Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2013., 17:18   #261
pozdrav! ginekolog mi je dao doksiciklin kapsule koristit 10 dana, a poslije rojazol vaginalete. i još je samo napisao krema za partnera. a sad, koja je to krema - nemam pojma! ima ko iskustva s tim?
zbunjena1108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 09:08   #262
Mogu li se za vrijeme liječenja imati odnosi uz kondom?
tynsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 14:33   #263
Quote:
tynsy kaže: Pogledaj post
Mogu li se za vrijeme liječenja imati odnosi uz kondom?
ne bi smjeli imati odnose za vrijeme liječenja...
versa_emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 14:40   #264
Pozdrav. Dobila sam samo vaginalete Medazol za liječenje gardnerele 10 dana. Sada bih napravila kontrolni bris privatno pa ne znam da li to tražim bris na aerobe ili na anaerobe?
Erin5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 20:07   #265
Quote:
zbunjena1108 kaže: Pogledaj post
pozdrav! ginekolog mi je dao doksiciklin kapsule koristit 10 dana, a poslije rojazol vaginalete. i još je samo napisao krema za partnera. a sad, koja je to krema - nemam pojma! ima ko iskustva s tim?
Ja sam od doksiciklina i dobila Gardnerellu , jer sam njime liječila Ureaplazmu. to znam jer sam radila bris na anaerobe u isto vrijeme i nije bila izolirana ,a kad sam ponavljala izliječila sam ureaplazmu ,a dobila GV
Erin5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 20:39   #266
Quote:
Erin5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Dobila sam samo vaginalete Medazol za liječenje gardnerele 10 dana. Sada bih napravila kontrolni bris privatno pa ne znam da li to tražim bris na aerobe ili na anaerobe?
anaerob
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6600955
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 20:49   #267
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Hvala.Poslje sam i ja skužila Bilo mi je čudno što ju na brisu za anaerobe dva mjeseca prije nisam imala, a ponavljala sam ga jer im navodno bris za aerobe nije stigao. Uf
Erin5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 15:42   #268
I ja imam ovu bakteriju. Nisam imala nikakve simptone već mi je ginekolog preko ultrazvuka vidio da su neke žlijezde povećane i da to znači upala, odmah bris i na mikroskop i eto je.
Ocito nije strasno kad nemam ni iscjedak, ni smrad, pokazao mi je odmah neki medicinski casopis da vidim da tu bakteriju inače imamo prirodno, i rekao da dečko ne treba liječenje. Terapija medazol tablete i vaginalete. I rekao mi je da je to od stresa, a fakat sam pod stresom zadnje vrijeme.
Nadam se da će proć! Držite fige!
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 18:25   #269
Quote:
Velika_kokos kaže: Pogledaj post
I ja imam ovu bakteriju. Nisam imala nikakve simptone već mi je ginekolog preko ultrazvuka vidio da su neke žlijezde povećane i da to znači upala, odmah bris i na mikroskop i eto je.
Ocito nije strasno kad nemam ni iscjedak, ni smrad, pokazao mi je odmah neki medicinski casopis da vidim da tu bakteriju inače imamo prirodno, i rekao da dečko ne treba liječenje. Terapija medazol tablete i vaginalete. I rekao mi je da je to od stresa, a fakat sam pod stresom zadnje vrijeme.
Nadam se da će proć! Držite fige!
Tak je i meni bilo i kad sam 2 tj nakon završetka terapije išla opet na kontrolu, još sam ju imala. Pa je tek tad dobio i dečko tablete.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 19:02   #270
I jel onda prošla? Ja sam dobila terapiju za tjedan dana, a u kutiji imam 20 tableta - da mu dam ovih 6 sto je preostalo pa da pije 3 dana?
Ali nema smisla, ako nemamo odnos tih tjedan dana što pijem, onda bi moralo proći bez obzira na to pije li ih on ili ne.
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 00:19   #271
Quote:
Velika_kokos kaže: Pogledaj post
I jel onda prošla? Ja sam dobila terapiju za tjedan dana, a u kutiji imam 20 tableta - da mu dam ovih 6 sto je preostalo pa da pije 3 dana?
Ali nema smisla, ako nemamo odnos tih tjedan dana što pijem, onda bi moralo proći bez obzira na to pije li ih on ili ne.
Onda je prošla, naravno jer nije dovoljno da se jedan od partnera liječi. Tebi će vjerojatno proći ali ako ju on ima i ak se sexate bez zaštite onda ti uzaludno kaj si se ti izliječila. Prenijet će ti ju natrag i opet ispočetka. U tome je problem.
A što se tiče toga da mu daš svoje preostale tablete... najbolje je tak nešto ne radit bez liječničke preporuke. Kad popiješ svoju terapiju pričekaj bar 2 tjedna i nek ti ginić opet napravi bris pa ćeš vidjeti na čemu si.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 14:13   #272
Sad se necemo tjedan dana kad to pijem, a onda se ionak skidam s tableta pa cemo s kondomom.
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 18:45   #273
Quote:
Velika_kokos kaže: Pogledaj post
Sad se necemo tjedan dana kad to pijem, a onda se ionak skidam s tableta pa cemo s kondomom.
Pa hoću ti reć da to nije rješenje. I on se mora liječit jer ako ste se inače bez kondoma, onda su velike šanse da i on ima tu bakteriju.
Baš mi ide na živce kaj se partner nikad ne liječi i onda se svi čudom čude kak se ne mogu riješit bakterija. Ginekolozi bi tu trebali voditi računa i o dečkima...
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 15:07   #274
Vidim da tema baš nije aktivna no molila bih savijet ili ako je netko imao sličnu situaciju da me uputi. naime uvidom u stare papa nalaze u zadnje dvije godine nalazi su se vodili kao uredni no pod opisnom dijagnozom dva puta je označena gardenella vaginalis no ja nikada nisam bila liječena a čitam da je većina vas bila na terapiji nakon što vam je potvrđena. Znam da je ona u određenim kolicinama uvijek prisutna u vaginalnog i crijevnoj flori no sada me brine da li sam trebala biti ukljčena ipak u neku terapiju a to m nikada nije moj ginekolog spomenuo.
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 09:06   #275
Ovako, cura ima Gardnerella vaginitis, dobila je Medazol tablete za oralnu primjenu i vaginalete od Medazola.

