Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2014., 12:55   #1881
Quote:
s-he kaže: Pogledaj post
Sto se mucnina tice, nema pametnog savjeta osim da se sto vise odmarate, spavate izlezavate i sto manje zamarate psihicki. Ostalo meni nista nije pomoglo, ni dumbir, ni bademi, ni mentoli..
Potpisujem. Odmor i san su jedino sto je pomagalo. Nazalost, nisam cesto imala taj luksuz kao u prvoj trudnoci. Jedan dvogodisnjak nije imao previse razumijevanja za moje tegobe
Uglavnom, ni ja nisam bila sretnica do 12. tj., čekala sam punih 18.
Sad jos povremeno imam onaj bljakasti okus u ustima, blagi val mučnine, ali definitivno se lakse dise!
Napustam temu, svima sto manje druženja sa skoljkicom želim i ugodno putovanje do 9. mjeseca!
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 17:27   #1882
ja sam danas 7 + 2. do jučer sam imala mučnine, povraćala uglavnom jednom dnevno. s mučninom zaspala sinoć, jutros - ništa. cijeli dan danas isto ništa. kao rukom odneseno.... ima neko slično iskustvo?
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 22:51   #1883
Evo još jednog zanimljivog pitanjca da li te mučnine možda počinju tako da uopće ne možete jesti, odnosno da vam se ništa ne jede, jednostavno niste gladni i pomisao na bilo kakvu hranu vam je odbojna?

U konačnici se prisilite jesti, ali to nije to, to nije ona papica sa guštom..meni se dešava čak da budem gladna sve do onog trena dok se hrana fizički ne stvori pred menom, tada prestajem biti gladna i to je sve što sam imala od teka
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 07:32   #1884
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
ja sam danas 7 + 2. do jučer sam imala mučnine, povraćala uglavnom jednom dnevno. s mučninom zaspala sinoć, jutros - ništa. cijeli dan danas isto ništa. kao rukom odneseno.... ima neko slično iskustvo?
Takve dane punis baterije za nove dane koji slijede tako ti je meni znalo biti 2,3 dana ok i onda opet.. samo mene su dotukle glavobolje koje su krenule oko 9.,10. Tj. Te dane bih prespavala 22 h,ostala 2 bih povracala. Tek stalo s 16 tj. Kupi si cedevitu, par kg limuna..pravi si malo ced.,malo limunadu(ne preslatku). Moras se hidratizirati. Ja cak povracala vodu iz slavine...

Quote:
lenchy2403 kaže: Pogledaj post
Evo još jednog zanimljivog pitanjca da li te mučnine možda počinju tako da uopće ne možete jesti, odnosno da vam se ništa ne jede, jednostavno niste gladni i pomisao na bilo kakvu hranu vam je odbojna?

U konačnici se prisilite jesti, ali to nije to, to nije ona papica sa guštom..meni se dešava čak da budem gladna sve do onog trena dok se hrana fizički ne stvori pred menom, tada prestajem biti gladna i to je sve što sam imala od teka
Tako ti je meni jos i sada, neki osjecaj izmedu gladi i mucnine. Jedem samo toastani kruh s maslacem, eventualno sir dodam.
Sad mi je na dane tako..ali nakon rucka me uhvati. Ne znam sto kuhas, ali zlicom sto vise, trpaj sto vise povrca u sve..

E a cure, sto se tice jabuka..meni su isto bile mljac samo... Sto je bilo dana kad ne bih prestala povracati dok zadnji griz ne izade.
s-he is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 16:27   #1885
Quote:
lenchy2403 kaže: Pogledaj post
Evo još jednog zanimljivog pitanjca da li te mučnine možda počinju tako da uopće ne možete jesti, odnosno da vam se ništa ne jede, jednostavno niste gladni i pomisao na bilo kakvu hranu vam je odbojna?

