Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2010., 21:08   #21
dečki, čemu opet takva rasprava? pa samo treba prolistati unazad nekoliko stranica ovog podforuma, i naći ćete barem 2 teme u kojima se točno napisalo što se može i smije i s koliko godina...

a ova tema:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=438724

vas BODE U OČI...
Igoreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 21:14   #22
Quote:
lg-viewty kaže: Pogledaj post
Sto se cijene tice, prije tjedan dana sam upisao autoskolu i platio sam 4,500 kuna + 350 kuna lijecnicki pregled.

Prvu pomoc i polaganje testa na motoru se dodatno placa.
Mozes polagat za A1, tj. do 125ccm.
Za polaganje za auto su mi rekli da se treba samo voznja, jer prvu pomoc i prometne propise rjesis dok ides za A1
nije istina, samo prva pomoc vrijedi kad budes isao za B. Teoriju ponovo
__________________
10% luck,20% skill,15% concentrated power of will,5%pleasure,50% pain,100% reason to remember the name!!
robi_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 20:25   #23
Pozdrav! Ja neman položeno ni za jednu kategoriju. A voza mi se motor(vozan ga, al već su me 2 puta zaustavili i bija san na sudu paaa... xD)! Imat ću 17 godina u 9. misec. Ovako za A1 kategoriju(motor do 125 kubika) cijena je 4000 kn, a za B kategoriju 5700 kn! Znaći kad bih sad polaga za 125 ccm motor a sa 18 za auto izašlo bi me sveukupno oko 10000 kn... Koliko bi me sve to izašlo kad bi sa 18 položija za auto pa odma potom i za motor jači od 125 ccm?? Šta mi se više isplati? Ako nije velika razlika polagat ću za motor odma sad ako triba! Da napomenen... Iman kući motor od 50 i od 125 kubika, a što se auto tiče, iman Hondu Shuttle tako da to ne mogu vozit prije 24. godine koliko ja znan... Etoo...
__________________
...SVI BI MOŽDA DRUGO BILI, MA U JEDNOM SVAK SE SLAŽE: "OD HAJDUKA NIMA DRAŽE!!!"...
tucepijanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 11:23   #24
Šta to sad znači!
Imam preko 27 god. i imam B kategoriju!
Da bi polagao "A2" ili "A" kategoriju moram ponovno pisati testove...itd.
Koja bi bila cijena za sve to?
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 20:34   #25
Quote:
Dolina mahuna kaže: Pogledaj post
Šta to sad znači!
Imam preko 27 god. i imam B kategoriju!
Da bi polagao "A2" ili "A" kategoriju moram ponovno pisati testove...itd.
Koja bi bila cijena za sve to?
o cemu ti?
ako sam dobro skuzio,imas B kat i htio bi polagati A kat,znači jedino ti se prva pomoc prizna.
Moras ic na samo 2 sata predavanja kolko se sjecam i na ispit iz propisa + jos voznja.
A cijenu racunaj negdje oko 4500
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 23:07   #26
Ako imaš B i želiš A kategoriju moraš samo vožnju odradit
Cijena ovisi od autoškole od autoškole,al oko 4-5tkn se kreću cijene...
bokygs is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 19:35   #27
Quote:
alfa 159 kaže: Pogledaj post
o cemu ti?
ako sam dobro skuzio,imas B kat i htio bi polagati A kat,znači jedino ti se prva pomoc prizna.
Moras ic na samo 2 sata predavanja kolko se sjecam i na ispit iz propisa + jos voznja.
A cijenu racunaj negdje oko 4500
ne pričaj gluposti...ako neznaš nemoj čovjeku davat krive informacije...ako ima B kat za A mora položit samo vožnju.....mora obaviti liječnički i odvoziti 15h vožnje i naravno pložiti.....cijena oko 4500kn
__________________
da.....Westy je zakon
cobico is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 21:42   #28
Quote:
cobico kaže: Pogledaj post
ne pričaj gluposti...ako neznaš nemoj čovjeku davat krive informacije...ako ima B kat za A mora položit samo vožnju.....mora obaviti liječnički i odvoziti 15h vožnje i naravno pložiti.....cijena oko 4500kn

kako ste glupi

nije 4500kn vec 2500kn, ako ima B kategoriju, a zeli ici poloziti A kategoriju.

2500kn + ispit 450kn !!!!!!!!!!!!!!!!!
toconja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 15:18   #29
Quote:
toconja kaže: Pogledaj post
kako ste glupi

nije 4500kn vec 2500kn, ako ima B kategoriju, a zeli ici poloziti A kategoriju.

2500kn + ispit 450kn !!!!!!!!!!!!!!!!!
opet vas je sve ženska prešla
3100 sa svime kod mene kosta A ako imas B,provjereno prije 2 dana
istipa622 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 12:02   #30
Quote:
cobico kaže: Pogledaj post
ne pričaj gluposti...ako neznaš nemoj čovjeku davat krive informacije...ako ima B kat za A mora položit samo vožnju.....mora obaviti liječnički i odvoziti 15h vožnje i naravno pložiti.....cijena oko 4500kn
pa ti ocito neznas i pricas gluposti covjeku,ako ima B i polaze za A mora ponovo pisat testove,a ako ima A i ide polagat B onda nemora,neznam gdje je tu logika al tak je,i nemoj mi se pravit pametan,cini mi se da je u nekoj temi bila vec ta rasprava o tome gdje smo svi zakljucili da je to glupost i da nema nikakve logike u tome.

@toconja nismo glupi,ja sam rekao na primjer za svoj grad,posto nisam u ZG,znam da je u Zg dosta jeftinije.

