Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2010., 20:23   #1
Merlin (2008-2012)

also known as The Adventures of Merlin, BBC


Zanimljivo,prvi puta danas čujem za ovu seriju,iako psootji 2 godine, i tek je krenula 3. sezona...

Tek što zunam je da se radi u doba Arturijanskih legendi...
Planiram nabaviti prvu pa da provjerim dal to uopće valja...

Jel gledao tko?

http://en.wikipedia.org/wiki/Merlin_%28TV_series%29
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 23:37   #2
Pogledao sam već ranije prve dvije sezone i serija nije nešto posebno. Pokušava prikazati ranija zbivanja prije svima poznatih arturijanskih legendi, dok su Merlin i Artur u kasnim teen/ranim dvadesetim godinama... Tako da je sve dosta naivno prikazano, nema krvi i klanja već je sve cenzurirano i tak... Serija ima puno više potencijala nego što je realizirano.

Ukratko - za pogledat ako nemaš ništa boljeg.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 17:28   #3
svakako za preporučiti .. serija je dinamična - malo akcije, čarolije, s dozom humora, misterije i simpatičnom postavom .. poznata legenda u sasvim novom, neodoljivo dopadljivom ruhu
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 21:26   #4
Meni se sviđa. Simpatično zabavna i duhovita serija.
Ali imaj na umu da je rađena za djecu. I to je razlog zbog čega nema krvi i klanja.
Plurrr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 12:05   #5
Jebiga,ja se ponadao da će biti kao Rome...
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 19:16   #6
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Jebiga,ja se ponadao da će biti kao Rome...
heh, ovo je u legend of the seeker stilu, iako sam njega pogledao merlina ne mislim
Han Solo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 23:33   #7
Prva sezona je bila super, druga sranje, treća (koja je počela prošli tjedan) izgleda obećavajuće.
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 18:59   #8
Meni su dobre obe sezone

Druga mi je možda čak duhovitija nego prva.
Plurrr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 14:38   #9
obe sezone su ok .. ep sa freyom u s2 mi je najdraža ikada
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 22:16   #10
Jao što obožavam ovu seriju!meni je baš simpa,nije neka striktno rađena povijesna serija nego nekak više opuštena,prilagođena mlađem dijelu publike...s dozom humora i odličnom glumačkom ekipicom
Joy Division is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 02:09   #11
The Adventures of Merlin

Merlin - prva sezona BBC-jeve serije od 26.12. u 15:00 sati na HTV2


Merlin je uzbudljiva, ambiciozna nova serija za mlade prepuna akcije, koja će privući i očarati gledatelje
svih dobi. Mitovima, čudovištima i čarolijama iz legendi udahnut je novi život i podareno moderno ruho.
__________________
Everything has its beauty, but not everyone sees it :D

Zadnje uređivanje Antonio667 : 09.12.2011. at 02:22.
Antonio667 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 20:52   #12
koja telepatija čovječe, baš sam se pitala hoće li naši ikada otkupiti ovu seriju i onda naletim na ovaj topic.
ulovila sam prošle godine na Kanalu A par epizoda, skinula ostatak i totalno se navukla. je da je sladunjava i bajkovita i više igra na element humora nego na neku sad akciju i "točnost" (povijesnu, jel), ali je ful simpatična, glumci su skroz solidni i baš je prava family zabava za nedjeljno popodne recimo. Arthur-Merlin interakcije su urnebes, legenda je prepričana iz malo jedne druge perspektive, čak je i razvoj likova dosta dobar, efekti i te magije su malo treš, ali ajde. u svakom slučaju, topla preporuka svima koji vole takav tip kostimiranih serijica za opuštanje.
__________________
[you know what the issue is with this world? everyone wants a magical solution for their problem, and everyone refuses to believe in magic.]
wexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 21:00   #13
nije nešto,ali bolja od Camelota
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 21:26   #14
Nedavno sam ju pratio na AXN-u i serija je solidna.
Nije sad nešto posebna ali može proći za gledanje.
nepoznati87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 11:16   #15
po naslovu sam pomislila da se radi o nekoj drugoj seriji, ali čim sam ugledala colina ugodno sam se iznenadila obiteljska zabava za sve od najmlađih do najstarijih .. serija je gledljiva i presimpatična te brzo osvoji gledatelje što zbog čarolija, ali i odlične glumačke postave, interakcije među likovima .. poznata legenda ispričana na novi,neodoljivi način .. gledam program i ne nalazim merlina na rasporedu, odgođen na neko vrijeme prema trenutnom rasporedu od 29.12
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 21:55   #16
Quote:
VaVaVoom kaže: Pogledaj post
po naslovu sam pomislila da se radi o nekoj drugoj seriji, ali čim sam ugledala colina ugodno sam se iznenadila obiteljska zabava za sve od najmlađih do najstarijih .. serija je gledljiva i presimpatična te brzo osvoji gledatelje što zbog čarolija, ali i odlične glumačke postave, interakcije među likovima .. poznata legenda ispričana na novi,neodoljivi način .. gledam program i ne nalazim merlina na rasporedu, odgođen na neko vrijeme prema trenutnom rasporedu od 29.12
hvala na obavijesti
__________________
Everything has its beauty, but not everyone sees it :D
Antonio667 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 22:58   #17
Serija je OK, trenutno na BBC-u ide 4. sezona gdje su uveli neke nove likove pa je malo napetije.

solidna serija, simpatični likovi, ništa pretenciozno i to je najveći plus. Dobra i zabavna serija za ubit poslijepodne.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 23:25   #18
Quote:
garfield007 kaže: Pogledaj post
Serija je OK, trenutno na BBC-u ide 4. sezona gdje su uveli neke nove likove pa je malo napetije.
da, četvrta sezona je malo mračnija, više paše điru koji inače volim. i dosta dobro su ukomponirali one klasičnije storylineove, s obzirom da je od početka bilo očito da ova serija ide u nešto drukčijem smjeru što se arturijanskih legendi tiče. općenito, karakterizacija nije savršena, ali pojedini likovi imaju baš lijepu gradaciju od prve sezone do, recimo, pred kraj treće i sad u četvrtoj. to je, u biti, nešto što me i privuklo seriji: na početku nitko nije kakav bi "trebao" biti, prema nečemu što se zna iz opće kulture, pa te zapravo zanima što će se dogoditi da postanu takvi.

i da, definitivno bolja serija od Camelota, koji me skroz razočarao (možda sam imala malo previsoka očekivanja, ne znam, ali...)
Merlin je ništa pre-spešl, ali zabavno i nenametljivo i opuštajuće, s dobrom kemijom među likovima.

uglavnom, pomakli start na 29.12., koliko vidim. jedva čekam da počne, da se malo podsjetim prve sezone. bilo je nekih odličnih situacija u prvih par epizoda, dok je Arthur još uvijek bio arogantno, razmaženo derle...
__________________
[you know what the issue is with this world? everyone wants a magical solution for their problem, and everyone refuses to believe in magic.]
wexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 13:59   #19
Ja sam odgledao prve dvije sezone na talijanima,sad sam skinuo treću i skidam četvrtu pa ću je gledati preko ljeta jer trenutačno ne stignem.Serija mi je ok,podsjeća me ne Smallville zbog te revizitacije arturijanskog mita (isto kao i Smallville s revizitacijom priče o Supermanu).
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 18:31   #20
meni se baš sviđa to što priča ne prati klasičnu priču o Arthuru i Merlinu nego ima neku svoju putanju. Ima dosta humora među likovima, ništa usiljeno, nekako su mi se svi posložili.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:26.