Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2011., 10:11   #2061
Taj Bosch ima manu što se radi o glasnijoj perilici...

Ima Bosch i luksuznu klasu s Eco Silence Drive motorom bez četkica, ali te perilice imaju cijene od 5 i nešto tisuća kn naviše. Znači, ako to što je nešto glasnija ne smeta, onda bi bila OK izbor. Meni osobno drag Bosch/Siemens jer imaju jako dobro odrađenu meh. stranu, a što znači ovjes/amortizeri/ležajevi. Tu nema šparanja ni na materijalima niti na komponentama (prvoklasni ležajevi), a sve onako masivno i dura li dura godinama...

U toj klasi 500 eura za sada samo LG i Panasonic nude vrlo tihe motore bez četkica i to je "tajna" odnosno sve je skuplja elektrika u EU i sve više kućanstava biva primorano koristiti samo jeftiniju noćnu elektriku za pranje rublja.

1200 vs 600 okr./ min --- stvar je vrlo jednostavna i znači da korisnik može namještati brzinu u tom rasponu po vlastitim procjenama. 1200 okr./min ostavlja nešto ispod 50 % preostale vlage u rublju i pametan je izbor tijekom onih pola godine kad rublje nije moguće sušiti vani. 600 okr./min ostavlja nešto preko 70 % vlage u rublju i bit će uglavnom OK tijekom kasnog proljeća, ljeta i jeseni. Izborom manje brzine se štede ležajevi i semering na svim perilicama i zato je u redu da ponude kupcu varijantu da "vozi" s manjim brzinama centrifuge.

Neke perilice imaju elektronski blokirane visoke okretaje na programima za fino i vunu odnosno čak i šareno rublje (obično je blokada na 400 ili 500 okr/min) jer takva prediva po defaultu nisu za visoke brzine odnosno tzv. "novi pamuk" se lakše glača kad se stavi sušiti mokar, da se cijedi voda - što doduše nije moguće postići perilicom, ali se zato ostavi visoka vlaga u njemu.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 14.04.2011., 10:46   #2062
Hvala grizzly na objašnjnju, upravo zvao u Konikom i napravio rezervaciju dotične.
ma buka nije neki problem sigrno nije glasna kao ova sada, koja zna hodati po kupaoni.
wilo is offline  
Old 14.04.2011., 10:52   #2063
Nisu to glasne perilice po danu...

Nego se javljaju problemi noću u zgradama kad ih se ostavi da peru, a pesimističnog sam uvjerenja da će jeftina struja biti i dalje od 22 h - realno je očekivati da će i tu izvarati puk i kad-tad će pomaknuti jeftinu tarifu iza ponoći. Onda i zvuk tumbanja rublja u perilici može biti točka potencijalnog konflikta sa susjedima... Zato bolje što tiša i neki optimum bi bio 50 dB/ 70 dB.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 14.04.2011., 15:19   #2064
Koliko vidim i Hoover ima plitku sa inverter motorom.
Mali Grizzly
Mislim da bi uz savjete za Panasonic ipak trebali ljude upozoriti i o postprodaji tj. servis i distribucija dijelova. Naravno, na takvom uređaju kvarove nije za očekivati ali kad se dogode da se ne bi isto dogodilo kao ljudima koji su u Mercatoneu kupili perilice Elektrozetta pa su ih bacali nakon isteka jamstva.
Elektrozetta i Panasonic nisu za usporedbu ali ljudi moraju zanati za rizik.
Nisam siguran da je Panasonic u tome konkurentan Boschu, Candy-u, Electroluxu i ostalima koji imaju organizirane servise i distribuciju dijelova.
zaginjo1971 is offline  
Old 14.04.2011., 17:11   #2065
Pa ne znam baš da je situacija nešto blistava što se tiče Electrolux/AEG/Zanussi grupacije i Bosch/Siemens s rezervnim dijelovima. Imao sam osobna iskustva i imaju servisi nešto dijelova na lageru, ali većina toga se čeka i do 10 radnih dana.
Candy je OK s rezervnim dijelovima jer imaju i servisi i maloprodajna distribucija koja je neovisna o servisnoj mreži (Batis, Kralj, SIM u Zagrebu i dr.).
Dalekoistočne firme gotovo uvijek posluju preko središnjeg skladišta za Europu gdje dijelovi pristižu obično zrakoplovnom dostavom odnosno kontejnerski brodovima. Uvijek ista priča - ako je neki "rjeđe kvarljiv" onda se čeka tjednima i cijena onako baš napaljena...

