Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2010., 16:41   #21
Quote:
night-angel kaže: Pogledaj post
e sad. na ovo pitanje nitko ne zna odgovor a važno je.
jel ispit rješavamo kemijskom ili običnom olovkom? ako pišemo kemijskom ne smijemo prepravljat? od osnovne su nas učili da se u vezi matematike i sl. sve piše olovkom.
Mislim da cemo dobiti koncept ako se dobro sjecam bio je na DM.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 16:44   #22
Quote:
night-angel kaže: Pogledaj post
e sad. na ovo pitanje nitko ne zna odgovor a važno je.
jel ispit rješavamo kemijskom ili običnom olovkom? ako pišemo kemijskom ne smijemo prepravljat? od osnovne su nas učili da se u vezi matematike i sl. sve piše olovkom.
kemijskon, zajebeš, zajebeš, gotovo ti je

ili da ti probaš prvo riješit olovkon, ispravljat, brisat, ovo ono pa na kraju sve brisat i napisat olovkon.
Moschino_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 16:45   #23
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
Mislim da cemo dobiti koncep ako se dobro sjecam bio je na DM.
koncept za fiziku ? mislin da toga nema. bar prošle god nije bilo koliko se ja sićan
Moschino_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 16:48   #24
Quote:
Moschino_girl kaže: Pogledaj post
koncept za fiziku ? mislin da toga nema. bar prošle god nije bilo koliko se ja sićan
Bio je za matematiku koliko se ja sjecam valjda bi trebao biti i za fiziku naje*** smo ako ne bude. Moze li se olovka nositi na DM
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 16:50   #25
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
Bio je za matematiku koliko se ja sjecam valjda bi trebao biti i za fiziku naje*** smo ako ne bude. Moze li se olovka nositi na DM
Bio je za fiziku koncept prošle godine.
black10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 17:09   #26
Quote:
black10 kaže: Pogledaj post
Bio je za fiziku koncept prošle godine.
očito iman pamćenje ka zlatna ribica.
ja se tog koncepta uopće ne sićan


ali dobro, sva srića da će bit jer ne znan kako bi rješavali da nema
Moschino_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 17:20   #27
to vrijedi i za fiziku i za matematiku?

ja sam prošle godine pisala s olovkom (fizika) a poslije podebljavala kemijskom. nisam stigla sve podebljati. ne znam dal su mi to priznali ili ne. brijem da ne jer sam se nadala većem rezultatu. ako se mene pita, to je glupo.
night angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 17:38   #28
pisalo bu s čim se treba pisati tak da nema smisla sad filozofirati
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 17:39   #29
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
Vjezbaj onako osnovne zadatke, tamo gdje se samo treba formula ubaciti i rjesen zadatak.
Mislim da nam nece staviti neke sje**** zadatke da mi za njih 3 treba jedan skolski sat da ih rjesim.
te osnovne baš ne treba vježbati... u knjižici formula nađe formulu i uvrsti

"zadatke s fintom" treba vježbati

tih najosnovnijih kontam da nit nebude... tipa, zadana ti je brzina i put, izračunaj vrijeme
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 17:51   #30
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
te osnovne baš ne treba vježbati... u knjižici formula nađe formulu i uvrsti

"zadatke s fintom" treba vježbati

tih najosnovnijih kontam da nit nebude... tipa, zadana ti je brzina i put, izračunaj vrijeme
pa dobro, može bit i takvih najosnovnijih ali ne baš za sad nešto tako jednostavno.

