Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2010., 11:58   #1041
Da li se zna nakoje točno modele se to odnosi i ima li veze to sa modelom koji sam napisao GO 127?
Nisam više ni sam pametan šta se isplati kupiti a da pri tom dobijem ok proizvod bez zivkanja majstora?
Vecky is offline  
Old 30.07.2010., 12:09   #1042
Meni osobno najviše se dopada Bosch, kao neki ziheraški izbor i po fair cijeni te imam samo pozitivna iskustva.

Tko voli dalekoistočne strojeve, eno u Emmezeta ima nekoliko modela Panasonic perilica i ta firma je naprosto s takvom reputacijom već desetljećima da radi samo prvoklasne proizvode.

Candy ima tu manu da im ispočetka nije naročito "sjelo" u tom prijelazu na novu generaciju perilica s kolektorskim motorima i gomilom upravljačke elektronike odnosno malo su kasnili jer su se držali oprobanih starijih modela.

Ovo s plastičnim (silitech) kadama može biti do dobavljača kod kojeg Candy kupuje te komponente, ali iz pozicije malog potrošača bolje ne riskirati.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is online now  
Old 30.07.2010., 12:14   #1043
Da budem iskren do pred malo nisam ni znao da Panasonic radi i perilice rublja možda zbog toga jer nije bilo ponude.
Sad me zanima kad bi ti kupovao recimo tvog favorita Bosch ili Panasonic?
I koliko je isplativo kupiti Panasonic sa inverterom?
Vecky is offline  
Old 30.07.2010., 12:44   #1044
Ne znam, teško se odlučiti za konkretan model i marku...

Postavio sam neki kriterij da perilica mora koštati cca 400 do 500 eura s 1200 okr./min plus da traje 7-8 godina bez kvarova ili eventualno tek uz manji kvar (tipa zamjena pumpe što je par stotina kn ili zamjena prednje gume).

Panasonic je malo iznad toga po svojoj cijeni, ali i nudi više jer imaju brže centrifuge...

Ima na prethodnim stranicama iskustvo nekog frizera koji je oduševljen Panasonic perilicom pa je možda uputno i to pročitati, ako je čovjek u dilemi...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is online now  
Old 30.07.2010., 12:47   #1045
Šta s etiče brzine centrifuge nije mi to nešto primarno mislim da je 1000 o/m ok.
Neznam da li je Panasonic toliko kvalitetniji od Bosch-a jer je dosta velika razlika u cijeni ili je nešto drugo u pitanju?
Vecky is offline  
Old 30.07.2010., 13:19   #1046
I još jedna stvar koja mi suzuje izbor je da širina mašine max 50cm ali pošto nisam pristaša onih uskih modela 40cm morat ću se odlučiti za najbolju varijantu u tim dimenzijama.
Koliko sam gledao Bosch sve su 59cm što na žalost mi ne odgovara.
Vecky is offline  
Old 30.07.2010., 13:58   #1047
A gdje ima tih panasonic perilica za vidjti na internetu jer emezeta nema niš?
mariob is offline  
Old 30.07.2010., 18:30   #1048
Emmezeta je prodavala Panasonic perilice prije par mjeseci i ne znam zašto su ih skinuli s portala i da li ih u stvarnosti i dalje prodaju ili su prekinuli.

Uostalom, ima panasonic točka hr i tamo desno imate Distributeri pa nazovite i raspitajte se tko prodaje perilice Panasonic (segar.hr ???).