Popravljanje gubi smisao u Zap. Europi jer satnica servisera ide i do 70 eura pa se perilice masovno bacaju i kupe nove - tome su se prilagodili i proizvođači i kupci, a serviseri polako gube pozicije jer tko to može platiti (još i njihovu satnicu na ionako preskupe dijelove).

Tako da se slažem da Panasonic nema ni razgranatu servisnu mrežu u Hrvatskoj, što se tiče bijele tehnike s tom markom, niti su im dijelovi nešto jeftini - ali takva su vremena da se više i ne gleda toliko na taj aspekt...

Jedine perilice koje su i dan danas napravljene da budu servisirane, onako školski se daju rasklopiti, su Miele - njihovih pak dijelova nema u prodaji (osim par stvarno trivijalnih poput pumpi, prednjeg mijeha i sl.), a za cijene usluga ovlaštenog servisa treba odmah popiti apaurin jer se može kupiti nova perilica...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 14.04.2011., 19:54   #2066
evo novi bosch radi prvo pranje.
daj mi reci zašto jr program tako dug ma 60° vrti 2 i po sata.
wilo is offline  
Old 14.04.2011., 20:18   #2067
Da bi dobio A razred učinkovitosti pranja...

Zato traju toliko dugo programi svih novih perilica, a domaćice - koje gledaju pobožno ta tri slova na oznakama kad ih kupuju - kasnije gunđaju...
Imaju neki Bosch VarioSpeed i EcoSpeed modifikaciju programa...
Variospeed omogućava kraćenje programa, ali nauštrb učinkovitosti pranja!
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 15.04.2011., 09:28   #2068
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
I na njemačkim testnim stranicama se također "veliča" Panasonic:

http://www.testberichte.de/testsiege...hinen_537.html

Pobjednik na testu, uz jedinu zamjerku što ima preveliku potrošnju vode!

I dakako uz napomenu da cijene Panasonic perilica prestaju tamo gdje Miele tek počinje sa svojim cijenama, odnosno to bi u RH bilo oko 7 tisuća kn.
Ovo sa potrošnjom vode smatram prednošću jer nema dobrog ispiranja bez dovoljno vode,a kod nekih strojeva to i nije moguće podesiti na potrebnui razinu,izvan tvorničkih postavki.Štednja je divna stvar dok se ne ide u pretjerivanje.
Inače ,Panasonic Premium NA-16VX2,nasljednik ovdje testiranog NA-16VX1,kako su mi rekli ( nadam se da je točno),osim pretpranja ima i mogućnost prilagođenja na toplu vodu ,a što bi bila dodatna ušteda.
Fantomlat is offline  
Old 16.04.2011., 13:36   #2069
Panasonic NA 148VA

Pozdrav svima !
I ja sam upravo postao novi član Panasonic kluba.Trebao je biti model NA-128VA,kojeg sam i uplatio,ali mi u zadnji čas izmigoljio.Kako je dotični model trenutno dostupan još u nekoliko trgovina i to isključivo kao zadnji,izložbeni primjerak,a tamošnji prodavači ne žele dati popust od barem 10%,kakav je uobičajeni minimum vani ,tako sam ja odlučio da to premostim i uzmem dostupni ,nešto jači model.Zapravo,čini se da je jedina razlika jača centrifufgaod 1400 okr/min ,naspram 1200okr/min kod NA128VA,a što meni ne igra ulogu jer mi 800okr/min sasvim dosta za tako veliki bubanj.Zapravo ja sam već naviknuo da kupujem preko pouzdanih web shopova jer su uvijek jeftiniji od trgovina,tako da me ovaj NA-148VA ,na kraju sa prijevozom stajao ,nekih 100 kn više ,nego da sam kupio NA-128VA u Emmerzeti ili Tehnomarketu.
Danas je makina puštena u pogon i prvi utisci su izrazito povoljni.Tek slijedi isprobavanje i igranje sa programima,ali vjerujem da je kupovina pun pogodak.
Inače,većina se čudi kad se spomenu Panasonic perilice jer to ime ljudi vežu uz televizore,video kamere,fotoaparate,klimu itd.Važno je reći da se dio
Matsushita Electric Corp.,koji je proizvodio bijelu tehniku,prije zvao National,a kasnije je sve prebačeno na Panasonic,baš kao i Tehnics,dio industrije hifi uređaja.Prva perilica rublja pod imenom National,napravljena je daleke 1951g.
Fantomlat is offline  
Old 18.04.2011., 15:34   #2070
Mi smo imali Electroluxovu perilicu rublja 5 godina i u tih 5 godina na njoj je promijenjeno doslovno sve - dva puta elektronika, pumpa, bravica na vratima,...
Kastrofa!
Što je najgore isti problem u tih istih 5 godina smo imali i sa perilicom suđa ali Whirpool!
Sada smo kupili Candyevu perilicu rublja (uz nju smo BTW dobili gratis usisavač Hoover ) pa se sad nadamo barem malo boljoj situaciji!
7 kg robe, 1400 okretaja
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Old 18.04.2011., 15:46   #2071
Tzv. inteligentna rješenja iz Švedske...

