Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2010., 20:44   #461
Meni su se svi preljevi ispirali do kraja (a uzimala sam ljubičaste, sada i crveni), ali znam jednu curu koja je stavila tamnosmeđi preljev na svijetlosmeđu kosu i još uvijek, nakon godinu dana, se vidi (jedva primjetna) razlika između "izrasta" i ostatka kose.

Probaj te Castinge, čula sam samo dobre stvari o njima, ne uništavaju kosu i 99% vjerojatno će ti se isprati.
Regnikolarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 10:06   #462
Quote:
TheEmpress kaže: Pogledaj post
To su boje bez amonijaka, znači neće oštetit kosu ko trajna boja, neće ju posvijetlit ko trajna boja, meni je na tamno smeđu kosu ljubičasta Casting boja ispala tak da mi je boja kose ostala ista, samo sam dobila ljubičasti odsjaj. U svakom slučaju, ako se i zezneš, isprat će se. Al ne oštećuje kosu, uglavnom. Dapače, meni je nakon farbanja tom bojom kosa bila neobično mekana i glatka.
Quote:
deedeedee kaže: Pogledaj post
ili se neće isprati do kraja kao meni. :zauvijek prokleta crvenim odsjajem:
Quote:
kittykat kaže: Pogledaj post
meni se boja nije do kraja isprala ni nakon godinu dana
meni je jako oštetilo kosu, postala je isušena i niti jedan regenerator, maske, ulja nista nije pomoglo. nakon 4-5 mj kosa mi se oporavila ali ovog čudnog osjaja nemogu se riješiti
Quote:
Regnikolarna kaže: Pogledaj post
Meni su se svi preljevi ispirali do kraja (a uzimala sam ljubičaste, sada i crveni), ali znam jednu curu koja je stavila tamnosmeđi preljev na svijetlosmeđu kosu i još uvijek, nakon godinu dana, se vidi (jedva primjetna) razlika između "izrasta" i ostatka kose.
Probaj te Castinge, čula sam samo dobre stvari o njima, ne uništavaju kosu i 99% vjerojatno će ti se isprati.
Pa si sad ti misli... Izgleda da mi ne preostaje niš nego drugo nego probati pa kud puklo...
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 11:02   #463
Meni nije jasno, ti preljevi jesu, ali nisu farba za kosu ?! Ja to nisam nikad probala, imam lijepu boju kose, ali je moja kosa jako tanka i brzo se masti. Moja frizerka kaže da bi mogla ofarbat pa bi ju to više isušilo i bila bi bolje kvalitete,ali nisam tip za farbanje (trajno), pa sam si možda mislila stavit preljev. Imam zlatni odsjaj na svijetlosmeđu kosu. Imate kakav prijedlog? Je li kome pomogao preljev da oživi tanku kosu?
blue kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 15:14   #464
Preljev je boja bez amonijaka, ispire se dosta brzo. Većinom se preljevi koriste da ti kosa, tj boja dobije na dubini i da se lijepo sjaji i tak to... Nećeš s preljevom dobit značajnu promjenu boje i ako se zezneš i uzmeš krivu nijansu, brzo će se isprat.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 16:41   #465
Imaš i 2 vrste preljeva.
1. Oni u vrećici, Palette, koji dođu 10ak kn. Traju 6-8 pranja, čini mi se. Nekako sumnjam u njihovu djelotvornost, jednom sam stavila crni, nije se ništa primilo.
2. Oni koji su u kutijama, pakovanje jednako kao i sve druge farbe, ali piše na kutiji da je farba 2.stupanj. Traju do 28 pranja, lijepo se prime i lagano se ispiru. Neće ti posvijetliti kosu, ali ti je mogu potamniti. Kosi obično daju neki drugi sjaj (npr. zlatni na pepeljasto smeđu kosu) ili pojačavaju nijansu (npr. da bude još smeđija, ili čokoladnija).
Od polutrajnih farbi / preljeva / farbi 2.stupnja imaš L'Oreal Casting (55-60 kn 120 ml), Palette Color & Gloss (22-23 kn 70 ml), neki Garnierov (sličan prethodnom preljevu, možda 1-2 kn skuplji, 100 ml). Te sam ja najčešće viđala (DM, Kozmo), ali vjerujem da postoji još različitih. Samo odi u dućan i traži farbe na kojima piše "2.stupanj" (i najčešće piše "no ammonia" tj. da nemaju amonijaka).
Imaš masu smeđih preljeva (crvenkasto-smeđi, zlatno-smeđi, pepeljasto-smeđi, čokoladno-smeđi), ali i ponešto crvenih i tamnih (ljubičasti, crni, čak možda i crni s plavim odsjajem, nisam sigurna).
Što se mene tiče, i ja imam jako tanke vlasi, ali hrpetinu njih. Prvo sam se neko vrijeme, prije 4-5 godina, farbala preljevima (2.). Njih su povukli iz prodaje, pa sam se prebacila na trajne farbe. Zadnje 2 godine sam na njima, imam jedino 5 cm smeđeg izrasta preko kojeg je crveni preljev (shvatih da su vratili jeftine preljeve na tržište ). Zato ti ne mogu točno reći koliko mi je kosa živnula i manje se mastila jer se stvarno ne sjećam. Znam da mi preljev nije nimalo naštetio, a je li koristio...

