Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2014., 10:43   #201
A šta lošemože da se desi detetu zbog slike na fejsu ili bilo gde na netu?

da li smatrate da je sigurnije stavljati na forum nego na fejs i zašto?
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 16:57   #202
možda nije baš o tom tema, ne znam da li postoji baš o tome..sumnjam. ali da li vam smeta kad vam drugi ljudi naslikavaju dijete/djecu?
mene obično pitaju mogu li slikati. pa velim da može. i potpuno kužim kad su to japanci. pa im je valjda neobično tako plavo dijete. i kulise zagreba u pozadini. to je njima ko tur.atrakcija.

al što ima nekakav slovak il što je (po govoru vodiča) naslikavat bez pitanja moje dijete? to mi je malo bezveze. znam da to radi iz dokonosti, ono, turisti su, zadatak im je da poslikaju sve ko da radi za gugl. ko da nema takve djece i po bratislavi koji grane golubove. možda dsrugi put reagiram ako mi bude neki loš dan
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 17:35   #203
mene je to jednom bas iznenadilo tako da uopce nisam reagirala a smetalo mi je

bili smo na moru, bio je nekakav nastup slovackih folklorasa i mala je (imala je onda godinu i pol) cim bi ovi krenuli sa svirkom/plesom plesala , oni stanu, ona stane
bila je slatka, u haljinici, sandalicama, frckave kosice, s dudom u ustima
nama je to bilo super , pofotkali je i snimili i onda su ju u nekom trenutku poceli fotkati i snimati i drugi ljudi

ja sam bila onak
nisam odreagirala - ne znam fino, napravila bi scenu ali mi je totalno, u najmanju ruku, nepristojno snimati/slikati tudje dijete bez odobrenja roditelja
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 20:17   #204
Oooh Mora da je bila mnoooogo slatka!! Ja ne bih slikala bez odobrenja nikoga, ni dete ni odraslog, to mi je stvarno malo cudno, nisu ljudi turisticka atrakcija.

Mada nisam sigurna da li je to legalno ili nije... mozda i jeste, fotografi stalno slikaju po gradu nepoznate ljude.
__________________
I too once thought I was owed something.
columna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 22:01   #205
naravno da je legalno, na javnom mjestu slikati mizes koga god oces
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 22:06   #206
Quote:
columna kaže: Pogledaj post
Oooh Mora da je bila mnoooogo slatka!! Ja ne bih slikala bez odobrenja nikoga, ni dete ni odraslog, to mi je stvarno malo cudno, nisu ljudi turisticka atrakcija.

Mada nisam sigurna da li je to legalno ili nije... mozda i jeste, fotografi stalno slikaju po gradu nepoznate ljude.
Legalno je
Al ja nikad ne fotkam tudu djecu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 22:37   #207
Ne vidim gdje bi trebao biti problem sa snimanjem tuđe djece na ulici dokle god se radi o nekakvim normalnim fotkama (npr. trčanje za golubovima, loptanje, mirišanje svijeća i slično), dok god to snimanje nije snimanje gole djece ili snimanje njihovih genitalija u krupnom planu, pa da bi se time kršio kazneni zakon.

Što se stavljanja slika na facebook tiče, na facebook se, bez obzira na postavke privatnosti, ne stavaljaju slike koje se inače ne bi pokazivale potpuno nepoznatim ljudima.

I da, to kaj je nekome nekaj "nepristojno" ne znači da je zbog toga protuzakonito...
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 22:40   #208
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
naravno da je legalno, na javnom mjestu slikati mizes koga god oces
Tako je. Bez obzira koliko se to nekome ne sviđalo... ... privatnostnimaš u svoja 4 zida a ne an cesti. Cesta je naime javno mjesto.

Koga je strah da mu neko na javnom mjestu snimi djete, nek ili djete drži doma il nek ga na cesti zamota u nešto da ga se uopće ne vidi...
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 14:02   #209
ček malo..možda je legalno ali da li je pristojno.

