Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Pogledaj rezultate ankete: Ukinimo podforum networking?
da 44 31.65%
ne 95 68.35%
Glasovatelji: 139. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2009., 23:42   #21
Quote:
prosjecan kaže: Pogledaj post
Restrukturiranje IT dijela podforuma?
Nije loša podjela, ali...

Quote:
prosjecan kaže: Pogledaj post
System Admin dio s podforumima MS, Open source i Networks (protokoli i servisi mrežni samo, nema HW-a)
Sudeći po dosadašnjoj zastupljenosti ovih tema, bojim se da bi ovi PDF-ovi zjapili prazni. Možda bi bolje bilo napraviti samo System Admin dio, a ovo ostalo imati u vidu ako se ukaže potreba.

Quote:
prosjecan kaže: Pogledaj post
Developers dio s podforumima SW, DB, Web
Nije loše, ali onda bi sâm Developers bio prazan, dok bi njegova djeca (SW, DB, Web) bila aktivna. Možda bolje da postoji Developers koji podrazumijeva razvoj desktop aplikacija (tj. sve osim DB i Weba), a DB i Web bi bili PDF-ovi pod Developers PDF-om. (primjer)
__________________
...
Wrbhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 08:43   #22
Nije problem restrukturirati; to je lagano.

Problem je u ljudima. Dok god forum bude shvaćen kao razbibriga, "ubijanje vremena", te zajebancija, možete restrukturirati do besvjesti, ali vam to ne bu pomoglo.

Ali kak bi to moglo profunkcionirati je da ljudi počnu pisati članke. Ako bude dovoljno zanimljivih članaka, to ima dobre šanse pokrenuti daljnju raspravu, o tehnologijama, o algoritmima, o implementacijama, o sistem administraciji (baza podataka i sustava)... Na primjer, osjećam se sretnim da je već nekoliko puta spomenuto da su rješenja (za Solaris) sa Googlea vratila rezultate s ovog foruma. To znači da imamo određenu kvalitetu, koja je ljudima od koristi. To je i bil cilj.

Međutim, bez ljudskog faktora i bez volje da se nekaj pridonese, to ne bu funkcioniralo.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?

Zadnje uređivanje Annatar : 07.03.2009. at 10:01.
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 14:04   #23
Ne, to samo znaci da je forum.hr medju posjecenijim stranicama sa dobrim linkovima. Ako trazis bilo koji pojam u vrhu rezultata ce ti biti rezultati sa forum.hr.

Podrzavam rasprave i clanke, ofskroz.
TommyZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 17:16   #24
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Problem je u ljudima. Dok god forum bude shvaćen kao razbibriga, "ubijanje vremena", te zajebancija, možete restrukturirati do besvjesti, ali vam to ne bu pomoglo.
Čuj, nije mi jasno, što bi to onda forum trebao bit ?
Ajde napravi to restrukturiranje, i vidi koliko će ljudi uopće otvorit temu na PDF-ovima izvan učionice (tu ne računam greškom otvorene).
Probao sam jednom dobit informaciju o lockless programiranju (i GCC-u), i na kraju sam na stranom forumu dobio info u 30 minuta. I to i je poanta, sve su to široka područja, imaju forumi koji su namijenjeni specifično nekom djelu (čak i na "domaćem" jeziku), koje su šanse da ćeš doć do jednako kvalitetnog odgovora.
A za tutoriale, članke, itd... postoji wiki, zašto to pisat po forumima ?
Forumi su za diskusiju, ako već ne može bit nešto konkretno nemam ništa protiv da to bude i flamewar, dapače naučim tu i tamo neku. Al dobro neću više lurkat po PDF-u, pa se možda i skupi neka kritična masa
__________________
Our best hope is that the enemy kills so many of us that they become slightly depressed.
leafar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 02:36   #25
nisu mi htjeli promjeniti nick koji sam uzeo samo kao "one-time" da napišem jedam post... pa se odužilo... pa sam sad uzeo prikladniji
idem u akciju

...
edit:
evo pokrenuo sam par topica... kako će mi dolazit "intuicija" tako ću ih otvarati... nadam se da to neće niti monolog!