Zadnje uređivanje Regnikolarna : 06.11.2010. at 17:06.
Regnikolarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 17:58   #466
Dobro, sad mi je malo jasnije. No, i dalje ne kužim, kad čitam ove postove unatrag kako znati koji preljev staviti ovisno o boji kose da bude baš boja koja se želi dobiti. Vidim da ima i slučaja kod kojih uopće nije primila boja. Kako to?
blue kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 18:09   #467
Pa ovisi kakaf efekt želiš. Samo s preljevom nećeš dobit neku drastičnu promjenu, ako hoćeš ostat pri svojoj prirodnoj boji, a samo malo produbit boju ili dobit sjaj neki ili odsjaj, odaberi boju koja je najsličnija tvojoj prirodnoj boji.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 11:49   #468
Quote:
blue kitty kaže: Pogledaj post
Moja frizerka kaže da bi mogla ofarbat pa bi ju to više isušilo i bila bi bolje kvalitete,ali nisam tip za farbanje (trajno), pa sam si možda mislila stavit preljev.

Mijenjaj frizerku!
__________________
"Being well adjusted to a sick society is not an indication of health." (Jiddu Krishnamurti)
NekaNovaJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 17:54   #469
koliko sam skužila iz pročitanog, preljevi NIMALO ne oštećuju kosu?
__________________
jogobela od cota
Latinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 21:20   #470
Pa, mislim da da. U odnosu na trajnu farbu je ovo nula. Kao da staviš masku ili regenator na kosu i držiš pola sata. Ništa ne peče, ništa ne spaljuje, ništa ne smrdi. Samo, nimalo je malo, hmm, prestrog pojam? Sve oštećuje kosu na neki način, nije li?

Zadnje uređivanje Regnikolarna : 12.11.2010. at 21:27.
Regnikolarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 23:13   #471
u muelleru ima čist' pristojan izbor polutrajnih boja za kosu tj. onih koji se ispiru nakon 28 pranja.
uzeh country colors od schwartzkopfa, koji sam koristila prije cca 8 godina, dok ga je još bilo u dm-u i zadovoljna sam.

