Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2004., 16:09   #21
Mimi, a tebi nešto omilio Forum otkad si počela delati?!

Rekla bih ja tom tvom šefu da ti malo češće navraća u sobu!


__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 16:18   #22
Quote:
happygoose kaže:
Trebala bi kavica.......zivci su mi u totalnom qurcu......neki angzajeti filing....... al to ne znaci da bum tvoje zavjese prala, zaboravi....
mimi nis osobno, oke... ali neki put nekenepozeljne ljude i pojave moramo odjebati iz zivota i gotovo......nema kompromisa, jer oni uvjek ostaju takvi kakvi jesu, a ti ili ja se zivciras, i sta imas od toga nego da se nazovemo mazohistima ili ih odje....
Cuj, Winona ti je daleko, ja sam ipak blize...cekam te.

A mozda i moja kuca profitira tvojim dolaskom, ako vec ne kroz ciscenje, onda ce se moj muz pohvaliti "cistim zrakom" jer cemo mi odleprsati u bolji zivot, a on ce imati mir
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 23:39   #23
Re: "veselje"

dobro si napravila.....ti si mater ako se itko triba derat ili ne daj boze udrit dite onda ces to bit ti jer si ga ti rodila....*mada ni mi nemam pravo tuc svoju dicu al eto...nekad bash i nema druge*...
bake su tu da vole da ljube da paze i maze svoje unuke.....
ja sam se vec unaprid dogovorila sa muzem..ako ga triba ko kaznit ili se derat to cu definitivno bit ja...ili muz...a ne niko drugi....
ne dopustam to ni u ludilu..zamisli da se svako od vas velikih izdere na njega samo jednom tijekom dana......pih,.....
ne daj na svoje dite....
ko j..... svekrvu i njen povrijedjen ponos.....kad jednom snjom rascistish da se tako ne ponasha prema tvom ditetu bit ce ti puno lakse....
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 00:35   #24
Quote:
maristella69 kaže:
Mimi, a tebi nešto omilio Forum otkad si počela delati?!

Rekla bih ja tom tvom šefu da ti malo češće navraća u sobu!


Kaj si ljubomorna, a koliko vidim nije niti tebi loše
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 00:40   #25
Quote:
maristella69 kaže:
Mimi, a tebi nešto omilio Forum otkad si počela delati?!

Rekla bih ja tom tvom šefu da ti malo češće navraća u sobu!


Kaj si ljubomorna, koliko vidim nije niti tebi loše pojedine dane
ak sam ti antipatična zaobiđi me u velikom luku

Podjebancija mi je u zadnje vrijeme dosta, ili napiši nekaj pametno, i korisno, ili nemoj niš
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 09:40   #26
Quote:
oona kaže:
Cuj, Winona ti je daleko, ja sam ipak blize...cekam te.

A mozda i moja kuca profitira tvojim dolaskom, ako vec ne kroz ciscenje, onda ce se moj muz pohvaliti "cistim zrakom" jer cemo mi odleprsati u bolji zivot, a on ce imati mir
Grand prix je ovaj vikend u Monte Carlu, bolje ti meni dodji na kavu i toplo sunce, mozemo na plazu, bilo je 27 ovaj vikend.....ahhhhh Cote d'Azur......a sta kazes...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 11:40   #27
prvo veliko NE ! ide fizickom kaznjavanju djeteta

drugo veliko NE! ide trpanju svekrve gdje joj nije mjesto...(uvijek ima varijanta B..mogla je do tebe ili sina i objasniti problem te ga kao takva ostaviti vama da si ga rijesite)

ono sto ne procitah nigdje ..je kakav stav u cijeloj prici i je (ili nije) zauzeo tvoj muz ..tj. njezin sin...jer djaba sve ovo trkeljanje ako nemas njegovu podrsku...

kod prvog veceg sukoba izmedju moje svekrve i mene ..muz je podrzao moju odluku i stav ,a na majcinu teatralnost tragedije cijele situacije rekao joj je "mama,gle,ona mi je zena,s njom zivim,dijelim postelju i imam djecu.. ti si mi majka....pokusaj shvatiti da se ovdje ne radi o borbi i da ja necu BIRATI STRANU vec cu odluciti sam !"

mjesec dana joj je trebalo da to proguta,shvatila je da "borba" protiv mene (ili samnom) nema smisla i odlucila je postati ono sto i je BAKA !

btw. u slucaju da ju opet budu spopale bubice preduhitrih ju...odselismo dovoljno daleko tak da nam svaki sastanak u biti bude idila (tamas si se uzelimo jedni drugih,i rastanemo opet na vrijeme )
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 12:16   #28
A kako je reagirala kuma, mama djeteta koje je udareno? Razumijem da svako zeli zastititi svoje dijete, a sto kada je vase dijete ono koje je udareno?
paolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 12:19   #29
pa gle...ja bih udareno dijete zagrlila i poljubila (tudje),svoje potakla da mu se isprica (ako je krivo)...a kuma..pa boze moj..za pretpostaviti je da su si dobre....ako majka reagira kako treba ni kuma ne bi trebala praviti dramu....