Zadnje uređivanje Francisco : 08.03.2009. at 02:46.
Francisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 08:58   #26
Quote:
TommyZG kaže: Pogledaj post
Ne, to samo znaci da je forum.hr medju posjecenijim stranicama sa dobrim linkovima. Ako trazis bilo koji pojam u vrhu rezultata ce ti biti rezultati sa forum.hr.
Pardon, ali koliko me sjećanje služi ljudi su pisali da su tražili točno određene stvari, i da su ih našli - ovdje! To je bitna razlika od rangiranja po nekom stringu za koji Google misli da je najposjećeniji.

Konkretno to znači da imamo teme koje su ljudima potrebne za neku tehnologiju. I to je dobra, pozitivna stvar. Negativno je to, kaj ih nema dovoljno takvih.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 09:08   #27
Quote:
leafar kaže: Pogledaj post
Čuj, nije mi jasno, što bi to onda forum trebao bit ?
Ako se netko misli zajebavati i "ubijati vrijeme", ima za to hrpetinu drugih podforuma ovdje, od x podforuma za čavrljanje pa do društvenih tema.

Inače je po mojem mišljenju totalna bedastoća čavrljati preko foruma, za to postoje puno primjereniji te tome namjenjeni alati poput IRCa ili nekog od messengera (a ima ih hrpetina).

Čavrljanje preko foruma samo puni bazu podataka smećem; a kaj se više baza podataka puni, to je sporija i sporija, pogotovo MySQL, pogotovo u ovoj konfiguraciji u kojoj se pojavljuje ovdje.

A kaj bi forum trebal biti? Po meni bi tehnički forumi trebali biti za tehničke rasprave i tehničke članke, a ne za helpdesk svakoj primitivnoj sirovini kojoj se ovdje sprdne spamati svojim polupriglupim problemima!

Jedno je kad imaš problem gdje ti BGP ili OSPF ne dela kak spada, pa opišeš u detalje o čemu se radi, a drugo kad kupiš neki idiotsko-kretenski "modem" kod "HG šrota", i onda ovdje tražiš da ti netko PREKO FORUMA praktički skonfigurira to kinesko smeće, jer si totalni mamlaz i misliš "lako bumo". (Ne ti, pišem općenito.)

Takvim primitivnim idiotarijama ovdje jednostavno nije mjesto.
Quote:
A za tutoriale, članke, itd... postoji wiki, zašto to pisat po forumima ?
Zato jer wiki nije dizajniran da štiti tvoje pravo na anonimitet, nego kao suradnički alat. Drugi modus operandi.

Mislim, tko voli, nek izvoli. Ali meni je moj koliki-toliki anonimitet bitniji.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 12:04   #28
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Pardon, ali koliko me sjećanje služi ljudi su pisali da su tražili točno određene stvari, i da su ih našli - ovdje! To je bitna razlika od rangiranja po nekom stringu za koji Google misli da je najposjećeniji.

Konkretno to znači da imamo teme koje su ljudima potrebne za neku tehnologiju. I to je dobra, pozitivna stvar. Negativno je to, kaj ih nema dovoljno takvih.
To je drugo. Drukcije sam te shvatio. Ali opet ti tu ulazi rangiranje - mozda je par rezultata nize bilo jos deset takvih istih rjesenja sa hrvatskih siteova, ali forum.hr je uvijek vrlo visoko u popisu rezultata kad pretrazujes sa google.hr. Nemoj misliti da Google gleda kvalitetu konkretnog "odgovora", on samo gleda PageRank i jezik stranice. Idi na google.com i naci ces rjesenje na engleskom za bilo koji IT problem, a ako si u ITu, engleski ti ionako mora biti materinji.
Ima tu korisnih stvari, ali ima i previse smeca, let's work on cleaning it up...
TommyZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 13:03   #29
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post