Što se tiče dubine - Bosch navodi dubinu zajedno s kvakom odnosno prednjim obručem vrata i zato su neki modeli 56 cm, iako su u stvarnosti tzv. razred 52 cm. Oni rade i razred 44 cm dubine. Dakako, 7 kg modeli su svi 59 ili 60 cm dubine jer treba smjestiti negdje povećanu kadu, zar ne?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is online now  
Old 31.07.2010., 11:57   #1049
isrina da treba negdje staviti i ostaviti prostor za sve te stvari od 7kg ali zašto onda Candy ima dubinu za sve mašine 50cm?
Dal je od 5kg ili 7kg?
Vecky is offline  
Old 31.07.2010., 12:07   #1050
Zaboravio sam pitati da li Bosch mašine sa 7kg kapaciteta imaju stvarno 59cm ili je to mjera do ručke vrata a one su stvarno uže?
Vecky is offline  
Old 31.07.2010., 16:37   #1051
Postoji na prethodnim stranicama ta debata o plitkim perilicima (33 cm razred) i u tom kontekstu je navedena problematika dubine odnosno gabarita perilice.

Nije naizgled neki problem staviti veliku kadu i unutar standardnog kućišta (52 cm razred), a što se može postići na više načina (eliptičnim izduženjem kade, jer su sada plastične pa postoji prilična dizajnerska sloboda, odnosno izmještanjem kade prema dolje - što je recimo LG Direct Drive rješenje jer je njima motor straga).

Tamo je istaknuto da postoje proizvođači koji strahovito drže do balansa sustava:

kada + utezi+ ovjes + amortizeri

Recimo, po cijeni zloglasni, njemački proizvođač neće uopće ići ispod 60 cm dubine. Oni si mogu priuštiti čak da vrhom puna čaša šampanjca stoji na gornjoj ploči dok stroj centrifugira na 2000 okr./min! Njihove mrcine od perilica vagnu 120 kg i nose ih trojica dostavljača!

S druge strane, neki proizvođači idu i do 33 cm dubine riskirajući povremene "nezgode" tipa zviz po limenom kućištu kad kreće centrifuga (to je najviše kritičan moment što se tiče sila). Talijanski to naprave bez problema i kad kupac stane zvocati onda slegnu ramenima...

Njemački pak drže do ovjesa da je to čudo jedno i tamo nema labavo s tim aspektom u konstrukciji perilice. I amortizeri su bolji i utezi su masivniji, a dakako da to onda traži više prostora iznutra da se kao cilj postigne da ne "lupi" ćoškovima utega po limu ni u jednom momentu, neovisno kako loše je raspoređeno rublje unutar bubnja.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is online now  
Old 01.08.2010., 12:03   #1052
Gledao sam Panasonic NA-16VG1 i dođe 5500kn
1600o/m
7kg itd
jedina stvar je što su proizvedene u Mađarskoj pa sad neznam koliko to ima veze?
Vjerovatno za istočno tržište se tu rade a koliko je tu fuša i razlike od one koja s eproizvodi u Japanu ako s eproizvodi i negdje u europi?
Gledao sam i Bosch i razlika je 1000kn između nje i ove Panasonic
Vecky is offline  
Old 01.08.2010., 13:03   #1053
I o tome je pisano prije jer se radi o logističkoj problematici. Recimo da prosječna perilica vagne 100 kg s popratnom ambalažom i da zauzima kubik prostora i sada to pomnožite s nekom prosječnom brojkom 100 tisuća komada godišnje za tržište od 5 milijuna ljudi. Koliko bi iznosili transportni troškovi iz Japana čak i za tako malo tržište kao što je hrvatsko!? Zato izmještaju tvornice u tzv. velike države (Poljska, Turska) ili pak blizu velikih tržišta (LG ima recimo tvornicu perilica u Mađarskoj) odnosno tamo gdje su dobre logističke veze zbog tzv. centralne pozicije.

Ionako prosječan kompaktni auto se sastavi za cca 15 h ljudskog rada jer danas većinu odrade roboti na traci, a kad se radi o bijeloj tehnici - valjda se to vrijeme mjeri s par sati. Nije neki "kunst" sastaviti perilicu jer se naštekaju konektori i spoje crijeva, a ostalo odrade roboti koji lakiraju kućišta i ubacuju nizove komponenti (tipa ansambl bubanj-kada).