EDIT: ta rasprava je bila nedavno,neznam bas dali se nesto promijenilo do danas
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 14:03   #31
Niš se nije promijenilo, i ne vrijeđam, bez brige, ako se netko našao uvrijeđen, i da, bolje ne govoriti nešto ako nije provjereno, jer većina nas priča i pita za Zg.
toconja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 14:12   #32
Quote:
toconja kaže: Pogledaj post
Niš se nije promijenilo, i ne vrijeđam, bez brige, ako se netko našao uvrijeđen, i da, bolje ne govoriti nešto ako nije provjereno, jer većina nas priča i pita za Zg.
cijena je bila sporedna stvar,rasprava je bila oko toga dali se pisu propisi ponovo ili ne
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 15:03   #33
Quote:
alfa 159 kaže: Pogledaj post
cijena je bila sporedna stvar,rasprava je bila oko toga dali se pisu propisi ponovo ili ne
Mislim da si ukakio:

A KATEGORIJA

U ovu kategoriju spadaju motocikli iznad 490cm³. Polaznici ove kategorije moraju imati navršene 24 godine. Ako posjeduju vozačku A1,A2 ili B kategorije nije polaganje prometnih propisa i prve pomoći, a obuka iz praktičnog dijela osposobljavanja traje 15 sati.

Evo i link:

http://www.autoskola-mandic.hr/uvjeti/

A uvjek se može pitati Lakija koji je tu negdje ....
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 21:05   #34
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Mislim da si ukakio:

A KATEGORIJA

U ovu kategoriju spadaju motocikli iznad 490cm³. Polaznici ove kategorije moraju imati navršene 24 godine. Ako posjeduju vozačku A1,A2 ili B kategorije nije polaganje prometnih propisa i prve pomoći, a obuka iz praktičnog dijela osposobljavanja traje 15 sati.

Evo i link:

http://www.autoskola-mandic.hr/uvjeti/

A uvjek se može pitati Lakija koji je tu negdje ....
Pardon,ma ja inače po prirodi malo brzoplet,pa sam malo zamijenio stvari izgleda.
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 19:33   #35
Quote:
alfa 159 kaže: Pogledaj post
Pardon,ma ja inače po prirodi malo brzoplet,pa sam malo zamijenio stvari izgleda.
e ko se sad ukakio....ideš mi pričat a ja polagao prošle godine...jedino se zahebo oko cijene....bila je 3500kn a sad je negdje oko 4tkn.....zavisno od autoškole.....tako da sam bio u pravu
__________________
da.....Westy je zakon
cobico is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 20:15   #36
Što me očekuje...

Evo rekao stari čim završi škola upisujemo te u autoškolu za A1.. Sad me zanima što me očekuje na polaganju, koliko to traje, da li je zahtjevno... Znam voziti i to savršeno (rekao bih za sebe) ali me nekako strah kada budem pred komisijom polagao da nešto ne zaje*em... Svaki komentar dobrodošao osim kritika...
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 19:43   #37
Quote:
cobico kaže: Pogledaj post
e ko se sad ukakio....ideš mi pričat a ja polagao prošle godine...jedino se zahebo oko cijene....bila je 3500kn a sad je negdje oko 4tkn.....zavisno od autoškole.....tako da sam bio u pravu
da,ja sam imao u glavi sasvim drugi stvar,ja mislio da ima A1 a ne B,neznam odakle mi to kad je lijepo napisao da ima B
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 19:46   #38
Quote:
CroRipke kaže: Pogledaj post
Evo rekao stari čim završi škola upisujemo te u autoškolu za A1.. Sad me zanima što me očekuje na polaganju, koliko to traje, da li je zahtjevno... Znam voziti i to savršeno (rekao bih za sebe) ali me nekako strah kada budem pred komisijom polagao da nešto ne zaje*em... Svaki komentar dobrodošao osim kritika...
pred njima vozi ko i doma i neces zaje*at,ugl prvo te ceka poligon sa 4 radnje,pa cesta,nista previse komplicirano,na poligonu standardno osmica,cik-cak,ubrzavanje i kocenje,i voznja po crti onoj(neznam kak se zove ta radnja tocno).Al prije toga imas propise i PP
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 00:19   #39
Quote:
alfa 159 kaže: Pogledaj post
pred njima vozi ko i doma i neces zaje*at,ugl prvo te ceka poligon sa 4 radnje,pa cesta,nista previse komplicirano,na poligonu standardno osmica,cik-cak,ubrzavanje i kocenje,i voznja po crti onoj(neznam kak se zove ta radnja tocno).Al prije toga imas propise i PP
ako e u Zg, onda je zajebano ako vozis odprije...
Znakovi, raskrizja, pune crte, prestrojavanja, itd.
Crta je promjena smjera i ukljucivanje u promet.
Pazis kak se prestrojavas i GDJE se prestrojavas, ali uostalom, pametniji ce ti reci
A i ides u autoskolu izmedu ostalog, da te oni nauce u tih 15-ak sati kako da vozis ,,skolski''
I nemoj samo bit bahat i nadobudan, inace padas! Prvi put barem, kak sam ja
toconja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 07:46   #40
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
A KATEGORIJA
U ovu kategoriju spadaju motocikli iznad 490cm³.
http://www.autoskola-mandic.hr/uvjeti/
Ovo neka nova Mandic kategorizacija

U A kat – spadaju motocikli preko 35 kw i/ili ako im omjer snaga/masa prelazi 0,2 kW/kg

A inace,
Imas B a ides na A1, A2 ili A - samo voznja i ispit iz voznje treba.
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:45.