što se meni jednom desilo. stajala sam u tramvaju i okrenem se a ono lik metar iza mene (na zadnjih sjedalima, novi tramvaji) drži fotić i snima mi dupe! a ja, nakon kraćeg šoka i dileme oko odluke što da napravim ili kažem, lijepo samo šutke izvadim svoj mobitel i snimala njega kako snima mene. pa si je lik rukom prekrio lice. ostali putnici umirali od smijeha.

onda ti, fotomatik, tvrdiš da je to normalno ili ok? moja guzica na javnom mjestu može biti snimana iz svih perspektiva? di je tome granica. što ne bi namontirao fotić na štap pa tutnuo ženskoj pod suknju dok čeka red u banci. legalno je

unosiš li se ljudima u facu dok ih slikavaš po gradu?

ne misliš da ulaziš u nečiji intimni prostor?

kužim da sa daljine okiniti sliku trga zajedno sa svim šetačima koji su se u tom momentu zatekli, nije nikakav problem nit bi se itko bunio.

ali zapikirati neku određenu osobu, prići joj na 2m i fokusirati je, to je tebi ok?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 22:01   #210
Da nema ljudi koji to rade ne bi bilo ni mnostva divnih fotografija googlaj street photograpy images

http://en.wikipedia.org/wiki/Street_photography
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 23:20   #211
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
ček malo..možda je legalno ali da li je pristojno.
Kako rekoh, ako nije zabranjeno, dozvoljeno je. "Pristojnost" je vrlo relativna stvar.

Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
što se meni jednom desilo. stajala sam u tramvaju i okrenem se a ono lik metar iza mene (na zadnjih sjedalima, novi tramvaji) drži fotić i snima mi dupe! a ja, nakon kraćeg šoka i dileme oko odluke što da napravim ili kažem, lijepo samo šutke izvadim svoj mobitel i snimala njega kako snima mene. pa si je lik rukom prekrio lice. ostali putnici umirali od smijeha.
Budi sretna ako ti snima dupe. To znači da imaš dobro dupe.

Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
onda ti, fotomatik, tvrdiš da je to normalno ili ok? moja guzica na javnom mjestu može biti snimana iz svih perspektiva? di je tome granica. što ne bi namontirao fotić na štap pa tutnuo ženskoj pod suknju dok čeka red u banci. legalno je
Sama si izložila svoju guzicu na javnom mjestu...

Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
unosiš li se ljudima u facu dok ih slikavaš po gradu?
Ne nužno.

Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
ne misliš da ulaziš u nečiji intimni prostor?
Ne. Uostalom, koliko bi po tebi trebao biti taj "intimni prostor"? 5 metara? 10?

Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
kužim da sa daljine okiniti sliku trga zajedno sa svim šetačima koji su se u tom momentu zatekli, nije nikakav problem nit bi se itko bunio.
Ja kužim to da ti nemaš pojam o fotografiji... pogotovo uličnoj fotografiji.

Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
ali zapikirati neku određenu osobu, prići joj na 2m i fokusirati je, to je tebi ok?
Zašto ne bi trebalo bito ok? Jer je"nepristojno"?
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 08:55   #212
Kao i uvijek - istina je u sredini.
Niti je normalno tražiti svakog na trgu da ti da dozvolu da ga slikaš, niti je normalno da se netko fokusira na nečije dupe/sise i sl.

Prije par godina je slika kolege i mene kako idemo preko trga objavljena pod "Valentinovo u gradu". A mi hodamo metar odvojeni, gledamo svaki u svoju stranu... Sva sreća pa nismo imali problema s partnerima, a moglo je ispasti teško sranje.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 17:10   #213
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Kao i uvijek - istina je u sredini.
Niti je normalno tražiti svakog na trgu da ti da dozvolu da ga slikaš, niti je normalno da se netko fokusira na nečije dupe/sise i sl.
i sad je to ono, ko je egzibicionist a ko je voajer... jel kriv onaj ko izloži ešto da je vidljivo, il je kriv onaj tko gleda što je izloženo? Ak ne želiš da se gleda, nemoj pokazivat.