odlučila sam na prelazak sa trajnih na te tzv. kolor-šampone jer manje oštećuju kosu (da ne kažem ne oštećuju ).
asdfgh is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 18:30   #472
Quote:
Regnikolarna kaže: Pogledaj post
Pa, mislim da da. U odnosu na trajnu farbu je ovo nula. Kao da staviš masku ili regenator na kosu i držiš pola sata. Ništa ne peče, ništa ne spaljuje, ništa ne smrdi. Samo, nimalo je malo, hmm, prestrog pojam? Sve oštećuje kosu na neki način, nije li?
to mi je dovoljno znati. da nema straha hoće li kosa i dalje biti tu kad isperem sve.
__________________
jogobela od cota
Latinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 15:08   #473
Bit će (bar bi trebala ).
Da, Muller je carstvo farbi, uzet ću si i ja uskoro Country colors, onu najdrečaviju crvenu nijansu.
Regnikolarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 17:07   #474
Quote:
Regnikolarna kaže: Pogledaj post
Bit će (bar bi trebala ).
Da, Muller je carstvo farbi, uzet ću si i ja uskoro Country colors, onu najdrečaviju crvenu nijansu.
Ja imam tu crvenu već jedno 6-7 tjedana i samo je mrvičak izblijedilo. Dođe mi ko i trajna boja nekako.
I vidi mi se izrast pa ponovno bojam
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Moja Luna https://www.forum.hr/showthread.php?t=818958
LadyMoonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 18:33   #475
A je?
Daj još detalja, molim.
Koliko je tamna? Ima li nade da se ispere do kraja?
Je li kao i drugi preljevi kad se nanese na kosu (ništa ne peče, ništa ne smrdi) ili ipak peče i smrdi po kemikalijama, kao trajna farba?

Mislila sam prijeć na preljeve i puštat prirodno (a to prirodno bih farbala preljevima, pa kad bi ponestalo kose ofarbane trajnom bojom bi pustila da se i preljev ispere i bila prirodna), ali strah me da mi ovo ne bude kao trajna farba pa mi uništi ovih 4-5 cm "izrasta" kog imam.

Zadnje uređivanje Regnikolarna : 14.11.2010. at 18:38.
Regnikolarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 00:05   #476
Ostalo mi je pola tube farbe od zadnjeg farbanja, pa sam mislila kao neki preljev napravit, samo nisam sigurna da će mi pola tube biti dosta. Uglavnom, imam cca 30ml farbe i 6% hidrogen, koji je ostao iz tih farbi... Dal miješam 15ml hidrogena +15ml vode ili 30ml hidrogena +30ml vode? Pretpostavljam 15, jer ako stavim 30+30, to će bit ko juha neka.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 01:33   #477
Quote:
TheEmpress kaže: Pogledaj post
Ostalo mi je pola tube farbe od zadnjeg farbanja, pa sam mislila kao neki preljev napravit, samo nisam sigurna da će mi pola tube biti dosta. Uglavnom, imam cca 30ml farbe i 6% hidrogen, koji je ostao iz tih farbi... Dal miješam 15ml hidrogena +15ml vode ili 30ml hidrogena +30ml vode? Pretpostavljam 15, jer ako stavim 30+30, to će bit ko juha neka.
predlazem 15 + da dodas sampona... on malo to zgusne...to ja stalno radim, i prezadovoljna sam... jednom farbanje, drugi put to... ispadne ista boja, manje osteti kosu, a prilicno isto se ispire
sretno!
kikicockta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 20:20   #478
hej curke.. ja sam si kupila danas 2 vrecice onog palette preljeva tamnosmeđa.. pa bih molila cure koje su koristile da napisu svoja iskustva? nece mi ispasti pretamno? ja sam to u biti kupila samo da izjednacim boju kose s vrhovima koji su svijetliji i vuku na narancasto... :S
Iva_na is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 21:50   #479
Quote:
Iva_na kaže: Pogledaj post
hej curke.. ja sam si kupila danas 2 vrecice onog palette preljeva tamnosmeđa.. pa bih molila cure koje su koristile da napisu svoja iskustva? nece mi ispasti pretamno? ja sam to u biti kupila samo da izjednacim boju kose s vrhovima koji su svijetliji i vuku na narancasto... :S
...tamnosmeđa inače uvijek djeluje crno bar farba,al za preljev ,al ja nebi experimentirala ako imaš svijetliju kosu...
__________________
...A girl should be two things, classy and fabulous....
nika37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 22:00   #480
Ja ne volim eksperimentirat s ničim po kosi jer sam imala par nesupješnih izleta Pramenove dam jednom ili dva puta godišnje a onda redovito na preljev kod svog frizera i stvarno sam prezadovoljna Meni su super ti preljevi!
Forla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.