Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2008., 20:04   #641
Quote:
Gestapo kaže: Pogledaj post
Baci mu bananu pa nek se igra ili u zoo zastitarima na brigu ... ili u cirkus uh koliko opcija ... jos mozes i zaraditi ...



Quote:
Gestapo kaže: Pogledaj post
Danas sam bas ok.
Nešto je danas veselo u zraku čim su svi dobre volje hehe ajd barem nekad da nam je dobro
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 20:08   #642
Quote:
MeTheChaos kaže: Pogledaj post
kad sam pijana je super filing, mozda se cak osjecam normalnije nek obicno, kad sam ne-toxicirana uostalom, onda imam opravdana ( citaj: koga krivit ) za svoje stanje plus- imam nadu da bu to proslo kad se jednom strijeznim
tak i ja
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 20:29   #643
Evo par interesantnih testova ako koga zanima, http://putsvijesti.com/testovi/
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 20:30   #644
Quote:
Gestapo kaže: Pogledaj post
Da, se sada ne pravim pametan imas sve sto te zanima u linku dolje. Sto se tice definicija i simptoma ...

Anksioznost




Inace kakva je tvoja situacija kaj se tice "poremecaja"?

hvala za link. bacila sam pogled i čini se da ima puno stvari u kojima sam se prepoznala. bacit ću se na čitanje kad završim za ovim topicom.

a što se tiče poremećaja (izraz poremećaj zvuči puno bolje nego bolest), kod mene je počelo nakon što sam prije 4 godine bila u bolnici sa zapletajem crijeva, 2 x u razmaku od 15 dana. metode su grozne ( sonda kroz nos i grlo do želuca i sl i tako 3 dana) i nakon toga se više nisam usudila ništa jesti. pala sam na 43 kg, pa osjećaj slabosti, pa strah da ću nešto krivo pojesti pa da ću opet morati ići u bolnicu,pa sam jednom u kabini u trgovačkom centru htjela isprobati kupaći i kad sam vidjela svoje grozomorno mršavo tijelo, uplašila sam se i jedva sam izašla iz kabine prije no što mi se zacrnilo i srušila sam se na pod. onda mi se znalo događati da mi dlanovi počnu trnuti, pa me obuzme strah, ali to nije dugo trajalo, 10ak minuta. rekla sam dr opće prakse, prepisala mi je helex 0,25 mg za smirenje i sad ga stalno nosim sa sobom za slučaj kad me čopi. onda mi se npr. dogodilo da npr. držala sam nekoj curi instrukcije iz matematike, radile smo 1 sat, dala sam joj zadatake i samo me odjednom čopilo,nekakav nerazuman, nedefiniran strah koji me porpuno paralizirao. nisam znala što učiniti, najradije bih joj rekla da ode, a opet nisam ni to mogla. srećom prošlo je brzo. e, da, osjetim to i kao oštro probadanje na lijevoj strani prsnog koša, kao da je srce u pitanju, a znam da nije.

to su, pretpostavljam - napadi panike.

a ovo što sad osjećam je neki konstantan neodređeni strah, kad mi netko zvoni na vratima - najradije ne bih otvorila, nemir, a onda osjećaj/strah da sam ozbiljno bolesna, npr. dekoncentrirana sam i zaboravna, na trenutak mi se mozak zablokira, ne mogu se sjetiti neke riječi i to je dovoljno da me obuzme panika, ako idem ulicom i npr. iskoči mačka, trgne me i uplaši, noću se probudim ako ružno sanjam, srce mi lupa i uplašim se.

to je, pretpostavljam - anksioznost.
korana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 20:41   #645
Quote:
korana kaže: Pogledaj post
pala sam na 43 kg, pa osjećaj slabosti, pa strah da ću nešto krivo pojesti pa da ću opet morati ići u bolnicu...
Simptomi su nam definitivno isti, vjerojatno bi dobila dijagnozu od psihijatra anksiozno depresivni poremećaj, tak je meni moja psihička dala dijagnozu.

Ja imam 45 kg i nemrem se zdebljati, mislim da mi ova moja živčanoća uzme sve kalorije kaj stavim u sebe
Danas sam se za gablec nažderala, pa doma poslje posla, pa sam predvečer otišla na ćevape i još sam gladna
Joj baš mi se jede čips od paprike
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 20:47   #646
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
Simptomi su nam definitivno isti, vjerojatno bi dobila dijagnozu od psihijatra anksiozno depresivni poremećaj, tak je meni moja psihička dala dijagnozu.