Puno važnije je što su odradili inženjeri za projektantskim stolom i kakve komponente tvornica koristi za izradu bijele tehnike.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is online now  
Old 01.08.2010., 16:48   #1054
pozdrav ljudi...
tipkam vam ovdje jer se nadam da mi netko može nekako pomoći.
imam perilicu rublja Ariston AQXXL 129 EU, tj. ovu: http://www.ecos.hr/index.php?page=pr...id=76&pid=1185
Dosad s njom nije bilo nikakvih problema (imamo je malo manje od 2 godine),
ali sam u posljednje vrijeme primjetila da oprano rublje kad ga izvadim iz nje nema nikakvog mirisa,
kolikogod ja omekšivača stavila ili ne stavila;
čak štoviše, ima neki čudan miris...
molim za preporuke ako netko ima slično iskustvo!
Lena0609 is offline  
Old 01.08.2010., 17:07   #1055
Gledam perilice oko 6 - 8 kilograma te su mi zapele za oko ova 3 modela:

PANASONIC NA-16VX1WGN 7kg - oko 6800kn
Bosch WAS28742 8kg - oko 7500kn
Miele W1614 - oko 6900kn

Zanima me da li je bolje uzeti Boschov top model ili Miele-ov jedan od slabijih modela te osim njih koju perilicu bi preporučili do oko 7500kn. Da li je Miele stvarno tako dobar da im npr top model košta 17000kn dok je od ostalih firmi 7000 - 8000 kn.

Perilica se koristi puno, ljeti 1-4 puta dnevno. Trenutno imam neku gorenje 6 i pol kila ali joj programi traju po 2 i po - 3 i po sata što je stvarno dugo kada trebam oprati 3 mašine robe. Koja su vam iskustva sa tako velikim perilicama i koje su preporuke? Zainteresiran sam i za druge marke i modele.
baxy is offline  
Old 01.08.2010., 17:37   #1056
mali grizzly, što kažeš o Gorenju WA63121?

Naime, ova perilica zamjenjuje 12 godina staru Gorenje WA412, s 400 o/min, koja još radi, ali jako "drči" kad centrifugira-nema balansiranja, a usput koristi jako, jako malo vode za pranje: samo da rublje bude namočeno.

Nova je prevagnula zbog 2 razine "više vode" i do 2 dodatna ispiranja, ili ispiranja kontrolirana "Senzorom čistoće vode". Ovi (malo skuplji: Exclusive, Premium) Gorenje modeli mi se čine sasvim OK, zato što sam vidio one very low-end 50050 ili tako nešto koje skaču s malo rublja unutra.

Treba nam i 6KG, zato što 5 postaje malo

Nova ima oznaku "Super silent", tako da će moći raditi i po noći, kao i 1200rpm koji će dobro doći po zimi...

LINK: http://www.gorenje.hr/preilice_i_sus...odeli?c=198315

Ali, opet, želim tvoje mišljenje, mali grizzly, zato što sam po svim prethodnim postovima vidio da si vrlo iskusan u području perilica rublja...

Zadnje uređivanje WA63121 : 01.08.2010. at 17:48.
WA63121 is offline  
Old 01.08.2010., 18:47   #1057
Problem ---- da oprano rublje kad ga izvadim iz nje nema nikakvog mirisa...

Eh, to ne bi smjelo biti uzrokovano u sferi perilice jer je miris rublja neka subjektivna kategorija, a objektivno određeno mirisom deterdženta i omekšivača.

Najčešće se sreće skoreni odjeljak za omekšivač i tamo se napravi dolje neki talog od omekšivača, onako smeđa naslaga, koji onda priječi funkcioniranje te posudice za omekšivač i stroj ga ne uzima tijekom zadnjeg ispiranja rublja.

U posudici s omekšivačem mora biti vode jer ga jedino tako može isprati u točno određenom trenutku programa, preko polugice koju aktivira programator.