U konačnici se prisilite jesti, ali to nije to, to nije ona papica sa guštom..meni se dešava čak da budem gladna sve do onog trena dok se hrana fizički ne stvori pred menom, tada prestajem biti gladna i to je sve što sam imala od teka
mogu ti lagati, ali mogu ti biti i iskrena tako je meni pocelo, onda je mucnina pocela ujutro i trajala cijeli dan, onda sam pocela povracati samo slinu, pa nakon toga je krenulo pravo povracanje, na mirise, na hranu, na sve - povracala sam stalno, toliko da sam zavrsila kod dr i testirali su me na dehidraciju, cudili su se da u tom stanju jos uvijek nisam dehidrirana! doktor mi je prepisao tablete koje mi mogu ublaziti mucnine, ali nije pomoglo, umjesto 10 puta dnevno, s tabletama sam povracala 5 puta, nije neka razlika, postane ti svejedno i onda se poboljsalo dok u 15 tjednu nije potpuno nestalo
lili* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 00:06   #1886
Quote:
s-he kaže: Pogledaj post
Tako ti je meni jos i sada, neki osjecaj izmedu gladi i mucnine. Jedem samo toastani kruh s maslacem, eventualno sir dodam.
Sad mi je na dane tako..ali nakon rucka me uhvati. Ne znam sto kuhas, ali zlicom sto vise, trpaj sto vise povrca u sve..

E a cure, sto se tice jabuka..meni su isto bile mljac samo... Sto je bilo dana kad ne bih prestala povracati dok zadnji griz ne izade.
imaš pravo, za povrćem sam jedino baš luda, udavim se sa povrtnim varivom i ono što mi se sviđa, nekako kao da imam veću potrebu za voćem (nego što sam imala) i to baš za citrusima (mandarina, naranča)

jedino što me svako jutro uhvati potreba (koju moram zadovoljiti) za čokoladnim mlijekom nikako mi bez njega dan ne može početi

Quote:
lili* kaže: Pogledaj post
mogu ti lagati, ali mogu ti biti i iskrena tako je meni pocelo, onda je mucnina pocela ujutro i trajala cijeli dan, onda sam pocela povracati samo slinu, pa nakon toga je krenulo pravo povracanje, na mirise, na hranu, na sve - povracala sam stalno, toliko da sam zavrsila kod dr i testirali su me na dehidraciju, cudili su se da u tom stanju jos uvijek nisam dehidrirana! doktor mi je prepisao tablete koje mi mogu ublaziti mucnine, ali nije pomoglo, umjesto 10 puta dnevno, s tabletama sam povracala 5 puta, nije neka razlika, postane ti svejedno i onda se poboljsalo dok u 15 tjednu nije potpuno nestalo
jao, ja se nadam je to ipak individualno, tj. od osobe do osobe, da svaka buduća mama taj period prođe drugačije..jer ovako sam mršava, još ako ću ovako sve izbacivati iz sebe, završiti ću u bolnici kao anoreksičar
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 09:08   #1887
Ja prijavljujem da mi B6 ne djeluje :-( pa sam ga prestala piti.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 19:19   #1888
Meni je danas cijeli dan koma.
Ujutro od dorucka mi se poceo dizat zeludac i ajde nekako se primirilo, i od kako smo rucali dragi i ja od tad samo zeludac se dize i muka mi je
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 19:20   #1889
Imate li kakve savjete kako se riješiti žgaravice, a da nije soda bikarbona ili limun (od njih mi se diže želudac)? Već par dana me muči kroz cijeli dan, s time da najgore pred spavanje, a nisam nikako posebno mijenjala prehranu i sve drugo je standardno..ne znam da li je još tko imao takvih iskustava u ranoj trudnoći..
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 19:35   #1890
Quote:
lenchy2403 kaže: Pogledaj post
Imate li kakve savjete kako se riješiti žgaravice, a da nije soda bikarbona ili limun (od njih mi se diže želudac)? Već par dana me muči kroz cijeli dan, s time da najgore pred spavanje, a nisam nikako posebno mijenjala prehranu i sve drugo je standardno..ne znam da li je još tko imao takvih iskustava u ranoj trudnoći..
Rennie tablete, smiju ih trudnice.
I nemoj nakon klope odmah leci, stavi si vise jastuka.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 17:34   #1891
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Rennie tablete, smiju ih trudnice.
I nemoj nakon klope odmah leci, stavi si vise jastuka.
jastuci? to mi je prvi glas..ali svakako ćemo probati, hvala na savjetu
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 18:33   #1892
Quote:
lenchy2403 kaže: Pogledaj post
jastuci? to mi je prvi glas..ali svakako ćemo probati, hvala na savjetu
Nema na cemu ;-) Da, onak da lezis u polusjedecem polozaju, pa ce se manje sadrzaja iz zeluca vracat.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 11:13   #1893
Tako sam i ja. Lezala u tom polusjedecem polozaju dok me ne ulovi prvi san. I onda bih maknula jastuke i zacorila k'o beba
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 15:47   #1894
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
ja sam danas 7 + 2. do jučer sam imala mučnine, povraćala uglavnom jednom dnevno. s mučninom zaspala sinoć, jutros - ništa. cijeli dan danas isto ništa. kao rukom odneseno.... ima neko slično iskustvo?
Ja sam imala jake mucnine i povracanja cijeli dan do nekog 8.-9. tjedna, onda je jedan dan samo prestalo i zatisje je trajalo tjedan dana, nakon toga ponovo mucnine, a povracanje rijetko, onak mozda jednom tjedno