Ja imam 45 kg i nemrem se zdebljati, mislim da mi ova moja živčanoća uzme sve kalorije kaj stavim u sebe
Danas sam se za gablec nažderala, pa doma poslje posla, pa sam predvečer otišla na ćevape i još sam gladna
Joj baš mi se jede čips od paprike

ja sam sad 48,5 kg :hvalise:

nego, zanima me/brine to sa "zablokiravanjem mozga" - jel i to tu spada?
korana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 20:47   #647
Quote:
cherryblossomgirl kaže: Pogledaj post
a onaj majmun u kući, a? tko je taj, da te čujemo sad?!
kućni ljubimac
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 20:50   #648
Quote:
korana kaže: Pogledaj post
ja sam sad 48,5 kg :hvalise:

nego, zanima me/brine to sa "zablokiravanjem mozga" - jel i to tu spada?
I meni se to događa, prvo me bilo strah da sam posenilila ili da imam tumor mislim da je to baš zbog pretjerane opsesije sa time što nam je i zbog anksioznosti, ja nekad imam osjećaj kao da me ta anksioznost totalno izmori preko dana, a da ne govorim o paničnom, svaki put kad me strefio, sat vremena me držao bez obzira na tablete, i kad bi prestao, bila bi premorena ko da sam trčala 6 krugova oko jaruna i zaspala bi ko letva bez obzira koji dio dana bio
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 21:01   #649
Quote:
korana kaže: Pogledaj post
srećom prošlo je brzo. e, da, osjetim to i kao oštro probadanje na lijevoj strani prsnog koša, kao da je srce u pitanju, a znam da nije.

to su, pretpostavljam - napadi panike.
Ja nisam znao prije, pa sam brijao da su je u pitanju srce ili pluca. Dosta iritirajuc simptom ... ali ima i puno gorih.

Quote:
a ovo što sad osjećam je neki konstantan neodređeni strah, kad mi netko zvoni na vratima - najradije ne bih otvorila, nemir, a onda osjećaj/strah da sam ozbiljno bolesna, npr. dekoncentrirana sam i zaboravna, na trenutak mi se mozak zablokira, ne mogu se sjetiti neke riječi i to je dovoljno da me obuzme panika, ako idem ulicom i npr. iskoči mačka, trgne me i uplaši, noću se probudim ako ružno sanjam, srce mi lupa i uplašim se.

to je, pretpostavljam - anksioznost.
Lako se scimat, to mi se desava stalno. Najbolje mi je kada sam u kancelariji i netko ude a da nije pokucao i ne skuzim, okrenem se iza i vidim netko stoji ili kada progovori a da ga nisi skuzio ... Bog te cima, skoro sa stolca padnem i tako svaki dan srce mi skoro iskoci ...

Kaj se tice blokada/koncentracije i meni je to poveci problem kada ti netko nesto objasnjava ili govori a ti iste sekunde zaboravljas, onda te pita jel jasno ili sta mislis o tome ... a ti ko tele gledas ... a glupo ti rec aj ponovi ...

Blah, naviknes se na sve...
__________________
Old skul Art
Gestapo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 21:04   #650
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
I meni se to događa, prvo me bilo strah da sam posenilila ili da imam tumor mislim da je to baš zbog pretjerane opsesije sa time što nam je i zbog anksioznosti, ja nekad imam osjećaj kao da me ta anksioznost totalno izmori preko dana, a da ne govorim o paničnom, svaki put kad me strefio, sat vremena me držao bez obzira na tablete, i kad bi prestao, bila bi premorena ko da sam trčala 6 krugova oko jaruna i zaspala bi ko letva bez obzira koji dio dana bio

joj, i ja sam se uspaničarila da je takvo što ( iako je prerano za senilnost ), onda sam uzimala i sumanuto rješavala zadatke iz matematike i mislila, ako ih još znam riješavati, onda valjda nisam posenilila

inače, i na onom sajtu o anksioznosti piše da je ujutro loš osjećaj. kod mene nije. nekoliko puta sam ružno sanjala, probudila se noću, uplašena, sa snažnim lupanjem srca, pa me strah ići spavati. dakle, najgore mi je upravo - navečer.

a ujutro kad se probudim - super.
korana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 21:08   #651
Quote:
korana kaže: Pogledaj post

inače, i na onom sajtu o anksioznosti piše da je ujutro loš osjećaj. kod mene nije. nekoliko puta sam ružno sanjala, probudila se noću, uplašena, sa snažnim lupanjem srca, pa me strah ići spavati. dakle, najgore mi je upravo - navečer.

a ujutro kad se probudim - super.
To ti je dosta relativno, kod mene je ista stvar, isto se tako budim po noći i ujutro mi je super al navečer mi je koma, mislim da je taj loš osjećaj ujutro jači kod osoba koje su depresivne, a nama koji smo više nervozni i uplašeni je bolje ujutro jer smo ponosni što smo uspjeli izgurat još jedan naporan dan ispunjen strahom i nervozom a možda sam u krivu :nezna: ak neko drugi ima pametnije objašnjenje nek napiše
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 21:08   #652
Quote:
Gestapo kaže: Pogledaj post
Ja nisam znao prije, pa sam brijao da su je u pitanju srce ili pluca. Dosta iritirajuc simptom ... ali ima i puno gorih.