"Mi smo imali Electroluxovu perilicu rublja 5 godina i u tih 5 godina na njoj je promijenjeno doslovno sve - dva puta elektronika, pumpa, bravica na vratima,...
Kastrofa! "

Odnosno tako to biva kad kormilo nekoć uglednog proizvođača bijele tehnike preuzmu Wallenberg (dinastija a la Todorić u RH) i njima podređeni menadžeri, a nema više inženjerske časti ni truna nego se samo gleda kako ožmiknuti kupca, a za što je idealan after sales (odnosno servisi). Najbolji svjedok je sudbina AEG, nekoć tvrtke u Njemačkoj koja je bila špica u rashladnoj tehnici krajem 80-ih i čak su u perilicama bili tik ispod Miele po avangardi i kvaliteti izrade (pioniri plastičnih kada jer su one stišavale vibracije na vrlo visokim okretajima centrifuga). Danas AEG, od godine kad je pao u ruke Electrolux, gubi stalno udio na njem. tržištu bijele tehnike...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 18.04.2011., 19:27   #2072
grizzly molim te ako može mala pomoć, tj.savjet

imam candy perilicu rublja, staru 2 godine, model dubine 40cm, kapacitet 5kg

model je G04 105

imam problema sa programatorom..tj..zna mi štekati na programima visoke temerature, npr hoću staviti na 90 mašina ne reagira, okrenem na program iza toga, sve svijetli, vratim se na 90 neće... i tako radim par puta dok ovak od 90 neizreagira ali to zna potrajati i po 5 min..malte ne ju molim da proradi s isto se zna desiti s programom od 60 s pretpranjem ali rijeđe..

inače svi drugi programi rade bez problema uključujući i centrifugu..

ne kužim što je problem, kontakt

unaprijed zahvaljujem
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Old 18.04.2011., 19:57   #2073
Dotrajali kontakti na najčešće korištenim programima...

Ionako to nije programator u klasičnom smislu nego okretni prekidač elektronskog modula koji se okreće i lijevo i desno (za razliku od starinskih elektromeh. čegrtajućih programatora koji idu samo u jednom smjeru).

Jedino što se može napraviti je pokušati Kontakt spray to našpricati, dakako kad je stroj iskopčan vađenjem utikača i ostaviti preko noći da ispari. Taj spray imaju u svim elektroničkim trgovinama (Chipoteka i dr.) ili pak tražite nekog znanca koji je RTV serviser da vam posudi ili dođe malo našpricati. Nije nešto pretjerano skup, par desetina kn ta doza... Skine se prednja maska, gumb programatora i onda se vizualno prekontrolira stanje kontakata i našprica po tim sitnim plohama koje klize kad se biraju programi.

On rastvori eventualne naslage oksida na okretajnom prekidaču i bit će od pomoći, ako nisu mehanički otišle kontaktne površine (pohabane, iskrzane itd.). Onda se valjda mijenja cijeli modul, a to košta...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 18.04.2011., 20:06   #2074
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
Ionako to nije programator u klasičnom smislu nego okretni prekidač elektronskog modula koji se okreće i lijevo i desno (za razliku od starinskih elektromeh. čegrtajućih programatora koji idu samo u jednom smjeru).