Quote:
lenchy2403 kaže: Pogledaj post
Evo još jednog zanimljivog pitanjca da li te mučnine možda počinju tako da uopće ne možete jesti, odnosno da vam se ništa ne jede, jednostavno niste gladni i pomisao na bilo kakvu hranu vam je odbojna?

U konačnici se prisilite jesti, ali to nije to, to nije ona papica sa guštom..meni se dešava čak da budem gladna sve do onog trena dok se hrana fizički ne stvori pred menom, tada prestajem biti gladna i to je sve što sam imala od teka
Potpisujem
U zadnjih tjedan dana imam nekakve zeljice, ali to ako odmah ne zadovoljim, prode me i bude mi muka. A do sad sam samo na kruhu i dukateli zivjela, prisilim se voca pojest i salate, ali nista mi nije bilo fino. Doslo je do toga da nisam znala jel mi mucno i boli trbuh od gladi ili trudnoce, sve dok nije prestalo nakon sto bih nesto pojela, ono nisam imala nikakav osjecaj gladi

Ja sam se nocas probudila sa mucninom u 3 u noci i morala ici sjesti na kauc, bilo mi bolje poslije valjda od tog polusjedeceg polozaja, moram si stavit hrpu jastuka u krevet da se ne moram seliti drugi put
Corra Noire is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 17:49   #1895
Quote:
Corra Noire kaže: Pogledaj post
Potpisujem
U zadnjih tjedan dana imam nekakve zeljice, ali to ako odmah ne zadovoljim, prode me i bude mi muka. A do sad sam samo na kruhu i dukateli zivjela, prisilim se voca pojest i salate, ali nista mi nije bilo fino. Doslo je do toga da nisam znala jel mi mucno i boli trbuh od gladi ili trudnoce, sve dok nije prestalo nakon sto bih nesto pojela, ono nisam imala nikakav osjecaj gladi

Ja sam se nocas probudila sa mucninom u 3 u noci i morala ici sjesti na kauc, bilo mi bolje poslije valjda od tog polusjedeceg polozaja, moram si stavit hrpu jastuka u krevet da se ne moram seliti drugi put
i ja sam se jutros probudila s mučninom, i onda više ne znam jel mi to od nečega što sam pojela jučer navečer ili općenito..iako, danas me je prvi puta potjeralo na povraćanje od namirnice koju inače obožavam jesti (gljive) - čim sam osjetila taj miris/okus u ustima, goootoovooo, bljuuv

još mi je bilo nešto čudno zašto su mi bile zasmrdile i neki dan..
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 16:56   #1896
Gastritis u trudnoći

