Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2013., 12:46   #1
Question Odušak na kućnoj kanalizaciji

Admine, ako sam fulala podforum, molim te premjesti me kamo treba


naš je problem sljedeći. kuća je relativno nova (10 godina), stambeni prostor je na gornjem katu, a na donjem su konoba i garaža. spojeni smo na kanalizaciju, kao i na vodovodnu mrežu. nikad nije bilo ništa zaštropano, a nije ni sada jer odvod otpadnih voda odlazi uredno, ne zadržava se ništa niti išta bacamo takvog oblika da bi se moglo zaštropati. voda uredno dolazi i čista je.
ALI! za vrijeme južine, jednostavno je taj smrad iz lavandina, školjke i odvodnih rupa na kadi nepodnošljiv. kao da je unutra krepana životinja. nije, o tome se radi, a ne možemo nikako ukloniti uzrok. neki dan smo sa žicama (nezz kako se to stručno zove, ali onako duuuuge tanke žice podsjećale su me na dimnjačarske iako su bile tanje) - gurali u odvodne cijevi ne bi li slučajno što odčepili ili gurnuli naprijed. i ništa.... miris je tu, mi rikavamo jer su nam prozori stalno otvoreni u kupaonama. pa kad ideš piškit imaš osjećaj da ćeš piškit kockice.

ima li netko ideju što učiniti? zaista ne znamo što napraviti..
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!

Zadnje uređivanje Majstor : 05.01.2021. at 17:19. Reason: Promjena naslova posta, radi naslova teme.
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 19:24   #2
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Admine, ako sam fulala podforum, molim te premjesti me kamo treba


naš je problem sljedeći. kuća je relativno nova (10 godina), stambeni prostor je na gornjem katu, a na donjem su konoba i garaža. spojeni smo na kanalizaciju, kao i na vodovodnu mrežu. nikad nije bilo ništa zaštropano, a nije ni sada jer odvod otpadnih voda odlazi uredno, ne zadržava se ništa niti išta bacamo takvog oblika da bi se moglo zaštropati. voda uredno dolazi i čista je.
ALI! za vrijeme južine, jednostavno je taj smrad iz lavandina, školjke i odvodnih rupa na kadi nepodnošljiv. kao da je unutra krepana životinja. nije, o tome se radi, a ne možemo nikako ukloniti uzrok. neki dan smo sa žicama (nezz kako se to stručno zove, ali onako duuuuge tanke žice podsjećale su me na dimnjačarske iako su bile tanje) - gurali u odvodne cijevi ne bi li slučajno što odčepili ili gurnuli naprijed. i ništa.... miris je tu, mi rikavamo jer su nam prozori stalno otvoreni u kupaonama. pa kad ideš piškit imaš osjećaj da ćeš piškit kockice.

ima li netko ideju što učiniti? zaista ne znamo što napraviti..
nije ti problem u tome da imaš nešto u cijevima već u tom da nemaš tj.imaš "otvorene" cijevi pri čemu ti dolazi do povrata mirisa iz kanalizacije.trebaš provjeriti dali ti u sifonu koji ti se nalazi na podu wc njegov tkz. lijevak ulazi u vodu u posudi sifona ili se nalazi u zraku tj iznad nivoa vode.to se dešava obično kada su sifoni stavljeni prenisko u gradnji tada je lijevak iznad vode pa ona ne sprečava prolaz mirisima.
stargalaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 19:25   #3
ali do sada se to nikada nije pojavljivalo? ove zime je to počelo, ali ranije 10 punih godina - sve je bilo ok...
ako je to doista tako kako kažeš - što se može učiniti da se stanje popravi?
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 20:09   #4
prvo provjeri dali je to u pitanju.podigni onu rešetkicu i vidi dali ljevak ulazi u vodu ili je iznad vode.
stargalaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 20:17   #5
bila sam pogledat. mi ti te rešetkice nemamo. ne znam gdje da ih tražim. ne znam gdje je to stari stavio kad je kuću radio, ali nisu definitivno na vidljivom mjestu.


gdje bi mogla pogledat? imam neku metalnu pločicu kod kade s vanjske strane? onako inox, uz stijenku kade je prilijepljena. možda tu?
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 20:37   #6
ne, to ti je za čišćenje kade kada se zaštopa. nemaš podnog sifona u wc-u? to je metalna rešetka dimenzije cca 10x10cm i trebala bi biti na podu od wc.ako nemaš podni sifon onda znači da su ti cijevi spojene direktno na kanalizaciju i kroz njih slobodno prolazi miris iz kanalizacije.u normalnim slučajevima predviđeno je da cijevi imaju onaj "zavoj,krivinu" gdje se zadržava voda koja služi da sprečava slobodan prolaz zraka iz kanalizacije.
stargalaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 20:38   #7
znam na što misliš, bila sam još jednom pogledat, ali nema niš.. :
šta da radim sad??
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 21:50   #8
Kupaonica bez podnog sifona? Neki fušeraj ili ne gledaš dobro. A kud odlazi voda kad se prolije po podu kupaone?
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 21:58   #9
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
znam na što misliš, bila sam još jednom pogledat, ali nema niš.. :
šta da radim sad??
pogledaj da nije ostao ispod kupaoničkog namještaja ili mašine za robu
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 22:36   #10
Jel ima vešmašina u kupaoni ili sl? Meni ovo lići baš na sifon ispod nečega koji se zasušio. Probaj malo napraviti kontrolirnu poplavu u kupaoni pa vidi jel voda kud ide.