Ima nekoliko sistema kako se ispire omekšivač, a najviše često je preko malog sifona i u stvarnosti je to koljenasta cjevčica na kraju posudice koju treba prvo omekšati držanjem cijele ladice u vodi s nekim sredstvom za kupaonicu (par uštrcaja Cillit Bang ili Arf Deobad). Onda uzmite slamku za piće i propušite energično taj koljenasti sifon. Ako ima onu polugicu s čepom od gume na dnu kroz koju propada omekšivač dolje - pritiskajte i sa starom zubnom četkicom očistite taj dio dok ne proradi.
Deterdžent ne bi trebao biti faktor jer naprosto ne vjerujem da stroj tako savršeno ispire da se ne osjeća vonj nekog od standardnih parfimiranih sastojaka (tipa pokošeno sijeno ili mediteranski zapah mora).

U zbilji je češći problem da stroj slabo ispire zbog kvara presostata pa vonja deterdžent.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is online now  
Old 01.08.2010., 18:53   #1058
Što se tiče perilica klase 1000 eura - teško da ćete naći u tom razredu nešto loše jer svi jako drže do toga da ne izgube kupca koji je spreman ´driješiti kesu u tako visokom iznosu.

Miele vam drži cijene kako konkurencija im diše za vrat. U suđericama imaju strahovito jaku konkurenciju u Siemens/Bosch perilicima i Miele si ne može ni u ludilu priuštiti taj 2:1 odnos u razlici cijena kao u sferi perilica rublja.

Nemam ništa protiv Miele, osim činjenice da su tako strahovito skupi i da kad ustreba servis imate aferu do neba (prije su dolazile servisne ekipe iz Mađarske ili Austrije u RH popravljati određene kvarove) i da je račun za kvar u sferi cijene nove perilice drugog proizvođača. Naslućujem da vam perilica ide pod troškove poslovanja pa onda možda ni servisni trošak nije bitan jer se isto tako knjiži.

Bosch u tom segmentu - išao bih na Eco Silent Drive motor bez četkica koji je istinska avangarda u motornom pogonu perilica. Pogledajte si na bosch točka hr koji su modeli perilica konkretno jer ih ugrađuju za sada samo u prva 2 modela 7 i 8 kg razreda.

Panasonic je jako na glasu i možda prvi izbor među dalekoistočnim, ali ne bih kupovao tako skupi Panasonic jer u njih je strahovito dobar omjer cijene i kvalitete u razredu 5000 kn.

Usput budi rečeno, ako toliko mnogo perete ljeti i imate prostora, zašto ne kupiti 9 ili 10 kg perilicu!?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is online now  
Old 01.08.2010., 18:56   #1059
Što se tiče Gorenje perilica, bolje da to ne komentiram jer sam jednom napisao da bih da mi je poklone - čekao neko vjenčanje da ju uručim dalje "sretnicima" nego da bih je koristio. To su jako dobre perilice za društveni život odnosno kao što je netko napisao prije par mjeseci - moš si mirne duše odmah staviti servisera na brzo biranje. Bolje nek vam netko drugi napiše nešto lijepo o Gorenje perilicama....
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is online now  
Old 01.08.2010., 19:09   #1060
@ mali grizzly
Nisam ja htio da mi napišeš nešto lijepo o Gorenje perilicama, ni općenito... Htio sam samo da mi nešto kažeš o ovom određenom modelu.

BTW Gledao sam razne videe na YouTube-u o ovom Gorenju, a i o Candy-u GO1060D koju sam mislio uzeti, ali nekako mi je slabašan motor.
Naime, na jednom videu u Candyici čovjek pere poplun i perilica ga jedva okreće- čuje se kako se motor muči (http://www.youtube.com/watch?v=pdHetFXxaf4.
Gorenje čovjek ima 7 godina (model s 1700rpm-isti kao i ovaj u svemu ostalom)-(http://www.youtube.com/watch?v=sj2zO...eature=related).
BTW #2 Već imamo Candy perilicu posuđa i hladnjak. Rade oboje dobro, ali je perilica suđa jedan dan odjednom stala: matična ploča, popravak 700kn+ruke= 1000kn...
WA63121 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.