Lako se scimat, to mi se desava stalno. Najbolje mi je kada sam u kancelariji i netko ude a da nije pokucao i ne skuzim, okrenem se iza i vidim netko stoji ili kada progovori a da ga nisi skuzio ... Bog te cima, skoro sa stolca padnem i tako svaki dan srce mi skoro iskoci ...

Kaj se tice blokada/koncentracije i meni je to poveci problem kada ti netko nesto objasnjava ili govori a ti iste sekunde zaboravljas, onda te pita jel jasno ili sta mislis o tome ... a ti ko tele gledas ... a glupo ti rec aj ponovi ...

Blah, naviknes se na sve...

radije bih pročitala da se ni ne treba navikavat jer će - proći
korana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 21:12   #653
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
To ti je dosta relativno, kod mene je ista stvar, isto se tako budim po noći i ujutro mi je super al navečer mi je koma, mislim da je taj loš osjećaj ujutro jači kod osoba koje su depresivne, a nama koji smo više nervozni i uplašeni je bolje ujutro jer smo ponosni što smo uspjeli izgurat još jedan naporan dan ispunjen strahom i nervozom a možda sam u krivu

uzimaš li što od kemije? mene već predvečer počne obuzimat nemir i strah, a navečer je najgore pa popijem helex od 0,25 mg da budem sigurna da ću zaspat i spavat cijelu noć.
korana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 21:17   #654
Quote:
Gestapo kaže: Pogledaj post
Ja nisam znao prije, pa sam brijao da su je u pitanju srce ili pluca. Dosta iritirajuc simptom ... ali ima i puno gorih.



Lako se scimat, to mi se desava stalno. Najbolje mi je kada sam u kancelariji i netko ude a da nije pokucao i ne skuzim, okrenem se iza i vidim netko stoji ili kada progovori a da ga nisi skuzio ... Bog te cima, skoro sa stolca padnem i tako svaki dan srce mi skoro iskoci ...

Kaj se tice blokada/koncentracije i meni je to poveci problem kada ti netko nesto objasnjava ili govori a ti iste sekunde zaboravljas, onda te pita jel jasno ili sta mislis o tome ... a ti ko tele gledas ... a glupo ti rec aj ponovi ...

Blah, naviknes se na sve...


btw, nemreš im objasnit/zamolit da (po)kucaju?

a to - ko tele - mi je poznato, jako ljudi mi pričaju, a ja se ne mogu skoncentrirat i slušat, pa onda ne znam o čemu su pričali i samo mislim da me niš ne pita
korana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 21:18   #655
Quote:
korana kaže: Pogledaj post
uzimaš li što od kemije? mene već predvečer počne obuzimat nemir i strah, a navečer je najgore pa popijem helex od 0,25 mg da budem sigurna da ću zaspat i spavat cijelu noć.
Joj nemoj helex piti svaku večer, ja sam bila u takvoj komi od njega da sam se morala odvikavat, svakim danom sam sve veću i veću dozu helexa pila, na kraju sam postala ovisna o njemu, pa me je psihička skidala s njega s antidepresivima(pila sam ih nekih 6 mj), koje sam prestala piti na svoju ruku prije tjedan dana, tak da baš me zanima kako će mi bit kad mi se isčisti organizam.
Helex ti je ajmo reć nužno zlo. Probaj upisati neki aerobic, box, pilates, teretanu bilo šta, samo da se ispucaš i izmoriš bolje ćeš spavati. Ili s frendicom odi navečer u dugu šetnju, fino se ispričate usput, požališ joj se kak ti je, i da vidiš kak će ti biti lakše.
Probaj se odviknuti od helexa moj ti je savjet, ja ga uzmem samo kad me uhvati panični.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 21:23   #656
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
Joj nemoj helex piti svaku večer, ja sam bila u takvoj komi od njega da sam se morala odvikavat, svakim danom sam sve veću i veću dozu helexa pila, na kraju sam postala ovisna o njemu, pa me je psihička skidala s njega s antidepresivima(pila sam ih nekih 6 mj), koje sam prestala piti na svoju ruku prije tjedan dana, tak da baš me zanima kako će mi bit kad mi se isčisti organizam.
Helex ti je ajmo reć nužno zlo. Probaj upisati neki aerobic, box, pilates, teretanu bilo šta, samo da se ispucaš i izmoriš bolje ćeš spavati. Ili s frendicom odi navečer u dugu šetnju, fino se ispričate usput, požališ joj se kak ti je, i da vidiš kak će ti biti lakše.
Probaj se odviknuti od helexa moj ti je savjet, ja ga uzmem samo kad me uhvati panični.