Konkretno to znači da imamo teme koje su ljudima potrebne za neku tehnologiju. I to je dobra, pozitivna stvar. Negativno je to, kaj ih nema dovoljno takvih.
kad mi treba rješenje za neku ozbiljniju tehnologiju, ja se ne informiram preko foruma, pogotovo ne ovakvih foruma širokih tema..
Ozbiljnosti na ovakvim forumima, kaj se tiče struke nema....
a zašto, pa zbog trutina, i isključivo zbog trutina...
neznam tko od vas ima živčeke objašnjavati trutu sve u detalje.
Ja nemam, ili možda imam ali za lovu.....
a baš da bu tu netko pisao doktorske disertacije, sumnjam.....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 17:33   #30
grogo... jel bolje sad?
Francisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 18:16   #31
nema me 2 dana a forum se preporodi

molba, dakle ako smatrate da je neka tema šampionska ili ne spada ovdje, molim puknite mi PM pa da djelujem ili je prijavite klikom na trokutć

okrečimoooo beograd!
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 20:53   #32
Podforum je službeno omađijan. Još da netko brkove nacrta...
TommyZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 20:56   #33
Grogo a da ipak napraviš učionicu... plz, barem da to ne gledam kad vidim novi topic na programiranju, pa makar i zjapio prazan
__________________
Our best hope is that the enemy kills so many of us that they become slightly depressed.
leafar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 22:52   #34
@tommy ne bi vjerovao ali uzgajam brkove za let3 look
@leafar di da ide ta učijonica?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 00:39   #35
pod programiranje ?
ali i pitanja tipa "zašto linux" "koju distru" i slično, što također smatram showelware, i nebi trebalo bit na Unix PDF-u, ali tu dakako nemam iskustva pa nek se drugi izjasne.
Ono pitanja za početnike, tako da bude pristupačnije ovima koji imaju neki kompleks kod postanja na "naprednim korisnicima" (tipa "sorry što postam ovdje" ).
__________________
Our best hope is that the enemy kills so many of us that they become slightly depressed.
leafar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 11:20   #36
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
nema me 2 dana a forum se preporodi
Ima par ljudi kojima je isto dosta sampiona i sampionizma i koji su fakat motivirani za ono cime se bave (mreze).

I to se cijeni!

Treba jos vise takvih, ovo je forum za napredne korisnike, za raspravu o naprednim temama intelektualnog sadrzaja,

a ne helpdesk za rjesavanje nezahvalnih i totalno nezanimljivih problema

kao kaj je povezivanje na InterNet nekim kineskim srotom.

Dame i gospodo, mi ne dolazimo ovdje da bi bili vas besplatni helpdesk, niti je to svrha nase egzistencije.

(Naspram toga bi rasprava o protokolima i tehnologiji "ispod" bila bas zanimljiva.)

Pomoc za spajanje vasih "stonih" racunala potrazite kod onoga tko vam je opremu prodao, ili pak kod onih koji vam pruzaju uslugu prikljucenja na InterNet.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?

Zadnje uređivanje Annatar : 09.03.2009. at 11:28.
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 12:41   #37
2Annatar> Nemoj se drzati toliko visoko, nisi se ni ti rodio sa svim znanjem. Neki ljudi jednostavno ne znaju nista o racunalima (pogledaj svoje bliznje starije od 40 godina i njihovu razinu znanja o Internet tehnologijama i opremi) i treba im pomoci, pa nece svatko ici uciti materijale za certifikate samo da umreze doma 2 kompa ili zvati HGspot i Ve-mil, i s te strane ih razumijem (ako postaju van ovog podforuma). Moras i dati nesto, ne samo tražiti. Ne mozes vrijedjati ljude koji ne znaju. Ne zanima ih to, i bok, kao sto tebe ne zanima nesto drugo. Vjerujem da si procitao vec 17.000 tema o spajanju na internet i kucnom LANu, i da ti je p.k. toga, pa jednostavno preskoci te teme i drzi se ovog podforuma. Ne bi bilo lijepo da npr. pitas na podforumu o dionicama da li netko ima kakve info o Atlantskoj plovidbi, a da te tamo otpile i posalju da zoves brokera i burzu. Smisao foruma je razmjena informacija.