Međutim - ja nisam ništa dobio, i čudno mi da ginekologinja nije savjetovala da se i ja lječim, jer vidim da imam nekad simptome tipa svrab penisa, lagani osim itd, što traje oko 3 dana (vidim da su simptomi isti kao Gardnerella kod mušaraca).

Šta sad? Hebat mozak ginekologici i da ja dobijem tablete ili ?
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 13:01   #276
ja sam bila u istoj situaciji, ginekologica (bivša ) nije riječi rekla za njega (ja u tom momentu nisam uopće reagirala ), a u uputama jasno piše da se oba partnera trebaju liječiti.
on je nazvao svoju doktoricu opće prakse, ona mu je poslala recept i čudila se zašto moja ginekologica nije to rješila.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 13:39   #277
pa to i nas muči, ljepo piše svuda da je najbolje proći tretman kod oba dva partnera da se ne javi više prijenos bakterije.

Ako može doktorica opće medicine, onda super, idem danas odmah kod nje da mi izda recept i da ja riješim to.

Inače fina apstinencija je dok to piješ
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 20:55   #278
Liječe se oba partnera
http://www.poliklinikacroatia.hr/bakterijske_vaginoze/

Ginekolog ne može propisati terapiju muškom partneru , na teret Hzzo.
Možete tražiti privatni recept pa platiti punu cijenu lijeka,
ili se javiti svom liječniku obiteljske medicine , reći da je partnerici dijagnosticirana gardnerela i propisan Medazol i da biste i vi trebali terapiju.