ok, probat ću včeras otić spavat bez njega ( stavit ću ga uz krevet, za svaki slučaj )

nego, da ptiam još nešto. što je sa neodlučnošću ( sad sam pročitala na onom sajtu o anksioznosti). već i samu sebe izluđujem koliko sam neodlučna. kad kupujem bilo što, nikako se ne mogu odlučiti, najradije bih da netko drugi odluči umjesto mene. slično je i sa rješavanjem problema, tj (ne)rješavanjem. najlakše mi je pravit se da ih nema. jel još kod nekog slično?
korana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 21:28   #657
Quote:
korana kaže: Pogledaj post
ok, probat ću včeras otić spavat bez njega ( stavit ću ga uz krevet, za svaki slučaj )

nego, da ptiam još nešto. što je sa neodlučnošću ( sad sam pročitala na onom sajtu o anksioznosti). već i samu sebe izluđujem koliko sam neodlučna. kad kupujem bilo što, nikako se ne mogu odlučiti, najradije bih da netko drugi odluči umjesto mene. slično je i sa rješavanjem problema, tj (ne)rješavanjem. najlakše mi je pravit se da ih nema. jel još kod nekog slično?
Kao da mene opisuješ točno takva sam i ja
Javi ujutro kako si spavala ja sam znala imati grozne noćne more od helexa
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 21:33   #658
Quote:
korana kaže: Pogledaj post
joj, i ja sam se uspaničarila da je takvo što ( iako je prerano za senilnost ), onda sam uzimala i sumanuto rješavala zadatke iz matematike i mislila, ako ih još znam riješavati, onda valjda nisam posenilila

inače, i na onom sajtu o anksioznosti piše da je ujutro loš osjećaj. kod mene nije. nekoliko puta sam ružno sanjala, probudila se noću, uplašena, sa snažnim lupanjem srca, pa me strah ići spavati. dakle, najgore mi je upravo - navečer.

a ujutro kad se probudim - super.
Da, oni koji vuku vise na depru imaju problema ujutro. Navecer sve nestane jel obaveze koje su bile zacrtane tokom dana se ne obavljaju vise, pa time i pritisak/ocekivanja popustaju kako dan odmice, prosao je dan i vise nemoras nista raditi pa je time i lakse, odahnes. A kada se ujutro probudis sve ti se skupi i ispocetka ... Kao sto maca rece.

Kaj se tice spavanja, probaj da odes na spavanje bez namjere da zaspis, daklem ne razmisljas o tome jel mos zaspat ili ne, strahu i sl. Ja si kada legnem zamislim si da sam na nekome lijepome mjestu i kak uzivam, i samo se saltam kada ponestane maste na neko drugo mjesto ... ili se pocnem prisjecati nekog pozitivnog razdoblja iz proslosti, koje me cinilo sretnim. Od kada poceh primjenjivati tu shemu, nemam vise problema sa snom kao nekoc spavam ko top.


Quote:
korana kaže: Pogledaj post
btw, nemreš im objasnit/zamolit da (po)kucaju?
Jesam, samo sto ne cujes kucanje od strojeva ili ljudi zaborave; pogotovo ako je nesto hitno pa ulete ko kauboji u salon.

Quote:
a to - ko tele - mi je poznato, jako ljudi mi pričaju, a ja se ne mogu skoncentrirat i slušat, pa onda ne znam o čemu su pričali i samo mislim da me niš ne pita
Najgore je kada moras glupe izgovore smisljat; pa nisam cuo, zaboravio sam, imam problema sa sluhom ... stalno neki izgovori.
__________________
Old skul Art
Gestapo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 21:43   #659
Nikako da saznam, da li je gastritis prouzročio anksioznost ili anksioznost gastritis kao da pitam što je bilo prvo, kokoš ili jaje
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 22:05   #660
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
Nikako da saznam, da li je gastritis prouzročio anksioznost ili anksioznost gastritis kao da pitam što je bilo prvo, kokoš ili jaje
anksioznost je prouzročila gastritis, ne može biti obratno.

isto kao što stres jako udara na želudac i anksioznost sjeda na njega. i na crijeva isto tak.

čitala sam da nakon dugotrajne depresije i anksioznosti sve se to "iz glave" može "spustiti" i na organska oboljenja.
Red alert is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.