ali to bi bilo onda u onoj prvoj knjižici
Moschino_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 20:10   #31
3 godine sam imo prof. koji dođe na sat,uzme nekom učeniku mp3 i sluša pjesme do kraja sata
i ja bi kao trebao dobit dobru ocjenu iz fizike,,hell yea
jel se stigne preletit cijelo gradivo što će biti u ova tri tjedna?
amerix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 22:26   #32
Ja na godinu polažem tek, ali sam gledal malo ove probne mature i fizika mi izgleda najlakša. Dobije se knjižica s formulama i pomoću njih, bez prevelikog razmišljanja, se mogu rješiti svi zadaci.
kaksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 22:33   #33
Quote:
kaksi kaže: Pogledaj post
Ja na godinu polažem tek, ali sam gledal malo ove probne mature i fizika mi izgleda najlakša. Dobije se knjižica s formulama i pomoću njih, bez prevelikog razmišljanja, se mogu rješiti svi zadaci.
Ne budi tako siguran, formule budu nabacane s brda s dola, i nije to tek pusto uvrštavanje

A i trebaš znati što gdje iskoristiti...
__________________
...nada umire posljednja ;)...
Maxes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 22:36   #34
Quote:
Maxes kaže: Pogledaj post
Ne budi tako siguran, formule budu nabacane s brda s dola, i nije to tek pusto uvrštavanje

A i trebaš znati što gdje iskoristiti...
A očekuje se da znaš koja je formula za kaj ako odabereš fiziku kao izborni predmet. Ja planiram upisat geofiziku tak da mi je to pola mature. Sva sreća pa zadaci nisu ni blizu onih s natjecanja.
kaksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 22:47   #35
Quote:
kaksi kaže: Pogledaj post
A očekuje se da znaš koja je formula za kaj ako odabereš fiziku kao izborni predmet. Ja planiram upisat geofiziku tak da mi je to pola mature. Sva sreća pa zadaci nisu ni blizu onih s natjecanja.
Vjeruj mi viđao sam ja svakakvih koji su uzeli fiziku za izborni
__________________
...nada umire posljednja ;)...
Maxes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 22:49   #36
Quote:
Maxes kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi viđao sam ja svakakvih koji su uzeli fiziku za izborni
Čim više takvih, "nama" bolje ....
kaksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 22:54   #37
Quote:
amerix kaže: Pogledaj post
3 godine sam imo prof. koji dođe na sat,uzme nekom učeniku mp3 i sluša pjesme do kraja sata
i ja bi kao trebao dobit dobru ocjenu iz fizike,,hell yea
jel se stigne preletit cijelo gradivo što će biti u ova tri tjedna?
Ne baš, probaj naci zbirku rjesenih zadataka čim vidis princip i kakvi se sve problemi javljaju u zadatcima nece ti biti toliki problem na maturi.
I ja sam u sličnoj situaciji kao i ti samo sto meni profesor iz zdravstvenih razloga nije bio na nastavi godinu dana pa bile zamjene i tako te stvari pa se nije moglo ni nauciti.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 15:45   #38
Quote:
kaksi kaže: Pogledaj post
A očekuje se da znaš koja je formula za kaj ako odabereš fiziku kao izborni predmet. Ja planiram upisat geofiziku tak da mi je to pola mature. Sva sreća pa zadaci nisu ni blizu onih s natjecanja.
jel to možda ovo?
Sveučilište u Zagrebu - Prirodoslovno-matematički fakultet u Zagrebu - Fizika; smjer: istraživački i Geofizika - Zagreb (Integrirani preddiplomski i diplomski studij)
night angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 16:06   #39
Quote:
night-angel kaže: Pogledaj post
jel to možda ovo?
Sveučilište u Zagrebu - Prirodoslovno-matematički fakultet u Zagrebu - Fizika; smjer: istraživački i Geofizika - Zagreb (Integrirani preddiplomski i diplomski studij)
čini mi se da je to to. ali to se prvije dvije godine geofizičari i fizičari trpaju u isti koš, a tek se na trećoj godini studenti opredjeljuju za smjer.
__________________
Dajte mi ideju za potpis :)
Medena :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 16:10   #40
Quote:
Medena :) kaže: Pogledaj post
čini mi se da je to to. ali to se prvije dvije godine geofizičari i fizičari trpaju u isti koš, a tek se na trećoj godini studenti opredjeljuju za smjer.
aha. to mi nije bilo jasno. mene zanima inženjerska fizika a geografiju i sve kaj počinje s geo mrzim.
night angel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.