Za vrijeme pijenja Medazol tbl ne smije se konzumirati alkohol !!
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 16:38   #279
Gardnerella vaginalis

Help! Nadam se odgovoru iako tema nije narocito aktivna u zadnje vrijeme.. Prije otprilike mjesec dana dobila sam sve simptome gardnerelle sto je odlazak kod ginekologa i potvrdio. Dobila sam vaginalete za 6 dana terapije i dvije kreme nistatin za sebe i partnera. Ne mogu se nikako sjetit koje vaginalete su u pitanju (od prevelike srece sto je sve napokon proslo sam bacila kutiju) ali pakiranje im je izgledalo isto kao i nistatin kreme (narancasto-bijela kutija), a ne cini mi se da su iti jedne od do sada spominjanih u ovoj temi.. Uglavnom mozda vec tjedan nakon zavrsetka terapije iscjedak s istim mirisom se vratio pa sam nastavila mazati s nistatin kremom koje mi je jos ostalo ali nista, cini mi se da se cak i pogorsalo.. Kako mi ginekolog bas ovaj tjedan ne radi na svoju ruku sam otisla u ljekarnu gdje su mi dali canesten kremu i vaginalete za 3 dana iako sam rekla da nije rijec o gljivici vec bakteriji... Moje pitanje je da li da sad pocnem s canestenom ili pricekam da se ginekolog vrati pa vidim sta ce mi rec? Uzasna mi je pomisao da iti jedan dan samo bespomocno cekam bez ikakve terapije jer mi postaje sve neizdrzljivije.. Mislim da je problem bio u tome sto se partner nije do kraja izljecio unatoc koristenju kreme i sad eto sve ispocetka.. A mislila sam da cu je se rijesit brzo i bezbolno jer mi je ginekolog na moje pitanje je li gardnerella sklona vracanju odgovorio da za to nakon ove terapije nema sanse (?!?)
Lauren1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 15:31   #280
Quote:
Lauren1 kaže: Pogledaj post
Help! Nadam se odgovoru iako tema nije narocito aktivna u zadnje vrijeme.. Prije otprilike mjesec dana dobila sam sve simptome gardnerelle sto je odlazak kod ginekologa i potvrdio. Dobila sam vaginalete za 6 dana terapije i dvije kreme nistatin za sebe i partnera. Ne mogu se nikako sjetit koje vaginalete su u pitanju (od prevelike srece sto je sve napokon proslo sam bacila kutiju) ali pakiranje im je izgledalo isto kao i nistatin kreme (narancasto-bijela kutija), a ne cini mi se da su iti jedne od do sada spominjanih u ovoj temi.. Uglavnom mozda vec tjedan nakon zavrsetka terapije iscjedak s istim mirisom se vratio pa sam nastavila mazati s nistatin kremom koje mi je jos ostalo ali nista, cini mi se da se cak i pogorsalo.. Kako mi ginekolog bas ovaj tjedan ne radi na svoju ruku sam otisla u ljekarnu gdje su mi dali canesten kremu i vaginalete za 3 dana iako sam rekla da nije rijec o gljivici vec bakteriji... Moje pitanje je da li da sad pocnem s canestenom ili pricekam da se ginekolog vrati pa vidim sta ce mi rec? Uzasna mi je pomisao da iti jedan dan samo bespomocno cekam bez ikakve terapije jer mi postaje sve neizdrzljivije.. Mislim da je problem bio u tome sto se partner nije do kraja izljecio unatoc koristenju kreme i sad eto sve ispocetka.. A mislila sam da cu je se rijesit brzo i bezbolno jer mi je ginekolog na moje pitanje je li gardnerella sklona vracanju odgovorio da za to nakon ove terapije nema sanse (?!?)
Vjerojatno su u pitanju Geonistin vaginalete, ako ih je bilo 6 u kutiji, pola bijela,pola narančasta. Idi u ljekarnu u kojoj si podigla na recept, reci svoju situaciju, pa možda uspiješ na kauciju podići još jednu kutiju.
terapija očito nije bila dovoljna, a možda je treba i mijenjati.
Valjda netko mijenja tog ginekologa, pa se savjetuj s njim, neka ti napiše e -recept za nastavak terapije. Geonistin nije prvi izbor.
pročitaj ovo http://www.poliklinika-harni.hr/Bakt...-vaginoza.aspx
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.