u cijeloj prici baba nije imala sto traziti,zar ne
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 13:22   #30
Quote:
Zana666 kaže:
pa gle...ja bih udareno dijete zagrlila i poljubila (tudje),svoje potakla da mu se isprica (ako je krivo)...a kuma..pa boze moj..za pretpostaviti je da su si dobre....ako majka reagira kako treba ni kuma ne bi trebala praviti dramu....

u cijeloj prici baba nije imala sto traziti,zar ne
tocno tako....prvo dijete koje je zrtva treba zagrliti i utjesiti a onda objasniti malom *nasilniku* da to sto je napravio nije u redu....a shto bi ga trebala zato shto je udario druge dijete prebiti?.....agresija samo povecava agresiju kod djeteta.....bar u mom slucaju....
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 14:14   #31
Apsolutno se slazem sa oba prethodna odgovora!
paolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 14:27   #32
Quote:
Zana666 kaže:
prvo veliko NE ! ide fizickom kaznjavanju djeteta

drugo veliko NE! ide trpanju svekrve gdje joj nije mjesto...(uvijek ima varijanta B..mogla je do tebe ili sina i objasniti problem te ga kao takva ostaviti vama da si ga rijesite)

ono sto ne procitah nigdje ..je kakav stav u cijeloj prici i je (ili nije) zauzeo tvoj muz ..tj. njezin sin...jer djaba sve ovo trkeljanje ako nemas njegovu podrsku...

kod prvog veceg sukoba izmedju moje svekrve i mene ..muz je podrzao moju odluku i stav ,a na majcinu teatralnost tragedije cijele situacije rekao joj je "mama,gle,ona mi je zena,s njom zivim,dijelim postelju i imam djecu.. ti si mi majka....pokusaj shvatiti da se ovdje ne radi o borbi i da ja necu BIRATI STRANU vec cu odluciti sam !"

mjesec dana joj je trebalo da to proguta,shvatila je da "borba" protiv mene (ili samnom) nema smisla i odlucila je postati ono sto i je BAKA !

btw. u slucaju da ju opet budu spopale bubice preduhitrih ju...odselismo dovoljno daleko tak da nam svaki sastanak u biti bude idila (tamas si se uzelimo jedni drugih,i rastanemo opet na vrijeme )
On je bio ljut na malogisto što je udaruio malu,ali ja sam rekla neka mu lijepo kažu a ne da se svi deru u sav glas, nakontog je svekrva bla bla i ono što sam napisala i otišla......nije se niti pozdravila s gostima, dok svekar je .....

....maleni mi nije nasilnik i u pravilu se ne tuće čak niti ne vraća kad ga u vrtiću udare, ne znam koji je bio povod da ju je udario nisam bila u sobi, no vjerujem da nije bilo namjerno....

.....malenu sam izljubila ja i junior, kumi se ispričala, ona se ne ljuti, no znam da joj nije bilo svejedno, oni su se poslije normalno igrali i gledali crtiće, jopžš joj je junio dao crtiće i za kući...

....mužić je bio ljut i rekao je da mu je dosta biti između dvije vatre, inaće je on uvijek na mojoj strani, ali ovajmput nije joj ništ govorio kada se pobrao kad zna kakva je , da će on zabranit rođendane bla, bla , ja sam rekll nećeš,jer moji dolaze 5x godišnje a tvoji vise svaki čas, a kada su mi trebali pomoći oko bake nije ih bilo niti od korova, ako misliš da je tvoja mamica u pravu i da sam je trebala pustit da histerizira nad djetom izvoli uzmi si mamicu pa živi s njom a ja odoh, nakon toga je zašutio
....jer jako dobro zna kakva je njegova stara, skolona ekcesima i svađama, prema njoj moraju svi percem, a njoj kak se čefne, kak ne
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 14:37   #33
Quote:
paolla kaže:
A kako je reagirala kuma, mama djeteta koje je udareno? Razumijem da svako zeli zastititi svoje dijete, a sto kada je vase dijete ono koje je udareno?
Reagirala je kulturno i normalno, i opravdano bi mi bilo da se naljutila, a ako i je , nije to pokazala, rekla je da u vrtiću isto se svašta dešava....
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 14:38   #34
ajoooooooooooooooooooooooooooooooj meni se već na ovo čitanje dižu sve dlake na tijelu.....
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 14:50   #35
Quote:
chiquita kaže:
ajoooooooooooooooooooooooooooooooj meni se već na ovo čitanje dižu sve dlake na tijelu.....
smijem pitat zakaj, pa onda nemoj čitat i stvar rješena, ne
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 15:37   #36
nema veze s tobom, nego je kod mene veeeeeeeeeelika mogućnost da situacija postane takva jednog dana.
drugim riječima, postoji plodno tlo da se takvo "veselje" udomači u mom domu.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 16:23   #37
Jel ovdje zabranjeno muskoj ekipi ili...
Nekako mi je neugodno samom medu tolikim zenama

Necu komentirati sam dogadaj, ne poznajem osobe i njihove karaktere pa se ne usudujem, ali silno mi je zanimljivo kako ste sve nabrusene na svoje svekrve i matere. Da ne bude sve tako crno prilazem svoj mali osobni primjer da moze i drugacije.