Našvrljano na Alcatelu preko Tapatalka
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 22:57   #11
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Jel ima vešmašina u kupaoni ili sl? Meni ovo lići baš na sifon ispod nečega koji se zasušio. Probaj malo napraviti kontrolirnu poplavu u kupaoni pa vidi jel voda kud ide.

Našvrljano na Alcatelu preko Tapatalka
može ti smrdit i iz mašine ako sifon od mašine nije ispravan ili ako je netko izvadija kuglicu iz njega
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 23:45   #12
Ili ako uopće nema sifona nego je cijev ugurana u kanalizaciju.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 00:06   #13
mašinu nemam uopće u kupaoni, već na donjem katu u vešeraju. bila sam još jednom pregledat, mislim stvarno nemam što pregledat jer je kupaona: kada, školjka, bide, lavandin. i ručnici kaj vise na vješalicama + radijator.

nema sifona nikakvog. osim onog ispod lavandina i ovo kaj je nazidano s vanjske strane kade kao metalna pločica (možda da to odvidam pa je ispod toga)?? ne vidim sifon na podu...
a kad je voda na podu - ručnici, spužve i tak, ali nemam je gotovo nikad, osim kad se moj sin kupa - tad imam manju poplavu ali ništa što se ne može otkloniti u kratkom roku i to samo zato kaj prska tušem svud naokolo van kade.

šta da radim???
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 00:35   #14
To je katnica? Jel dolje šta rađeno u zadnje vrijeme ili na kanalizacijskoj mreži općenito? Meni se čini da će tebi trebati ugrađivati odušak na kanalizaciju. Podtlak kad pustiš vodu ti je toliki da izvuće vodu iz sifona i /ili školjke i onda smrad probija van. E sad zašto se to prije nije događalo je pitanje.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 08:21   #15
99 % je uzrok ugradnja bidea bez sifona. Kada jamačno ima sifon ako su već postavljena vratašca.
No, ništa me ne bi čudilo ako je to radio majstor koji nije stavio podni sifon.
panorama is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 13:10   #16
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
99 % je uzrok ugradnja bidea bez sifona. Kada jamačno ima sifon ako su već postavljena vratašca.
No, ništa me ne bi čudilo ako je to radio majstor koji nije stavio podni sifon.
Svaki bidett ima svoj sifon i zato se može direktno spajati na kanalizaciju. Današnje tuš kade i ležeće kade također imaju svoje sifone pa se postavljanje podnog sifona ne smatra obaveznim - mada je korisno.

Podni sifon nije obavezan, ali je koristan , dok investitor rado traži da se podni sifon ne postavi!
Naravno uz uvjete koji su gore navedeni i izvlačenje oduška na krov.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 13:14   #17
ništa nije dolje rađeno, nego smo radili fasadu. mislim da to s time baš i nema veze.

nije mi jasno kak prije nije smrdilo nego sad u zadnjih mjesec i pol dana! imam osjećaj nekad da će nas plin ugušit doslovce. a nekad ništa - šuti i kao da čeka u zasjedi. puna mi je kapa tog mirisa kad ujutro otvaram vrata kupaone..
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 13:23   #18
Ajmo još jddanput. provjerili ste sve sifonr isl priklnučke na kanalizaciju. Sve ste rastavili i očistili? I onaj ispod tuš kabine iza onoga inox poklopca? Skinuli školjku i prosajlali vertikalu? Dok sustavno ne pristupite problemu nećete odgonetnuti što je.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 13:44   #19
prosajlano je školjka, bide u kupaoni i školjka u malom wc-u.
ovaj iza inox poklopca nisam otvarala. idem. idem pa se javim. ako se ne javim uskoro, dođite me tražit
hvala na savjetima, nadam se da će ovaj smrdi-smrdi brzo otić.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 13:45   #20
Kažeš da si na gornjem katu. Ako iznad postoji tavan, tada bi tamo trebala biti cijev za odušak. To je plastična cijev ( novije izvedbe) promjera oko 10 cm ili nešto manja. Možda ste na nju , ako je u razini s podom , nekaj stavili,ili slučajno nečim zatvorili, a da to ni ne znate?
Ako je iznad stana odmah krov tada bi na krovu trebala viriti ta okrugla cijev, možda s nekom kapom.
Već sam ranije spomenuo (u nekom drugom postu)da u te cijevi rado zađu ptice, pa ne mogu van i žaštopaju prolaz.

Dali znaš , ta dvije školjke koje sam sada uočio, nalaze li se one na istoj odvodnoj cijevi?

Zadnje uređivanje Majstor : 22.12.2013. at 14:04.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:15.