Ista stvar sa onim fotkama teenagerki što se digla buka u medijima - prvo su se same fotkale u provokativnim pozama i keljile to na facebook, a kad su im sa profila maznuli te slike i ubacili u jednu omalovažavajuću facebook grupu, odjednom su one "ugrožene" od strane onih koji su gledali te slike... da se nisu slikale u takvim pozama, ili da ih bar nisu stavljale na facebook, nikom ništa... (prvo pokušavaju privuć pažnju, a kad se dogodi da privuku previše pažnje nego što su planirale onda su im drugi krivi)...

Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Prije par godina je slika kolege i mene kako idemo preko trga objavljena pod "Valentinovo u gradu". A mi hodamo metar odvojeni, gledamo svaki u svoju stranu... Sva sreća pa nismo imali problema s partnerima, a moglo je ispasti teško sranje.
Tu je problem zbog stavljanja slije u neki (pogrešan) kontekst, a ne zbog objektivnog sadržaja slike... nažalost, ljudi (pogotovo oni koji se ne kuže u fotografiju) će prije gledati upravo što piše pod slikom,... a ne što sama slika prikazuje.
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 18:45   #214
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Prije par godina je slika kolege i mene kako idemo preko trga objavljena pod "Valentinovo u gradu". A mi hodamo metar odvojeni, gledamo svaki u svoju stranu... Sva sreća pa nismo imali problema s partnerima, a moglo je ispasti teško sranje.
Teško sranje, zato što na foci hodate metar jedno od drugoga i gledate svatko u svoju stranu?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 21:21   #215
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Teško sranje, zato što na foci hodate metar jedno od drugoga i gledate svatko u svoju stranu?
To samo ovisi s koliko si bolesno ljubomornim/hiperposesivnim partnerom u vezi...
Ali to tu nije tema...
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 09:22   #216
Quote:
fotomatik kaže: Pogledaj post
i sad je to ono, ko je egzibicionist a ko je voajer... jel kriv onaj ko izloži ešto da je vidljivo, il je kriv onaj tko gleda što je izloženo? Ak ne želiš da se gleda, nemoj pokazivat.

Ista stvar sa onim fotkama teenagerki što se digla buka u medijima - prvo su se same fotkale u provokativnim pozama i keljile to na facebook, a kad su im sa profila maznuli te slike i ubacili u jednu omalovažavajuću facebook grupu, odjednom su one "ugrožene" od strane onih koji su gledali te slike... da se nisu slikale u takvim pozama, ili da ih bar nisu stavljale na facebook, nikom ništa... (prvo pokušavaju privuć pažnju, a kad se dogodi da privuku previše pažnje nego što su planirale onda su im drugi krivi)...

Tu je problem zbog stavljanja slije u neki (pogrešan) kontekst, a ne zbog objektivnog sadržaja slike... nažalost, ljudi (pogotovo oni koji se ne kuže u fotografiju) će prije gledati upravo što piše pod slikom,... a ne što sama slika prikazuje.
Nije ista stvar slikanje na cesti i slike koje su frajerice same nakeljile na fejs.
I dalje se ne slažem da je normalno detaljno slikati nekog, samo zato što se nalazi na cesti. Tako isto mogu ići slikati tebe jer imaš prišt na nosu. Ili zato što si se ružno obukao. Ili zato što si debeli. Ili mršavi.
"Umjetnost prije svega" mi baš ne drži vodu.

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Teško sranje, zato što na foci hodate metar jedno od drugoga i gledate svatko u svoju stranu?
Meni nelogično, ali ljudi znaju čudno reagirati. Meni to nije bilo ugodno iskustvo, iako se sve okrenulo na šalu.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 17:38   #217
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Nije ista stvar slikanje na cesti i slike koje su frajerice same nakeljile na fejs.
Nije ista ali se svodi na sito. AK ne želiš da se vidi nemoj pokazivat.

Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
I dalje se ne slažem da je normalno detaljno slikati nekog, samo zato što se nalazi na cesti.
Imaš dvije opcije - ili koristiti širokokutnik i snimati izbliza, ili koristiti teleobjektiv i snimati izdaleka...

Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Tako isto mogu ići slikati tebe jer imaš prišt na nosu. Ili zato što si se ružno obukao. Ili zato što si debeli. Ili mršavi.
"Umjetnost prije svega" mi baš ne drži vodu.
Ako ti smeta da te netko slika što se ružno oblačiš, nemoj se ružno oblačiti. Ako ti smeta da bi te netko mogao snimiti jer si debeli, onda nemoj bit debeli, nego se potrudi smršavit... stvar je vrlo jednostavno, na fotografse se svaljuje rkivica za stvari koje upravo oni koji svaljuju krivicu na fotografe mogu sami riješiti. Kako bi se reklo, izmišljanje problema za rješenje...

Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Meni nelogično, ali ljudi znaju čudno reagirati. Meni to nije bilo ugodno iskustvo, iako se sve okrenulo na šalu.
Ljudi općenito čudno ragiraju na pojavu fotografa na ulici, ali mahom svi ignoriraju nadzorne kamere i televizijske ekipe......
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 00:23   #218
Quote:
fotomatik kaže: Pogledaj post
Ako ti smeta da te netko slika što se ružno oblačiš, nemoj se ružno oblačiti. Ako ti smeta da bi te netko mogao snimiti jer si debeli, onda nemoj bit debeli, nego se potrudi smršavit... stvar je vrlo jednostavno, na fotografse se svaljuje rkivica za stvari koje upravo oni koji svaljuju krivicu na fotografe mogu sami riješiti. Kako bi se reklo, izmišljanje problema za rješenje...
Imo, malo cudan stav. Zar nije dovoljno to da nekog smeta da ga se uslikava...bilo njega samog ili djecu. Nije bitan niski ili mozda umjetnicki motiv fotografa...i to dal slika zato jer smo smijesni, odvratni, debeli, mrsav, lose obuceni ili mozda prekrasni. Nego je bitno da ne zelimo da nas netko slika. Po meni dovoljan razloga za to da me netko ne slika i da ne bi smio misliti da je pod normalno da mene ili dijete ili psa...koristi za svoj neki interes.
Nek slika svoje frendove, drvece...sto hoce... da, znam (sada) da je po zakonu i da ne mozes nista, ali ne svidja mi se ta pomisao da svatko svakog uslikava kako mu dodje.
Ljudi ne vole da ih se slika...neki to ne vole ni inace, u krugu obitelji, ne vole se uslikavati.
Da, da vidim da netko bas zeli mene i/ili dijete uslikati smatrala bih to bas tako kako si rekao - nepristojno...i kao takvo nije mi ok. Nepristojnost nije nesto za sto bih napisala da je ok.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 11:38   #219
Quote:
fotomatik kaže: Pogledaj post
Nije ista ali se svodi na sito. AK ne želiš da se vidi nemoj pokazivat.
......
Ako ti smeta da te netko slika što se ružno oblačiš, nemoj se ružno oblačiti. Ako ti smeta da bi te netko mogao snimiti jer si debeli, onda nemoj bit debeli, nego se potrudi smršavit... stvar je vrlo jednostavno, na fotografse se svaljuje rkivica za stvari koje upravo oni koji svaljuju krivicu na fotografe mogu sami riješiti. Kako bi se reklo, izmišljanje problema za rješenje...
.......:
Samo zato što nešto nije zakonom zabranjeno - ne znači da je u redu.

Inzistiranjem na svom pravu (koje to nije) dobiješ blesave zakone da moraš svakog na slici tražiti za dopuštenje da ga slikaš.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 17:25   #220
Pitanje je za sta se ta fotka posle koristi, zar ne? Mozda ce, recimo, ulicna fotografija neke lepe porodice zavrsiti na reklami za hipoteke neke banke, a da tim ljudima nikad niko nije platio za taj modeling. Meni licno to nije u redu, ne znam da li bi pravno ta porodica dobila parnicu kad bi tuzila banku, ali nadam se da bi.
Isto tako, mozda fotograf ima pravo da fotografise ali ne i da objavljuje fotografije modela kojima nije platio ni u svom book-u ni na internet prezentaciji, ni bilo gde.

Ne tvrdim da je tako, ne znam, ali meni bi to bilo korektno. Zasto bi neko zaradjivao na "spontanom modelingu" neke osobe, deteta ili odraslog, svejedno?
__________________
I too once thought I was owed something.
columna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:38.