Zivim u obiteljskoj kuci u kojoj su tri stana: moja punica, sogorica i mi. Svukupno u kuci zivi sedmero djece, a vrlo cesto se prikrpa jos troje od druge sogorice, dakle desetero djece i otprilike toliko odraslih. Svoje zivotne price prozivljavamo zajedno, pa tako skupa i placemo i slavimo i smijemo se. I odgajamo djecu.

Prvo pravilo koje postujemo je vjera u dobronamjernost i iskrenost. Ako mi se dijete pozali da mu je nona dala po guzi (padam mi na pamet svega dva slucaja u tri godine) znam da je povod morao biti zestok i da to nije ucinila iz zlobe. Ne mogu u svakom trenutku vidjeti sto mi djeca rade (niti to zelim) i zato mi je drago ako im netko u koga imam povjerenja (a to je cijela ta moja obitelj s kojom zivim) skrene paznju na lose ponasanje.

Naravno, svatko od vas ima svoja uvjerenja, karakterne osobine i zivot si ureduje po svojim idealima. Ne zelim da se ovaj post shvati kao soljenje pameti, vec samo kao jedan primjer da zivot u velikoj obitelji, uz malo dobre volje, povjerenja i obicne ljudske dobrodusnosti, moze biti vrlo lijep.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 18:37   #38
Evo još jednog iz "muške ekipe"...

Dobro si postupila. Jedino što je svekr(a)va smjela učiniti je skrenuti tebi i mužu pažnju da se mali nedolično ponaša...

I nemoj se čuditi njenoj reakciji. Ona se pokušava nametnuti i ostati faktor u životu svog sina (i unuka). A tvom mužiću (iako je stalno na tvojoj strani) mora postati jasno da NIJE između dvije vatre, već da ste vi zajednica koja se bori protiv "vanjskog uljeza" (ako ćemo karikirat').
__________________
Are you A Bright?

Truth is Stranger than Fiction because Fiction Has to Make Sense.
Superskeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 20:01   #39
Quote:
mestar kaže:
Jel ovdje zabranjeno muskoj ekipi ili...
Nekako mi je neugodno samom medu tolikim zenama

Necu komentirati sam dogadaj, ne poznajem osobe i njihove karaktere pa se ne usudujem, ali silno mi je zanimljivo kako ste sve nabrusene na svoje svekrve i matere. Da ne bude sve tako crno prilazem svoj mali osobni primjer da moze i drugacije.

Zivim u obiteljskoj kuci u kojoj su tri stana: moja punica, sogorica i mi. Svukupno u kuci zivi sedmero djece, a vrlo cesto se prikrpa jos troje od druge sogorice, dakle desetero djece i otprilike toliko odraslih. Svoje zivotne price prozivljavamo zajedno, pa tako skupa i placemo i slavimo i smijemo se. I odgajamo djecu.

Prvo pravilo koje postujemo je vjera u dobronamjernost i iskrenost. Ako mi se dijete pozali da mu je nona dala po guzi (padam mi na pamet svega dva slucaja u tri godine) znam da je povod morao biti zestok i da to nije ucinila iz zlobe. Ne mogu u svakom trenutku vidjeti sto mi djeca rade (niti to zelim) i zato mi je drago ako im netko u koga imam povjerenja (a to je cijela ta moja obitelj s kojom zivim) skrene paznju na lose ponasanje.

Naravno, svatko od vas ima svoja uvjerenja, karakterne osobine i zivot si ureduje po svojim idealima. Ne zelim da se ovaj post shvati kao soljenje pameti, vec samo kao jedan primjer da zivot u velikoj obitelji, uz malo dobre volje, povjerenja i obicne ljudske dobrodusnosti, moze biti vrlo lijep.
pa dobro ti nama došao sa svojim lijepim iskustvima, koje je, a za druge ne znam, stvarno ne mogu objektivno usporediti niti primjeniti jer opće je poznata stvar da su zetovi uvijek bili i ostali miljenici punica.
ja u životu svom još nisam čula da se zet i punica ne vole.
dokaz tome je komentar moje predrage sveki pri susretu sa mojim roditeljima koji je ispalila, nešto tipa - oni (moji roditelji) su se osrećili jer su dobili još jednog sina i zeta a ona je popušila jer je izgubila sina (a dobila kujac, jer mene ne smatra kćerkom).
eto.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 23:07   #40
Quote:
chiquita:
dokaz tome je komentar moje predrage sveki pri susretu sa mojim roditeljima koji je ispalila, nešto tipa - oni (moji roditelji) su se osrećili jer su dobili još jednog sina i zeta a ona je popušila jer je izgubila sina (a dobila kujac, jer mene ne smatra kćerkom).
Ma to ti je losa sreca, naletila si na los karakter. Ja da svojoj materi kazem nesto kontra moje zene oci bi mi iskopala. Covjek je covjek u svakoj situaciji, a necovjek isto tako.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.