propustiti zbog toga, ali ponekad me brine kako će se uklopiti u društvo vršnjaka ako ima sasvim drugačije interese. A onda opet kad se sjetim portala u x dimenziju sam sretna što nema te interese i što ga više veseli kad Pepin tata podriguje....
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 08:25   #216
ZT, mali je jos i zato ga ne zanimaju. Meni su i ninje i ben 10 zanimljivi za gledati za razliku od Mia&me koja osim sto je krajnje nepismena (Mia&I bi trebalo biti) je i iritantno sinkronizirana i dosadna za popizdit. Ali eto, kad naletimo mala voli.
Srecom, tv crtice jako malo gleda, mi smo na MLP crticima prije spavanja, za njih imam fakat samo rijeci hvale. (ok, nasla bi se i koja kritika da se potrudima li sve u svemu je ok crtic).
Na tv zna gledati Diega, Kai Lan, Umizoomi, Paw patrol.....
Dugometrazne jako rijetko gledamo, imamo ih masu skinutih alu nikako nemamo vremena za to. Negdje od 4,5-5 g je u stanju pogledati cijeli bez da je bolesna ali eto, uvijek imamo nesto drugo za raditi. Na koncu cemo ja i mm sami geldati one koje ocemo pogledati
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 09:19   #217
O kakvim kinder jajima pricate?

Moj zapravo vise voli dugometrazne crtice, gleda ih od cca 3 godine i zna prepricati, nekad i u detalje kojih se ni ja ne sjetim.
Voli Pricu o igrackama i te Aute i Avione.
Voli ici u kino, nikad nismo izasli prije zavrsetka filma, gleda od pocetka do kraja i onda poslije komentira jel mu bilo zanimljivo ili nije.

Od kratkometraznih voli Super why (nemam nista protiv ), Diega i Postara Pata.

Hvala nebesima, ne voli raznorazne Batmane, Power rangerse i sl. gluposti i nadam se da ce tako i ostati.

Meni osobno su neki crtici negledljivi tipa onog uzasnog Tomice gdje svi kao pricaju, a nitko ne otvara usta ili se ljute, smiju i placu na isti nacin, bez ikakve mimike na onim sablasno sivim"licima".
Taj crtic mi je stvarno jeziv, ali on ga voli pogledati kad naletimo na njega.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 09:28   #218
Moj je prvi put bio u kinu malo prije 4. rodjendana, svidjelo mu se, iako je crtic bio predugacak za njega (skoro 2 sata).

Dugometrazne crtice gleda od trece godine, doduse rijetko. Pustala sam mu ih u poodmakloj trudnoci kad bi morala odspavati popodne, a njemu se nije spavalo. Ili znamo svi zajedno pogledati vikendom. Nije ih puno gledao, vrtimo stalno iste. Omiljeni su mu Auti, Cudoviste iz ormara, Prica o igrackama, Ledeno doba i Frozen.

Doma rijetko imamo upaljen tv, dakle tu nista ne gleda. Pogleda cca 2 kraca crtica po danu, voli Tomicu, Winnija, Peppu, Baltazara, Traktor Toma i slicno. Ove Ninje i druge ratoborne mu ne pustam.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 09:50   #219
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
Inače, kada su vaša djeca počela gledati dugometražne crtane? Moj mali ima 4 i po godine. Može sjediti dva sata, to me ne brine, ali prilično sam sigurna da ne može pratiti radnju. Neki dan se zabuljio u Ledeno doba na tv-u, smijao se gegovima, ali ne vjerujem da baš kuži radnju. Meni je osobno to odbojno, da bulji kao tele u nešto samo zato jer ga grafika hipnotizira, bez da razumije i slijedi priču. A druga djeca već sa 2-3 godine, navodno, uživaju u Jurićima, Avionima, Nemu....
ja sam mog prošle zime prvi put vodila u kino, na Avione. imao je 3.5 g, gledali smo 20 min i na svu sreću izašli van (očajno glup crtić, strašno nešto).

ok, vjerujem da je mogao pratiti radnju letenja aviona naokolo, ali ta karakterizacija likova regionalnim govorima (zašto???), pa i same te šale i pošalice, nema šanse da dijete te dobi to razumije isprve, a još je i glasno i svašta nešto.
ugl uspjeli smo postić da izađemo van

ovo ljeto (4 g) smo mu počeli puštati selektirane dugometražne. gledao je Cars, Priču o igračkama 3, Ledeno doba 3, i neku kopiju Priče o Nemu (o nekim morskim psima).

gleda u dva dijela po 45 min, može koliko toliko pratiti radnju (naravno ne razumije sve razine, dobar dio je za odrasle koji to moraju gledati s djecom, recimo zezancija na Kena i Barbie u Priči o igračkama, IMO to je za roditelje namijenjeno).

gledao je i Priču o džungi, neka skraćena verzija od 50-ak min, to mu je bilo taman.

ja sam isto protiv tog buljenja bez smisla, ovo smo mu ljeto to puštali jer je i nama bilo fora to gledat, i iskreno, moguće je i to prerano.

dobar mi je ovaj savjer da se unaprijed ispriča radnja, ili bi se trebalo gledati više puta, budući da su to sve crtani za nešto veću djecu, i zbog izraza i brzine i pažnje koja je potrebna da se pohvata radnja na više razina.


Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
Šta s Ninja kornjačama, Power Rangersima, Ben Ten, Sluggterra, Gormitima i sličnima?
ja to mom ne dam gledati
zna tko su Njina kornjače, zna tko su Gormiti, al ne traži gledati niti mu ja to nudim.

sad trenutno je skontao da postoji RTL Kockica, pa pogleda crtani ujutro, bude Vatrogasac Vjeko i neki dinosauri.
na godišnjem je od kraćih gledao Štrumfove, Pepu, Poštar Pata i sl, ugl taj tip crtanih.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 10:04   #220
Sto se radnje tice, prva dva duga crtica koja je gledao bili su Auti i Prica o igrackama. Medjutim, on je radnju znao napamet, jer smo doma imali slikovnice koje smo nebrojeno puta citali prije nego sto sam se odlucila pustiti mu crtice.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:50.