Jedino što se može napraviti je pokušati Kontakt spray to našpricati, dakako kad je stroj iskopčan vađenjem utikača i ostaviti preko noći da ispari. Taj spray imaju u svim elektroničkim trgovinama (Chipoteka i dr.) ili pak tražite nekog znanca koji je RTV serviser da vam posudi ili dođe malo našpricati. Nije nešto pretjerano skup, par desetina kn ta doza... Skine se prednja maska, gumb programatora i onda se vizualno prekontrolira stanje kontakata i našprica po tim sitnim plohama koje klize kad se biraju programi.

On rastvori eventualne naslage oksida na okretajnom prekidaču i bit će od pomoći, ako nisu mehanički otišle kontaktne površine (pohabane, iskrzane itd.). Onda se valjda mijenja cijeli modul, a to košta...
super, puno hvala nadam se da nećemo morati mijenjati cijeli modul
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Old 18.04.2011., 20:14   #2075
Evo našao sam link...

http://www.electronic-center.hr/prod...roducts_id=123

To je Kontakt spray proizvodnje Chemie AG koji je neka klasika odnosno već desetljećima se rabi u servisiranju.

Pomoglo bi možda podmazati i plastičnu osovinu i eventualno plastične zupčanike, ali vrlo oprezno s time jer masnoće ne smiju ni u ludilu dospjeti do el.kontaktnih površina.

Idelna je mast za kazetofone ili video rekordere, ali pomoći će malo namazati strojnim uljem ili WD 40 (preko dizne, vrlo oprezno da ne štrca ulje uokolo).
Time se za nijansu olakša uspostava kontakta neizravno...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 19.04.2011., 10:21   #2076
Čitao sam tu da se hvali Ariel Complete 7. Kakav je Ariel Actilift (iz Müllera)?
_MK_ is offline  
Old 19.04.2011., 21:57   #2077
Panasonic ili LG

Molim savjet..

Da li uzeti Panasonic ili LG perilicu rublja?
Glavni kriterij mi je da ima male vibracije, budući da ćemo je ugraditi u kuhinju ispod radne ploče.
Znam da je Panasonic jako hvaljena, ali LG ima direct drive motor koji nema remen, pa navodno ne proizvodi vibracije. A obadvije su tihe, bez četkica.
Što odabrati?
crazydiamond2 is offline  
Old 19.04.2011., 23:01   #2078
Nema tu dileme jer je Panasonic cca 62 cm dubine...

I kao takav nije za podugradnju među kuhinjske elemente jer jednostavno se radi o prevelikoj perilici (8 kg!). Znači, preostaje vam jedino 44 cm klasa perilica i tu je LG jako dobar izbor - i cjenovno i po teh. rješenjima.
Uz napomenu da malo pročešljate forume Srbije i BiH točno po konkretnom modelu via Google jer tamo LG trži daleko bolje nego u Hrvatskoj pa da ne bi bilo da konkretan model kojeg želite kupiti ima neku manu iz zornog kuta potrošača.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 20.04.2011., 12:23   #2079
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
I kao takav nije za podugradnju među kuhinjske elemente jer jednostavno se radi o prevelikoj perilici (8 kg!). Znači, preostaje vam jedino 44 cm klasa perilica i tu je LG jako dobar izbor - i cjenovno i po teh. rješenjima.
Uz napomenu da malo pročešljate forume Srbije i BiH točno po konkretnom modelu via Google jer tamo LG trži daleko bolje nego u Hrvatskoj pa da ne bi bilo da konkretan model kojeg želite kupiti ima neku manu iz zornog kuta potrošača.
Hvala na odgovoru, to sam i mislila.
Od LG-a smo mislile uzeti F1056ND perilicu. Ona je cjenovno dosta povoljna, čini mi se ok. Još ću pregledati i srpske forume.
crazydiamond2 is offline  
Old 20.04.2011., 14:10   #2080
Ne mogu se odlučiti da li da kupim Blomberg, Samsung ili Whirlpool vešmašinu? Kriterij je da je što jeftinija i da je što manji rizik da se počne kvariti u sljedećih 10 godina...
Aoife is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.