I kako bi se netko doma spojio na Internet osim preko kineskog srota od routera/modema/mobitela/whatever?
TommyZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 13:50   #38
Quote:
TommyZG kaže: Pogledaj post
I kako bi se netko doma spojio na Internet osim preko kineskog srota od routera/modema/mobitela/whatever?
cisco routera
Francisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 13:58   #39
Nemoj zaebavati, FranVyatta!
TommyZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 14:40   #40
Quote:
TommyZG kaže: Pogledaj post
2Annatar> Nemoj se drzati toliko visoko, nisi se ni ti rodio sa svim znanjem.
Da, nisam, nego sam se krvil i mucil i uzival u trazenju znanja i istrazivanju!
Quote:
Neki ljudi jednostavno ne znaju nista o racunalima (pogledaj svoje bliznje starije od 40 godina i njihovu razinu znanja o Internet tehnologijama i opremi) i treba im pomoci,
MO-MENT!

ZAKAJ bi im trebalo pomoci? Ne dugujem nis nikome!
Quote:
pa nece svatko ici uciti materijale za certifikate samo da umreze doma 2 kompa ili zvati HGspot i Ve-mil, i s te strane ih razumijem (ako postaju van ovog podforuma).
Ali ja ih ne razumijem! Tko im je taj srot prodal, treba ga i podrzavati, tako to funkcionira u razvijenim zemljama, i tako to treba profunkcionirati u Hrvatskoj, inace se ne bute maknuli od banana republike!
Quote:
Moras i dati nesto, ne samo tražiti.
Hej, ako ja nisam ovdje nekaj pridonesel, onda stvarno ne znam tko je. Izbroji koliko ljudi ima toliko konkretnih clanaka sa ISKORISTIVIM ZNANJEM napisanih, na prste ih tu mozes nabrojati. I odal bum ti jednu tajnu, jedan sam od njih.

Zato nije ovo ovdje slucaj gdje ja nekaj trazim, nego gdje drugi samo traze, a nis ne daju, dakle - upravo obrnuto!

I to ne valja, to nije dobro, i tome treba dojti kraj! Hrvatski mentalitet se treba mijenjati, jer nije dobar, treba nauciti da bude nesebican, a ne samo da misli "u se, na se i poda se". Tome mora doci kraj!
Quote:
Ne zanima ih to, i bok, kao sto tebe ne zanima nesto drugo.
I onda ni mene ne zanima da budem neciji helpdesk i rjesavam nezahvalne probleme, i bok.

Inace, sljedeci tu logiku, ono kaj mene ne zanima, ja o tome ne dosadjujem drugima, niti trazim da netko drugi to za mene rijesi - HITNO!!!

Dakle logika ti ne stima, jer ovo nije simetrija. Osim toga, jedno je pomoci nekome kome je pomoc stvarno potrebna, a drugo podrzavati apatiju, lijenost i neznanje.

Ne znam jesam li bil dovoljno jasan, ali svakako se nadam da jesam.
Quote:
Smisao foruma je razmjena informacija.
Bravo, upravo tako, hvala! Ni sam to ne bih bolje mogao srociti!

A "dva racunala na internet istovremeno" je informacijski tok - u jednom smjeru, gdje jedan samo daje, a drugi samo uzima - a ne razmjena informacija.
Quote:
I kako bi se netko doma spojio na Internet osim preko kineskog srota od routera/modema/mobitela/whatever?
Poanta je da su vec spojeni na 'Net, jer inace ne bi ovdje mogli spamati naprednu temu sa svojim glupostima.

I dalje stojim pri svojem.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:50.