ima li išta gore na ovom svijetu,kad se spoje trudničke mučnine i gastritis.
Sami Jo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 17:06   #1897
Quote:
lili* kaže: Pogledaj post
mogu ti lagati, ali mogu ti biti i iskrena tako je meni pocelo, onda je mucnina pocela ujutro i trajala cijeli dan, onda sam pocela povracati samo slinu, pa nakon toga je krenulo pravo povracanje, na mirise, na hranu, na sve - povracala sam stalno, toliko da sam zavrsila kod dr i testirali su me na dehidraciju, cudili su se da u tom stanju jos uvijek nisam dehidrirana! doktor mi je prepisao tablete koje mi mogu ublaziti mucnine, ali nije pomoglo, umjesto 10 puta dnevno, s tabletama sam povracala 5 puta, nije neka razlika, postane ti svejedno i onda se poboljsalo dok u 15 tjednu nije potpuno nestalo
Ja sam dva mjeseca trudna,četvrta trudnoća,uvijek sam imala mučnine sa svima,s prvo dvoje manje a zadnjih dvoje nemilo ,grdo do te mjere da bi se bacila pod vlak.Ovako: nemam apetit,sve mi smrdi,ali baš sve ,nadutost,u jednaku mi sve stoji i hoce van a ja nemogu povratiti jer se bojim,gutammm ,pa mi sama hrana izlazi van onako komadići ,kad uspijem naravno pojesti nešto.U obzir dolazi samo suhi kruh,napolitanka,i sl,vodu nemogu zamisliti,pa po mrvicu gutam.Imam zatvor po tjedan dana ništa,koristim çepiće za to,i od homeopatije sam dobila probiotike,sto se tiče toga.Za mučninu mi je dala nekakve tabletice za cuclanje,i kapi,ali nista mi to bas nepomaže,jedva čekam još taj mjesec dana za koji mi dr kaže da ce me popustiti....živim za taj dan.Eto sve što vam se dogodi u trudnoći sve je moguće nebi se ni zvalo drugo stanje.
Sami Jo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 23:10   #1898
Quote:
PinaColada000 kaže: Pogledaj post
Trudnasam 7+5 mucnine i povracanje imam vec 2tjedna. Cijeli dan. Uz to imam nizak tlak,nesvjesticu.
Pasu mi samo lagani mali obroci svakih sat-dva. Sve sto pojedem povracam.
Najgore mi je ujutro kada nemam jos sta za povratit.
U prosloj trudnoci povracanja su pocela sa 8tt i traja do 16tt ako ne i duze.
Tako da moram priznat da sam zapravo tek uzivala u trudnoci sa trbuhom
Eto i mene 7+4(dan vise manje), prva trudnoca, mucnine bez povracanja sam imala par puta ugl. zbog nekih mirisa, iako mislim da je uzrok zeljezo iz Elevita pa ga sad pijem tek predvecer i cini mi se da je tako bolje.

Nadam se da me nece ulovit jace mucnine... Povracanja se uzasavam, ali dobro, sta se mora...
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 17:35   #1899
Ja sam 9+2, mučnine prisutne, povraćanje manje nego prije, moram paziti da me ne uhvati glad jer mi postane muka. Jedem krumpir, juhu, bijelu rižu,krekere. Zeleno povrće ne mogu ni pogledati....bilo mi je gore prošli tjedan, sad nekako ide lakše.....jedva čekam kad će prestati ni sama ne znam kako funkcioniram više, inače ovo mi je 2 trudnoća. imam i bombone od đumbira,ne pomaže baš...
__________________
... besides love, independence of thought is the greatest gift an adult can give a child...
nanaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 21:12   #1900
Do danas sam mogla banane i čokolade. Danas više ni banane ne mogu. Najgore mi je što stalno spavam po par sati, ustanem, povraćam, uspijem nešto prigrist (bananu), opet odem spavati i tako u krug. Mlohava sam ko žele od toliko ležanja, al nemam snage ni popesti se na prvi kat. Ma i za to lako, najviše me brine što mi je izgorio sklop za pristojnost i sad maltretiram ljude oko sebe i onda se ispričavam...
__________________
U iščekivanju malog princa :)
nikicaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:13.